Lewin 2017 – 1. dzień, czyli Emaus, harówka 24/7 i uszy słonia PDF Drukuj Email
Lewin 2017
niedziela, 20 sierpnia 2017 21:51

02Pierwszy dzień rekolekcji za nami. Dziś razem z uczniami i Jezusem wędrowaliśmy do Emaus i z powrotem (Łk 24, 13-35). Ta sama trasa, a dwie drogi, bardzo od siebie różne.

Uczniowie wyszli smutni, ze zwieszonymi głowami. W czasie, kiedy Pan dokonywał największego dzieła - dzieła zbawienia ludzkości, serca uczniów trawił smutek i przerażenie. Oczy ich były niejako na uwięzi, dlatego nie rozumieli znaczenia i istoty wydarzeń, które stały się ich udziałem. W tą ich sytuację wkracza Jezus, choć robi to bardzo subtelnie i niepostrzeżenie. Nie jest bierny, bo Bóg nieustannie się nami zajmuje. On haruje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, by doprowadzić nas do zbawienia. Jest nieustannie aktywny i zaangażowany w życie swoich dzieci. Tylko czasem mamy problem, żeby to dostrzec...

Jezus dołączył do uczniów i cierpliwie wyjaśniał im Pisma. Karmił ich obficie swoim Słowem. My też powinniśmy spotykać się z Bogiem w Jego Słowie. Potrzebujemy prosić Go, by dał nam uszy jak słoń, byśmy byli zdolni słyszeć to, co On chce nam przekazać. Bo wiara rodzi się ze słuchania.

04

Później Jezus zasiadł z nimi do stołu i łamał dla nich chleb. Wtedy oczy uczniów się otworzyły i poznali Pana. Widać, że to spotkanie ich przemieniło, bo w tej samej godzinie wybrali się i wrócili do Jerozolimy. Teraz szli już zupełnie inaczej – pełni entuzjazmu i z podniesioną głową. Taki właśnie jest nasz Pan. Osobiste spotkanie z nim nas przemienia. Spotkanie z Nim nigdy nie pozostawia nas takimi samymi jak wcześniej.

19

O tym, jak spotkanie ze Zmartwychwstałym przemienia człowieka, mieliśmy również okazję przekonać się oglądając wspólnie film „Zmartwychwstały” Kevina Reynoldsa. Został przed uczestników dyskusji oceniony bardzo wysoko, więc tym, którzy nie widzieli – polecamy! :)

20

Sami też zasiedliśmy dziś z Panem do uczty – uczestnictwo w parafialnej Mszy świętej było najważniejszym punktem naszego dnia.

14

Za wszystkie łaski dzisiaj otrzymane i za przyjemną pogodę - Bogu naszemu dzięki!

Temu, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen. (Ef 3, 20-21)

Zmieniony: niedziela, 18 sierpnia 2019 13:48
 
RocketTheme Joomla Templates