Diakonie

Diakonia jest to zespół osób działających na rzecz Wspólnoty, wewnątrz i na zewnątrz niej. Charakter działalności diakonii określa jej nazwa – poprzez wskazanie charyzmatu, który rozwija i którym służy. 


W co możesz się zaangażować:

1. Jeśli umiesz grać na jakimś instrumencie lub śpiewać i chcesz tym darem chwalić Pana i pomagać innym w modlitwie – zapraszamy do Diakonii Uwielbienia. W ramach tej Diakonii możesz służyć swoim muzycznym talentem na wspólnotowej Eucharystii, spotkaniach modlitewnych, czy też na wydarzeniach ewangelizacyjnych organizowanych przez Wspólnotę.

Jeśli modlitewne uwielbienie Boga jest twoją codzienną praktyką i stylem życia – również możesz zgłosić się do Diakonii Uwielbienia. Prowadzenie modlitwy na spotkaniach Wspólnoty czy wydarzeniach ewangelizacyjnych organizowanych przez Wspólnotę może stać się twoim sposobem na głoszenie Ewangelii.

2. Nasze spotkania eucharystyczne i modlitewne, jako że stanowią miejsce szczególnego spotkania z Bogiem, wymagają odpowiedniej i godnej oprawy. Troszczy się o to Diakonia Liturgiczna. Jej zadaniem jest przygotowywanie od strony liturgicznej wspólnotowej Eucharystii oraz spotkań modlitewnych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, jak również ogólna dbałość o ołtarz – obrusy, świece, naczynia i szaty liturgiczne, kwiaty. Jeśli w ten sposób chcesz okazać Jezusowi Eucharystycznemu swoją miłość i wdzięczność – dołącz do Diakonii. Będziesz miał w niej również okazję pogłębiać swoją wiedzę na temat znaczenia liturgii Kościoła Katolickiego.

3. Jako Wspólnota spotykamy się często przy stole Eucharystycznym by posilać swoją duszę. Dobrze też od czasu do czasu spotkać się przy zwykłym stole, by wspólnie posilić swoje ciało. O dobrze zastawione stoły dba Diakonia Gościnności. By do niej dołączyć nie trzeba być kulinarnym mistrzem, wystarczą chęci i gotowość służenia innym z radością – raz w miesiącu przygotowując agapę czy też okazjonalnie, przy okazji różnych wydarzeń ewangelizacyjnych.

4. „Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!” (1 Kor 9, 16) Głoszenie dobrej nowiny o Zbawieniu jest obowiązkiem każdego chrześcijanina. Można to robić na różne sposoby – poprzez świadectwo, kursy ewangelizacyjne, seminarium odnowy wiary, czy po prostu głoszenie Kerygmatu. Wspólnota daje nam szansę połączenia naszych wysiłków i przez to dotarcia z Ewangelią do większej liczby osób w szybszy sposób. Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem. Potrzebujemy siebie nawzajem. Dlatego przyłącz się już dziś do Diakonii Ewangelizacji, bo wiele jest serc, które czekają na Ewangelię. A jest tyle możliwych różnych działań, że z pewnością znajdziesz w tej Diakonii coś dla siebie.

5. „Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach!”10, 27) Rozgłaszać Ewangelię można na dachach, na wrocławskim rynku, można również w Internecie! Tym – między innymi – zajmuje się Diakonia Medialna. Do zadań Diakonii należy rozwój i utrzymanie naszej Wspólnotowej strony plomienpanski.pl oraz funpage’a Wspólnoty na facebooku, ale również przygotowywanie materiałów reklamujących wydarzenia Wspólnotowe i prowadzenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Wszystkie te działania służą temu, by z Ewangelią dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

6. Masz dobry kontakt z dziećmi lub młodzieżą? Leży ci na sercu ich wychowanie oraz prowadzenie ich do osobistej relacji z Bogiem? Dołącz do Diakonii Wychowania. Zadaniem Diakonii jest opieka nad dziećmi w czasie naszych spotkań modlitewnych – prowadzenie dla nich zabaw i animacji, wspólna modlitwa oraz dostosowane do nich nauczanie. Bóg obiecał bowiem: „Wyleję potem Ducha mego na wszelkie ciało, a synowie wasi i córki wasze prorokować będą.”. Naszym zadaniem jest ich w tym poprowadzić.

7. Charyzmatem naszej Wspólnoty jest miłość wzajemna. Miłość może wyrażać się w różny sposób, ale tym, co z pewnością pomaga ją budować i rozwijać, jest czas wspólnie spędzany. O okazje do wzajemnego poznawania się dba Diakonia Integracji. Jeśli masz w głowie pomysły na ciekawe i wartościowe wspólne spędzanie wolnego czasu – nie czekaj, dołącz i zacznij działać! Jesteś potrzebny.

8. Sprawne funkcjonowanie Wspólnoty wymaga zaangażowania wielu osób na tzw. zapleczu. Jest sporo drobnych czynności, o które trzeba zadbać, jak chociażby: zaopatrzenie domu katechetycznego, nagłośnienie spotkań, obsługa rzutnika, drobne naprawy, prowadzenie księgowości, kalendarium, zakup materiałów formacyjnych, i inne. Tym zajmuje się Diakonia Administracyjna, do której możesz dołączyć – każda para rąk się przyda.

Diakonie modlitwy
Jeśli pragniesz służyć innym ludziom poprzez swoją modlitwę – dołącz do jednej z poniższych Diakonii:

9. Diakonia Modlitwy Wstawienniczej – jest to Diakonia, która ma na celu formowanie osób do posługi modlitwą wstawienniczą, o umocnienie i uzdrowienie oraz posługiwanie właśnie taką modlitwą na spotkaniach modlitewnych i poza nimi.

10. Diakonia Orędownik – członkowie tej Diakonii omadlają intencje polecane im przez osoby potrzebujące.

11. Diakonia Modlitwy za Lidera  – każdy członek Grupy modli się codziennie dziesiątką Różańca w intencjach polecanych przez lidera Wspólnoty.DL - Diakonia Modlitwy za Lidera PDF Drukuj Email
DL - Diakonia Modlitwy za Lidera
sobota, 27 października 2012 13:00

Zadaniem Diakonii jest modlitwa za Lidera Wspólnoty oraz w intencjach podanych przez Lidera.

W każdej chwili może dołączyć do nas każdy, kto tego zapragnie, kogo Jezus wezwie. 
Wystarczy zostawić swój komentarz pod niniejszą informacją lub napisać maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapraszamy!

Podstawą naszej służby jest różaniec. Modlimy się wyznaczonymi tajemnicami po kolei, w trybie miesięcznym - tak, by stopniowo przechodzić przez wszystkie części różańca. Osoby należące do Grupy Małżeńskiej GR02 modlą się w weekendy, a pozostali członkowie DL - w dni robocze.

Jeśli jesteś ciekaw i masz pytanie - napisz. Jeśli znajdziesz w swoim sercu pragnienie, by się włączyć i podejmiesz decyzję - też napisz :-) Możesz włączyć się na krótko, na wyznaczony tylko przez Ciebie okres (np. na miesiąc), albo na stałe.

Liczy się Twoje pragnienie i Twoja wierność.

Zmieniony: wtorek, 02 października 2018 10:39
 
DO - Diakonia Orędownik PDF Drukuj Email
DO - Diakonia Orędownik
sobota, 28 listopada 2009 23:56

Diakonia Orędownik powstała, aby modlić się w różnych intencjach członków Wspólnoty.

Prośby-intencje, które są omadlane przez członków Diakonii, są zgłaszane podczas spotkań modlitewnych (kartka zawsze leży na stoliku przy wejściu), telefonicznie do Wiesi lub pocztą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zgłaszane intencje są przedmiotem modlitwy przez okres 4 tygodni. Jeśli modlitwa ma trwać nadal, należy intencję po 4 tygodniach zgłosić ponownie.

Modlimy się codziennie w Waszych intencjach, zwłaszcza modlitwą różańcową i Liturgią Godzin.

I - nie zapominajmy również dziękować. A najpiękniejszą formą podziękowań jest świadectwo, czyli mówienie i pisanie o wspaniałych dziełach Boga w naszym życiu.

Jeśli chciałbyś dołączyć do Diakonii Orędownik i służyć innym darem modlitwy - skontaktuj się z Wiesią Stankiewicz.

Zmieniony: wtorek, 02 października 2018 10:37
 
DW - Diakonia Modlitwy Wstawienniczej PDF Drukuj Email
DW - Diakonia Modlitwy Wstawienniczej
sobota, 28 listopada 2009 23:55

hands-2168901 960 720

Jesteśmy diakonią, która swoje pragnienia i obdarowania w Duchu Świętym realizuje poprzez modlitwę wstawienniczą.

Służymy tym, którzy potrzebują uzdrowienia, umocnienia czy wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych, bądź chorobach.

Owoce naszej służby mają ścisły związek ze stylem życia duchowego, które staramy się prowadzić na co dzień. Jego elementami są:

  • pogłębiona modlitwa osobista,
  • lektura Pisma Św., modlitwa Liturgią Godzin,
  • regularne uczestnictwo w Eucharystii (także w dni powszednie),
  • stała formacja duchowa z zakresu modlitwy wstawienniczej, przez udział w seminariach i rekolekcjach, lekturę książek,
  • posługa modlitwą wstawienniczą,
  • dyspozycyjność  w służbie.

Kontakty i więcej informacji o osobach z diakonii: TUTAJ

Zmieniony: poniedziałek, 24 września 2018 13:49
 
Posługa modlitwą wstawienniczą PDF Drukuj Email
DW - Diakonia Modlitwy Wstawienniczej
poniedziałek, 24 września 2018 09:38

holding-hands-752878 960 720

   Stała posługa:

 

Wszelkich informacji udziela Ela - tel 602 447 521.

Jeśli potrzebujesz modlitwy - skontaktuj się z Elą.

Zmieniony: wtorek, 08 marca 2022 22:55
 
Przydatne adresy i telefony PDF Drukuj Email
DW - Diakonia Modlitwy Wstawienniczej
poniedziałek, 24 września 2018 09:25

Poradnia Rodzinna przy parafii Świętej Rodziny, Fundacja "Sancta Familia"
ul. Monte Cassino 64, Wrocław
tel. 71 348 29 01, 517 453 575
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

psycholog (terapia indywidualna, rodzinna)
poniedziałek 17.00-20.00,
wtorek 17.00-20.00

terapeuta uzależnień (alkohol i inne)
środa 10.00-13.00

Egzorcyści we Wrocławiu
ul. Katedralna 4/8-9
2. i 4. wtorek miesiąca godz. 15.00-19.00
przez pierwsze pół godziny dyżuru rejestracja osobista lub tel. 71 327 11 01

Ks. Jan Andrzej JAGIEŁŁO
tel. 71 321 68 27

O. Maksymilian Roman STĘPIEŃ OSPPE
tel. 790 562 645

Ks. Krystian CHARCHUT
tel. 733 147 010

Zmieniony: poniedziałek, 24 września 2018 10:57
 


RocketTheme Joomla Templates