Sąsiedzi PDF Drukuj Email
Artykuły
środa, 12 listopada 2014 20:04

Dość regularnie czytam pewnego bloga, prowadzonego przez osobę, którą wiele osób z naszej Wspólnoty zna. Autor tego bloga kiedyś niegdyś grał ze Staszkiem i ze mną, a także z Pawłem, na spotkaniach modlitewnych, gdy jeszcze nikt nie przypuszczał, że będziemy się nazywali Płomień Pański.

Osoba ta obecnie mieszka w Szwecji, a Jej blog mówi przede wszystkim o Jej rodzinie, lecz także zahacza o sprawy polityczne, światopoglądowe, a także ... kulinarne.

Dziś zainteresowały mnie linki znajdujące się na prawym marginesie pod nagłówkiem "Czytuję". W szczególności jeden z nich: "On Jest".

Kliknąłem w ten link i znalazłem się na stronie, na której pod nagłówkiem głównym jest napis: "Rozważania Słowa Bożego na każdy dzień.". Rzeczywiście - jest tam materiał przygotowany do modlitwy Lectio Divina dzisiejszą Ewangelią. Przejrzałem pobieżnie - wydał mi się świeży i ciekawy.

Oczywiście postanowiłem sprawdzić, kto tę stronę prowadzi i redaguje. I tu niespodzianka (przynajmniej dla mnie) - na stronie "O rozważaniach" przeczytałem:

Rozważania Słowa Bożego na każdy dzień zamieszczane w niniejszej witrynie są tworzone przez grupę osób należących do wspólnoty Ruchu Światło-Życie „On Jest” działającej przy parafiach we Wrocławiu-Strachocinie, Kamieńcu Wrocławskim i Gajkowie.

A jakże, jest tam oczywiście wspomniany - jako jeden z ojców pomysłu tworzenia rozważań - ks. Wojciech...

Zatem nie pozostaje nic innego, jak z wielką radością polecić stronę naszych sąsiadów.

Zbyszek

Zmieniony: czwartek, 20 listopada 2014 14:33
 
RocketTheme Joomla Templates