Nie ustawaj PDF Drukuj Email
Marysia pisze...
wtorek, 05 października 2010 21:02

Zawsze mi się zdawało, że co jak co – ale modlitwa wstawiennicza przychodzi komu jak komu, ale Matce Bożej Nieustającej Pomocy – łatwo.
Bo przecież nic nie przeszkadza : grzech, nawyki, mentalność, wrażenia z całego dnia, wspomnienia, zranienia, obawy, brak zaufania, ukryte wątpliwości, własne wyobrażenia, i tak dalej, i tak dalej... – naprawdę NIC nie przeszkadza w modlitwie tej Kobiecie, która jest absolutnie czysta (to znaczy: bezgrzeszna) i otwarta na Ducha.

Ale przecież słowo „nieustającej” zawiera coś zupełnie innego... - zawiera informację o wysiłku. Zawiera realizację wezwania : „nie ustawaj”, to znaczy: „wysil się, by wciąż trwała twoja prośba”. Nie ustawaj w modlitwie, która ma pomóc. Nie ustawaj w błaganiach, które są twoje – tobie zadane. Nie ustawaj w wywalczaniu komuś łaski. Nie ustawaj w wypraszaniu komuś Ducha. Nie ustawaj w oddawaniu Jezusowi każdej jego – tego kogoś – chwili.
Nie ustawaj w błaganiu.
Nie przestawaj prosić.
Nie poprzestawaj na minimum w twoim osobistym wstawiennictwie.

Nie na darmo ten wizerunek Maryi nazywamy Matką Nieustającej Pomocy - wszak pomoc jest nieustannie potrzebna.

Im dłużej patrzę na Nią, im dłużej uczę się od Niej, tym bardziej fascynuje mnie styl Jej modlitwy. Chyba wyleczyłam się z infantylnych wyobrażeń Maryi wzdychającej delikatnie i nieśmiało. Ta nieustająca pomoc to jest wysiłek i walka.
Oddawanie siebie – swoich sił, swojego czasu, swoich myśli, swoich przyzwyczajeń. Nieustanne CHCĘ – chcę być, chcę trwać, chcę Cię prosić, Jezu.
Takie wstawiennictwo jest wielką siłą i wielką siłę daje człowiekowi.

Tak więc kolejny już raz, patrzę z fascynacją na Miriam – bo to jest kobieta silna w swoim NIE-USTAWANIU. To kobieta, która nieustannie wie, czego chce : chce konkretnej łaski dla konkretnego człowieka. Wie, do czego jest wezwana. I realizuje to, nigdy się nie nużąc nawet najbardziej prozaicznymi sprawami swoich dzieci.

Korzystajmy z tego...

Meroutka

Zmieniony: wtorek, 19 października 2010 20:06
 
RocketTheme Joomla Templates