Serce Jezusa PDF Drukuj Email
ZadumAnia
piątek, 01 czerwca 2012 21:39

Serce Jezusa, zbawienie ufających Tobie!

Serce Jezusa, moje zbawienie! Jesteś dla mnie nie tylko zbawieniem od śmierci wiecznej, ale też w takich codziennych, o wiele bardziej błahych sprawach. Sprawach błahych, ale które w moich oczach jawią się nierzadko jako kryzys... Tak było i ostatnio. Termin oddania pracy magisterskiej coraz bliżej, a tu nagle okazuje się, że trzeba zrobić jakieś 2 miliardy (licząc w zmiennych losowych) nowych symulacji... Tylko cud może mnie uratować! Cóż było robić – myślę sobie – oddałam Ci siebie, trwam w Twojej miłości i w Twoim Słowie – coś mi obiecałeś! „Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni”. (J 15, 7)  O cokolwiek – to cud przyspieszenia symulacji też się zalicza! Trochę zadziornie, ale z ufnością, ściskając w dłoni Biblię, powiedziałam: Jezu, trzymam Cię za Słowo! I wysłuchałeś mnie, spełniłeś Swoją obietnicę. Termin obrony magistra już w lipcu stał się realny! Dzięki Ci, Serce Jezusa, zbawienie ufających Tobie!

Serce Jezusa, hojne dla wszystkich, którzy Cię wzywają!

W ostatnich dniach zaczęłam martwić się o pracę – co będzie w lipcu, jak skończy mi się dotychczasowa umowa... Sytuacja na rynku nie napawa optymizmem, raczej niesie powody do zmartwień. Ale prosząc Cię, Panie, o jakiś prezent z okazji Dnia Dziecka, nawet nie myślałam o takiej niespodziance, jaką mi dałeś! Dzisiaj dostałam nową, lepszą umowę. I to nie od lipca, ale już od dziś, od 1. czerwca!  Jak dobrze być Twoim dzieckiem! Serce Jezusa, To właśnie Ty mój los zabezpieczasz. (Ps 16, 5) Serce Jezusa, tak hojne dla tych, którzy Cię wzywają!

Serce Jezusa, odwieczne upragnienie świata!

Szkoda, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że są Twoimi dziećmi. Szkoda, że nie zwracają się do Ciebie, mimo że najgłębszym pragnieniem ich serca jest właśnie Twoja miłość. Jesteś odwiecznym upragnieniem świata, a tak wielu w dzisiejszych czasach Cię odrzuca. Jestem pewna, że to pragnienie – pomiędzy Tobą a światem – jest obustronne. Człowiek pragnie miłości Twego Serca, ale i Ty pragniesz naszych serc. Chcę dzisiaj, Jezu, zamknąć wszystkich moich bliskich i znajomych w Twoim Sercu, szczególnie tych, którzy zakopali gdzieś głęboko swoje pragnienie, bądź próbują je gasić jakimiś namiastkami. Panie mój, nie chcę kochać Cię najbardziej ze wszystkich, ale niech nikt nie kocha Cię mniej niż ja!

Chwała niech będzie zawsze i wszędzie Twemu Sercu, o mój Jezu!

as

Zmieniony: sobota, 02 czerwca 2012 21:45
 
RocketTheme Joomla Templates