Świadectwa

Na tej stronie publikujemy świadectwa.
Ich autorami są przede wszystkim członkowie naszej Wspólnoty, lecz nie tylko.Patron na rok PDF Drukuj Email
Świadectwa
niedziela, 07 stycznia 2018 21:25

Na początku 2017 roku dowiedziałam się od córki, że na stronie www.faustyna.pl osoby świeckie mogą losować swojego Patrona Roku, który będzie nas wpierał i orędował za nami u Boga. Każdego roku praktykę taką stosowały Siostry Matki Bożej Miłosierdzia we wszystkich swoich klasztorach. W swoim „Dzienniczku” wspomina również o tym św. Faustyna.  Postanowiłam również i ja wylosować swojego Patrona. Wynik nie pozostawiał złudzeń. Od wielu lat wspólnie z rodzeństwem opiekujemy się starszymi rodzicami.  A mój wylosowany Patron to Symeon z tajemnicy Ofiarowania. Intencja do modlitwy: modlę się i pomagam ludziom w starszym wieku oraz wdowom i sierotom, by swe trudności umieli złączyć z krzyżem Jezusa. A przesłanie pochodzące z „Dzienniczka”: „Pragnę, pragnę zbawienia dusz; pomóż Mi, córko Moja, ratować dusze. Złącz swe cierpienia z męką Moją i ofiaruj Ojcu Niebieskiemu za grzeszników” (Dz. 1032).

Przypadek? Nie. Dostałam zaproszenie i umocnienie od samego Pana Jezusa Miłosiernego do wypełniania swoich obowiązków względem najbliższych co do ciała i duszy.

Swoim doświadczeniem podzieliłam się z mężem i z koleżankami z pracy. Oni również losowali  swoich patronów i jednoznacznie potrafili odczytać przesłanie w odniesieniu do swojego życia. Czułam przez cały rok jak Święty patron umacniał mnie i orędował za mną w Niebie. 

W pierwszym dniu roku losowałam Patrona na 2018 rok. Wylosowałam św. Annę. Pan wzywa mnie do szczególnej modlitwy za ludzi w starszym wieku, chorych i cierpiących, by swe trudności umieli złączyć z krzyżem Jezusa. Mama jest chora i cierpi…

Zawsze szukajmy opieki świętych i naszych aniołów stróżów. Oni chcą nam pomagać i za nami orędować. Tylko musimy zaufać. Nie bierzmy sami wszystkiego na swoje ramiona.

Elżbieta

 
Świadectwo Eli z rekolekcji z Wilkiem Witkiem PDF Drukuj Email
Świadectwa
wtorek, 07 listopada 2017 23:57

Na rekolekcjach 2017 w Dzierżoniowie z Witkiem Wilkiem spotkałam wychowawczynię kursantek, dla których prowadziłam wraz z koleżankami kurs "cukiernik" dla dziewcząt z MOW. Tak się zdarzyło, że pewnego razu jedna z dziewcząt wzięła do ręki moje etui od okularów. W środku miałam karteczkę z modlitwą. (Mój stały spowiednik doradził mi kiedyś, że jeśli chcę być z w stałym kontakcie z Jezusem, tak przez cały dzień, to żebym pisała sobie małe karteczki np. z modlitwami, czy cytatem z Pisma Św. i wkładała je do pochewki od okularów i wtedy ilekroć będę sięgała po okulary, będę miała możliwość, przeczytania tego co sobie wcześniej przygotowałam. Tak też praktykowałam).
Uczennica, spytała mnie: co to jest?, a ja odpowiedziałam: Jak chcesz to przeczytaj. Była to
następująca modlitwa: o dobry dzień w pracy.

Zmieniony: czwartek, 23 listopada 2017 23:04
Więcej…
 
Modlitwa tańcem - świadectwo Ani PDF Drukuj Email
Świadectwa
piątek, 30 września 2016 09:00

Alleluja! W Tobie cała nadzieja ma.

Aby okazać swoją wdzięczność Panu Bogu za warsztaty modlitwy tańcem, spróbuję opisać moje przeżycia, dać świadectwo. Informację o tych warsztatach znalazłam na stronie internetowej wrocławskiej Odnowy w Duchu Świętym. Wcześniej uczestniczyłam już w trzech częściach rekolekcji modlitwy tańcem „Szły za Miriam w pląsach”, prowadzonych przez Monikę Gajdę. Były to rekolekcje wyjazdowe. Warsztaty, które prowadziła siostra Anna Musiał ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Jezusa, odbywały się w domu parafialnym Świętej Rodziny, który znajduje się 15 minut drogi pieszo od mojego miejsca zamieszkania. Żal nie skorzystać – pomyślałam w czerwcu, kiedy zapisywałam się. Nie trzeba jeździć po Polsce, na miejscu, przecież znajdę na to czas. Okazało się, że we wrześniu z czasem było krucho. Ledwie udało mi się, ale skoro się zapisałam, czas się musiał znaleźć. Z głową pełną problemów zawodowych i rodzinnych stawiłam się o ustalonej porze...

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 21:59
Więcej…
 
Piękna codzienność PDF Drukuj Email
Świadectwa
piątek, 29 kwietnia 2016 19:53

W życiu czasami przychodzi czas na większe zmiany. Tak było w moim przypadku. Zaczęłam pracować na pełnych obrotach, wyszłam za mąż, co bardzo mnie cieszy ;) i przeprowadziłam się na inny kawałek ziemi. Opuściłam bezpieczne terytorium by iść dalej... 

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:00
Więcej…
 
Świadectwo Marty PDF Drukuj Email
Świadectwa
środa, 23 marca 2016 07:03

 Świadectwo z Dni Chwały z Marią Vadią

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:02
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates