Modlitwa w Drodze PDF Drukuj Email
Artykuły
czwartek, 23 grudnia 2010 22:24

Modlitwa w drodze to najnowsza propozycja duchowej inspiracji dla użytkowników odtwarzaczy MP3 i telefonów komórkowych. W dzisiejszych czasach wiele ludzi spędza dużo czasu dojeżdżając do pracy lub szkoły. Jest to czas, który można dobrze wykorzystać.

Wychodząc z tego założenia polscy jezuici, idąc za przykładem swoich braci z Wielkiej Brytanii, zaproponowali serie około 10-minutowych rozważań łączących muzykę i wersety z Biblii, pomagające odkrywać w życiu Bożą obecność i pogłębić relacje z Bogiem.

Treści opracowywane na każdy dzień są różne, jednak schemat modlitwy jest podobny. W każdym nagraniu usłyszmy czytania liturgiczne z danego dnia, komentarz rozjaśniający Słowo Boże oraz kilka pytań do osobistej refleksji. W przerwach pomiędzy następnymi częściami można posłuchać spokojnej, refleksyjnej muzyki.

Projekt Pray-as-you-go zapoczątkowali w 2006 roku brytyjscy Jezuici. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – obecnie w Wielkiej Brytanii miesięcznie notuje się ponad 300 tysięcy ściągnięć plików mp3 z modlitwą.

Pomysł ten jakiś czas temu przejęli także jezuici z Portugalii, gdzie pray-as-you-go odniosło równie duży sukces. Idea, która im towarzyszyła była bardzo prosta: znaleźć odpowiedź na szybki rozwój nowoczesnych sposobów komunikacji, które zmieniają nasze codzienne życie. Wpływają one także na życie duchowe. Ta propozycja krótkich, przystępnych rozważań Ewangelii ma wychodzić naprzeciw współczesnemu człowiekowi, który prowadzi bardzo aktywny, często zabiegany tryb życia. Kiedy do tych wszystkich naszych zajęć zaprosimy Chrystusa, to zobaczymy, że w każdym miejscu On chce i może być razem z nami.

Jak się modlić w drodze? Wejść TUTAJ, ściągnąć odpowiednie pliki, wgrać je na mp3 (albo na płytkę czy sticka, jeśli masz odpowiednie urządzenie w samochodzie), i ... w drogę :)

Zmieniony: poniedziałek, 10 stycznia 2011 22:37
 
RocketTheme Joomla Templates