Lewin 2017 – dzień 3., czyli Ofiara, wyprzedzanie oraz ile jest 5 plus 2 PDF Drukuj Email
Lewin 2017
wtorek, 22 sierpnia 2017 22:22

Dzień trzeci 2

Dziś zgłębialiśmy znaczenie, jakie miała wieczerza paschalna Jezusa z Jego uczniami na krótko przed Jego Męką. (Łk 22, 14-18) To łamanie chleba było gestem ofiarniczym. Jezus najpierw ofiarował się w sposób bezkrwawy. I teraz, kiedy przeżywamy Eucharystię, powinniśmy ofiarowywać Jezusa Bogu Ojcu. Bo co my mamy? W porównaniu do Jezusa nie mamy nic. Chociaż Bóg i z tego naszego nic może uczynić bardzo wiele. Nawet jeśli masz tylko 5 chlebów i 2 ryby, kiedy złożysz to w Jego dobrych rękach, On jest w stanie nakarmić  tym 20 tysięcy ludzi. I jeszcze wam zostanie 12 koszy resztek.

20170822 215151

Dlatego powinniśmy razem z Jezusem ofiarować Ojcu siebie. Chleb - to nasz trud. Wino - to radość i cierpienie. To wszystko mamy ofiarować na ołtarzu. A najpierw położyć trzeba na nim swoją głowę, żebyśmy myśleli jak myśli Bóg. I ten element ofiary powinien być obecny w czasie całej Mszy Świętej, nie tylko w czasie podniesienia. Ważne jest, co kładziesz od siebie na ołtarzu. Warto wyprzedzić swoją śmierć i już teraz ją ofiarować w czyjejś intencji. W ten sposób będziesz miał to już za sobą. „Drogocenna jest w oczach Pana śmierć Jego czcicieli” (Ps 116, 15). Dzień trzeci 3

Wszystko. Wszystko trzeba położyć na patenie i ofiarować Ojcu razem z Jego Synem. Swoją śmierć, swój pot, łzy, ból i trud. Warto być jak najbardziej ofiarnym. Nie życz swojemu dziecku, aby mu się w życiu wiodło, aby miało lżej i łatwiej w życiu niż ty. Zamiast tego życz mu, by potrafiło być bardziej ofiarne od ciebie.

Oczywiście nie chodzi tu o wyczyn, kto da więcej. Nie mamy być gwiazdą jednego sezonu. Trzeba być roztropnym. W ofiarowaniu się nie chodzi o cierpiętnictwo, ale o miłość.

A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej. (Rz 12, 1)

Nasz Bóg się nieustannie udziela. Trzeba być czujnym, by tego nie stracić. Pascha jest czuwaniem na cześć Pana. To znaczą te przewiązane biodra i sandały na nogach. W każdej chwili Pan może przejść i trzeba czuwać, by nie przegapić tego momentu. Nie ma czasu na wylegiwanie się.

Dzień trzeci 18

Dziś w czasie wieczornego spotkania mogliśmy doświadczyć, jak hojnie nasz Pan udziela się swoim stworzeniom. Dzięki Mu składamy z serca za wszystko, co się dziś dokonało! I dziękujemy też dzieciom za ich cudownie radosny występ i wspólne uwielbienie. 

I już teraz, z góry, chcemy dziękować Bogu za jutrzejszy dzień. Dzięki Mu składamy za wszystkie Jego łaski i wielkie dzieła, jakie jutro będzie czynił. I za kolejne dni rekolekcji, też już teraz dziękujemy! :) Chwała Ci, Jezu!

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 13:48
 
RocketTheme Joomla Templates