Sport i okolice

Redaktorem tej strony jest Maciej Prochowski.Wrocławscy kibice mogą poświęcić pokarmy na Stadionie Miejskim PDF Drukuj Email
Sport i okolice
wtorek, 16 kwietnia 2019 18:58

Praktycznie co roku w przedświątecznym tygodniu kibice piłki nożnej mogą podziwiać swoich ulubieńców na piłkarskich boiskach. W tym roku sympatycy futbolu będą mieli okazję spotkać się na stadionie także i w innym celu. W Wielką Sobotę przed południem każdy chętny będzie mógł przyjść na Stadion Miejski we Wrocławiu, by... poświęcić pokarmy. Do wydarzenia może dołączyć każdy, a organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Stadion Wrocław wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Wielki Śląsk postanowił rozpocząć tradycję wspólnego przygotowania i przeżywania Wielkanocy. Zaproszenie do poświęcenia pokarmów skierowane jest do wszystkich kibiców Śląska Wrocław i mieszkańców miasta.

Święcenie pokarmów przez kapelana Śląska Wrocław na Stadionie Miejskim zaplanowane jest na godz. 11-11.30. Ojciec Wiesław Dudek OFM pobłogosławi pokarmy wielkanocne, które uczestnicy uroczystości przyniosą w koszyczkach. Wejście na trybunę B będzie możliwe od strony ul. Królewieckiej lub ul. Lotniczej, a zaparkować można będzie na parkingu przy Królewieckiej.

- To wyjątkowa okazja, aby przy pomocy łaski Bożej odnowić w sobie szczyptę wiary i postawić na nowo (a może po raz pierwszy) najważniejsze pytania, które dotyczą sensu naszego życia, a które często uciekają w gonitwie codzienności - powiedział o. Wiesław Dudek.

Zmieniony: niedziela, 21 kwietnia 2019 01:06
Więcej…
 
2019-04-13: Boże Igrzyska - Msza Św. dziękczynna za sportowców w Katedrze Wrocławskiej PDF Drukuj Email
Sport i okolice
czwartek, 11 kwietnia 2019 20:44

 

Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii kierowanej do byłych, obecnych i przyszłych sportowców oraz do wszystkich osób, którym bliska jest rywalizacja sportowa, a także chęć zjednoczenia sportowego środowiska w bliskości z Panem Bogiem.

Droga sportowca to talent, poświęcenie i ciężka praca na sukcesy, które dają kibicom dużo dumy i radości. Ale życie sportowca to nie tylko wyniki, rekordy, medale i błysk fleszy… To również porażki, morderczy trening, ból i pokonywanie własnych granic, a po zakończeniu kariery często problemy zdrowotne, gorycz zapomnienia i cierpienie w samotności….

Podczas Eucharystii kapłani i wierni będą się modlić, aby każdy sportowiec czuł obecność Boga w swoim życiu: podczas treningu, rywalizacji i po zakończeniu kariery, bo jak mówił św. Augustyn: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na właściwym miejscu”.

Msza dziękczynna odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia 2019 o godz. 12.00 w Katedrze wrocławskiej.

Zmieniony: wtorek, 16 kwietnia 2019 19:03
 
Płomień Pański dziewiąty na renomowanych zawodach PDF Drukuj Email
Sport i okolice
środa, 23 stycznia 2019 18:20

W rozegranym w minionym tygodniu 8. Turnieju Wspólnot i Ruchów Chrześcijańskich Wrocławia w halowej piłce nożnej drużyna Płomienia Pańskiego zajęła ostatecznie 9. miejsce. W walce o ćwierćfinał ulegliśmy minimalnie w rzutach karnych zespołowi Laboratorium Wiary 6:7. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2 i do rozstrzygnięcia potrzebne był aż dwie kolejki „jedenastek”.

Turniej zgromadził na starcie 21 zespołów wspólnot, zrzeszeń i organizacji chrześcijańskich. Jak co roku zawody był znakomitym miejscem rywalizacji sportowej, gdzie dominowały przede wszystkim zasady fair-play, wzajemna kultura i przyjaźń. Mimo wielu kontaktowych sytuacji, gdzie „aż trzeszczały kości” nie zabrakło uśmiechu i podanych sobie nawzajem dłoni.

Drużyna Płomienia Pańskiego, która wystąpiła jak dotąd we wszystkich edycjach Turnieju Wspólnot tym razem stanęła wobec poważnych kłopotów. Ponieważ nie udało się zebrać chętnych do gry w całości w naszej wspólnocie, w myśl zasady, że przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi - zagraliśmy pod nazwą PŁOMIEŃ PAŃSKI I PRZYJACIELE zapraszając do gry naszych bliskich i znajomych.

Zmieniony: wtorek, 29 stycznia 2019 01:19
Więcej…
 
Już po raz ósmy zagramy w Turnieju Wspólnot PDF Drukuj Email
Sport i okolice
sobota, 19 stycznia 2019 02:30

W najbliższą sobotę, 19 stycznia po raz kolejny będziemy chwalić Pana Boga przez grę w piłkę nożną. Drużyna Płomienia Pańskiego wystąpi bowiem w VIII edycji Turnieju Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich.

Zapraszamy do kibicowania i aktywnego dopingu wszystkich, którzy mogą wspomóc nasz sportowy występ. Mecze Płomienia Pańskiego odbędą się w godzinach 13.45 – 15.15, a zagramy w grupie ze Wspólnota Hallelu Jah, z Seminarium Duchownym oraz z ekipą Harcerzy. Jeśli uda nam się awansować do drugiej tury zawodów, to wystąpimy także w niedzielę w fazie pucharowej, ale do tego potrzebny jest dobry sobotni występ w meczach grupowych.

Ponieważ w tej edycji Turnieju Wspólnot nie udało nam się zebrać wystarczającej ilości chętnych do gry piłkarzy w naszej wspólnocie (z Płomienia Pańskiego zagra trzech zawodników), zorganizowaliśmy i zgłosiliśmy drużynę pod nazwą PŁOMIEŃ PAŃSKI I PRZYJACIELE, w której znajdą się także „przyjaciele naszych przyjaciół”.

Zmieniony: poniedziałek, 21 stycznia 2019 09:25
Więcej…
 
VIII Turniej Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich PDF Drukuj Email
Sport i okolice
środa, 09 stycznia 2019 22:23

BUDUJEMY NOWĄ DRUŻYNĘ  PIŁKI NOŻNEJ „PŁOMIEŃ PAŃSKI”
W dniach 18-19 stycznia rozegrany zostanie Turniej Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich. To będzie już VIII edycja tych znakomitych rozgrywek i przypomnijmy, że drużyna Płomienia Pańskiego uczestniczyła we wszystkich minionych zawodach. Miejmy nadzieję, że zagramy także w tym roku, choć dość niespodziewanie wystąpiły bardzo poważne trudności.

Po pierwsze organizatorzy zawodów byli zmuszeni mocno przyspieszyć datę rywalizacji z powodów braku wolnych terminów wynajęcia hali i stąd do Turnieju pozostało zaledwie kilkanaście dni. W przypadku wielu dotychczasowych uczestników zapewne nie będzie to stanowić problemu, bo wiele wspólnot i ruchów chrześcijańskich utrzymuje swoje drużyny przez cały rok, organizując czynne treningi. W przypadku Płomienia Pańskiego jednak nie jest to już tak proste, bo jak dotąd nigdy nie udało się nam zachować zespołu po zakończeniu gier i każdego roku trzeba było organizować się na nowo.

Tym razem sytuacja jest jednak bardziej skomplikowana, bowiem większość naszych zawodników rozwijając się w życiu duchowym przystąpiła do innych wspólnot i w związku z tym straciliśmy trzon drużyny. WOBEC ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI W KADRZE PŁOMIENIA PAŃSKIEGO POZOSTAŁO TYLKO KILKU PIŁKARZY I JAK NAJSZYBCIEJ MUSIMY UZUPEŁNIĆ SKŁAD DRUŻYNY.  

Zmieniony: sobota, 19 stycznia 2019 01:56
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates