Koronka do Miłosierdzia Bożego - na ulicach świata PDF Drukuj Email
Artykuły
piątek, 28 września 2012 17:00

Od pięciu lat, tego samego dnia i o tej samej porze stajemy na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i na wiejskich rozdrożach, aby prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nazwaliśmy tę akcję apostolską: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata”. Tego dnia wielu pokornie staje na chodniku, skrzyżowaniu ulic, by samotnie, w parze lub w małej grupie odmawiać tę świętą modlitwę.

To cytat z ogłoszenia informującego o akcji, która odbyła się w dniu 28 września 2012 roku. Więcej informacji TUTAJ.

W tym roku stanęliśmy i my. Miejscem naszej modlitwy stała się pętla tramwajowa na Biskupinie.

Największa grupa modliła się na skrzyżowaniu ulic, czyli na chodniku - przystanku dla wysiadających. Utworzyliśmy krąg około dwudziestu osób - dbając o to, aby osobom wysiadającym z tramwajów nie utrudniać przejścia. 

Punktualnie o 15:00 znakiem krzyża rozpoczęliśmy modlitwę. W pewnym momencie przejeżdżający wolniutko tramwaj zaczął jakby znacząco dzwonić - w ten sposób włączył się do modlitwy Jurek, który akurat siedział za sterami tego pojazdu.

Gdy rozchodziliśmy się  po zakończonej modlitwie, napotkaliśmy kolejne osoby, które również się modliły na pętli, ale w innym miejscu. Myślę, że w sumie możnaby się doliczyć prawie 30 osób.

Na koniec ktoś spytał, czy od teraz będziemy się codziennie tutaj spotykać... Może należy rozważyć treść tego pytania...?

zz

Zmieniony: sobota, 29 września 2012 22:18
 
RocketTheme Joomla Templates