Blog Staszka - 2018.10.28: Msza PDF Drukuj Email
Blog Staszka
niedziela, 28 października 2018 22:05

Witam serdecznie w niedzielne popołudnie, i pozdrawiam z Afryki. Dzisiaj podzielę się z wami kolejną przygodą, jaką tu przeżywam. Dzisiejsza Eucharystia (godz.9.00) rozpoczęła się z czterdziestominutowym opóźnieniem i trwała do 12.40. Było to rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Ale zarówno opóźnienie Mszy, jak i rozpoczęcia roku szkolnego - zamiast na początku września - tutaj nikogo nie dziwi (oprócz mnie).

Dzieci szkolne zapełniły cała katedrę, w tym także przedszkolaczki ubrane w charakterystyczne zielone mundurki (pamiętacie je ze zdjęcia z motocykla, jak wracały po zajęciach do domu, bez kasków!!).

Była uroczysta asysta i oprawa Eucharystii. Nowym elementem, jaki zobaczycie, będzie zespół taneczny złożony z dziewcząt szkolnych. Pojawią się dzisiaj także nowe dary ofiarne, które mogą was zaskoczyć. Będzie poświęcenie wody dla szkół oraz poświęcenie książek i tornistrów. Ksiądz proboszcz dr Etienne naprawdę lał wodą święconą mocno po wszystkich. Ciekawym elementem na koniec było błogosławieństwo dla nowej grupy modlitewnej, jaka powstała w parafii.

Nazwa grupy to "Nowa Dynamika". Tutaj poszczególne grupy parafialne odróżniają się także odrębnym strojem. Nawet niektóre rodziny ubierają się tak, że można je rozpoznać po ich stroju, bo jakiś element stroju matki, ojca i dzieci jest wykonany z takiego samego materiału. Mi się to bardzo podoba.

Zdjęcia nie oddają tego, jak piękna była to uroczystość. Wrzucę kilka filmów. Mam nadzieję, że Wasze smartfony to wytrzymają. Niestety na jednym z filmów rozjechał się głos z obrazem i jakość dźwięku jest fatalna. Widać, że mój smartfon też potrzebuje renowacji.

Od dzisiaj macie ten sam czas, co w Afryce. Różnica jest taka, że u nas 15 minut po szóstej rano jest już całkiem jasno i 15 min po osiemnastej jest już całkiem ciemno. Życzę przyjemnej niedzieli.

Stroje nowej grupy - to ci, którzy w darach ofiarnych nieśli żywe kury.

Zmieniony: czwartek, 01 listopada 2018 23:23
 
RocketTheme Joomla Templates