Lewin 2017
Lewin 2017 - Świadectwa PDF Drukuj Email
Lewin 2017
wtorek, 12 września 2017 20:22

Jeśli jesteś zalogowany, możesz wysłuchać świadectw, które zostały wygłoszone na zakończenie rekolekcji.

Nagrania świadectw są TUTAJ.

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 12:09
 
Lewin 2017 - Świadectwa spisane PDF Drukuj Email
Lewin 2017
wtorek, 12 września 2017 20:18

Świadectwa spisane podczas rekolekcji - TUTAJ.

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 12:10
 
Lewin 2017 - Świadectwa - spisane PDF Drukuj Email
Lewin 2017
wtorek, 12 września 2017 20:11

Wychwalam Pana Boga we wspólnocie Płomień Pański, w której w sposób widoczny i budujący nas (naszę rodzinę) działa Duch Święty. Dziękuję Panu Bogu za to, że mówił do mnie w trakcie adoracji, a w szczególności za łaskę doświadczenia jedności z nim (na adoracji i Eucharystii) i pragnienie uwielbiania go. Dziękuję też za modlitwę wstawienniczą za nasze małżeństwo, w której odczułem, że Pan okazuje nam swoją łaskę. W trakcie rekolekcji Pan pokazał mi, że zamykam się na jego łaskę, bojąc się, że ew. zaproszenie Pana Boga do czegoś więcej, będzie ponad moje możliwości. Zobaczyłem że Pan Bóg wzywa mnie do zaufania i oddania mu wszystkiego, bez żadnych ograniczeń. Chwała Panu! :)

Piotr

Wiedza połączona ze skromnością o. Piotra zaowocowała już i jeszcze owocować będzie w każdej osobie. Wyjeżdżam stąd z postanowieniem uczestniczenia w ewangelizacji na wrocławskim rynku - spotkanie modlitewne w każdy II czwartek miesiąca. Ja tam będę - a wy?

Tomek

Dzięki rekolekcjom, a szczególnie uwielbieniu na rynku w Lewinie, uwierzyłem, że rzeczywiście możemy ewangelizować - YES, WE CAN !

Robert

Dziękuję za Pana z balkonikiem, mieszkańca Lewina, który nie chciał rozmawiać z nikim tylko z boku przyglądał się naszej modlitwie. Zapytany jak ma na imię - odpowiedział - Robert - to tak jak mój mąż - wykrzyknęłam odruchowo - i to go otworzyło, zaczął rozmawiać i poszedł na modlitwę do o. Piotra i o. Adama. Bogu niech będą dzięki!

Ela

Przed miesiącem obchodziliśmy z żoną, Małgosią 30 rocznicę ślubu. Te wszystkie lata to kawał wielkiego trudu. Nie było łatwo, szczególnie dla Gosi. Ale udało nam się przetrwać wszystkie kryzysy, upadki i kłopoty. Czas obecnych Rekolekcji (2017) poświęciłem w intencji przynamniej kolejnych 30 lat naszego małżeństwa. I mimo, że tu, w Lewinie Kłodzkim, kilka razy się posprzeczaliśmy, wierzę i czuję to całym sercem, że nie jest to czas zmarnowany, a wielkie, wręcz ogromne umocnienie nas w małżeńskim trwaniu. Chwała Panu!

Maciej

Mamy być rękoma Jezusa, nie martwić się o to jak ewangelizować - „Szczegóły zostaw Mnie” - usłyszałam. Dziękuję za wszystko, za trud podchodzenia pod górę do kościoła dwukrotnie w ciągu dnia, za koszulkę, którą nosi Paweł, bo przez nią też można ewangelizować. Dziękuję za obecność każdej jednej osoby, a w szczególności za Iwonkę i Elę, oraz za większy trud, bo znów mojego męża nie bylo z nami. Za wszystko oddaję Bogu chwałę!

Anita

Wielki jest Pan! Dziękuję za obdarowanie mnie tak hojne różami. Wzruszył mnie bardzo ten ogromny bukiet róż i dodatkowo taki wspaniały korowód dzieci gratulujących mi otrzymanego orderu „Wolni i solidarni” za „bohaterstwo”, które było wtedy, w stanie wojennym codziennością ryzykowną, to prawda, ale konieczną w walce o wolność. Dziękuję Panu za obdarowanie mnie na modlitwie tymi słowami: „Oto ja, poślij mnie, Panie!” i potem czasem wieczornej ewangelizacji na rynku w Lewinie Kłodzkim. Niesamowity dar otrzymałam od Pana, przyprowadzając do Niego pod krzyż wiele lewińskich mieszkańców! Były wśród nich osoby chore, niedowidzące, z problemem alkoholowym, przyszły następnego dnia do kościoła dziękować Bogu i nam. To Jemu należy się chwała na wieki!

Maria

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 12:11
 
Lewin 2017 - Konferencje ojca Piotra PDF Drukuj Email
Lewin 2017
niedziela, 10 września 2017 23:26

Jeśli jesteś zalogowany, możesz posłuchać konferencji ojca Piotra Kolocha, wygłoszonych w trakcie rekolekcji.

Nagrania konferencji są TUTAJ.

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 12:09
 
Po rekolekcjach letnich w Lewinie... PDF Drukuj Email
Lewin 2017
sobota, 09 września 2017 12:24

Letnie Rekolekcje Rodzinne w Lewinie za nami.

Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ich organizację i ubogacenie tego czasu. Mogliśmy w sposób szczególny doświadczyć przy tej okazji, jak wielką wartość stanowi wspólnota. Jak jesteśmy obdarowani, jak na różne sposoby możemy służyć sobie wzajemnie, jak wielkie jest bogactwo i różnorodność charyzmatów w Kościele. Dzięki składamy każdemu, kto dołożył do tego dzieła swoją cegiełkę, choćby najmniejszą! Niech Bóg wszelkiej łaski wynagrodzi Wam po tysiąckroć Wasz trud i pracę.

Jeśli macie jakieś przemyślenia na temat rekolekcji – co było dobrego, co pomogło Wam je dobrze przeżyć, lub co można było zrobić inaczej bądź też z czego być może należałoby zrezygnować, by były bardziej owocne – podzielcie się tym! Można bezpośrednio z Liderem, można mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zachęcamy! ;)

Czekamy również na Wasze świadectwa! Podzielcie się tym, co Pan Bóg uczynił dla Was w Lewinie. Świadectwa można przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zostaną opublikowane na naszej stronie – napiszcie tylko, czy udostępnić je dla wszystkich odwiedzających stronę, czy wyłącznie dla zalogowanych.

Chwalcie Pana! Wzywajcie Jego imienia! Rozgłaszajcie Jego dzieła wśród narodów, przypominajcie, że wspaniałe jest imię Jego! (Iz 12, 4)

Rekolekcje dzień 4 11

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 12:12
 
Fotograficzny reportaż z Rekolekcji w Lewinie Kłodzkim PDF Drukuj Email
Lewin 2017
poniedziałek, 04 września 2017 21:04

Tegoroczny wyjazd rekolekcyjny do Lewina Kłodzkiego został jak zwykle zorganizowany pod hasłem - Rekolekcje Rodzinne. I jak sama nazwa wskazuje odbył się on w znakomitej, prawdziwie rodzinnej atmosferze. Czas ten poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę,  konferencje i uwielbienie Pana Boga, uzupełniony odpoczynkiem, turystyką i zawodami sportowymi pozostawił w nas wszystkich zapewne wiele niepowtarzalnych wspomnień. Warto więc przywołać rekolekcyjne przeżycia choćby w formie fotoreportażu utworzonego ze zdjęć zrobionych w czasie pobyty w Lewinie Kłodzkim.

W najnowszej galerii zamieszczonych zostało ponad 700 fotografii,  które tworzą pewnego rodzaju chronologiczną kronikę zdjęciową z Rekolekcji.

Przypominamy, że galeria z Lewina Kłodzkiego jest dostępna wyłącznie dla osób posiadających konta i zalogowanych. Jeśli nie pamiętasz danych logowania – zwróć się o przypomnienie, jeśli nie masz konta - napisz na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Galeria zdjęć z Rekolekcji w Lewinie Kłodzkim – kliknij tutaj.

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 13:47
 
Lewin 2017 – 7., ostatni dzień, czyli Uczta, znak pokoju i pożegnanie PDF Drukuj Email
Lewin 2017
czwartek, 31 sierpnia 2017 00:18

Fotki dzień 7 1Sobota, ostatni dzień naszych rekolekcji, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, była dla nas prawdziwą ucztą duchową i Słowa. Zwieńczeniem całych naszych rekolekcji była uroczysta Msza Święta. Mieliśmy okazję wysłuchać w tym dniu konferencji na temat Eucharystii jako Uczty, homilii związanej z cudem przemiany wody w wino oraz świadectw kilku uczestników. Był to również czas podziękowań dla wielu, wielu osób, dzięki którym te rekolekcje okazały się być tak dobrym czasem.

Eucharystia jest Ucztą. Jest ucztą paschalną, ucztą dziękczynną, ucztą ofiarną. Wymiar uczty zawiera w sobie pozostałe aspekty, które dotąd rozważaliśmy. To, że możemy spożywać ją razem z naszym Panem jest wielką łaską. Przecież do stołu, do wspólnego spożywania posiłku zaprasza się osoby bliskie – rodzinę, przyjaciół. Bóg ciebie zaprasza do swojego stołu. Trzeba za to często dziękować. 

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 13:47
Więcej…
 
Lewin 2017 – 5. dzień, czyli Łamanie Chleba, płodność i oczyszczenie PDF Drukuj Email
Lewin 2017
piątek, 25 sierpnia 2017 00:41

Fotki dzień 5 1Czwartek w naszej wspólnocie rekolekcyjnej przeżywaliśmy nieco inaczej niż pozostałe dni. Po konferencji mieliśmy czas wolny aż do wieczornej Eucharystii. Sporo osób wybrało się na wycieczkę po okolicy, część z nas odpoczywała na miejscu w ośrodku. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia duża część naszej grupy skorzystała z propozycji kinowej w ramach DKF – dziś oglądaliśmy film "Cud w Cokeville".

Jest to oparta na faktach nieprawdopodobna historia dramatycznych wydarzeń, do których doszło w małym amerykańskim miasteczku. Ogarnięty szaleństwem mężczyzna skonstruował potężny ładunek wybuchowy i postanowił wysadzić w powietrze pełną dzieci miejscową szkołę. Gdy doszło do wybuchu bomby, okazało się, że poza terrorystą i jego siostrą nie zginął nikt więcej. Sytuacji tej nie potrafili zrozumieć, ani wytłumaczyć policyjni eksperci i pirotechnicy. Wyjaśnienie, wydaje się padło z ust wielu dzieci, które widziały jak pomieszczenie wypełnili ludzie w bieli i osłoniły ich przed skutkami wybuchu. Anioły zostały dostrzeżone przez większość uczniów tuż po tym po tym jak wszyscy zakładnicy zaczęli się modlić.

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 13:47
Więcej…
 
Lewin 2017 - 4. dzień, czyli Przelanie Krwi PDF Drukuj Email
Lewin 2017
czwartek, 24 sierpnia 2017 00:22

Rekolekcje dzień 4 1Dziś mierzyliśmy się z zagadnieniem Przelania Krwi w trakcie Eucharystii. Kościół we Mszy Świętej ofiarowuje Bogu Pana Jezusa, ale także samego siebie. Jezus daje nam Ducha Świętego byśmy byli w stanie to zrobić.

W trakcie Eucharystii zawierane jest NOWE, WIECZNE PRZYMIERZE na wzór Przymierza Izraela na Górze Synaj. (Wj 24, 1-18). Symbolika tego obrazu: ołtarz to symbol Pana Boga, krew wylana na ołtarzu to łączność, wspólnota życia.

W liście do Hebrajczyków św. Paweł mówi o wiecznej więzi pomiędzy Panem Bogiem a członkami Kościoła, więzi, której nikt już nie zniszczy – Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, takiego, który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie. (Hbr 7,26-27)

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 13:48
Więcej…
 
Lewin 2017 – dzień 3., czyli Ofiara, wyprzedzanie oraz ile jest 5 plus 2 PDF Drukuj Email
Lewin 2017
wtorek, 22 sierpnia 2017 22:22

Dzień trzeci 2

Dziś zgłębialiśmy znaczenie, jakie miała wieczerza paschalna Jezusa z Jego uczniami na krótko przed Jego Męką. (Łk 22, 14-18) To łamanie chleba było gestem ofiarniczym. Jezus najpierw ofiarował się w sposób bezkrwawy. I teraz, kiedy przeżywamy Eucharystię, powinniśmy ofiarowywać Jezusa Bogu Ojcu. Bo co my mamy? W porównaniu do Jezusa nie mamy nic. Chociaż Bóg i z tego naszego nic może uczynić bardzo wiele. Nawet jeśli masz tylko 5 chlebów i 2 ryby, kiedy złożysz to w Jego dobrych rękach, On jest w stanie nakarmić  tym 20 tysięcy ludzi. I jeszcze wam zostanie 12 koszy resztek.

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 13:48
Więcej…
 
Lewin 2017 - Zawody sportowe cz.1 PDF Drukuj Email
Lewin 2017
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 22:18

Dzień drugi 10W nieco pochmurny rekolekcyjny poniedziałek rozegrane zostały pierwsze konkurencje Dni Sportowych. Na początku doszło do rywalizacji w piłce nożnej i siatkówce. Drużyny zostały podzielone tradycyjnie, choć z pewnym przymrużeniem oka, na młodzież i dorosłych. Po meczu stojącym na dość dobrym poziomie, po porażkach w latach ubiegłych zwycięstwo w końcu odnieśli seniorzy, w przekonywującym stylu pokonując młodzież 5:0. Doświadczenie starszych graczy wzięło również górę w konkursie rzutów karnych, który wygrali 2:1. 

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 13:48
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates