Świadectwa

Na tej stronie publikujemy świadectwa.
Ich autorami są przede wszystkim członkowie naszej Wspólnoty, lecz nie tylko.Szkoła Relacji 2020/21 - świadectwa PDF Drukuj Email
Świadectwa
środa, 17 marca 2021 15:15

Świadectwa osób uczestniczących w Szkole Relacji (listopad 2020 - luty 2021).

Zmieniony: czwartek, 01 kwietnia 2021 23:59
Więcej…
 
Rekolekcje 2020 (Lewin Kłodzki) – ŚWIADECTWO PDF Drukuj Email
Świadectwa
wtorek, 15 września 2020 21:01

Podobnie jak w poprzednich latach także i teraz miałem przyjemność zajmować się przygotowaniem i drukiem materiałów graficznych na rekolekcje. Wykonałem zatem ulotki, identyfikatory, plan dnia i oczywiście dyplomy za udział w zawodach sportowych. Każdego roku szykujemy też dla wszystkich uczestników pewnego rodzaju rekolekcyjne pamiątki. Są to przeróżne karty, obrazki lub innego rodzaju nadruki z rysunkami, bądź zdjęciami nawiązującymi do tematu rekolekcji lub samego Lewina Kłodzkiego. Tym razem jednak ogarnął mnie niepokój, ponieważ nie otrzymałem żadnych wskazań, jak miałaby wyglądać tegoroczna pamiątka i na kilka dni przed wyjazdem musiałem sam zadecydować jak przygotować grafikę.

Wiedząc jedynie, że głównym tematem rozważań rekolekcyjnych będzie Osoba Jezusa postanowiłem w projekcie wypisać wielkimi literami imię JEZUS i wokół, w różnych płaszczyznach dodać różne nazwy i określenia nawiązujące do naszego Pana. Ponieważ takich określeń wymyśliłem tylko kilkanaście, dodałem inne słowa nawiązujące do Osoby Pana Jezusa: miłość, radość, wiara, itp. Ostatecznie właśnie w ten sposób przygotowałem i wydrukowałem pamiątkowe karty, zakładki i tabliczki. Pozostały jednak we mnie wątpliwości, czy mój pomysł był dobry i tuż po przyjeździe do Lewina Kłodzkiego pytałem jeszcze z niepokojem wiele osób, czy tak to może wyglądać.

Zmieniony: sobota, 31 października 2020 20:00
Więcej…
 
Warsztaty uwielbieniowe - świadectwo Eli PDF Drukuj Email
Świadectwa
niedziela, 23 lutego 2020 00:02

Kiedy pojawiła się informacja o tym, że będą organizowane Warsztaty uwielbienia z Jakubem Tomalakiem i księdzem Grzegorzem Mączką, w mojej głowie pojawiła się myśl, że muszę zrobić wszystko, aby  wziąć w nich udział. Nie było łatwo pogodzić to z innymi obowiązkami, tym bardziej, że zechcieliśmy pójść na nie wspólnie z mężem. Wyobrażałam sobie, że ukryję w tłumie uczestników swój brak doświadczenia i umiejętności śpiewania, a będę miała okazję przeżyć tak ciekawe wydarzenie. Ta myśl dodawała mi odwagi. Jednak już początek piątkowego spotkania pokazał mi, że to nie będzie taki sobie zwykły czas. Oto zaczął się weekend prawdziwych rekolekcji. Każda kolejna minuta otwierała mnie na poznawanie siebie, swoich lęków i obaw, a jednocześnie dodawała więcej radości i chęci modlitwy śpiewem. Dało się odczuć, że łączy nas wspólny Duch. Teksty pieśni zmuszały do głębszej refleksji.  Kiedy zbliżała się godzina koncertu uwielbienia, wiedziałam już, że ważniejsze od mojego  lęku i zatroskania jest to, aby z miłością i radością zaśpiewać Panu. Bardzo chciałam, aby radość ta udzieliła się również wszystkim osobom, które odpowiedziały na zaproszenie i pozostały w kościele, aby włączyć się w modlitwę. Mogliśmy wspólnie zachwycać się Bożą Miłością i rozpalić w swych sercach wdzięczność za wielkie rzeczy, które nam czyni.

Dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły w warsztatach i tym, które je zorganizowały i zadbały o każdy szczegół. To był piękny czas!

Zmieniony: niedziela, 15 marca 2020 17:50
 
Warsztaty uwielbieniowe - świadectwo Jagny PDF Drukuj Email
Świadectwa
wtorek, 18 lutego 2020 23:21

Kochani, chciałabym podzielić się z Wami moim świadectwem po udziale w Warsztatach Uwielbieniowych zorganizowanych w Płomieniu Pańskim w miniony weekend, prowadzonych przez Jakuba Tomalaka i ks. Grzegorza Mączkę.

To był niezwykły czas dla mnie, nie do ogarnięcia umysłem. To była dla mnie nowa rzeczywistość, ponieważ nigdy wcześniej nie śpiewałam w chórze……………… moje wcześniejsze doświadczenia ze śpiewem są nader skromne, co najwyżej w scholi w DA Maciejówka I epizod występu w musicalu. A śpiewanie, pragnienie wydobycia tego, co jest w sercu, własnym głosem od zawsze było moim niezrealizowanym marzeniem. Życie potoczyło się jednak inaczej, skrupulatnie omijając wszelkie możliwości rozwoju w tym obszarze. Chcę podzielić się z Wami radością płynącą właśnie z faktu, że moje marzenie zaczęło się wreszcie realizować.

Dzięki profesjonalizmowi i pełnemu zaangażowaniu oraz sercu włożonemu w nauczenie nas tych wszystkich pięknych pieśni, a w szczególności dzięki mądremu i cierpliwemu prowadzeniu nas przez meandry sztuki uwielbienia naszego Taty Niebieskiego, dane mi było niemal dotknąć Nieba, doświadczyć duchowo troskliwej i czułej Miłości Miriam, a przez to głębszego otworzenia serca na Świętą Obecność Jezusa. Szczególnie sam koncert wieńczący warsztaty był dla mnie nie trudnością, nie stresem (choć zdziebko mi się udzielił), ale żywą i przejmującą modlitwą. Po prostu poczułam się jak mały, bezbronny dzieciak, któremu całkowicie obcy jest starch wobec OBECNOŚCI NAJWYŻSZEGO.

Po prostu wielkie Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie tego cudownego dzieła, bo wiem, że na tym moja przygoda ze śpiewem się nie skończy!

Z całego serca Was błogosławię
Jagna

 
Patron na rok PDF Drukuj Email
Świadectwa
niedziela, 07 stycznia 2018 21:25

Na początku 2017 roku dowiedziałam się od córki, że na stronie www.faustyna.pl osoby świeckie mogą losować swojego Patrona Roku, który będzie nas wpierał i orędował za nami u Boga. Każdego roku praktykę taką stosowały Siostry Matki Bożej Miłosierdzia we wszystkich swoich klasztorach. W swoim „Dzienniczku” wspomina również o tym św. Faustyna.  Postanowiłam również i ja wylosować swojego Patrona. Wynik nie pozostawiał złudzeń. Od wielu lat wspólnie z rodzeństwem opiekujemy się starszymi rodzicami.  A mój wylosowany Patron to Symeon z tajemnicy Ofiarowania. Intencja do modlitwy: modlę się i pomagam ludziom w starszym wieku oraz wdowom i sierotom, by swe trudności umieli złączyć z krzyżem Jezusa. A przesłanie pochodzące z „Dzienniczka”: „Pragnę, pragnę zbawienia dusz; pomóż Mi, córko Moja, ratować dusze. Złącz swe cierpienia z męką Moją i ofiaruj Ojcu Niebieskiemu za grzeszników” (Dz. 1032).

Przypadek? Nie. Dostałam zaproszenie i umocnienie od samego Pana Jezusa Miłosiernego do wypełniania swoich obowiązków względem najbliższych co do ciała i duszy.

Swoim doświadczeniem podzieliłam się z mężem i z koleżankami z pracy. Oni również losowali  swoich patronów i jednoznacznie potrafili odczytać przesłanie w odniesieniu do swojego życia. Czułam przez cały rok jak Święty patron umacniał mnie i orędował za mną w Niebie. 

W pierwszym dniu roku losowałam Patrona na 2018 rok. Wylosowałam św. Annę. Pan wzywa mnie do szczególnej modlitwy za ludzi w starszym wieku, chorych i cierpiących, by swe trudności umieli złączyć z krzyżem Jezusa. Mama jest chora i cierpi…

Zawsze szukajmy opieki świętych i naszych aniołów stróżów. Oni chcą nam pomagać i za nami orędować. Tylko musimy zaufać. Nie bierzmy sami wszystkiego na swoje ramiona.

Elżbieta

 
Świadectwo Eli z rekolekcji z Wilkiem Witkiem PDF Drukuj Email
Świadectwa
wtorek, 07 listopada 2017 23:57

Na rekolekcjach 2017 w Dzierżoniowie z Witkiem Wilkiem spotkałam wychowawczynię kursantek, dla których prowadziłam wraz z koleżankami kurs "cukiernik" dla dziewcząt z MOW. Tak się zdarzyło, że pewnego razu jedna z dziewcząt wzięła do ręki moje etui od okularów. W środku miałam karteczkę z modlitwą. (Mój stały spowiednik doradził mi kiedyś, że jeśli chcę być z w stałym kontakcie z Jezusem, tak przez cały dzień, to żebym pisała sobie małe karteczki np. z modlitwami, czy cytatem z Pisma Św. i wkładała je do pochewki od okularów i wtedy ilekroć będę sięgała po okulary, będę miała możliwość, przeczytania tego co sobie wcześniej przygotowałam. Tak też praktykowałam).
Uczennica, spytała mnie: co to jest?, a ja odpowiedziałam: Jak chcesz to przeczytaj. Była to
następująca modlitwa: o dobry dzień w pracy.

Zmieniony: czwartek, 23 listopada 2017 23:04
Więcej…
 
Modlitwa tańcem - świadectwo Ani PDF Drukuj Email
Świadectwa
piątek, 30 września 2016 09:00

Alleluja! W Tobie cała nadzieja ma.

Aby okazać swoją wdzięczność Panu Bogu za warsztaty modlitwy tańcem, spróbuję opisać moje przeżycia, dać świadectwo. Informację o tych warsztatach znalazłam na stronie internetowej wrocławskiej Odnowy w Duchu Świętym. Wcześniej uczestniczyłam już w trzech częściach rekolekcji modlitwy tańcem „Szły za Miriam w pląsach”, prowadzonych przez Monikę Gajdę. Były to rekolekcje wyjazdowe. Warsztaty, które prowadziła siostra Anna Musiał ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Jezusa, odbywały się w domu parafialnym Świętej Rodziny, który znajduje się 15 minut drogi pieszo od mojego miejsca zamieszkania. Żal nie skorzystać – pomyślałam w czerwcu, kiedy zapisywałam się. Nie trzeba jeździć po Polsce, na miejscu, przecież znajdę na to czas. Okazało się, że we wrześniu z czasem było krucho. Ledwie udało mi się, ale skoro się zapisałam, czas się musiał znaleźć. Z głową pełną problemów zawodowych i rodzinnych stawiłam się o ustalonej porze...

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 21:59
Więcej…
 
Piękna codzienność PDF Drukuj Email
Świadectwa
piątek, 29 kwietnia 2016 19:53

W życiu czasami przychodzi czas na większe zmiany. Tak było w moim przypadku. Zaczęłam pracować na pełnych obrotach, wyszłam za mąż, co bardzo mnie cieszy ;) i przeprowadziłam się na inny kawałek ziemi. Opuściłam bezpieczne terytorium by iść dalej... 

Zmieniony: środa, 16 sierpnia 2017 22:00
Więcej…
 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates