Wakacyjnie II PDF Drukuj Email
Marysia pisze...
piątek, 05 sierpnia 2011 08:46

Wczoraj moja najmłodsza siostra, w ramach radosnego wygłupu nastolatki, złapała starą pieczątkę firmową mojego ojca i przybiła ją sobie nad łopatką.

Pieczęć na twoim ramieniu - pomyślałam z humorem.

Ten biblijny autor niewątpliwie ma coś bardzo konkretnego na myśli, kiedy używa porównania do pieczęci na ramieniu. Pieczętowano - jak mi się zdaje - w tamtych czasach niewolników. Może to oznacza wyznanie posunięte aż  do oddania się w niewolę? "Tak bardzo cię kocham, że oddaję ci swoją wolność - rozporządzaj mną". To brzmi już prawie jak słynna modlitwa świętego Ignacego.

Ale mógł to też być znak specjalny. Ciekawe, co mogłoby się zdarzyć, gdyby taką pieczęć na ramieniu miała biblijna oblubienica.

Piękna, zgrabna, silna, inteligentna, przystrojona, zwiewna, pachnąca, zakochana po uszy, panna młoda, przyszła pani domu. Zachwycająca i zachwycona - bohaterka Pieśni nad Pieśniami : wzór i ideał kobiecości. Niemal idealna. Ma jednak na ramieniu skazę. Coś, co czyni ją NIEidealną. Coś, czego może się wstydzić. Coś, co chętnie zakryje swoimi powłóczystymi szatami, będąc wśród ludzi. Jakiś mały znak inności mogący prowokować odrzucenie.

Pieczęć na ramieniu pozornie idealnej osoby. Ukrywana skaza. Niechętnie odsłaniane przez nas na codzień - słabość, grzech, upokorzenie, trudność, krzyż. Ale właśnie TO miejsce jest najlepsze... do wyznania miłości Oblubieńcowi.

*   *   *

Połóż mnie jak pieczęć na twoim ramieniu - jeśli to śpiewasz ku Jezusowi, nie zapominaj że największą rzeczą, którą On na własnym ramieniu położył..... był krzyż, który swoim ciężarem odcisnął swój bolesny znak i podczas krzyżowej drogi miażdżył barki.

To, co w nas najsłabsze i najgorsze, to co ukrywamy przed innymi - najlepiej uzdalnia nas do prawdziwego zbliżenia się do Boga, który nas zbawia.

*   *   *

Co to za Pan Bóg, który z mojego grzechu i słabości uczynił powód do wyznania, że mnie kocha ponad życie.... własnego Syna ?

To, co w planie diabła miało mnie oddalać od Niego i wpędzić do piekła, Bóg uczynił na krzyżu... pieczęcią miłości.

meroutka

Zmieniony: środa, 21 września 2011 17:28
 
RocketTheme Joomla Templates