DKF Płomienia Pańskiego
KATOFLIX - internetowa wypożyczalnia wartościowych filmów, głównie z przesłaniem chrześcijańskim PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 04 stycznia 2021 22:29

Jednym z najważniejszych spostrzeżeń pojawiających się po wielu seansach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego jest żal wynikający z powodu zbyt małego dostępu do ważnych i wartościowych filmów. Niestety w dzisiejszych latach dystrybutorzy w bardzo małym stopniu zainteresowani są promocją filmów pokazujących przesłania chrześcijańskie, wartości rodzinne lub inne mówiące o honorze, czy ludzkiej godności. Dlatego też w natłoku bezwartościowej tandety, komercyjnego kiczu czy po prostu zwykłej szmiry koniecznie trzeba odnotować powstanie nowego serwisu VOD, czyli internetowej wypożyczalni filmów, które mają zbliżać do Boga. KATOFLIX, bo tak nazywa się działająca od niedawna platforma poleca legalne filmy, które poruszają tematy wiary, sensu życia, postaw ludzkich i historii życia świętych.

KATOFLIX to przestrzeń, gdzie można znaleźć produkcje, które mogą zainteresować, zainspirować, a może skłonić do zmian w życiu. Filmy, które bez obaw można pokazać swoim dzieciom, polecić znajomym lub podsunąć komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. W repertuarze serwisu KATOFLIX odnajdziemy fabuły, dokumenty, seriale, są też filmy dla dzieci i dla dorosłych. Dostępny jest także dział Kontrowersje, gdzie umieszczono filmy dla osób, które lubią podejmować refleksję i dyskutować o tym, co trudne i kontrowersyjne, a jednocześnie potrafią szukać uniwersalnych prawd i trudno uchwytnych wartości.

Zmieniony: niedziela, 07 lutego 2021 14:48
Więcej…
 
Kino na Granicy. Dzień 5 i 6. Prawda i uczciwość, wina i kara, sekty i wizje PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 07 grudnia 2020 09:40

Festiwal filmowy Kino na Granicy dobiegł już końca. Bogaty repertuar znakomitych pozycji, które przygotowali organizatorzy pozwolił na przeżycie wielu niezwykłych historii, w dużej części opartych na faktach. Filmy te dały dużo do myślenia, a ocena ludzkich postaw w przedstawionych przeróżnych sytuacjach życiowych wcale nie jest taka łatwa. Ale zanim przejdziemy do podsumowań należy podzielić się jeszcze wrażeniami i spostrzeżeniami z ostatnich dni przeglądu. Piątego i szóstego dnia największe zainteresowanie wzbudziły cztery filmy:

1. OSKARŻONY (fabularny, Czechosłowacja -1964)
2. RODZAJ CISZY (fabularny, Czechy – 2019)
3. STARCY (fabularny, Czechy – 2019)
4. EASTERN (fabularny, Polska – 2019)

Doskonały dramat sądowy OSKARŻONY powstał na podstawie opowiadania pisarki Lenki Haškovej. Umiejscowiony w czasach brutalnego komunizmu, został jednak zrealizowany w taki sposób, że cała nachalna socjalistyczna propaganda pozostaje gdzieś głęboko w tle. Tą historię można by umiejscowić w każdym kraju Europy, w dowolnym czasie. Ciekawostką jest fakt, że w rolę prezesa sądu wcielił się prawdziwy sędzia dr. Jaroslav Blažek, a jako jednego z prawników możemy podziwiać w jednej z pierwszych ról Jiriego Menzela, znanego później aktora i reżysera.

Zmieniony: środa, 30 grudnia 2020 15:47
Więcej…
 
Kino na Granicy. Dzień 4. Polskie eksperymenty i czeska rewelacja PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
niedziela, 29 listopada 2020 14:40

Wraz z czwartym dniem festiwalu filmowego KINO NA GRANICY przekroczyliśmy półmetek i gdzieś w głębi duszy zaczyna pojawiać się uczucie smutku i żalu, że zbliżamy się do końca. Bogaty repertuar ponownie postawił widzów przed trudnym wyborem, ale ostatecznie po głębszym przemyśleniu zdecydowaliśmy się na trzy filmy wyprodukowane w 2019 roku:

1. INTERIOR (fabularny, Polska – 2019)   
2. JA TERAZ KŁAMIĘ (fabularny, Polska - 2019)
3. TERRORYSTKA (fabularny, Czechy – 2019)

Polski film INTERIOR jest pierwszym filmem na tegorocznym przeglądzie, który mocno zawodzi. I nie chodzi o treść, bo ta jest dość… zwyczajna, ale o sposób przekazania obrazu. Trzydziestopięcioletni Maciek (Piotr Żurawski) traci wiarę w sens życia. Pracuje od świtu do wieczora, by spłacać kredyt mieszkaniowy. Gdy nieuczciwy pracodawca (Maciej Winkler) nie wypłaca mu kilkumiesięcznych zarobków, chcąc zemścić się zabiera jego auto. Ryzykując zatrzymanie przez policję rusza w desperacką podróż gdzieś przed siebie. W tym samym czasie w całym kraju trwają przygotowania do obchodów ważnej uroczystości. Pracowniczka Urzędu Miasta, trzydziestopięcioletnia Magda (Magdalena Popławska) współorganizuje wydarzenia. Na początku bardzo oddana, z czasem zauważa hipokryzję najbliższego otoczenia. Zbieg zdarzeń sprawi, że ich ścieżki skrzyżują się.

Niestety INTERIOR pozostawia ogromny niedosyt. Pozornie wszystko wydaje się mieć sens w tym filmie, ale większość treści przekazywana jest w mocno surrealnych ujęciach. Miłośnikom takich klimatów pewnie to będzie odpowiadać, ale dla widzów nie przepadających za trudno zrozumiałymi doświadczeniami w kinie będzie to spory zawód.  OCENA 3/10

Zmieniony: niedziela, 13 grudnia 2020 20:24
Więcej…
 
Kino na Granicy. Dzień 3. Tolerancja, miłość, wybaczenie i rodzina PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
sobota, 28 listopada 2020 17:37

Tegoroczny program festiwalu filmowego KINO NA GRANICY tak jak w poprzednich latach wzbudza wiele emocji. Ponieważ w tym roku projekcje wymuszone pandemicznymi ograniczeniami są dostępne wyłącznie online, nieco zmienia się też sposób odbioru niektórych filmów. Każdy zapewne odczuwa ogromną różnicę obcowania ze znakomitym kinem na ekranie komputera lub telewizora, zamiast w pięknych nastrojowych wnętrzach czeskiego kina „Central”, wspaniałego cieszyńskiego teatru, czy choćby kina „Piast”. Ale trzeba się cieszyć, że w obecnych warunkach KINO  NA GRANICY dotarło do nas choćby w taki ograniczony sposób. I właśnie tą radością wypełnieni sięgnęliśmy do repertuar dnia trzeciego i zdecydowaliśmy się następujące pozycje:

1. KONTROLA (fabularny, Polska – 2018)   
2. NASZA KLĄTWA (dokumentalny, Polska - 2013)
3. MOCNA KAWA NIE JEST WCALE TAKA ZŁA (fabularny, Polska – 2014)
4. CI, KTÓRZY POZOSTALI (fabularny, Węgry – 2019)

Film KONTROLA w zasadzie nie jest klasycznym filmem. To wyreżyserowany przez Nataszę Parzymies, studentkę Warszawskiej Szkoły Filmowej miniserial zrealizowany wyłącznie do rozpowszechniania w Internecie. Początkowo powstał tylko w formie siedmiominutowej etiudy, która była pracą dyplomową. Jednak, gdy okazało się, że  film odtworzono ponad 12 milionów razy, studenci dokręcili dalszą cześć i ostatecznie całość została zamknięta w siedmiu kilkuminutowych odcinkach. Serial cieszył się tak dużym powodzeniem w serwisie Youtube, że użytkownicy zaczęli dodawać napisy w ich rodzimych wersjach językowych. Dostępne są już tłumaczenia m. in. w języku arabskim, hiszpańskim, portugalskim.

Zmieniony: poniedziałek, 07 grudnia 2020 09:43
Więcej…
 
Kino na Granicy. Dzień 2. Wzajemna pomoc, zagubienie i optymizm PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
czwartek, 26 listopada 2020 15:23

 

Trwa przegląd filmów polskich, czeskich i słowackich Kino na Granicy. Drugi dzień przyniósł kolejne ekranowe emocje i podobnie jak wcześniej nie zabrakło w poruszanych tematach bardzo ważnych spraw dotykających problemów codziennego życia. Zagłębiając się w niezwykle interesujący repertuar przeglądu, można długo zastanawiać się jakie pozycje wybrać, ale po wielu głębszych przemyśleniach stanęło na kolejnych trzech filmach:

1. NIC NIE GINIE (fabularny, Polska – 2019)
2. DLACZEGO CZUJĘ SIĘ JAK CHŁOPAK (dokumentalny, Czechy – 2019)
3. WIELKIE RZECZY. SIEĆ (fabularny, Polska -2000)

NIC NIE GINIE w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej jest filmem dyplomowym studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Grupa nieznajomych młodych ludzi bierze udział w kilkutygodniowym turnusie terapeutycznym. Wszyscy przeżywają kłopoty osobiste, a spotkania mają im pomóc poznać przyczyny życiowych komplikacji. Klaudia (Zuzanna Puławska) ma ciągłą, wręcz obsesyjną potrzebę pomagania innym. Donatello (Michał Surosz) mimo toczącego się wokół życia nie widzi nic poza odradzaniem zagrożonych gatunków żółwi. Przemek (Jan Hrynkiewicz) obraca się w towarzystwie neonazistów i mimo dostrzegania ich błędnego pojmowania rzeczywistości, nadal trwa w tym błędnym kole tłumacząc to miłością do ojczyzny. Maja (Wiktoria Filus) czuje, że życie mija bezpowrotnie, a ona nie potrafi z niego korzystać. Aktor (Piotr Pacek), mimo, że jeszcze wiele nie osiągnął jest zafascynowany swoją osobą i sądzi, że cały świat kręci się wokół niego. Kolejne spotkania, rozmowy i nierzadko kłótnie powoli prowadzą do poznania potrzebnych każdemu odpowiedzi, co dzieje się pod czujnych okiem terapeuty Remka (Dobromir Dymecki). Młody psycholog dzieli się swoją wiedzą i służy pomocą, choć i on sam nie jest wolny od problemów i szczerze mówiąc wszystkie sesje terapeutyczne tak jak jego podopiecznym pomagają także i jemu.

Zmieniony: niedziela, 29 listopada 2020 21:41
Więcej…
 
Kino na Granicy. Dzień 1. Nadzieja nie gaśnie! PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 25 listopada 2020 23:26

Zgodnie z zapowiedzią Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego zagląda na filmowy Festiwal Kino na Granicy 2020 (oline). Ponieważ bardzo bogaty program przeglądu daje możliwości wyboru wielu pozycji, pierwszego dnia zdecydowaliśmy się na obejrzenie trzech filmów fabularnych, których tematyka odnosi się do spraw poruszanych w DKF, czyli ludzkich reakcji i zachowań w przeróżnych, często trudnych sytuacjach życiowych.

1. PRZYSTANEK NA PERYFERIACH (fabularny, Czechy 1957)
2. MARYJKI (fabularny, Polska 2020)
3. NA KRÓTKO (fabularny, Czechy 2018)

Wyreżyserowany przez duet Elmar Klos i Jan Kadar PRZYSTANEK NA PERYFERIACH opowiada o życiu mieszkańców kamienicy usytuowanej na końcowym przystanku tramwajowym w rozbudowującym się czeskim mieście. Wydawało się, że nakręcony w 1957 roku film powinien trącić myszką, a nawiązania do wszechobecnego ówcześnie nurtu gloryfikującego w kinie prężnie rozbudowujący się socjalizm chłodzić oczekiwania. Tymczasem film całkowicie zaskakuje. Zaprezentowana historia mówi o codziennym życiu zwykłych ludzi i ani wiek produkcji, ani nic innego nie obniża oceny filmu.

Zmieniony: sobota, 28 listopada 2020 17:41
Więcej…
 
DKF zaprasza na Festiwal Kino na Granicy 2020 PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 25 listopada 2020 13:20

Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego przez kilka lat poruszał wiele tematów życia codziennego i skłaniał do przemyśleń i dyskusji. Wielokroć pofilmowe rozmowy znakomicie uzupełniały poruszane na ekranie tematy i niejednokrotnie pozwalały na głębsze zrozumienie treści, a nierzadko również przeróżnych sytuacji życiowych. Spróbujmy na chwilę powrócić do DKF-u, choćby na portalu Płomienia Pańskiego.

W minionych dniach rozpoczął się jeden z najpopularniejszychw Polsce przeglądów filmowych - Festiwal KINO NA GRANICY 2020 z bogatym repertuarem pozycji polskich, czeskich i słowackich. W tym roku z oczywistych powodów festiwal z pięknych zakątków polskiego i czeskiego Cieszyna przeniósł się do sieci i jest prezentowany online. Dostęp do całości 40 zł, a pojedyncze filmy za 5zł. Polecam. Błyskawicznie wykupuje się wybrany dostęp (www.kinonagranicy.pl) i wszystko działa znakomicie. Bogaty program, duży wybór filmów (fabularnych i dokumentalnych) o zróżnicowanych tematach. Technicznie wszystko działa idealnie. Zachęcamy do dołączenia do Festiwalu, prezentowane tam filmu poruszają wiele istotnych spraw dotyczących także i nas na co dzień. Zapraszamy także do wymiany uwag i spostrzeżeń.

Codziennie będziemy publikować krótki raport z Festiwalu i opis wybranych filmów. Zapraszamy!!!

Pytania i uwagi można kierować mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zmieniony: czwartek, 26 listopada 2020 15:24
 
Nawrócony przestępca obrońcą dzieci. Niezwykly film w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
czwartek, 12 kwietnia 2018 21:33

Życie toczy się tak szybko, że niemal przeoczyliśmy zapowiedź najbliższej projekcji DKF. Nadrabiając więc niezwłocznie zaległość zapraszamy na film KAZNODZIEJA Z KARABINEM, który zobaczyć będzie można w nadchodzący piątkowy wieczór.

Film wyprodukowany w 2011 roku jest oparty na faktach i opowiada o życiu Sama Childersa, dilera narkotyków, który nawrócił się na wiarę w Boga. W efekcie swojej przemiany wyruszył do Sudanu, gdzie zaczął pomagać setkom dzieci, które cierpiały nie tylko z powodu ogólnej biedy i ciągłych działań zbrojnych, ale przede wszystkim były porywane i zmuszane do przerażających rzeczy.

Sam Childers (znakomicie zagrany przez Gerarda Butlera) to postać niezwykła i godna wielkiego podziwu. Ciekawostką jest fakt, że kilka lat temu Sam Childers gościł w Polsce, gdzie zaproszony przez stowarzyszenia i ruchy chrześcijańskie odbył wiele spotkań i udzielił kilkunastu wykładów.

Zapraszamy na film KAZNODZIEJA Z KARABINEM w PIĄTEK, 13 kwietnia o godz. 19.15, sala na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68.

Zmieniony: niedziela, 15 kwietnia 2018 23:12
Więcej…
 
2018-03-23: Miłości nie da się pokonać. BEN-HUR z 2016 roku w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 20 marca 2018 15:27

Zbliżające się święta Wielkanocne pobudzają do wielu przemyśleń i skłaniają do refleksji nad własnym życiem. Są chwilą wyciszenia, są także porą na odnajdywanie nadziei… W tym właśnie przedświątecznym czasie zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego, gdzie wyświetlimy film BEN-HUR, doskonale wpisujący się w czas naszych duchowych przygotowań. Będzie to najnowsza, wyprodukowana w roku 2016 wersja powieści historycznej, o której powiedziano, że jest piękną opowieścią o Jezusie Chrystusie i ważnym świadectwem o łasce. Zapewne większość z nas pamięta starszą wersję filmu z 1959 roku ze znakomitą rolą Charltona Hestona, ale to, co różni obydwa filmy, to przede wszystkim ukazany w nowej wersji większy nacisk na moc Jezusa Chrystusa, która doprowadza do przebaczenia.

Juda Ben-Hur jest żydowskim szlachcicem mieszkającym w czasach Chrystusa ze swoją bogatą rodziną w Jerozolimie okupowanej przez Rzymian. Messala jest młodym Rzymianinem, którego przyjęła i adoptowała rodzina Judy. Messala robi karierę rzymskiego żołnierza, walczącego w najbardziej odległych zakątkach Imperium. Po powrocie spotyka się z rodziną, ale kiedy okazuje się, że stali się oni poplecznikami jednego z wrogów Rzymu, całkowicie się od nich odwraca, wrzuca ich do więzienia, a Judę skazuje na los rzymskiego niewolnika. Podczas pięciu lat przykucia do wioseł na cesarskich statkach, w Judzie rośnie nienawiść do Messali i pragnienie zemsty.

Zmieniony: piątek, 23 marca 2018 23:14
Więcej…
 
DZIEŃ KOBIET - film o wyzysku w sieci handlowej w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 07 marca 2018 02:56

Dzień Kobiet jest corocznym świętem obchodzonym 8 marca. Tradycja ta narodziła się na początku XX wieku i choć w Polsce na szeroką skalę była świętowana do lat 90-tych, to jednak w symbolicznym stopniu przetrwała do dzisiaj. W związku z nadchodzącym dniem wszystkich pań przygotowaliśmy specjalną projekcję Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Film pod tytułem DZIEŃ KOBIET nie będzie jednak przykładem oddawania szacunku i uznania płci pięknej, a nawiązaniem do ponurej rzeczywistości życia codziennego, która bardzo często brutalnie weryfikuje wszelkie założenia.

Życie Haliny, pracownicy znanej sieci handlowej, samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci sklepów nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

Zmieniony: czwartek, 08 marca 2018 21:56
Więcej…
 
Nawet najbardziej osobliwe marzenia mogą się spełnić. W olimpijskim nastroju zapraszamy do DKF! PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 14 lutego 2018 00:26

Kilka dni temu rozpoczęły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczang. Wpisując się niejako w klimat tej wyjątkowej rywalizacji sportowej Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego zaprasza na film EDDIE ZWANY ORŁEM.

Amerykańsko-brytyjska produkcja z 2016 roku doskonale oddaje atmosferę wielkiego sportowego święta jakim jest czas Igrzysk, a jednocześnie zachęca do przemyśleń i dyskusji. Pokazana w prosty, komediowy sposób historia nawiązuje do jednego z najbardziej niezwykłych wydarzeń w dziejach skoków narciarskich i Igrzysk Olimpijskich.

Eddie Edwards od dziecka marzył o występie na arenach olimpijskich. Mimo, że nie miał talentu, ani predyspozycji nie poddawał się i wciąż próbował coraz to nowych sportów. Efekt był taki, że właściwie co chwilę lądował w szpitalu. Jego naiwność, fajtłapowatość i męczący optymizm często powodowały, że był traktowany jak zwykły dziwak. Tymczasem Eddie zdawał się tego nie zauważać i jakby nie widząc piętrzących się przeszkód, nadal uparcie dążył do swojego celu. Jak zakończyła się historia o wielkich marzeniach małego nieudacznika? Przyjdź na projekcję DKF i przekonaj się sam…

Zmieniony: piątek, 16 lutego 2018 23:51
Więcej…
 
Oparta na faktach historia winy i zemsty w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 30 stycznia 2018 15:46

Historia ta nie miała prawa się zdarzyć, ale niestety do niej doszło. Dramat, o którym opowiada film PO KATASTROFIE (Aftermath) wyzwolił głęboko skrywane ludzkie emocje zagłuszające zdrowy rozsądek. Film z roku 2017 nawiązuje do prawdziwego incydentu, który miał miejsce kilka lat temu na pograniczu Szwajcarii i Niemiec.

Zmęczony kontroler lotów został pozostawiony sam na stanowisku, które wymagało obecności kilku osób. Na dodatek nie miał on wiedzy o tym, że na lotnisku wyłączono na czas konserwacji kilka niezbędnych systemów alarmowych. W tym samym czasie oczekujący na przylot rodziny stęskniony mąż i ojciec wypatrywał swoich bliskich w hali przylotów. Nikt nie spodziewał się dramatu, który miał nastąpić za kilka chwil…

Film PO KATATROFIE podejmuje niezwykle ważny temat odpowiedzialności za wykonywaną pracę oraz porusza kwestię winy i zemsty. W roli głównej wystąpił słynny Arnold Schwarzenegger, który po karierze politycznej powrócił do filmu i przyjmując niezwykle dramatyczną rolę jak widać porzucił role twardych facetów

Zmieniony: piątek, 02 lutego 2018 23:56
Więcej…
 
Boże Narodzenie na froncie I wojny światowej. Zapraszamy do DKF-u! PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 13 grudnia 2017 23:25

W czwartek, 14 grudnia zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Po raz drugi projekcja odbędzie się w parafii ojców Redemptorystów przy ulicy Wittiga 10. Film, który zaprezentujemy jest dość szczególnym przykładem Bożej miłości jaka jest w każdym człowieku. Osadzona w czasie I wojny Światowej historia jest oparta na faktach i przeniesie nas do roku 1914.

To nie był dobry czas, brutalność wojny niosła za sobą tysiące ofiar z całego świata. Okropności działań wojennych zachwiały w wielu ludziach wiarę w człowieczeństwo. A jednak zdarzały się chwile napawające optymizmem i taką właśnie historię opisuje film BOŻE NARODZENIE. Na jednym z wojennych frontów francuscy, brytyjscy oraz niemieccy żołnierze, bez wiedzy swoich dowódców zdecydowali się zawiesić broń na czas Świąt Bożego Narodzenia i złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne. Niezwykła historia wywoła też zapewne niezwykłe emocje, którymi oczywiście podzielimy się po zakończeniu projekcji.

Zmieniony: czwartek, 14 grudnia 2017 22:42
Więcej…
 
Wracamy do DKF. UKRYTE PIĘKNO zaskoczy wszystkich PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 15 listopada 2017 17:05

Po letniej przerwie do życia powraca Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego. W związku ze sporym zainteresowaniem naszymi spotkaniami, poszerzamy działalność DKF-u i w najbliższych miesiącach projekcje odbędą się na przemian u nas oraz w parafii Ojców Redemptorystów przy ulicy Wittiga 10.

W związku z tym już w najbliższy czwartek, 16 listopada w parafii w Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Wittiga, zapraszamy na film UKRYTE PIĘKNO. Jest to historia człowieka, który po ogromnym dramacie rodzinnym popadł w ciężką depresję i coraz bardziej chylił się ku upadkowi. Bliscy przyjaciele postanowili pomóc koledze i przygotowali pewien sprytny, ale bardzo niekonwencjonalny plan działania. Jaki? O tym będzie można się przekonać osobiście uczestnicząc w zapowiadanym spotkaniu DKF. Film z roku 2016 został zrealizowany w znakomitej obsadzie z Willem Smithem, Hellen Mirren i Kate Winslett na czele i przyniesie zapewne zaskoczenie dla wszystkich widzów.

Zmieniony: czwartek, 16 listopada 2017 23:45
Więcej…
 
KOT BOB I JA. Film oparty na faktach PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 20 czerwca 2017 19:32

Już w najbliższy piątek, 23 czerwca zapraszamy do DKF-u na niezwykły film. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Młody narkoman, James Bowen został upadał już tyle razy, że odwróciła się od niego rodzina i znajomi. Gdy po raz kolejny próbuje wrócić do normalności wydaje się, że skończy się tak jak zawsze. Mimo pomocy socjalnej, dorabiający graniem na gitarze James nie radzi sobie, ludzie go obrażają i uprzykrzają mu życie. Chłopak traci siły i jest bliski rezygnacji. Któregoś dnia otrzymuje jednak zaskakujące wsparcie. Bezdomny kot, który się przybłąkał staje się jego przyjacielem i nieodłącznym towarzyszem.

Rudy, pewny siebie, chadzający (jak to kot) własnymi ścieżkami, niezależny, chimeryczny kot o najbardziej zwykłym imieniu - Bob. Ale to wszystko, co jest w nim zwykłego. Bob niespodziewanie pomaga Jamesowi odzyskać siły i podjąć dalszą walkę o powrót do normalnej rzeczywistości.

Zmieniony: piątek, 23 czerwca 2017 23:03
Więcej…
 
SULLY - opowieść o bohaterskim pilocie w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 07 czerwca 2017 10:45

To była niezwykła historia. 15 stycznia 2009 roku. Tuż po starcie z nowojorskiego lotniska pilotowany przez doświadczonego kapitana Chesleya „Sully” Sullenbergera (Tom Hanks) Airbus A320 traci oba silniki. Pilot podejmuje szybką decyzję i ląduje uszkodzoną maszyną na rzece Hudson, ratując życie 155 osób. Zdarzenie zostaje okrzyknięte "cudem na rzece Hudson", a Sullenberger zyskuje uznanie mediów i opinii publicznej, chwalących jego niezwykłe umiejętności pilotażu. Wkrótce rozpoczyna się jednak śledztwo, mogące zniszczyć jego reputację i karierę.

Film SULLY wyreżyserował Clint Eastwood, a w roli głównej wystąpił Tom Hanks.

Zapraszamy w piątek, 9 czerwca o godz. 19.00, sala nr 15 na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68.

Zmieniony: piątek, 09 czerwca 2017 21:33
Więcej…
 
Poruszająca historia osadzenia w jednej celi bohatera Armii Krajowej i zbrodniarza hitlerowskiego PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 22 maja 2017 18:06

Po nieco dłuższej przerwie niż zamierzaliśmy zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego. W czwartek, 25 maja wyświetlimy polski film ROZMOWY Z KATEM z Piotrem Fronczewskim i Andrzejem Zielińskim w rolach głównych.

Bohater Armii Krajowej Kazimierz Moczarski i kat warszawskiego getta, generał SS Jürgen Stroop przez blisko dziewięć miesięcy 1949 roku zajmowali tę samą celę więzienia na Mokotowie, oczekując wykonania kary śmierci. Stalinowska perfidia postawiła między nimi znak równości.

Zmieniony: czwartek, 25 maja 2017 21:12
Więcej…
 
DKF zaprasza: Świąteczny western na Boże Narodzenie PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
sobota, 10 grudnia 2016 16:51

To będzie ostatnie w tym roku spotkanie filmowe w Płomieniu Pańskim. W radosnej atmosferze oczekiwania na przyjście Pana, w czwartkowy wieczór, 15 grudnia obejrzymy piękną opowieść na Boże Narodzenie: CUD NA DZIKIM ZACHODZIE.

Akcja filmu zrealizowanego w gwiazdorskiej obsadzie (Kris Kristfferson, Kim Catrall) osadzona jest w realiach klasycznego westernu. Nie zabraknie więc rewolwerowców, kawalerzystów i oczywiście Indian. Jednocześnie poznamy wspaniałą historię narodzenia Jezusa Chrystusa.

Zmieniony: sobota, 17 grudnia 2016 11:54
Więcej…
 
Współczesna opowieść o spotkaniu z Jezusem w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 30 listopada 2016 21:40

Przed kilkunastoma miesiącami zaprezentowaliśmy w Dyskusyjnym Klubie Filmowym historię spotkania Jezusa przez kilkoro zagubionych w życiu ludzi. Film SPOTKANIE został odebrany bardzo pozytywnie, wywołał ożywioną dyskusję i zebrał wysokie oceny. SPOTKANIE 2. RAJ UTRACONY  przedstawia podobną historię, ale osadzoną w całkowicie innych realiach.

Siedem lat po najbardziej niszczycielskim tsunami w Tajlandii, sześć osób znalazło się w nadmorskim kurorcie. W ich kierunku zmierza potężny huragan. Zagrożenie jest wielkie, ludzie boją się. Każdy z nich  ma swoje zmartwienia i słabości. Gdy burza zaczyna szaleć do sześciu ludzi dołącza tajemniczy gość.

Zmieniony: czwartek, 01 grudnia 2016 23:50
Więcej…
 
Rosyjskie kino katastroficzne w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 15 listopada 2016 00:53

Najdroższa produkcja w historii rosyjskiego kina, film METRO już najbliższy czwartek, 17 listopada w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Płomienia Pańskiego.

Moskwa. Centrum rosyjskiej stolicy jest rozbudowywane na wielką skalę. W wyniku niekontrolowanych prac budowlanych dochodzi do pęknięcia ściany tunelu metra. Przez powstałe szczeliny zaczyna wdzierać się woda z pobliskiej rzeki. Pierwsze ostrzeżenia zostają zignorowane i niebawem sieć podziemnej kolejki zostaje zalana, poważnie zagrażając innym terenom śródmiejskim. W zalewanym tunelu jeden ze składów metra wjeżdża wprost w centrum kataklizmu…

Kino rosyjskie nie jest szerzej znane w Polsce, dlatego film METRO będzie zapewne znakomitą możliwością porównania z produkcjami amerykańskimi, czy zachodnioeuropejskimi. Czy filmy rosyjskie są nam, Polakom bliższe? Czy są bardziej przekonywujące w odbiorze? Czy niosą jakieś dodatkowe treści lub wartości? O tym wszystkim przekonamy się już w najbliższy czwartek w czasie projekcji i planowanych po niej rozmów i dyskusji.

Zmieniony: piątek, 18 listopada 2016 02:12
Więcej…
 
Niezwykła historia zwykłego bohaterstwa w DKFi-e PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 22 czerwca 2016 17:54

Po nieco dłuższej przerwie niż planowaliśmy do życia powraca Dyskusyjny Klub Filmowy. Już w najbliższy czwartek, 23 czerwca zapraszamy na projekcję polskiego filmu z 2015 roku – SPRAWIEDLIWY.

"Na taki film o relacjach polsko-żydowskich czekaliśmy. Nareszcie otrzymujemy wzruszający, choć nie ckliwy, jednoznaczny, a równocześnie bliski realiom wojny obraz ukazujący pomocowy łańcuch sprawiedliwych. Polaków, którzy mimo dramatycznych wątpliwości, ze śmiertelnym przerażeniem, decydują się ukryć żydowską dziewczynkę. Ale SPRAWIEDLIWY nie jest to prostą antytezą takich filmów jak Pokłosie czy Ida" - napisał recenzent filmu w Tygodniku Solidarność.

Zmieniony: czwartek, 23 czerwca 2016 21:06
Więcej…
 
BEZCENNY DAR: Co tak naprawdę liczy się w życiu najbardziej? PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 20 stycznia 2016 00:30

O tym co jest najważniejsze w życiu rozmyślaliśmy zapewne wielokrotnie. Po raz kolejny przyjdzie nam się także zmierzyć z tym pytaniem na najbliższym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W piątek, 22 stycznia o godzinie 19.00 zapraszamy na film BEZCENNY DAR.

Film opowiada historię Jasona Stevensa, specjalisty od funduszy powierniczych, który po śmierci swojego dziadka spodziewa się dużego spadku. Zamiast tego dziadek przygotował dla niego krótki kurs przygotowawczy do życia zawarty w 12 zadaniach, które sam nazwał "podarunkami". Starszy pan wystawia swojego wnuka na wyszukane próby, nakłania do podróży w głąb siebie i poszukania odpowiedzi na pytanie co tak naprawdę liczy się w życiu najbardziej.

Zapraszamy na film BEZCENNY DAR w piątek, 22 stycznia o godz. 19.00, sala nr 15 na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68.

 

Zmieniony: piątek, 22 stycznia 2016 20:57
Więcej…
 
DKF: FAMILY MAN - cudowny film o miłości i życiowych decyzjach PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
niedziela, 13 grudnia 2015 22:37

Miło nam poinformować, że po kilku miesiącach przerwy wznawiamy projekcje Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Już w najbliższy piątek, 18 grudnia zapraszamy na film FAMILY MAN z Nicolasem Cage w roli głównej.

FAMILY MAN to rozgrywająca się w atmosferze świąt Bożego Narodzenia wzruszająca i piękna opowieść, tak naprawdę o nas samych, o naszych wyborach w życiu. Jaką drogę wybrać, aby być szczęśliwym? Czy kariera, luksus i pieniądze są najważniejsze, czy jest coś o wiele cenniejszego?

Zmieniony: piątek, 18 grudnia 2015 21:11
Więcej…
 
LISTY DO BOGA. Porywająca historia nadziei i zdumiewająca lekcja modlitwy PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
czwartek, 18 czerwca 2015 13:21

Tyler to chory na raka ośmioletni chłopiec, który pisze listy do Boga. Wpływa na ludzi w swojej okolicy siejąc nadzieję w każdym, kogo spotka. Niespodziewający się niczego listonosz, który ma problemy we własnym życiu, czyta listy chłopca. Inspirują go one do zmiany własnego życia na lepsze. Pragnie także odzyskać syna, którego stracił przez alkoholizm.

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Projekcja filmu LISTY DO BOGA odbędzie się w piątek, 19 czerwca o godz. 19.00, w sali nr 15 na parterze Domu Parafialnego przy kościele Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68. 

Zmieniony: piątek, 19 czerwca 2015 20:46
Więcej…
 
NIETYKALNI – francuski film, który zachwycił miliony widzów na całym świecie PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
piątek, 08 maja 2015 14:43

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni...

NIETYKALNI, Francja, 2011, reż. reż. Olivier Nakache, Eric Toledanko.

Zapraszamy w piątek, 8 maja, o godz. 19.00, sala nr 15 na parterze Domu Parafialnego przy kościele Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68. Po filmie zachęcamy do rozmów i dyskusji. 

Zmieniony: wtorek, 26 maja 2015 21:04
Więcej…
 
Czy masz odwagę bronić wiary? DKF zaprasza na film BÓG NIE UMARŁ PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 14:12

Media zgodnie pisały, że to najgłośniejszy film o wierze w ostatnich latach. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA. Teraz możemy go zobaczyć w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Płomienia Pańskiego. BÓG NIE UMARŁ w najbliższy piątek, 17 kwietnia o godzinie 19.00.

Profesor Radisson (Kevin Sorbo) rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą na piśmie zanegować istnienie Boga albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy zaczynają posłusznie pisać, Josh Wheaton (Shane Harper) czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą a przyszłością. Sprzeciwia się, przez co profesor wyznacza mu nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga, używając racjonalnych argumentów i dowodów, a także przekonać do tego resztę studentów przed zakończeniem semestru. Jeśli tego nie zrobi - obleje kurs. Kiedy Josh orientuje się, że nie może liczyć na niczyje wsparcie, zaczyna wątpić, czy faktycznie potrafi walczyć o to, w co wierzy.

Zmieniony: piątek, 17 kwietnia 2015 22:19
Więcej…
 
MOC ZMARTWYCHWSTANIA w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 25 marca 2015 19:11

Wielkanoc to czas zadumy, ale także czas piękny i oczekiwany przez cały rok kalendarzowy. Filmy takie jak ten potrafią sprawić, że pełniej i głębiej przeżywamy czas Świąt Wielkanocnych, pobudzają emocje i refleksje, tęsknotę i nostalgię do pamiętnych lat dzieciństwa, a jednak nade wszystko przypominają o tym jak ważnym przeżyciem dla każdego z nas jest świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa i dlaczego tak bardzo czeka się na ten radosny i wiosenny okres przez cały rok.

Słowa te, znalezione na jednym z internetowych forów opisują film, który już w najbliższy piątek zobaczymy w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Płomienia Pańskiego. MOC ZMARTWYCHWSTANIA jak to ujął autor komentarza, to dogłębnie ukazany obraz Męki Pańskiej i Mocy Zmartwychwstania. 

Zmieniony: piątek, 27 marca 2015 22:58
Więcej…
 
LOT. Najbardziej prowokujący film 2012 roku w DKF-ie PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 11 marca 2015 22:15

Czy można uratować życie setce ludzi, a jednocześnie stać się antybohaterem? Czy jesteśmy w stanie stanąć w prawdzie, nawet jeśli ta będzie ona dla nas niewygodna? Jak poradzić sobie z poczuciem winy? Z tymi i zapewne jeszcze innymi pytaniami przyjdzie nam zmierzyć się już w najbliższy piątek na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

LOT pokazuje historię Williama Whitakera, kapitana linii lotniczych, który zostaje okrzyknięty bohaterem, gdy szczęśliwie lądując uszkodzonym samolotem, ratuje życie pasażerów. Okazuje się jednak, że sprawa ma drugie oblicze. Czy pilot naprawdę jest bohaterem?

Zmieniony: wtorek, 17 marca 2015 22:22
Więcej…
 
W DKF-ie uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
niedziela, 01 marca 2015 14:10

Pamiętać to nasz obowiązek. 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Musimy o Nich pamiętać o ich odwadze, poświęceniu, miłości do Boga i do ojczyzny. Dlatego z tej właśnie okazji w Dyskusyjnym Klubie Filmowym spotkaliśmy się na projekcji filmu, a w zasadzie spektaklu INKA 1946.

Film Teatru Telewizji INKA 1946 jest jednym z nielicznych obrazów opowiadających o naszych narodowych bohaterach. O NAJODWAŻNIEJSZYCH Z ODWAŻNYCH. Doprawdy trudno to zrozumieć dlaczego tacy wspaniali ludzie jak Danuta Siedzikówna i wielu innych pozostają w zapomnieniu. Przecież o samym tylko rotmistrzu Witoldzie Pileckim można by opowiedzieć wręcz sensacyjne historie, które spokojnie przyćmiłby samego Jamesa Bonda. A przecież nie o sensację tu chodzi, nie zapominajmy o patriotyzmie, uczciwości, poświęceniu, wierze w Boga…

Kto dziś pamięta choćby tekst przysięgi żołnierzy Armii Krajowej? Przypomnijmy pierwsze słowa: „W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej, kładę swe ręce na ten święty Krzyż, znak męki i Zbawienia. Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia….” 

Zmieniony: niedziela, 08 marca 2015 22:37
Więcej…
 
Pamiętać to nasz obowiązek. INKA 1946 w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 25 lutego 2015 18:26

Z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego zaprasza na projekcję filmu INKA 1946. To jedna z najbardziej wstrząsających, wzruszających, ale i budujących historii czasów wojny i powojennej rzeczywistości. Historia młodziutkiej 17-letniej sanitariuszki AK Danki Siedzikówny "Inki" to opowieść, wobec której żaden człowiek nie przejdzie obojętnie...

„Rozległ się huk wystrzałów, ale dziesięciu żołnierzy z KBW... chybiło z trzech kroków. Nawet oni nie mieli sumienia, by strzelić do nastoletniej bohaterki..." 

Zmieniony: sobota, 28 lutego 2015 01:04
Więcej…
 
SPOTKANIE w DKF. UWAGA, tym razem zapraszamy w CZWARTEK PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
niedziela, 08 lutego 2015 18:01

Po nieco dłuższej przerwie niż planowaliśmy zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego. Już w najbliższy czwartek, 12 lutego wyświetlimy film SPOTKANIE (The Encounter).  

Wyprodukowany w 2010 roku amerykański film jest opowieścią o ostatniej szansie. Pięć całkowicie obcych sobie osób z powodu zamkniętej drogi zatrzymuje się w przydrożnym barze „Ostatnia szansa”. Tajemniczy i dość ekscentryczny właściciel baru zdaje się znać każdego z nich bardziej, niż oni sami siebie.

W bieżącym miesiącu zaplanowaliśmy dwa spotkania DKF, najbliższe 12 lutego i kolejne 26 lutego. Zaznaczyć trzeba, że właśnie w lutym obydwie projekcje odbędą się w czwartki. W marcu wrócimy do tradycyjnych już można powiedzieć spotkań DKF w piątkowe wieczory.

Zmieniony: czwartek, 12 lutego 2015 23:09
Więcej…
 
ŻÓŁTY SZALIK. Filmowa i dyskusyjna uczta. Kto nie był, niech żałuje… PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 22 grudnia 2014 12:40

Blisko rok temu w świątecznym Dyskusyjnym Klubie Filmowym zaprezentowaliśmy nową fabularną produkcję opowiadającą o narodzeniu Jezusa. Piękna, pełna miłości i nadziei historia doskonale wprowadziła nas wtedy w czas Bożego Narodzenia.           

Tym razem przedświąteczne spotkanie DKF-u postanowiliśmy poświęcić problemom, kłopotom, a nawet dramatom z jakimi przychodzi się mierzyć wielu ludziom. Dla jednych czas Bożego Narodzenia jest szczęściem i radością, dla innych udręką i boleścią.

ŻÓŁTY SZALIK jest trzecim filmem z cyklu Święta Polskie i według zamierzeń twórców odnosi się do wigilii Bożego Narodzenia. I właśnie tego dnia rozgrywa się historia stanowiąca krótki fragment życia głównego bohatera. Dyrektor dużego przedsiębiorstwa, człowiek majętny i wydaje się uporządkowany ma jednak bardzo poważny problem. Jest alkoholikiem i niestety nałóg totalnie rządzi jego życiem. Także ten wyjątkowy dzień jakim jest wigilia zostaje całkowicie podporządkowany uzależnieniu naszego bohatera.

Przyznam się, że proponując ten właśnie film do świątecznego DKF-u chciałem poruszyć temat samotności ludzi z problemami i częstą obojętność wobec takich dramatów. Jak jest naprawdę? Czy jestem gotowy zauważyć człowieka w potrzebie, poświecić mu swoją uwagę i czas, czy łatwiej wzruszyć ramionami i odwrócić głowę? Przecież i tak mu nie pomogę, co ja tam mogę zrobić? 

Zmieniony: czwartek, 01 stycznia 2015 18:15
Więcej…
 
ŻÓŁTY SZALIK czyli nadzieja. Zapraszamy do świątecznego DKF-u PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 15 grudnia 2014 23:45

Gdy jakiś czas temu zapytałem uczestników jednej z małych grup jak przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia i jak spędzają ten piękny czas szybko zapanował radosny nastrój. Kilkoro z nas podzieliło się swoimi przemyśleniami i od razu poczuliśmy ciepły i pogodny klimat. Jednak już po chwili jedna z osób spuściła oczy, w których nie było radości. Za chwilę kolejna twarz się zasmuciła, a po kolejnych kilku minutach następna para oczu zaszkliła się łzami.

To wydarzenie uświadomiło pozostałym (tym, którym jakoś się wiedzie), że jednak nie dla  wszystkich jest to łatwy czas. Wielu z nas przeżywa samotność, przeróżne kłopoty, zmartwienia, nieszczęścia i właśnie okres Bożego Narodzenia, czas szczęścia i radości w rodzinie, nadziei w Bogu, czas spokoju i zadowolenia jest bardzo trudny. Często trzeba zmierzyć się z przeciwnościami losu, z własnymi słabościami lub jeszcze innymi zaszłościami.

Czy zauważam wokół siebie ludzi, którzy być może potrzebują pomocy? Czy byłbym w stanie pomóc komuś w potrzebie, komuś kto sam sobie nie radzi? Na ten temat spróbujemy porozmawiać na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego. W piątek, 19 grudnia wyświetlimy polski film ŻÓŁTY SZALIK. Wyreżyserowany przez Janusza Morgensterna obraz pokazuje historię szanowanego dyrektora dużej firmy, który od lat zmaga się z poważnym nałogiem i przed kolejnymi świętami Bożego Narodzenia podejmuje ważne postanowienie. 

Zmieniony: sobota, 20 grudnia 2014 00:00
Więcej…
 
Powiedzieć ludziom, że nie są sami. Pamięci Eli Durkiewicz PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 11 listopada 2014 20:31

Pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego wypadło w smutny listopadowy wieczór, smutny nie tylko z powodu szarej, pochmurnej i chłodnej pogody. Tego dnia pożegnaliśmy Naszą Elę Durkiewicz. Z tego też powodu wystąpiły poważne wątpliwości, czy DKF powinien się w ogóle odbyć. Ostatecznie postanowiliśmy nie odwoływać projekcji, a całe spotkanie zadedykować pamięci Eli. I wydaje się, że sprzyjał temu także temat filmu „NIEBO ISTNIEJE… NAPRAWDĘ”.

Jak się okazało znakomicie dopisała liczba widzów, co ostatnio często było naszym wielkim problemem. Widać, że na wielokrotnie zadawane pytanie, czy DKF jest w ogóle potrzebny w Płomieniu Pańskim padła odpowiedź twierdząca. Wypada w takim razie zakasać rękawy i brać się za przygotowanie kolejnych spotkań filmowych.

Wracając do minionego spotkania, to tak jak założyliśmy upłynęło ono w duchu pamięci Eli Durkiewicz. I to zarówno w czasie modlitwy za Elę, jak i w czasie samej projekcji, a także w dużej mierze podczas rozmów i dyskusji.

Film „NIEBO ISTNIEJE… NAPRAWDĘ” wśród licznie zgromadzonych widzów jak zwykle to bywa w naszym DKF-ie wywołał różne i to nawet całkowicie skrajne emocje. Historia chłopca, który w czasie operacji, gdy lekarze walczyli o jego życie opuścił swoje ciało i powędrował do nieba wydaje się prosta i szczera.

Zmieniony: środa, 26 listopada 2014 16:08
Więcej…
 
NIEBO ISTNIEJE… NAPRAWDĘ. Pamięci Eli PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
piątek, 07 listopada 2014 02:12

W obliczu wielkiego bólu i smutku, który ogarnął nas po śmierci Naszej Eli Durkiewicz stanęliśmy wobec dość ważnego pytania, czy odwołać zapowiedzianą wcześniej projekcję Dyskusyjnego Klubu Filmowego, czy jednak spotkać się w piątkowy wieczór. Po głębszym zastanowieniu i przedyskutowaniu tego tematu, postanowiliśmy, że projekcja odbędzie się i zostanie zadedykowana pamięci Eli.

W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. (J 14,2-3)

Pamiętając, że Ela Durkiewicz była z nami całym sercem od początku powstania DKF-u piątkowe spotkanie niech będzie także czasem wspólnej za Nią modlitwy.

Wydaje się, że sprzyjał temu będzie temat filmu wybranego właśnie na ten dzień. Produkcja z 2014 roku „NIEBO ISTNIEJE... NAPRAWDĘ” mówi bowiem o tym, co czeka nas po śmierci.

Zmieniony: sobota, 08 listopada 2014 12:43
Więcej…
 
Ten film ma misję! ARYTMETYKA DIABŁA w DKF Płomienia Pańskiego PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 11 czerwca 2014 10:00

Czy potrafimy pamiętać o losach i przeżyciach naszych rodzin? Czy ważne są własne tradycje i dziedzictwo? Czy szanujemy wartości i obyczaje? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć po obejrzeniu filmu ARYTMETYKA DIABŁA, na który zapraszamy w piątek, 13 czerwca o godzinie 19.00.

Hannah Stern (Kirsten Dunst) jest młodą Żydówką, która mieszka w Stanach Zjednoczonych. Dziewczyna nie czuje związku ze swoją rodziną, nie interesuje się historią swojego narodu, a nawet nie wie czym był Holokaust. Pewnego razu dostaje jednak od losu dziwną lekcję, która całkowicie odmieni jej spojrzenie na życie.

Zmieniony: sobota, 14 czerwca 2014 00:53
Więcej…
 
Cześć i chwała bohaterom! DKF zaprasza na film GENERAŁ NIL PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 20 maja 2014 22:39

Są takie filmy w historii kinematografii, których nie można pominąć, które należy zobaczyć koniecznie. Jednym z takich filmów jest GENERAŁ NIL. "Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie." Jakże aktualne są słowa Adama Mickiewicza (Dziady, cz. III). To zdanie powtórzył Olgierd Łukaszewicz na premierze filmu, w którym wcielił się w rolę generała Fieldorfa. I taka jest prawda. Nie wolno nam zapomnieć o Nich, o Żołnierzach Wyklętych, Niezłomnych Bohaterach.

Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego zaprasza na film z 2009 roku - GENERAŁ NIL. Jest to wyreżyserowana przez Ryszarda Bugajskiego historia generała Augusta Emila Fieldorfa, pseudonim „Nil”, który jako dowódca Dywersji AK kierował najważniejszymi akcjami w okupowanej Warszawie w czasie II Wojny Światowej. Dowodził m.in. zamachem na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę. Mówiono, że Niemcy bali się go jak ognia.

Zmieniony: piątek, 23 maja 2014 23:54
Więcej…
 
Jana Pawła II lekcja o małżeństwie. Wyjątkowi goście specjalni w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 21 kwietnia 2014 22:27

Przygotowując się do nadchodzących uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II, DKF Płomienia Pańskiego zaprasza na film fabularny według sztuki Karola Wojtyły - PRZED SKLEPEM JUBILERA. Utwór ten określany jest często jako „studium małżeństwa” i jak można przeczytać w recenzjach, Karol Wojtyła pragnie w nim zachęcić młodych ludzi, wszystkich narzeczonych i młode małżeństwa, do przemyśleń na czym polega prawdziwa miłość małżeńska.

Szczególnie istotną informacją jest to, że na piątkowy DKF udało się nam zaprosić wyjątkowych gości specjalnych. DOROTA I OLEK SIELSCY jako przedstawiciele małżeństw wręcz wzorcowych, pomogą nam skomentować film i miejmy nadzieję, że dzięki temu uda się nam lepiej odebrać poruszone w nim treści. 

Zmieniony: wtorek, 22 kwietnia 2014 00:28
Więcej…
 
Kim był biblijny BARABASZ? Gościem specjalnym DKF-u ksiądz Wojciech Jednoróg PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 09 kwietnia 2014 17:10

Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego zaprasza na kolejną projekcję. W piątek 11 kwietnia wyświetlimy film BARABASZ. Włosko-amerykańska produkcja z 2012 roku została oparta na powieści szwedzkiego noblisty Para Lagerkvista.

Kim był biblijny Barabasz? Pospolitym przestępcą i mordercą, czy może bohaterem i powstańcem przeciw okupantowi rzymskiemu? Jak potoczyły się jego dalsze losy? Na te waśnie pytania spróbujemy odpowiedzieć po obejrzeniu filmu, a pomoże nam w tym zaproszony gość specjalny, ksiądz WOJCIECH JEDNORÓG.

Zmieniony: piątek, 11 kwietnia 2014 20:32
Więcej…
 
Uśmiechnij się! PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 01 kwietnia 2014 23:43

Nie daj się nabrać w Prima Aprilis! Wprawdzie zawsze pamiętamy, że 1 kwietnia jest świętem żartów i uśmiechu, to jednak często nabieramy się na drobne figle i psikusy. Zgodnie z primaaprilisowym zwyczajem na mały żarcik pozwoliliśmy sobie także na stronach Płomienia Pańskiego.

Oczywiście chodzi o zaproszenie do naszego Dyskusyjnego Klubu Filmowego znakomitego reżysera Andrzeja Wajdy. I choć pomysł zapewne wydał się wyborny, to jednak jak na razie musimy go przyjąć jedynie w kategorii żartu. Chociaż jeśli się głębiej zastanowimy, to kto wie, może kiedyś i nam uda się spotkać z tak znanym i wybitnym twórcą filmowym.

Przyznając się do primaaprilisowego psikusa gratulujemy tym, którzy nie dali nabrać się na ten mały żarcik, a tym, którzy uwierzyli obiecujemy, że na kolejne projekcje DKF zaprosimy już na poważnie równie znakomitych i wyjątkowych gości.

Zmieniony: czwartek, 03 kwietnia 2014 23:13
Więcej…
 
Andrzej Wajda w DKF Płomienia Pańskiego PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 01 kwietnia 2014 15:02

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że od pewnego czasu na spotkania DKF zapraszamy gościa specjalnego. Tym razem jednak efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Na najbliższą projekcję DKF Płomienia Pańskiego udało nam się bowiem zaprosić wybitnego reżyseria, laureata Oskara, Andrzeja Wajdę.

To niezwykła chwila dla naszego DKF-u. Na spotkanie z wybitnym reżyserem już przygotowujemy odpowiedni repertuar i miejmy nadzieję, że zarówno film jak i późniejsza dyskusja z twórcą wywoła wiele emocji.

Zmieniony: niedziela, 06 kwietnia 2014 13:11
Więcej…
 
PURPURA I CZERŃ to opowieść o odwadze, przemocy i przebaczeniu. Gościem DKF-u ojciec Łukasz Przybyło PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 18 marca 2014 22:53

PURPURA I CZERŃ to oparta na faktach niezwykła opowieść o odwadze, wielkim poświęceniu i wybaczaniu. To film o konfrontacji dobra i zła, film, który nie tylko skłania do refleksji, ale zachęca do rozważań i dyskusji.

Gdy dodamy do tego znakomitą obsadę (Gregory Peck, Christopher Plummer, John Gielgud), doskonałą reżyserię (Jerry London – twórca m.in. Szoguna i Doktor Quinn), świetne zdjęcia (Giuseppe Rotunno - ulubiony operator Frederico Felliniego) i wyśmienitą muzykę (Ennio Morricone – przedstawiać nie trzeba), to chyba nie musimy specjalnie namawiać do odwiedzenia DKF-u Płomienia Pańskiego w piątkowy wieczór.

Zmieniony: sobota, 22 marca 2014 16:42
Więcej…
 
Zapraszamy do DKF-u. Film BELLA można zobaczyć ze 100 razy… PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 04 marca 2014 23:42

To film dla tych którzy chcą poczuć trochę wiary w dobro istniejące na tym świecie. Krótko mówiąc BELLA mówi o przyjaźni, nadziei, odpowiedzialności, miłości, o rodzinie w życiu człowieka, o walce wewnętrznej, o planach, które legły w gruzach.... Dlatego warto obejrzeć i polecać. Mniej w nim o Bogu i o wierze, ale to akurat czuje się jako podstawowy fundament zachowań niektórych bohaterów. Ten film może być skierowany do wszystkich ludzi, choć może właśnie przez tych wierzących będzie lepiej rozumiany.

Tak właśnie o filmie BELLA napisano w jednym z internetowych komentarzy i wydaje się, że opis ten będzie najlepszym zaproszeniem na piątkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego.

Podobnie jak w przypadku poprzednich projekcji DKF, udało nam się zaprosić znakomitego gościa specjalnego. Tym razem naszym ekspertem będzie psycholog Magdalena Maksymów. Magda przez to, że na co dzień pracuje z młodzieżą na pewno mocno przybliży nam tematy poruszone w filmie, a o tym jak znakomitym może być rozmówcą, mogliśmy się przekonać choćby w czasie Kursu Alfa, czy warsztatów dla animatorów.

Zmieniony: piątek, 07 marca 2014 22:07
Więcej…
 
ESSENTIAL KILLING to film na czasie. Wraz z kolejnym gościem specjalnym zapraszamy do DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 17 lutego 2014 15:32

Co czuje człowiek ścigany niczym dzika zwierzyna? Czy w zbrodniarzach i terrorystach nadal mozna widzieć człowieczeństwo? Czy chęć przeżycia usprawiedliwia niecne czyny? Na te pytania być może uda nam się poszukać odpowiedzi w czasie kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego.

Historię ucieczki konwojowanego więźnia pokaże nam film ESSENTIAL KILLING w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Tak jak ostatnio, na projekcję zaprosiliśmy gościa specjalnego, będzie nim członek Wspólnoty Płomień Pański, policjant, któremu takie i podobne tematy nie są obce… Postara się on nam przybliżyć realia filmu i skomentować zawarte w nim treści.

Zmieniony: piątek, 21 lutego 2014 21:22
Więcej…
 
DROGA ŻYCIA jest za długa, by maszerować samemu. DKF z gościem specjalnym. PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 03 lutego 2014 23:48

Jak ten czas leci, jeszcze w pamięci pozostają sceny z ostatniego filmu, a tu już kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego. Tym razem film zaproponowała Marysia Bodys, która niezawodnie wspiera DKF od samego początku, Dzięki temu obejrzymy film DROGA ŻYCIA w reżyserii Emilio Esteveza.
 

Zobaczymy historię amerykańskiego lekarza, Toma (Martin Sheen) który nie może się pogodzić z tragiczną śmiercią syna. Daniel (Emilio Estevez) zginął w Pirenejach, pokonując Camino de Santiago, zwaną też Szlakiem Świętego Jakuba. Tom jedzie do Europy po szczątki syna. Na miejscu postanawia jednak przejść cały szlak, od początku do końca, aby uczcić pamięć Daniela. To spore wyzwanie, droga jest bardzo długa, a Tom nie ma żadnego doświadczenia trekkingowego. 

Zmieniony: piątek, 07 lutego 2014 23:06
Więcej…
 
Żadna chwila nie jest zwykła. DKF zaprasza na SIŁĘ SPOKOJU PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 15 stycznia 2014 19:30

Już w najbliższy piątek w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Płomienia Pańskiego, będziemy mogli zobaczyć amerykańsko-niemiecki film z 2006 roku „Siła spokoju”. Reżyser Victor Salva podjął w nim dość ważny temat złudzenia jakie przynosi kariera, popularność, czy tzw. mamona.

Czego tak naprawdę pragną ludzie w codziennym życiu? Pieniędzy, sławy, powodzenia, sukcesów… Któż z nas w różnych chwilach życia o tym nie marzył? Bohater filmu Dan Millman zdobywa to wszystko w krótkim czasie. Jako utalentowany sportowiec osiąga wielki sukces. Ma pieniądze, staje się sławny, a osiągnięciom sportowym towarzyszy równie imponujące powodzenie u kobiet. Wydaje się więc, że ma wszystko.

Zmieniony: piątek, 17 stycznia 2014 23:45
Więcej…
 
Ten film ma moc przemiany serc, koniecznie zobaczcie go w DKF-ie! PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 16 grudnia 2013 00:57

W obecnym czasie radosnego i nabożnego oczekiwania na przyjście Pana, nie wypadałoby nie zaproponować w Dyskusyjnym Klubie Filmowym, filmu o przyjściu Jezusa na świat. W piątek, 20 grudnia zapraszamy zatem na „NARODZENIE”. Jak można się domyślić jest to opowieść o tych latach życia Maryi i Józefa, których kulminacyjnym momentem będzie podróż z Nazaretu do Betlejem i narodziny Jezusa. 

Temat narodzin Jesusa Chrystusa był w kinematografii poruszany wielokrotnie, ale kto wie czy produkcja z 2006 roku, w reżyserii Catherine Hardwicke nie jest najlepszym obrazem w tym temacie.  

Zmieniony: sobota, 21 grudnia 2013 09:20
Więcej…
 
Filmem SIEDEM DUSZ działalność wznawia DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 10 grudnia 2013 22:40

Po nieco dłuższej niż planowaliśmy przerwie do życia powraca Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego. W najbliższy piątek, 13 grudnia, o godzinie 19.00 zapraszamy na amerykański film "SIEDEM DUSZ". Jak mówi jeden ze znalezionych w Internecie opisów, jest to pełna tajemnic, zaskakująca historia, która zadaje prowokacyjne pytania na temat życia i śmierci, żalu i przebaczenia, przyjaźni, miłości i odkupienia.

Film jest poruszającą opowieścią o człowieku nękanym pewną tajemnicą, który decyduje się odkupić swoje winy drastycznie zmieniając życie siedmiu zupełnie obcych sobie osób. Kiedy już wprowadza swój plan w czyn, nic nie jest w stanie zmienić jego postanowienia. 

Zmieniony: piątek, 13 grudnia 2013 23:42
Więcej…
 
Życie jest piękne. October Baby w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
czwartek, 09 maja 2013 13:28

Czy zwykły fabularny film może zmienić życie? To może dziwne pytanie, ale odpowiedź brzmi – tak. “To niezwykły film, który uleczył moją duszę” - tak mówi dziś o filmie „October Baby” znana ze współpracy z Britney Spears amerykańska piosenkarka i pianistka, Kelly Clinger, która kiedyś dokonała aborcji, a obecnie jest aktywną obrończynią życia.
 
Film opowiada o 19-letniej Hannah. Świeżo upieczona studentka zawsze była outsiderem i stale trzymała się z boku. Odczuwała niechęć do siebie i innych, nie widziała sensu życia. Zawsze czuła się inna i mimo wielkich ambicji oraz ogromnego talentu aktorskiego w głębi duszy żywiła przeświadczenie, że nigdy nie powinna przyjść na świat. Z powodu nasilających się problemów zdrowotnych rodzice zdecydowali się wyznać jej straszliwą prawdę. Dziewczyna doznaje szoku, bowiem jej dotychczasowe życie okazało się kłamstwem. Nie dość, że została adoptowana, to jeszcze urodziła się w wyniku źle przeprowadzonej aborcji.

To może nieprawdopodobne, ale cała opowieść oparta jest na prawdziwej historii Gianny Essen, która przeżyła zabieg usunięcia ciąży. 

Zmieniony: czwartek, 09 maja 2013 14:04
Więcej…
 
Nie poddawaj się i nie trać nadziei PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 08 maja 2013 02:22

Co zrobić, gdy wszystko się wali, problemy wydają się nie do rozwiązania i nie widać w tym wszystkim nadziei? Jak poradzić sobie z życiowymi przeszkodami, które wydają się nie do pokonania? Skąd wziąć siły, by trwać i walczyć?

Z takimi właśnie pytaniami musiał zmierzyć się Grant Taylor, bohater filmu „Boska interwencja”. W jego uporządkowanym życiu pojawiły się problemy, z którymi nie umiał sobie już poradzić. Pracując jako szkolny trener futbolu nie potrafił znaleźć wspólnego języka z podopiecznymi, jego drużyna przegrywała mecz za meczem, pogłębiała się frustracja uczniów, dyrekcji i jego samego. Na dodatek zaczęły się pojawiać się coraz poważniejsze kłopoty finansowe, a kryzys pogłębiła diagnoza lekarzy mówiąca, że Grant nie będzie mógł być ojcem.

Zmieniony: czwartek, 09 maja 2013 17:04
Więcej…
 
Zapraszamy do DKF Płomienia Pańskiego. "Jabłka Adama" na początek PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 06 marca 2013 00:09

Już w najbliższy piątek, 8 marca o godzinie 19.30 zapraszamy na inaugurację Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego. W naszych cyklicznych spotkaniach będziemy chcieli zaprezentować filmy pokazujące wiarę w Boga, życie świętych, wartości chrześcijańskie, przeróżne postawy ludzkie, a także inne o wysokich walorach artystycznych. W doborze repertuaru będziemy także starać się nawiązywać do historii Polski, patriotyzmu oraz dorobku naszej nauki i kultury.

Nie chcemy jednak skupiać się wyłącznie na wyświetlaniu filmów i jak wskazuje nazwa tego projektu, liczymy na ożywioną dyskusję po zakończeniu każdej projekcji. Być może rozmowy o zaprezentowanych filmach pozwolą nam na szersze spojrzenie w ich treść, odkrycie niezauważonych szczegółów, a zapewne także na poznanie odczuć innych widzów. Każdy oczywiście będzie mógł podzielić się własną opinią i wyrazić swoje zdanie.

W najbliższy piątek, 8 marca. o godzinie 19.30 zapraszamy na film Jabłka Adama. Duńsko-niemiecka produkcja z roku 2005, była kandydatem Danii do Oskara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Film został także wyróżniony w Polsce, otrzymując nagrodę publiczności Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

 

Zmieniony: niedziela, 19 maja 2013 23:17
Więcej…
 
Boska interwencja. Jak odkryć w sobie siłę by trwać i pokonać przeciwności losu PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
piątek, 26 kwietnia 2013 01:27

Jak ten czas leci… To będzie już czwarty film prezentowany w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego. W piątkowy wieczór (26 kwietnia), o godzinie 19 spotkamy się już w zgoła odmiennej atmosferze, w końcu bowiem nie będziemy marznąć. Nie ma co ukrywać, że nasi dzielni goście w ostatnim czasie męczyli się niemiłosiernie z powodu przenikliwego chłodu.

Na szczęście choć zima w końcu odeszła na dobre, teraz pozostaje się tylko martwić czy zaraz nie zaatakują nas uciążliwe upały i czy w czasie DKF-u nie przyjdzie nam cierpieć, tym razem z powodu duchoty i gorąca.

Ale wróćmy do zapowiadanej projekcji. 26 kwietnia zaprezentujemy amerykańską „Boską interwencję” w reżyserii Alexa Kendricka. Zachęcamy do przybycia na spotkanie DKF i prezentujemy krótki opis filmu: 

Zmieniony: piątek, 26 kwietnia 2013 22:03
Więcej…
 
Dobro w ludzkim sercu jest niezniszczalne PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 24 kwietnia 2013 01:18

Powoli zbliżamy się kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, a tymczasem tak się złożyło, że na stronach Płomienia Pańskiego nie ma jeszcze omówienia poprzedniego filmu. Szybko więc nadrabiamy zaległości i na chwilę wracamy do rosyjskiego obrazu „Pop”.

Przypominając projekcję sprzed blisko dwóch tygodni warto wspomnieć, że dzieło Władimira Chotinienki zainteresowało wszystkich widzów DKF-u. Większość osób przyznała, że jak dotąd nie miała większej wiedzy na tematy poruszane w filmie, a trzeba przyznać, że są to sprawy bardzo interesujące.

Film wyprodukowany w 2009 roku pokazuje historię Prawosławnej Misji Pskowskiej, czyli inicjatywy odbudowania życia religijnego na okupowanych północno-zachodnich terytoriach ZSRR w pierwszych miesiącach niemieckiej agresji na ten kraj.

Zmieniony: sobota, 27 kwietnia 2013 17:25
Więcej…
 
DKF po raz trzeci. Rosyjski film Pop PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 09 kwietnia 2013 22:55

Rosyjski dramat „Pop” w reżyserii Władimira Chotinienki będzie głównym wydarzeniem trzeciego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego. Film zapowiadany jako Historia wielkiej wiary, siły ducha, miłości do Boga i człowieka, został wyprodukowany w 2009 roku. Scenariusz oparto na powieści Aleksandra Siegiena pod tym samym tytułem.

Czerwiec 1941. Ojciec Aleksander dostaje od swoich przełożonych polecenie, by udać się na ziemie pskowską, i za wyraźnym przyzwoleniem hitlerowców, odradzać życie religijne na okupowanych przez nich terenach. Niechętny okupantom rusza na wschód, odbudowuje cerkiew, i między oskarżającymi go o kolaborację partyzantami z jednej strony, a faszystami z drugiej, niezłomnie niesie boską posługę.

Zmieniony: sobota, 13 kwietnia 2013 00:19
Więcej…
 
Joshua. Film, który daje dużo do myślenia PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
niedziela, 24 marca 2013 22:14

W bardzo miłej i sympatycznej atmosferze odbył się drugi seans Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego. Podobnie jak ostatnio dopisali goście, choć mimo nadejścia kalendarzowej wiosny, panuje nadal ostra zima, co zapewne mocno utrudnia wszystkim życie.

Do projekcji amerykańskiego „Joshuy” przygotowaliśmy się krótką modlitwą i kilkoma informacjami. Film wyprodukowany w 2002 roku trafił wyłącznie do obiegu telewizyjnego, przez może być traktowany jako mniej wartościowy niż znaczące produkcje kinowe. Nie jest tajemnicą, że na potrzeby stacji telewizyjnych, obok przeróżnych seriali tworzy się raczej tanie i bardzo proste filmy. Jednak w ostatnich latach coraz częściej można spotkać ciekawe, znakomicie zrealizowane pozycje, które pokazują, że nie zawsze obieg telewizyjny musi znaczyć gorszy, choć tak naprawdę założeniem produkcji TV jest skromność i umiarkowanie. Czyli najogólniej rzecz ujmując filmy powstające na zlecenie telewizji są po prostu, jak to kiedyś gdzieś powiedziano, „biednymi krewnymi” obrazów kinowych.

I taki właśnie jest „Joshua”, wyreżyserowany przez nieznanego reżyseria Jona Purdy. Prosty, nieskomplikowany w treści, ale jednocześnie głęboki i wartościowy w przekazie. Prosta historia opowiada o mieszkańcach pewnego małego miasteczka, którzy na co dzień są zapracowani i zagonieni zwykłymi ludzkimi sprawami. Pewnego dnia, nie wiadomo skąd przybywa tam tajemniczy nieznajomy. 

Zmieniony: niedziela, 31 marca 2013 23:30
Więcej…
 
Drugie spotkanie DKF. Joshua – film o burzeniu barier między ludźmi PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 18 marca 2013 12:21

Kolejnym filmem na jaki zapraszamy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego jest amerykański „Joshua”. Mało znany obraz wyreżyserowany w 2002 roku przez Jona Purdy’ego pokazuje niezwykłą historię pewnego małego miasteczka borykającego się z codziennymi ludzkimi problemami.

Któregoś dnia w mieście pojawia się tajemniczy nieznajomy. Od początku emanuje od niego dobroć. Zamieszkuje w stajni, rzeźbi w drewnie, odbudowuje zniszczony kościół baptystów, łącząc i jednocząc mieszkańców tego miasteczka. Okazuje się, że potrafi też udzielać wspaniałych rad i ma wiele innych ukrytych talentów... Kim jest? Co tu robi? Mimo, że Joshua błyskawicznie zyskuje sympatie wszystkich ludzi, jednocześnie wzbudza zaniepokojenie miejscowego księdza. 

Zmieniony: piątek, 22 marca 2013 22:59
Więcej…
 
Jabłka Adama powinien zobaczyć każdy wychowawca PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
niedziela, 17 marca 2013 22:45

Zatrzymując się jeszcze chwilkę przy „Jabłkach Adama”, pierwszym filmie wyświetlanym w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego warto jeszcze raz zastanowić się nad treścią filmu i jego przesłaniem. Można tez spróbować odpowiedzieć na pytania, które swoim dziełem zadał reżyser.

Bardzo ciekawy i intrygujący artykuł na temat filmu Andersa Thomasa Jensena udało nam się znaleźć w Internecie. Tekst Jacka Olaszczyka porusza kilka bardzo interesujących zagadnień, przytoczmy go więc w całości.

Akcja filmu pt. „Jabłka Adama" rozgrywa się przy kościele protestanckim prowadzonym przez pastora Iwana. Pastor jest osobą bardzo życzliwą dla wszystkich ludzi, otwartą, pragnącą nieść pomoc każdemu. Jego rady są pomocą dla osób słuchających kazań duchownego. Przy swoim kościele zgromadził on grupę kilku mężczyzn, którzy popadli w konflikt z prawem. Mężczyźni ci trafiali do domu pastora jeszcze podczas odbywania kary, a potem pozostawali tam często już po jej zakończeniu. Przy kościele odnajdywali pokój wewnętrzny, nadzieję, siłę do zerwania z przestępczą przeszłością i dlatego pragnęli swoje życie spędzać właśnie w tym miejscu.

Zmieniony: poniedziałek, 18 marca 2013 11:07
Więcej…
 
Jabłka Adama otworzyły działalność DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
niedziela, 10 marca 2013 15:24

W piątek, 8 marca rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego. Na początek zaproponowaliśmy projekcję duńsko - niemieckiego filmu Jabłka Adama. Obraz wyreżyserowany w roku 2005 przez Andersa Thomasa Jensena był wielokrotnie nominowany i nagrodzony na przeróżnych festiwalach filmowych, w tym na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym 2005, gdzie otrzymał nagrodę publiczności. W tymże roku był kandydatem Danii do Oskara w kategorii filmów nieanglojęzycznych.

Ponieważ prawie regułą stało się w ostatnich latach, że wiele znakomitych i wartościowych filmów pojawia się wyłącznie w obiegu studyjnym, a kino i telewizja w większości zalane zostają pożałowania godnymi i bezwartościowymi, głównie amerykańskimi produkcjami, to trudno się dziwić, że Anders Thomas Jensen pozostaje nieznany szerszej publiczności, a jego twórczość dociera do bardzo małej liczby widzów w Polsce.

Także nikt z przybyłych na pierwsze spotkanie DKF-u nie oglądał wcześniej Jabłek Adama. Sytuacja ta jednak, jak się okazało była bardzo korzystna dla późniejszej dyskusji, bo wrażenia wszystkich obecnych oraz ich wypowiedzi były świeże i oparte na pierwszych wrażeniach. Ale o tym za chwilę… 

Zmieniony: niedziela, 17 marca 2013 20:42
Więcej…
 
Na początek duńskie Jabłka Adama PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 06 marca 2013 00:26

Już w najbliższy piątek, 8 marca, o godzinie 19.30 zapraszamy na inaugurację Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w ramach którego wyświetlony zostanie film Jabłka Adama. Duńsko-niemiecka produkcja z roku 2005, była kandydatem Danii do Oskara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Film został także wyróżniony w Polsce, otrzymując nagrodę publiczności Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.  

Fabuła opiera się na historii młodego, całkowicie zdeprawowanego neofaszysty, który po dokonaniu przestępstwa w ramach nietypowego projektu resocjalizacji trafia do małej, wiejskiej parafii. Spotyka tam dość szczególnego pastora. I właśnie między nimi dojdzie do niezwykłej próby charakterów i zobaczyć będziemy mogli czy zły do  szpiku kości człowiek może pozostać niewrażliwym na bezinteresowne dobro......

Zmieniony: niedziela, 10 marca 2013 17:29
Więcej…
 
Dyskusyjny Klub Filmowy - zaczynamy PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
niedziela, 10 marca 2013 17:05

Po kilku miesiącach planów i przygotowań rozpoczynamy Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego. W naszych cyklicznych spotkaniach będziemy chcieli zaprezentować filmy pokazujące wiarę w Boga, życie świętych, wartości chrześcijańskie, przeróżne postawy ludzkie, a także inne o wysokich walorach artystycznych. W doborze repertuaru będziemy starali się także nawiązywać do historii Polski, patriotyzmu oraz dorobku naszej nauki i kultury.

Nie chcemy jednak skupiać się wyłącznie na wyświetlaniu filmów i jak wskazuje nazwa tego projektu, liczymy na ożywioną dyskusję po zakończeniu każdej projekcji. Być może rozmowy o zaprezentowanych filmach pozwolą nam na szersze zajrzenie w ich treść, odkrycie niezauważonych szczegółów, a zapewne także na poznanie odczuć innych widzów. Każdy oczywiście będzie mógł podzielić się własną opinią i wyrazić swoje zdanie.

Projekcje filmów wstępnie planowane są na piątki w dwutygodniowych odstępach, ale być może na życzenie zainteresowanych dzień i godziny zostaną zmienione.

Zapraszamy do współtworzenia repertuaru DKF-u. Wszystkie propozycje zostaną rozważone i przeanalizowane.

Uwagi oraz wszelkie zapytania prosimy kierować do:

•    Paweł Durkiewicz: 504-293-815, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.        
•    Maciej Prochowski: 505-35-98-67, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
•    Danuta Górniak: 508-94-58-11, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
•    lub osobiście na poniedziałkowych spotkaniach modlitewnych

Zapraszamy do aktywnego włączenia się w życie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego.

Zmieniony: niedziela, 10 marca 2013 19:54
 


RocketTheme Joomla Templates