Świadectwa

Na tej stronie publikujemy świadectwa.
Ich autorami są przede wszystkim członkowie naszej Wspólnoty, lecz nie tylko.Patron na rok PDF Drukuj Email
Świadectwa
niedziela, 07 stycznia 2018 21:25

Na początku 2017 roku dowiedziałam się od córki, że na stronie www.faustyna.pl osoby świeckie mogą losować swojego Patrona Roku, który będzie nas wpierał i orędował za nami u Boga. Każdego roku praktykę taką stosowały Siostry Matki Bożej Miłosierdzia we wszystkich swoich klasztorach. W swoim „Dzienniczku” wspomina również o tym św. Faustyna.  Postanowiłam również i ja wylosować swojego Patrona. Wynik nie pozostawiał złudzeń. Od wielu lat wspólnie z rodzeństwem opiekujemy się starszymi rodzicami.  A mój wylosowany Patron to Symeon z tajemnicy Ofiarowania. Intencja do modlitwy: modlę się i pomagam ludziom w starszym wieku oraz wdowom i sierotom, by swe trudności umieli złączyć z krzyżem Jezusa. A przesłanie pochodzące z „Dzienniczka”: „Pragnę, pragnę zbawienia dusz; pomóż Mi, córko Moja, ratować dusze. Złącz swe cierpienia z męką Moją i ofiaruj Ojcu Niebieskiemu za grzeszników” (Dz. 1032).

Przypadek? Nie. Dostałam zaproszenie i umocnienie od samego Pana Jezusa Miłosiernego do wypełniania swoich obowiązków względem najbliższych co do ciała i duszy.

Swoim doświadczeniem podzieliłam się z mężem i z koleżankami z pracy. Oni również losowali  swoich patronów i jednoznacznie potrafili odczytać przesłanie w odniesieniu do swojego życia. Czułam przez cały rok jak Święty patron umacniał mnie i orędował za mną w Niebie. 

W pierwszym dniu roku losowałam Patrona na 2018 rok. Wylosowałam św. Annę. Pan wzywa mnie do szczególnej modlitwy za ludzi w starszym wieku, chorych i cierpiących, by swe trudności umieli złączyć z krzyżem Jezusa. Mama jest chora i cierpi…

Zawsze szukajmy opieki świętych i naszych aniołów stróżów. Oni chcą nam pomagać i za nami orędować. Tylko musimy zaufać. Nie bierzmy sami wszystkiego na swoje ramiona.

Elżbieta

 
Świadectwo Eli z rekolekcji z Wilkiem Witkiem PDF Drukuj Email
Świadectwa
wtorek, 07 listopada 2017 23:57

Na rekolekcjach 2017 w Dzierżoniowie z Witkiem Wilkiem spotkałam wychowawczynię kursantek, dla których prowadziłam wraz z koleżankami kurs "cukiernik" dla dziewcząt z MOW. Tak się zdarzyło, że pewnego razu jedna z dziewcząt wzięła do ręki moje etui od okularów. W środku miałam karteczkę z modlitwą. (Mój stały spowiednik doradził mi kiedyś, że jeśli chcę być z w stałym kontakcie z Jezusem, tak przez cały dzień, to żebym pisała sobie małe karteczki np. z modlitwami, czy cytatem z Pisma Św. i wkładała je do pochewki od okularów i wtedy ilekroć będę sięgała po okulary, będę miała możliwość, przeczytania tego co sobie wcześniej przygotowałam. Tak też praktykowałam).
Uczennica, spytała mnie: co to jest?, a ja odpowiedziałam: Jak chcesz to przeczytaj. Była to
następująca modlitwa: o dobry dzień w pracy.

Zmieniony: czwartek, 23 listopada 2017 23:04
Więcej…
 
Modlitwa tańcem - świadectwo Ani PDF Drukuj Email
Świadectwa
piątek, 30 września 2016 09:00

Alleluja! W Tobie cała nadzieja ma.

Aby okazać swoją wdzięczność Panu Bogu za warsztaty modlitwy tańcem, spróbuję opisać moje przeżycia, dać świadectwo. Informację o tych warsztatach znalazłam na stronie internetowej wrocławskiej Odnowy w Duchu Świętym. Wcześniej uczestniczyłam już w trzech częściach rekolekcji modlitwy tańcem „Szły za Miriam w pląsach”, prowadzonych przez Monikę Gajdę. Były to rekolekcje wyjazdowe. Warsztaty, które prowadziła siostra Anna Musiał ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Jezusa, odbywały się w domu parafialnym Świętej Rodziny, który znajduje się 15 minut drogi pieszo od mojego miejsca zamieszkania. Żal nie skorzystać – pomyślałam w czerwcu, kiedy zapisywałam się. Nie trzeba jeździć po Polsce, na miejscu, przecież znajdę na to czas. Okazało się, że we wrześniu z czasem było krucho. Ledwie udało mi się, ale skoro się zapisałam, czas się musiał znaleźć. Z głową pełną problemów zawodowych i rodzinnych stawiłam się o ustalonej porze...

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 21:59
Więcej…
 
Piękna codzienność PDF Drukuj Email
Świadectwa
piątek, 29 kwietnia 2016 19:53

W życiu czasami przychodzi czas na większe zmiany. Tak było w moim przypadku. Zaczęłam pracować na pełnych obrotach, wyszłam za mąż, co bardzo mnie cieszy ;) i przeprowadziłam się na inny kawałek ziemi. Opuściłam bezpieczne terytorium by iść dalej... 

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:00
Więcej…
 
Świadectwo Marty PDF Drukuj Email
Świadectwa
środa, 23 marca 2016 07:03

 Świadectwo z Dni Chwały z Marią Vadią

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:02
Więcej…
 
Świadectwo działania Bożej Łaski, przez wstawiennictwo Diakonii „Orędownik” Wspólnoty Płomień Pański PDF Drukuj Email
Świadectwa
piątek, 30 października 2015 19:52

Oława, 29 października 2015 r.

Świadectwo działania Bożej Łaski,
przez wstawiennictwo Diakonii „Orędownik” Wspólnoty Płomień Pański

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:03
Więcej…
 
Bł. Jose Sanchez del Rio (świadectwo) PDF Drukuj Email
Świadectwa
sobota, 19 września 2015 15:56

Poniżej znajduje się świadectwo uzdrowienia za wstawiennictwem bł. Jose Sanchez del Rio, małego chłopca, meksykańskiego męczennika za wiarę, którego losy ukazuje film "Cristiada".

Świadectwo znajduje się na blogu ks. Rafała Sorkowicza

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:03
Więcej…
 
Czas upadania i czas powrotu (świadectwo) PDF Drukuj Email
Świadectwa
sobota, 23 maja 2015 12:08

CZAS UPADANIA

Mój dramat życiowy rozpoczął się ok 25 lat temu. Trudno mi teraz uświadomić sobie, kiedy wpadłem w szpony nałogu alkoholowego... 

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:05
Więcej…
 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates