Inne
Tato - bajka dla wszystkich, którzy stracili kiedyś bliską osobę PDF Drukuj Email
Inne
sobota, 02 listopada 2019 14:02

Piotruś niemal nie znał swojego ojca. Podobno kiedy chłopiec był bardzo mały, tatuś zachorował. Potem, jak tłumaczyła mu mama, poszedł do nieba. Chłopiec bardzo chciał go jeszcze kiedyś spotkać, ale jedyne, co przypominało mu tatę, to tylko zdjęcia sprzed wielu lat. Na zdjęciach tata był zawsze uśmiechnięty i radosny. Wyglądał, jakby miał z nich zaraz wyjść i pożartować sobie. Jednak zdjęcia pozostawały tylko zdjęciami. Mama kazała chłopcu modlić się za duszę taty i mówiła, że pewnie kiedyś się z nim spotkają. Tylko kiedy? Piotruś chciał teraz.

Mijały lata. Chłopiec poszedł do szkoły. Zaczęły się też pierwsze lekcje religii. Piotr na ogół uczył się dobrze, ale nierzadko przynosił uwagi za złe zachowanie. Często kłócił się z kolegami, a nawet nauczycielami. Najgorzej było na lekcji religii. Tej nie chciał uczyć się w ogóle. Sam nie wiedział dlaczego. Bardzo kłócił się z katechetą. Przerywał mu, żartował z niego. Miał za to wiele uwag. Mama tego nie mogła zrozumieć. Potem zaczęła się domyślać. Katecheta był wprawdzie bardzo miły i nadzwyczaj cierpliwy, ale Piotrek denerwował się, kiedy ten tłumaczył mu, że Bóg za dobre nagradza, a za złe karze. „Co zrobiłem złego, że Pan Bóg zabrał mi tatę?”- zastanawiał się. Boga ukarać za to nie potrafił, no to dokuczał katechecie.

Zmieniony: sobota, 16 listopada 2019 16:15
Więcej…
 
Koszulki Płomienia Pańskiego PDF Drukuj Email
Inne
poniedziałek, 12 marca 2018 22:00

Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia koszulki Płomienia Pańskiego. Jednolity wygląd pozwoli nam z pewnością na lepsze zaprezentowanie i większą widoczność naszej wspólnoty na wszelkiego rodzaju wyjazdach, pielgrzymkach i rekolekcjach. Widoczna nazwa i logo będą także doskonałym przedstawieniem Płomienia Pańskiego wśród wielu innych wspólnot.

Przedstawiamy wzór przygotowanej koszulki. Wybrane zostały dwie opcje kolorystyczne (bordowy lub niebieski). Zachęcamy do zamawiania. Wystarczy podać rozmiar według zamieszczonej poniżej tabelki. Całkowity koszt koszulki z obustronnym nadrukiem to 45 zł. Warto się pospieszyć, by zdążyć choćby na Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Częstochowie (sobota, 19 maja).

Zmieniony: niedziela, 15 kwietnia 2018 23:17
Więcej…
 
A miała nie oddychać... PDF Drukuj Email
Inne
wtorek, 24 października 2017 15:22

Marta Oczkowska, jak wiele innych ludzi, zadawała Bogu pytanie: dlaczego akurat moją rodzinę to spotkało? Dziś wie, że nie o taką perspektywę w życiu chodzi.

W jej rodzinnym domu wiara zawsze była na pierwszym miejscu. Rodzice nie zmuszali do niej dzieci, ale dawali przykład życia. Msza św. w niedzielę i święta, poranny i wieczorny pacierz. To była norma. Marta i Arkadiusz od sześciu lat tworzą szczęśliwe katolickie małżeństwo. Zawsze chcieli mieć potomstwo. W swoje pragnienie wpletli głębokie zaufanie Bogu i modlitwę. Kiedy okazało się, że Marta jest w ciąży, i to bliźniaczej, ogarnęło ich wielkie szczęście. A potem przyszedł cios.

Zmieniony: czwartek, 02 listopada 2017 16:52
Więcej…
 
Ojciec Pelanowski - pasjonujące półtorej godziny... PDF Drukuj Email
Inne
niedziela, 10 września 2017 00:28

Zmieniony: piątek, 15 września 2017 22:05
 
Wywiad z ks. Dominikiem Chmielewskim - o Maryi PDF Drukuj Email
Inne
niedziela, 03 września 2017 20:47

Zmieniony: piątek, 15 września 2017 22:06
 
Dostępność Eucharystii PDF Drukuj Email
Inne
niedziela, 12 stycznia 2014 18:47

Coraz więcej parafii i klasztorów w Polsce korzysta z możliwości transmisji Mszy i nabożeństw. Dzięki temu osoby nie mające możliwości wyjścia z domu (chorzy, seniorzy etc.) mogą poprzez internet uczestniczyć w liturgii. Oczywiście, to nie to samo co prawdziwy udział w Eucharystii i nie mamy możliwości przyjęcia Jezusa w Komunii świętej, ale jednak jest to pewna ulga dla osób odczuwających tęsknotę za Eucharystią - i niewątpliwy dar.

Istnieje strona internetowa, na której zamieszczone są linki do wszystkich kościołów (w Polsce i poza jej granicami), z których transmitowana jest Msza święta (dźwięk+obraz). Można znaleźć Mszę po polsku lub w innych językach, od rana do wieczora, w dni powszednie i w niedziele. Link znaleźć można TU.

A dla chorych miłujących adorację Najświętszego Sakramentu, siostry klaryski od Wieczystej Adoracji w Słupsku przygotowały rarytas: kaplicę on-line, czyli możliwość adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie, widzenia Go dzięki kamerze internetowej. I znów: to nie to samo co prawdziwy udział w adoracji, ale jednak jest.....

Link do kaplicy adoracji w Słupsku można znaleźć TU.

Marysia

Zmieniony: niedziela, 13 sierpnia 2017 20:56
 
Krucjata Modlitwy za Kapłanów naszej diecezji PDF Drukuj Email
Inne
poniedziałek, 11 marca 2013 14:15
 
  • codziennie dziesiątek różańca
  • modlimy się wszyscy przez określony czas, zwykle przez tydzień
  • imię i nazwisko omadlanego księdza oraz wszelkie inne szczegóły znajdują się na stronie diecezjalnej, czyli TUTAJ

 

Zmieniony: niedziela, 13 sierpnia 2017 20:57
 
Rozeznawanie Wspólnotowe PDF Drukuj Email
Inne
wtorek, 11 października 2016 10:33

Rozeznawanie woli Bożej wobec Wspólnoty Płomień Pański.

Rozeznawanie duchowe to jest modlitwa.
Jest to szukanie i znajdowanie woli Bożej w konkretnych warunkach i okolicznościach. Potrzebna jest do tego metoda, która sprawi, że to poszukiwanie będzie miało charakter uporządkowany.

rozeznawanie wsplnotowe 01

Zmieniony: niedziela, 13 sierpnia 2017 21:00
Więcej…
 
Fundusz Pomocowy Wspólnoty Płomień Pański PDF Drukuj Email
Inne
środa, 07 grudnia 2016 18:25

Jeżeli chciałbyś systematycznie wspierać konkretne dzieła pomocowe prowadzone przez Wspólnotę Płomień Pański, prosimy o deklarację zawierającą informację: jaką kwotę i przez ile miesięcy chciałbyś ofiarować na ten cel. Informację z deklaracją proszę przesłać sms-em na nr 504 293 815 (np. "Fundusz Pomocowy PP 40 PLN, 3 miesiące, Basia Kowalska"), a wpłaty dokonywać na konto Płomienia Pańskiego z opisem „Fundusz Pomocowy - Basia Kowalska”.

Jeśli odpowiada Ci forma mniej lub bardziej dyskretnego datku, to taka możliwość jest po każdym naszym spotkaniu. Przy wyjściu jest wystawiany na ten cel pojemnik.

Zmieniony: niedziela, 13 sierpnia 2017 21:01
 
Grupa Modlitwy za Lidera zaprasza PDF Drukuj Email
Inne
środa, 01 lutego 2017 14:38

Kochani,

"Módlcie się wzajem za siebie [...]; albowiem wiele może ustawiczna prośba sprawiedliwego." Jk 5, 16

Grupa Modlitwy za Lidera (GML), zwana wcześniej Diakonią Modlitwy za Lidera (DL), działa w naszej Wspólnocie już wiele lat. Powstała w końcu roku 2011 z inicjatywy Marysi i była przez Nią przez wiele lat prowadzona. Misją GML jest modlitwa za Lidera i w Jego intencjach, czyli obecnie za Dorotę i w intencjach przez Nią formułowanych.

Jak wszystkie Diakonie DL uległa resetowi, który spowodował zmianę nazwy i weryfikację szeregów modlących się osób.

Dalszy udział w modlitwie zadeklarowało 17 osób.

Modlimy się tajemnicami różańcowymi - do codziennego odmówienia całego Różańca potrzebnych jest 20 osób - każda z nich modli się przez miesiąc inną tajemnicą. Oczywiście na pewno ani nasz Pan mniej Dorocie nie błogosławi, ani nasza Mateńka słabiej nie wspiera z powodu braku trzech osób, ale pięknie byłoby, gdybyśmy mogli codziennie odmówić cały Różaniec.

Zapraszamy zatem serdecznie do włączenia się w tę modlitwę. Chętnych proszę o kontakt osobisty, telefoniczny (605 300 485) lub mailowy - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Marysiu, w imieniu wszystkich modlących się przez ten cały czas osób dziękuję Ci za inicjatywę, wkład pracy i wytrwałość. Niech Pan Bóg Cię błogosławi.

Joasia Woźniak

Zmieniony: niedziela, 13 sierpnia 2017 21:01
 
Jeśli potrzebujesz modlitwy w bardziej lub mniej pilnych intencjach... PDF Drukuj Email
Inne
sobota, 04 marca 2017 17:18

Jest wiele miejsc w internecie, w których możesz złożyć swoją intencję i prosić o modlitwę. Lista takich miejsc jest dostępna TUTAJ.

Szczególnie polecamy 12 Męski Pluton Różańca, o którym informację można znaleźć TUTAJ. Kontakt do dowódcy tego plutonu: Mariusz: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Intencje można przesyłać właśnie pod ten adres.

Zmieniony: niedziela, 13 sierpnia 2017 21:02
 


RocketTheme Joomla Templates