Świadectwa

Na tej stronie publikujemy świadectwa.
Ich autorami są przede wszystkim członkowie naszej Wspólnoty, lecz nie tylko.Świadectwo Eli z rekolekcji z Wilkiem Witkiem PDF Drukuj Email
Świadectwa
wtorek, 07 listopada 2017 23:57

Na rekolekcjach 2017 w Dzierżoniowie z Witkiem Wilkiem spotkałam wychowawczynię kursantek, dla których prowadziłam wraz z koleżankami kurs "cukiernik" dla dziewcząt z MOW. Tak się zdarzyło, że pewnego razu jedna z dziewcząt wzięła do ręki moje etui od okularów. W środku miałam karteczkę z modlitwą. (Mój stały spowiednik doradził mi kiedyś, że jeśli chcę być z w stałym kontakcie z Jezusem, tak przez cały dzień, to żebym pisała sobie małe karteczki np. z modlitwami, czy cytatem z Pisma Św. i wkładała je do pochewki od okularów i wtedy ilekroć będę sięgała po okulary, będę miała możliwość, przeczytania tego co sobie wcześniej przygotowałam. Tak też praktykowałam).
Uczennica, spytała mnie: co to jest?, a ja odpowiedziałam: Jak chcesz to przeczytaj. Była to
następująca modlitwa: o dobry dzień w pracy.

Zmieniony: czwartek, 23 listopada 2017 23:04
Więcej…
 
Modlitwa tańcem - świadectwo Ani PDF Drukuj Email
Świadectwa
piątek, 30 września 2016 09:00

Alleluja! W Tobie cała nadzieja ma.

Aby okazać swoją wdzięczność Panu Bogu za warsztaty modlitwy tańcem, spróbuję opisać moje przeżycia, dać świadectwo. Informację o tych warsztatach znalazłam na stronie internetowej wrocławskiej Odnowy w Duchu Świętym. Wcześniej uczestniczyłam już w trzech częściach rekolekcji modlitwy tańcem „Szły za Miriam w pląsach”, prowadzonych przez Monikę Gajdę. Były to rekolekcje wyjazdowe. Warsztaty, które prowadziła siostra Anna Musiał ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Jezusa, odbywały się w domu parafialnym Świętej Rodziny, który znajduje się 15 minut drogi pieszo od mojego miejsca zamieszkania. Żal nie skorzystać – pomyślałam w czerwcu, kiedy zapisywałam się. Nie trzeba jeździć po Polsce, na miejscu, przecież znajdę na to czas. Okazało się, że we wrześniu z czasem było krucho. Ledwie udało mi się, ale skoro się zapisałam, czas się musiał znaleźć. Z głową pełną problemów zawodowych i rodzinnych stawiłam się o ustalonej porze...

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 21:59
Więcej…
 
Piękna codzienność PDF Drukuj Email
Świadectwa
piątek, 29 kwietnia 2016 19:53

W życiu czasami przychodzi czas na większe zmiany. Tak było w moim przypadku. Zaczęłam pracować na pełnych obrotach, wyszłam za mąż, co bardzo mnie cieszy ;) i przeprowadziłam się na inny kawałek ziemi. Opuściłam bezpieczne terytorium by iść dalej... 

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:00
Więcej…
 
Świadectwo Marty PDF Drukuj Email
Świadectwa
środa, 23 marca 2016 07:03

 Świadectwo z Dni Chwały z Marią Vadią

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:02
Więcej…
 
Świadectwo działania Bożej Łaski, przez wstawiennictwo Diakonii „Orędownik” Wspólnoty Płomień Pański PDF Drukuj Email
Świadectwa
piątek, 30 października 2015 19:52

Oława, 29 października 2015 r.

Świadectwo działania Bożej Łaski,
przez wstawiennictwo Diakonii „Orędownik” Wspólnoty Płomień Pański

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:03
Więcej…
 
Bł. Jose Sanchez del Rio (świadectwo) PDF Drukuj Email
Świadectwa
sobota, 19 września 2015 15:56

Poniżej znajduje się świadectwo uzdrowienia za wstawiennictwem bł. Jose Sanchez del Rio, małego chłopca, meksykańskiego męczennika za wiarę, którego losy ukazuje film "Cristiada".

Świadectwo znajduje się na blogu ks. Rafała Sorkowicza

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:03
Więcej…
 
Czas upadania i czas powrotu (świadectwo) PDF Drukuj Email
Świadectwa
sobota, 23 maja 2015 12:08

CZAS UPADANIA

Mój dramat życiowy rozpoczął się ok 25 lat temu. Trudno mi teraz uświadomić sobie, kiedy wpadłem w szpony nałogu alkoholowego... 

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:05
Więcej…
 
Abym się nie bała PDF Drukuj Email
Świadectwa
wtorek, 30 grudnia 2014 22:33

Mija rok 2014. Dla mnie w tym mijającym roku szczególnym spotkaniem z Jezusem było przeżycie III Tygodnia rekolekcji ignacjańskich. Na tych rekolekcjach byłam na przełomie lutego i marca. Minęło już trochę czasu, opadły emocje, a zostało to, co prawdziwe i najcenniejsze. 

Wychowałam się w rodzinie katolickiej i od zawsze słyszałam, że Jezus mnie kocha, ale podczas III tygodnia odkryłam tę miłość bardzo osobiście, tak jak nigdy przedtem. Od tej pory miłość Jezusa do mnie jest nie tylko faktem, ale głębokim osobistym doświadczeniem. Podczas III Tygodnia odkryłam nesamowitą miłość, cierpliwość i wyrozumiałość Jezusa do apostołów i do mnie osobiście. Podczas kontemplacji przesłuchania Jezusa przed Sanhedrynem zapytałam - Jezu, dlaczego nikomu nie oddałeś? I wtedy przez głowę przemknęła mi myśl - ufam, że odpowiedź Jezusa - abyś ty nigdy się nie bała, że kiedykolwiek oddam Tobie.

III Tydzień był czasem, w którym Jezus odkrył się przede mną na nowo, w nowym świetle, w nowy sposób. Doświadczyłam Jezusa, który kocha mnie tak, że dla mnie stał się po ludzku słaby, bezbronny, dla mnie zgodził się na mękę. Po to bym ja była wolna i miała życie wieczne.

Jeżeli masz pragnienie głębi, jeżeli czujesz, że chcesz czegoś więcej, jeżeli chcesz spróbować rekolekcji w ciszy - zaryzykuj - warto. Nic się nie traci, a można wiele zyskać. Zaczyna się od Fundamentu, który jest m.in. sprawdzeniem, czy ta forma duchowości człowiekowi odpowiada.

Chwała Panu.

Ania B.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates