Irena Kubiak

Irena Kubiak jest emerytowaną nauczycielką - bibliotekarzem. Urodzona na Kresach Wschodnich, młodość spędziła w krajobrazie Szklarskiej Poręby. Jej dorosłe życie związane jest silną więzią z Wrocławiem i nadodrzańskim krajobrazem.

Przez czterdzieści lat harmonijnie łączyła obowiązki żony i matki z pracą zawodową, czego dowodem są liczne odznaczenia i nagrody. Po przejściu na emeryturę wyróżniona i uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Wrocławia.

Jest członkiem Katolickiego Klubu Literackiego "Źródło", Stowarzyszenia Twórców i Animatorów oraz Koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta. Jej wiersze są drukowane w almanachach klubowych, takich jak: Pejzaż wrocławskich poetów, Przestrzeń prawdy, W szkole życia, Wielbić Pana chcę oraz w książce Janusza Dariusza Telejko "Miraże" - dialogi o sztuce.

Wydała 2 tomiki autorskie: "Okruchy codzienności" i "Gałąź serca." Dwa kolejne tomiki czekają na wydanie: "Pani czterech pór roku" oraz "Moje krajobrazy".

Wiersze poetki są drukowane również w czasopismach religijnych i regionalnych, były też prezentowane na antenie Katolickiego Radia Rodzina. Z okazji dziesięciolecia Katolickiego Klubu Literackiego "Źródło" została wydana antologia pt "Pod wrocławskim niebem" ze wstępem i wierszami poetki.

Na naszych stronach publikujemy wiersze pochodzące z różnych okresów twórczości Irenki. Część z nich nie była jeszcze nigdzie publikowana.

RocketTheme Joomla Templates