Witamy

na stronach
Katolickiej Wspólnoty
Odnowy w Duchu Świętym
"Płomień Pański"

Zapraszamy

Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, 
jak pieczęć na twoim ramieniu
bo jak śmierć potężna jest miłość,
a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol,
żar jej to żar ognia,
płomień Pański.
[PnP 8,6]

Spotykamy się w domu katechetycznym 
  parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu 
w poniedziałki o godz. 19:00.

SPOTKANIA WSTRZYMANE

Portal Płomień Pański
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Słowo na dziś

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

 
Zmarła Anna Zawadzka
Wydarzenia

rip

Z głębokim żalem informujemy, że w niedzielę 24.05.2020
zmarła Anna Zawadzka.

Pogrzeb odbędzie się w Warszawie.

 

Msza święta w intencji Ani odprawiona zostanie
w kościele Świętej Rodziny we wtorek 09.06.2020, godz. 18:00.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a
światłość wiekuista niechaj Jej świeci.

 
Veni
Muzyka

 
Niech będę
Anna Zawadzka: Jak daleko

Niech będę gliną
z której stworzysz
według potrzeb i fantazji
może zwykły garnek na mleko
może wazon cieszący oko kształtami i barwą
może rzeźbę do zadumy

niech będę gliną
w Twoich twórczych rękach Panie
bylebym była

Anna Zawadzka

 
Tobie
Muzyka

 
2020-08-15 do 22: Rekolekcje Lewin 2020
Wydarzenia
Kochani,
 
wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego myślimy już o naszych letnich rekolekcjach w Lewinie Kłodzkim. W tym roku miały się one odbyć w terminie 15-22 sierpnia. Na bieżąco monitorujemy możliwości organizacji takiego grupowego wyjazdu - hotele już się otwierają, pojawiła się również informacja, że będą możliwe wyjazdy zorganizowane na obozy i kolonie letnie dla dzieci. Liczymy na to, że będziemy mieli możliwość spotkać się w Lewinie i nabrać Ducha spędzając czas z Bogiem i we wspólnocie. 
 
Nie wiemy oczywiście na 100%, czy taka możliwość będzie. Nie wiemy, jakie będą w sierpniu obowiązywały obostrzenia itd., Ale wiemy jedno - że rokrocznie rekolekcje w Lewinie są czasem szczególnego wylewania się Bożej łaski i Bożego działania, dlatego nie chcemy z tego dzieła rezygnować. Przygotowujemy się na ten czas, mając głęboką nadzieję, że w sierpniu okoliczności będą już sprzyjające. :) Do rekolekcji jeszcze 3 miesiące, wiele może się zmienić. 
 
Rekolekcje w tym roku poprowadzi dla nas o. Michał Murzyn. Koszt to ok. 500 zł za osobę dorosłą. Temat rekolekcji jest jeszcze rozeznawany. 
 
Liczymy się z tym, że ze względu na obostrzenia sanitarne, będziemy mieli mniej miejsc do dyspozycji w tym roku. Zdajemy sobie też sprawę, że sytuacja w naszym kraju w ostatnich miesiącach mogła wpłynąć znacząco na sytuację zawodową i finansową wielu z nas, dlatego mamy do Was prośbę o wypełnienie króciutkiej ankiety odnośnie udziału w rekolekcjach. Chodzi nam o zorientowanie się, jakie - na ten moment - jest wśród Was zainteresowanie rekolekcjami. To pomoże nam w planowaniu oraz przy rozmowach z ośrodkiem. Ankieta jest TUTAJ - są to dosłownie dwa pytania.
 
Bardzo prosimy o poświęcenie dwóch minut i wypełnienie ankiety. 
 
WAŻNE. Potrzebna pomoc pogorzelanom z naszej Wspólnoty...
Ogłoszenia Wspólnoty

24.4.2020 około godziny 6:50 przy domu wielorodzinnym w Kiełczówku pojawił się ogień. Spłonęły elementy zabudowy tarasu, a następnie zajęła się elewacja, którą ogień błyskawicznie pochłonął, dostając się do dachu. Po drodze niszcząc okna dostał się do dwóch mieszkań, gdzie spowodował duże straty. Dużą część majątku tutejszych rodzin uda się uratować, natomiast mieszkania wymagają gruntownego remontu - co nie zostało zalane w czasie akcji gaśniczej, jest okopcone. Tynki sypią się ze ścian i sufitu. Zalaniu uległo również dopiero co kupione i wyremontowane mieszkanie, do którego na dniach mieli wprowadzić się nowi lokatorzy. Na ten moment ciężko jeszcze oszacować wielkość strat. Tym bardziej, że wielką niewiadomą pozostaje stan dachu, ale najprawdopodobniej będzie musiał być rozebrany.

Najważniejsze: Mieszkańcy są w dobrym zdrowiu. Jeden z nich uległ poparzeniu w trakcie ratowania swoich dzieci, ale pomimo tego został na miejscu, by brać udział w pracach.

Prosimy Was o wsparcie. Ucierpiały cztery rodziny - my jesteśmy jedną z nich.
Pomocy można udzielić TUTAJ. Każda złotówka się liczy.

Jagna i Paweł Szewczyk

 
Uczestnictwo w Eucharystii
Artykuły

trinity

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
abp Stanisław Gądecki pisze:

"W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zachęcam do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Proszę o modlitwę w rodzinach
i korzystanie z transmisji Mszy Świętych."

Przypominamy, że istnieje możliwość uczestnictwa w transmisji Mszy świętej online. W Polsce takie transmisje prowadzone są w wielu kościołach, o różnych porach.
Linki do stron z transmisjami znajdują się TUTAJ.


Zostały również uruchomione transmisje Mszy Świętej
i innych nabożeństw, odbywających się w Parafii Świętej Rodziny.
Należy wejść na kanał YouTube Parafii - np. poprzez opcję TRANSMISJA
na stronie parafialnej.

 Wrocławskie Radio Rodzina transmituje Mszę Świętą:

  • poniedziałek - piątek: 6:00
  • sobota: 18:30
  • niedziela: 10:00
 
RocketTheme Joomla Templates