Płomień Pański znów na sportowo PDF Drukuj Email
Sport i okolice
wtorek, 04 lutego 2014 15:00

W najbliższy weekend 8-9 lutego odbędzie się Turniej Wspólnot Chrześcijańskich w halowej piłce nożnej. To już III edycja tych zawodów i jak zawsze będzie w nim uczestniczyła drużyna Płomienia Pańskiego.

W czasie poniedziałkowych Spotkań Modlitewnych informowaliśmy już o przygotowaniach naszego zespołu, (zdjęcia z dwóch treningów są dostępne w GALERII – kliknij tutaj), teraz pozostaje zaprosić wszystkich na turniej, który odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Piotra Skargi 29/31, na zapleczu Liceum Ogólnokształcącego nr 9. Wjazd i wejście do hali, od ulicy Nowej (to taka mała uliczka przy Wzgórzu Partyzantów). 

W III edycji Turnieju zmieniono nieco regulamin zawodów i godziny rozgrywania meczów. Przed rokiem zespoły miały rozrzucone występy na cały dzień, przykładowo Płomień Pański grał mecze o 10, 14 i 16. Teraz  wszystkie nasze spotkania odbędą się w zawężonym czasie, dokładnie między 18.15, a 20.00. Nie trzeba więc rezerwować większej części dnia. W zawodach wystąpi 19 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy: jedna grupa 4-drużynowa i 3 grupy 5-drużynowe.

W związku z tym, że Turniej jest wpisany w przygotowania Archidiecezji Wrocławskiej do kanonizacji Papieża Jana Pawła II, każda z drużyn otrzymała zadanie specjalne, mianowicie wykonanie z dowolnego materiału (włóczki, papieru, tkaniny) szalika kibicowskiego w barwach i z hasłem nawiązującym do nauczania Jana Pawła II. Nasz zespół przygotował szalik z hasłem: ”Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”. Nasz szalik prezentuje się tak:

 

Na zawody zapraszamy w sobotę w godzinach 18.15 – 20.00. Dalszy udział w grach niedzielnych będzie uzależniony od korzystnych wyników w sobotę. Potrzebni są więc jeszcze kibice. Zachęcam do przybycia i kibicowania Płomieniowi. Mile widziane trąbki, wuwuzele, grzechotki, czy inne akcesoria kibicowskie. Bardzo Was prosimy, nie zawiedźcie nas jako kibice.

Naszym największym atutem będzie nasza wspaniała młodzież, wsparta doświadczeniem nieco starszych zawodników. Do zespołu zaprosiliśmy też harcerzy z 1. Drużyny Wrocławskiej św. Franciszka z Asyżu. Po dwóch treningach i krótkiej selekcji wykrystalizował się skład zespołu. Płomień Pański reprezentować będą: Michał Nowak, Adam Wańczyk, Sebastian Kosendiak, Michał Mazurkiewicz, Dominik Gawlik, Marcin Miśta, Janek Kazieńko, Adam Kuczaj, Mariusz Brona oraz Krzysztof Maj

Sprawami organizacyjno - porządkowymi zajmą się Nutka Górniak, niżej podpisany Maciej Prochowski, Bartek Ruła oraz Piotr Szpitalny. Dyżur medyczny na całych zawodach pełnić będzie Monika Buczaniewicz, a dodatkowo Nutka Górniak będzie w składzie sędziowskiej obsługi stolikowej. O relację fotograficzną, niczym wytrawny paparazzi będzie dbał niezawodny Leszek Pietrzyk

Pierwszy trening (25.01.2014)

Drugi trening (01.02.2014)

Szczegółowy podział grup:

Grupa A: DA Franciszek, Neokatechumenat z Parafii Św Augustyna, Harcerze i Magnaci, Wspólnota Agaliasis, Lew Judy

Grupa B: Antiochia, Umiłowany i Umiłowana, Parafia pw. Opatrzności Bożej, Mamre, Neokatechumenat i Wspólnota Żywych Kamieni

Grupa C: DA Wawrzyny, Hallelu Jah, Dominus, Laboratorium Wiary, Zakład Poprawczy Sadowice

Grupa D: Parafianie św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława, Noclegownia brata Alberta, Płomień Pański, Media Katolickie

Dokładne godziny meczów Płomienia Pańskiego:

18.30  Płomień Pański – Noclegownia brata Alberta
18.45  Płomień Pański – Parafianie św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława
19.30  Płomień Pański - Media Katolickie

Jak widać Płomień Pański trafił do grupy D i ma dość silnych przeciwników. Parafia św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława to nikt inny, tylko grający wcześniej jako Wspólnota Ichtis, wicemistrzowie sprzed roku. Noclegownia brata Alberta to z kolei druga ekipa sprzed dwóch lat i czołowy zespół z 2013 roku. A gdy dodamy do tego Media Katolickie, czyli wzmocnione Radio Rodzina, to widać, że Płomieniowi Pańskiemu lekko nie będzie. Ale obiecujemy, że łatwo „skóry nie sprzedamy”, a pamiętać należy, że jednak wynik jest tutaj sprawą drugorzędną, bo najważniejsze jest to, że przez udział w Turnieju oddajemy chwałę i uwielbienie Panu Bogu.

Na koniec jeszcze dość istotna informacja. Udało się nam pozyskać sponsora naszej drużyny, który pokryje koszty uczestnictwa zespołu w turnieju. Jest nim Drukarnia PANDA, mieszcząca się przy ulicy Paczkowskiej 26, tel. 71 342-76-43. Zachęcam do korzystania z usług tej firmy!

Harmonogram całych rozgrywek:

Sobota (8.02.2014)

10.00 – 12.30 - Grupa A
12.45 – 15.15 - Grupa B
15.30 – 18.00 - Grupa C
18.15 – 19.45 - Grupa D

Plan gier niedzielnych (9.02.2014):

13.00 Ćwierćfinały
14.30 Mecz juniorów
15.00 I Półfinał
15.30 Mecz juniorów
16.00 II Półfinał
16.30 Mecz juniorów
17.00 Mecz o 3-cie miejsce
17.30 Finał
18.00 Dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród, zakończenie.


Zapraszam na Turniej, życzę dużo wrażeń, bardzo proszę o doping i o „trzymanie kciuków".

Maciej Prochowski

 

Relacja z Turnieju Wspólnot Chrześcijańskich z roku 2013 - kliknij TUTAJ

Relacja z TurniejuWspólnot Chrześcijańskich z roku 2012 - kliknij TUTAJ

 

Zmieniony: niedziela, 09 lutego 2014 00:24
 
RocketTheme Joomla Templates