DKF Płomienia Pańskiego


Nawrócony przestępca obrońcą dzieci. Niezwykly film w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
czwartek, 12 kwietnia 2018 21:33

Życie toczy się tak szybko, że niemal przeoczyliśmy zapowiedź najbliższej projekcji DKF. Nadrabiając więc niezwłocznie zaległość zapraszamy na film KAZNODZIEJA Z KARABINEM, który zobaczyć będzie można w nadchodzący piątkowy wieczór.

Film wyprodukowany w 2011 roku jest oparty na faktach i opowiada o życiu Sama Childersa, dilera narkotyków, który nawrócił się na wiarę w Boga. W efekcie swojej przemiany wyruszył do Sudanu, gdzie zaczął pomagać setkom dzieci, które cierpiały nie tylko z powodu ogólnej biedy i ciągłych działań zbrojnych, ale przede wszystkim były porywane i zmuszane do przerażających rzeczy.

Sam Childers (znakomicie zagrany przez Gerarda Butlera) to postać niezwykła i godna wielkiego podziwu. Ciekawostką jest fakt, że kilka lat temu Sam Childers gościł w Polsce, gdzie zaproszony przez stowarzyszenia i ruchy chrześcijańskie odbył wiele spotkań i udzielił kilkunastu wykładów.

Zapraszamy na film KAZNODZIEJA Z KARABINEM w PIĄTEK, 13 kwietnia o godz. 19.15, sala na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68.

Zmieniony: niedziela, 15 kwietnia 2018 23:12
Więcej…
 
2018-03-23: Miłości nie da się pokonać. BEN-HUR z 2016 roku w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 20 marca 2018 15:27

Zbliżające się święta Wielkanocne pobudzają do wielu przemyśleń i skłaniają do refleksji nad własnym życiem. Są chwilą wyciszenia, są także porą na odnajdywanie nadziei… W tym właśnie przedświątecznym czasie zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego, gdzie wyświetlimy film BEN-HUR, doskonale wpisujący się w czas naszych duchowych przygotowań. Będzie to najnowsza, wyprodukowana w roku 2016 wersja powieści historycznej, o której powiedziano, że jest piękną opowieścią o Jezusie Chrystusie i ważnym świadectwem o łasce. Zapewne większość z nas pamięta starszą wersję filmu z 1959 roku ze znakomitą rolą Charltona Hestona, ale to, co różni obydwa filmy, to przede wszystkim ukazany w nowej wersji większy nacisk na moc Jezusa Chrystusa, która doprowadza do przebaczenia.

Juda Ben-Hur jest żydowskim szlachcicem mieszkającym w czasach Chrystusa ze swoją bogatą rodziną w Jerozolimie okupowanej przez Rzymian. Messala jest młodym Rzymianinem, którego przyjęła i adoptowała rodzina Judy. Messala robi karierę rzymskiego żołnierza, walczącego w najbardziej odległych zakątkach Imperium. Po powrocie spotyka się z rodziną, ale kiedy okazuje się, że stali się oni poplecznikami jednego z wrogów Rzymu, całkowicie się od nich odwraca, wrzuca ich do więzienia, a Judę skazuje na los rzymskiego niewolnika. Podczas pięciu lat przykucia do wioseł na cesarskich statkach, w Judzie rośnie nienawiść do Messali i pragnienie zemsty.

Zmieniony: piątek, 23 marca 2018 23:14
Więcej…
 
DZIEŃ KOBIET - film o wyzysku w sieci handlowej w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 07 marca 2018 02:56

Dzień Kobiet jest corocznym świętem obchodzonym 8 marca. Tradycja ta narodziła się na początku XX wieku i choć w Polsce na szeroką skalę była świętowana do lat 90-tych, to jednak w symbolicznym stopniu przetrwała do dzisiaj. W związku z nadchodzącym dniem wszystkich pań przygotowaliśmy specjalną projekcję Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Film pod tytułem DZIEŃ KOBIET nie będzie jednak przykładem oddawania szacunku i uznania płci pięknej, a nawiązaniem do ponurej rzeczywistości życia codziennego, która bardzo często brutalnie weryfikuje wszelkie założenia.

Życie Haliny, pracownicy znanej sieci handlowej, samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci sklepów nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

Zmieniony: czwartek, 08 marca 2018 21:56
Więcej…
 
Nawet najbardziej osobliwe marzenia mogą się spełnić. W olimpijskim nastroju zapraszamy do DKF! PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 14 lutego 2018 00:26

Kilka dni temu rozpoczęły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczang. Wpisując się niejako w klimat tej wyjątkowej rywalizacji sportowej Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego zaprasza na film EDDIE ZWANY ORŁEM.

Amerykańsko-brytyjska produkcja z 2016 roku doskonale oddaje atmosferę wielkiego sportowego święta jakim jest czas Igrzysk, a jednocześnie zachęca do przemyśleń i dyskusji. Pokazana w prosty, komediowy sposób historia nawiązuje do jednego z najbardziej niezwykłych wydarzeń w dziejach skoków narciarskich i Igrzysk Olimpijskich.

Eddie Edwards od dziecka marzył o występie na arenach olimpijskich. Mimo, że nie miał talentu, ani predyspozycji nie poddawał się i wciąż próbował coraz to nowych sportów. Efekt był taki, że właściwie co chwilę lądował w szpitalu. Jego naiwność, fajtłapowatość i męczący optymizm często powodowały, że był traktowany jak zwykły dziwak. Tymczasem Eddie zdawał się tego nie zauważać i jakby nie widząc piętrzących się przeszkód, nadal uparcie dążył do swojego celu. Jak zakończyła się historia o wielkich marzeniach małego nieudacznika? Przyjdź na projekcję DKF i przekonaj się sam…

Zmieniony: piątek, 16 lutego 2018 23:51
Więcej…
 
Oparta na faktach historia winy i zemsty w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 30 stycznia 2018 15:46

Historia ta nie miała prawa się zdarzyć, ale niestety do niej doszło. Dramat, o którym opowiada film PO KATASTROFIE (Aftermath) wyzwolił głęboko skrywane ludzkie emocje zagłuszające zdrowy rozsądek. Film z roku 2017 nawiązuje do prawdziwego incydentu, który miał miejsce kilka lat temu na pograniczu Szwajcarii i Niemiec.

Zmęczony kontroler lotów został pozostawiony sam na stanowisku, które wymagało obecności kilku osób. Na dodatek nie miał on wiedzy o tym, że na lotnisku wyłączono na czas konserwacji kilka niezbędnych systemów alarmowych. W tym samym czasie oczekujący na przylot rodziny stęskniony mąż i ojciec wypatrywał swoich bliskich w hali przylotów. Nikt nie spodziewał się dramatu, który miał nastąpić za kilka chwil…

Film PO KATATROFIE podejmuje niezwykle ważny temat odpowiedzialności za wykonywaną pracę oraz porusza kwestię winy i zemsty. W roli głównej wystąpił słynny Arnold Schwarzenegger, który po karierze politycznej powrócił do filmu i przyjmując niezwykle dramatyczną rolę jak widać porzucił role twardych facetów

Zmieniony: piątek, 02 lutego 2018 23:56
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates