2013-10-18: Zaproszenie na wykład PDF Drukuj Email
Artykuły
wtorek, 15 października 2013 15:46

W ramach inauguracji Podyplomowych Studiów Psychoterapii na PWT
zapraszamy na wykład otwarty, który w dniu 18.10.2013r. (piątek) w godz. 16:00 - 17:30 wygłosi w auli PWT (pl. Katedralny 1) prof. dr hab. M. Straś -Romanowska
z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tytuł wykładu: "Problematyka poczucia jakości życia w perspektywie personalistycznej".


Pani Profesor Maria Straś – Romanowska ma niebywałą umiejętność łączenia wiedzy psychologicznej, na najwyższym poziomie, z wartościami duchowymi uwzględniając ogromne poszanowanie dla moralności chrześcijańskiej. Potrafi niezwykle trafnie i wnikliwie prowokować do zagłębiania tajników psychiki i duszy osoby. Stąd wiele pokoleń studentów, doktorantów jest pod wrażeniem naukowych inspiracji płynących z jej prac i osobistego kontaktu. Od dawna jest mistrzynią dla wielu psychologów humanistycznych zwłaszcza w obszarze jakościowego patrzenia na osobę ludzką. A w jej przekazie obok merytorycznej wizji uprawiania nauki spotykamy język przystępny każdemu człowiekowi. Prowadzi wyklady z psychologii w seminarium u o.Salwatorianów w Bagnie. Niewiele jest tak niezwykłych osób, jak Pani Profesor, które warto poznać nie tylko z naukowych publikacji, ale posłuchać osobiście i doświadczyć spotkania z nią. Tym bardziej, że nie często jest możliwość uczestniczenia w jej publicznych wykładach.

Po krótkim wprowadzeniu, traktującym o tym jak w psychologii rozumiana jest najczęściej kategoria "jakość życia", nakreślona zostanie koncepcja szersza, uwzględniająca specyficzne, osobowe wymiary człowieka: wymiar podmiotowy, związany z refleksyjnym samopoznaniem, wolnością woli i samorealizacją oraz wymiar duchowy, związany z wrażliwością aksjologiczną i religijną.

Zmieniony: piątek, 18 października 2013 16:22
 
RocketTheme Joomla Templates