Formacja
WIZJA NA ROK FORMACYJNY 2017-2018 PDF Drukuj Email
Formacja
wtorek, 19 września 2017 22:45

WIZJA NA ROK FORMACYJNY 2017-2018

Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».
(J 2, 5)

 

Wrzesień 2017

Pierwszy miesiąc po wakacjach poświęcimy na integrację we Wspólnocie, przedstawienie osób Odpowiedzialnych oraz wizji funkcjonowania wspólnoty w rozpoczynającym się roku formacyjnym.

 

Okres październik – grudzień 2017

'Walczcie pod opieką Najświętszej Maryi Panny.
Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej.'
Ks. kard. August Hlond (1881-1948)

Żyjemy w czasach wyjątkowo zawziętej walki między dobrem a złem, walki o ludzkie dusze. Jest to czas dużego zamętu, również w Kościele. Musimy być ostrożni i czujni. Łatwo jest dać się zwieść.

Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. (1 J 4, 1)

Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. (Mt 24, 24)

Musimy badać również samych siebie i swoje serca. Może nam się wydawać, że skoro mamy charyzmaty i na naszych oczach dzieją się cuda, to jesteśmy blisko Boga. A wcale tak nie musi być!

Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" (Mt 7, 21-23)

Najpewniejszą pomocą na naszej drodze do Jezusa jest Maryja. Wierzę, że Ona pragnie wziąć nas teraz, na początku nowego rozdziału życia Wspólnoty, pod swoją opiekę. Od Niej możemy uczyć się posłuszeństwa Duchowi Świętemu i współpracy z Nim. Maryja poprzez swoje potężne wstawiennictwo może uczynić nasze przyszłe apostolstwo skutecznym i owocnym. Ona jest Tą, która miażdży głowę węża.

Dlatego też czas od października do początku grudnia poświęcimy na pogłębienie świadomości, na czym polega prawdziwe nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny oraz przygotowanie do oddania się Jezusowi przez ręce Maryi, którego dokonamy uroczyście 8. grudnia.

 

 Okres styczeń - czerwiec 2018

Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.
(Jk 2, 16)

Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię. Żniwo jest wielkie, robotników mało. Dlatego ukryci pod płaszczem Maryi, jako Wspólnota będziemy chcieli aktywnie głosić Ewangelię i czynić miłosierdzie. Wszędzie tam, gdzie Pan nas powoła. Pogłębianie i wzmacnianie naszej osobistej relacji z Trójcą Świętą będzie dokonywało się we Wspólnocie przede wszystkim poprzez zaangażowanie w służbę ewangelizacji i świadczenie wokół naszymi czynami, jak dobry jest Pan. Konkretny kierunek naszej służby będzie rozeznawany w najbliższym czasie przez Radę Wspólnoty. 

Zmieniony: wtorek, 07 listopada 2017 23:00
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates