Wielki Post - Wielka Wiadomość PDF Drukuj Email
Artykuły
środa, 20 marca 2013 22:19

Od dziecka słyszałam słowa: Wielki Post. Był to czas podejmowania różnych postanowień, chodzenia na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, czas przygotowywania sie na Święta Zmartywychwstania Pańskiego. Zawsze też miałam poczucie niedosytu, że mogłam Wielki Post przeżyć inaczej, głębiej.

Dziś przeczytałam dowcip oparty na różnych znaczeniach słowa "post". To niesamowite, że Pan potrafi przemówić nawet przez kawał :))) Post to także krótki komentarz, krótka wiadomość zamieszczona w internecie. W pewnym momencie uderzyła mnie niesamowita gra słów: Wielki Post - Wielka Wiadomość od Jezusa: tak Cię kocham, że za Ciebie dałem się torturować i zabić. Umarłem i Zmartwychwstałem, abyś miał życie ze mną - już na zawsze.
 

Okres Wielkiego Postu jest zaproszeniem do szczególnego pochylenia się nad Wielką Wiadomością - Jezus za mnie umarł i zmartwychwstał. Konkretnie dla mnie. Jako chrześcijanka nie dostanę już większej wiadomości.

***

A oto dowcip:
  
Doświadczony mnich, kontemplatyk i znawca życia duchowego, pyta w trakcie rozmowy młodego studenta, świetnie obeznanego w klimatach wirtualnych:
 - A posty zachowujesz?
- Wie ojciec, to jest tak, że najczęściej wrzucam posty jak coś mnie wkurzy albo rozbawi, a u siebie na blogu to czasem zachowuję, ale tylko te bardziej sympatyczne. Resztę kasuję.
- Zachowywanie postów, to część naszej świętej tradycji i warto je zachowywać bardzo skrupulatnie. To sprzyja rozwojowi głębi życia duchowego.
- Dobrze ojcze, obiecuję, że będę zachowywał posty, skoro to pomoże mi w duchowym rozwoju.

Duchu Święty, wpisz bardzo głęboko w moje serce post od Jezusa.

Ania Budzińska

Zmieniony: środa, 20 marca 2013 22:27
 
RocketTheme Joomla Templates