2017-04-09 Niedziela Palmowa PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
sobota, 08 kwietnia 2017 13:58

Niedziela Palmowa

09.03.2017 rok

Czytania:
Mt 21, 1-11 Wjazd Jezusa do Jerozolimy;
Iz 50, 4-7 Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i wiem, że nie doznam wstydu;
Flp 2, 6-11 Chrystus uniżył samego siebie, dlatego Bóg Go wywyższył;
Mt 26, 14-27 Męka Pana Jezusa Chrystusa.

 1. Zapraszamy na niedzielne nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 1730.
 2. Chór „Convivium” działający przy naszej parafii zaprasza na koncert, który odbędzie się w klasztorze SS. Karmelitanek przy ul. Karłowicza. W programie utwór Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyży”. Koncert dedykowany pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się dziś o godz. 1700.
 3. Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza na spotkanie poświęcone polskiej “Matce trędowatych” dr Wandzie Błeńskiej. Zapraszamy we wtorek o godz. 1700 do Domu Parafialnego.
 4. W Wielką Środę punkt wydawania odzieży nie będzie czynny.
 5. W Wielki Czwartek i Piątek kancelaria będzie czynna od 1000 do 1030.
 6. Polecamy świąteczny numer czasopisma „U Świętej Rodziny” zatytułowany: „Zmartwychwstaniemy” i diecezjalnego „Nowego Życia”.
 • W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. W tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W Archikatedrze o godz. 1000 Metropolita Wrocławski w asyście kapłanów odprawi Mszę Krzyżma. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz. 1900. Po niej do godz. 2200 będziemy adorować Pana Jezusa w ciemnicy.
 • w Wielki Piątek adoracja od godz. 700. O godz. 800 odprawiona będzie Jutrznia. Po południu o godz. 1500 odbędzie się Droga Krzyżowa od naszego kościoła do św. Faustyny. Rozważania stacji poprowadzą: 1‑ Wspólnota Różańca, 2‑Rycerze Niepokalanej, 3‑Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy, 4‑ Grupa Miłosierdzia Bożego, 5‑ Młodzież, 6‑ Przedstawiciele Rodzin, 7‑ Odnowa w Duchu Świętym. Liturgia męki i śmierci Pana Jezusa o godz. 1900. Po niej adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 2200. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia.
 • w Wielką Sobotę obchodzimy Wigilię Paschalną. Od godz. 700 rano adoracja przy Bożym Grobie. O godz. 800 odprawiona będzie Jutrznia. Święcenie pokarmów będzie odbywało się co godzinę od 900 do 1700.
 • Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 1900. Prosimy o przyniesienie do kościoła w tym dniu świec.
 • Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy Procesją Zmartwychwstania wokół naszego kościoła przy akompaniamencie orkiestry wojskowej i Mszą św. o godz. 600.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci +Maciej Lech,  +Lidia Sonnenberg,  +Andrzej Izdebski,  +Janina Kędzia,  +Marek Stecyk,  Renata Rodziewicz i +Halina Wdowiszewska.    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty Wielki Tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates