Łagiewniki 2015 PDF Drukuj Email
Artykuły
niedziela, 21 czerwca 2015 06:57

W sobotę 20.06.2015. trzynastoosobowa grupa wybrała się z pielgrzymką do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Wyjechaliśmy wcześnie rano dwoma samochodami....

....w  których najpierw wybrzmiała Jutrznia, potem różaniec, a potem można było uciąć sobie drzemkę aż do chwili, gdy dotarliśmy na miejsce.

 

Pierwszym punktem programu była Msza w bazylice, przedtem jednak jeszcze mieliśmy chwilę czasu na zajrzenie do celi św. Faustyny.....

Po Mszy poszliśmy na adorację Najświętszego Sakramentu.

Po modlitwie nadszedł czas na zwiedzanie. Zaczęliśmy od kaplic znajdujących się w dolnej części bazyliki. Przepiękne, różnorodne w stylach i tematach, zrobiły na nas wrażenie - a szczególnie kaplica św. Andrzeja ufundowana przez grekokatolików. Przyszedł nawet nagle pomysł, żeby tam zaśpiewać - co ciekawe, wraz z pojawieniem się pomysłu, nagle zniknęli wszyscy zwiedzający. Zostaliśmy tylko my - Płomieniowcy, Matka Boża, święty Andrzej i przejmujące dwugłosowe "O Pani, ufność nasza.....".

Po obejrzeniu kaplic wybraliśmy się do pobliskiego Centrum Jana Pawła II, w którym obejrzeliśmy kościół (ozdobiony niesamowitymi mozaikami przedstawiającymi sceny z Ewangelii) wraz z przylegającymi do niego kapliczkami. Niektórzy wstąpili też do muzeum pamiątek po papieżu.

     

    

  

     

Po obiedzie poszliśmy do kapliczki klasztornej na modlitwę koronką w Godzinie Miłosierdzia.

   

http://www.gosprzydowa.pl/op13/akt130615.html

 

W drodze powrotnej pomodliliśmy się Nieszporami i zadowoleni, choć nieco zmęczeni, przed 20.00 zjawiliśmy się we Wrocławiu.


Następna pielgrzymka odbędzie się w ostatni weekend września i pojedziemy do................ 

Szczegóły po wakacjach :-)

Zmieniony: poniedziałek, 22 czerwca 2015 22:27
 
RocketTheme Joomla Templates