Post scriptum PDF Drukuj Email
Marysia pisze...
środa, 12 stycznia 2011 21:19

Źródło: http://lemiel.jogger.pl/2007/03/page/2Oczekiwanie na przyjście Pana, które nazywamy adwentem, odeszło w przeszłość. Chyba nikt już o nim nie myśli.

Czy mogę zatem uznać, że oczekiwanie przestało mnie dotyczyć ?

Nie. To wciąż aktualne.

Wiem, że jest wszechmocny. Potężny. Stwórca wszystkiego. Od Niego wszystko zależy. Nic nie dzieje się bez Jego wiedzy i woli.

Miriam też to wiedziała. A jednak przygotowując się do Narodzenia miała świadomość, że przyjdzie Ktoś bardzo słaby, zależny w pełni od Nich Dwojga, zupełnie zdany na ich wolę przyjęcia Go do siebie. Wszystko więc było przygotowane - jak w każdej zwyczajnej rodzinie szykującej się na przyjście nowego dziecka.

Może kiedyś i dla mnie przyjdzie taki dzień, który - jak adwent - będzie prawdziwie utęsknionym oczekiwaniem na przyjście Pana.... w wieczornej Eucharystii. Wiem przecież, ze jest wszechmocnym i potężnym Stwórcą wszystkiego. Od Niego zależy każda sekunda mojego istnienia. A jednak na ołtarzu przyjdzie Ktoś pozornie bardzo słaby, zależny w swojej cielesności od kapłana i od każdego, kto Go przyjmie. Zupełnie oddany mojej woli przyjęcia Go do siebie; wrażliwy na miłość i na jej brak.

Ale.... czy nauczę się czekać na Niego w taki sposób, który Jemu się spodoba ?

Oby dzisiaj wszystko było przygotowane w sercu na przyjście Jego w mój świat.

Bez tego - jak przygotuję serce na końcowe przejście moje w Jego świat.....?

***

Miriam na przyjście Boga dobrze przygotowana, módl się za nami dzisiaj - i w godzinie śmierci naszej.

Zmieniony: środa, 12 stycznia 2011 21:29
 
RocketTheme Joomla Templates