Duchowy prezent dla Ks. Arcybiskupa PDF Drukuj Email
Artykuły
niedziela, 10 marca 2019 15:34

Zapraszamy do włączenia się w akcję modlitewnego wsparcia pasterza archidiecezji wrocławskiej, abp. Józefa Kupnego. Inicjatywa jest zaplanowana na cały rok.

"Duchowy prezent" to wspólna inicjatywa wrocławskiego "Gościa Niedzielnego" i Stowarzyszenia Apostołowie Miłosierdzia. Do jego realizacji są jednak zaproszeni wszyscy, którym leży na sercu dobro lokalnego Kościoła i jego pasterza. - Prezent w duchowym wymiarze nie ma ceny. Jest w związku z tym najpiękniejszym darem, który nie przepadnie - wyjaśnia ks. Bartosz Trojanowski, moderator stowarzyszenia. - Jest to realizacja w praktyce dzieła miłosierdzia - modlić się za żywych i zmarłych. Każdy potrzebuje takiego wsparcia, a szczególnie pasterz archidiecezji. Wierzę, że świadomość, iż archidiecezjanie (i nie tylko) codziennie modlą się za abp. Józefa, będzie dodawała, tak po ludzku, motywacji, sił i otuchy, ale przede wszystkim łaski z nieba, co jest niezmierzalne i nieocenione. Kapłan przekonuje, że nie ma wątpliwości, iż ktoś, kto ponosi odpowiedzialność za zbawienie dusz, a metropolita wrocławski taką odpowiedzialność ponosi, powinien być modlitwą wspierany. - Jako następca Apostołów, kontynuuje dzieło, które przekazał sam Chrystus. Ta odpowiedzialność zawierająca się w wezwaniu "idźcie i głoście" jest jego najważniejszym zadaniem. Każda trudność, każdy problem, których we współczesnym świecie nie brakuje, powinny być przeważone ogromem modlitwy. Wtedy można iść do przodu.

- Chcemy zaproponować, aby za ekscelencję oraz w intencjach, które on powierza na modlitwie Panu Bogu, była odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Planujemy, aby ta modlitwa była wsparciem dla abp. Józefa przez cały rok - dodaje. Ktoś, kto zechce dołączyć do inicjatywy zobowiązuje się do tego, by pomodlić się w wymienionych intencjach w wyznaczonym dniu roku, o którym zostanie poinformowany drogą mailową.

Zgłoszeń można dokonywać, pisząc maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Prosimy, by w wiadomość zatytułować "Duchowy prezent", a w treści znalazły się dane: imię i nazwisko oraz adres e-mail. Ci, którzy chcieliby modlitwę podjąć w więcej jak jeden dzień proszeni są o wpisanie konkretnej liczby w "uwagach".

W związku z przepisami o ochronie danych osobowych do wiadomości e-mail należy dodać adnotację (można ją skopiować): "Biorąc udział w inicjatywie „Duchowy prezent” wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych (imię i nazwisko, adres e-mail) do celów organizacyjnych tejże inicjatywy oraz informowanie mnie o innych podobnych do w/w inicjatywy. Wiem, że w każdej chwili tą samą drogą mogę swoją zgodę odwołać."

Akcja "Duchowy prezent" rozpocznie się 19 marca 2019, w dniu wspomnienia św. Józefa, patrona abp. Kupnego i zakończy się dokładnie rok później. - Oczywiście, jeśli akcja się przyjmie, na pewno będziemy chcieli ją kontynuować - dodaje ks. Bartosz Trojanowski.

Źródło: Gość Niedzielny

Zmieniony: wtorek, 12 marca 2019 20:59
 
RocketTheme Joomla Templates