2016-03-06 IV Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 06 marca 2016 10:21

IV Niedziela Wielkiego Postu

06.03.2016 roku

 Czytania:
Joz 5, 9-12 Naród wybrany obchodzi pierwszą Paschę w Ziemi obiecanej;
2 Kor 5, 17-21 Bóg pojednał nas z sobą w Chrystusie;
Łk 15, 1-32 Przypowieść o synu marnotrawnym.

  1. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa:
    - Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 930 i 1730
    - Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 1730.
  2. Zapraszamy do śpiewania Godzinek o Matce Bożej Bolesnej w soboty o 630 i Godzinek o Męce Pańskiej w niedziele o 630.
  3. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w dzisiejszą niedzielę goszczą w naszej parafii przedstawiciele organizatorów szczebla diecezjalnego. Tegoroczne XXXI Światowe Dni Młodzieży będą składać się z dwóch części: najpierw tygodniowy pobyt młodzieży w wybranej diecezji, potem wyjazd do Krakowa na Wydarzenia Centralne. W Archidiecezji Wrocławskiej przyjmiemy ponad 15000 pielgrzymów z całego świata. Wszystkie rodziny chcące przyjąć młodych pielgrzymów do swoich domów w dniach od 20 do 25 lipca, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
  4. W przyszłą niedzielę, 13 marca, rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które zakończymy we wtorek spowiedzią. Poprowadzi je Ojciec Konrad Małys, benedyktyn z Tyńca. Plan Rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
  5. Klub Pielgrzyma działający przy naszej Parafii organizuje w tym roku w maju wyprawę do Albanii, Czarnogóry, Chorwacji i na wyspę Korfu oraz w lipcu wyprawę do Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.
  6. Organizujemy pielgrzymkę na wyspę św. Pawła – Maltę w terminie od 12 do 19 czerwca. Cena 2390 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 7 marca, o godz. 1900 na plebanii.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Ryszard Chudzyński,  +Piotr Pańkowski i  + Ludwika Mrożek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 

 
RocketTheme Joomla Templates