Akcja po akcji: sierpień 2011 - czerwiec 2012 PDF Drukuj Email
Artykuły
poniedziałek, 02 lipca 2012 21:18

Minął już rok odkąd Diakonia Akcji rozpoczęła swoją działalność w naszej Wspólnocie. Pragnę podsumować wszystko, co się z nami wiązało w tym okresie 

Lewin 2011

Pierwszym naszym poważnym przedsięwzięciem, kiedy to jeszcze nie byliśmy formalnie Diakonią, było poprowadzenie Biesiady na rekolekcjach letnich w Lewinie Kłodzkim w 2011r. Zadanie wiązało się z dużym wysiłkiem ale sprawiło nam wiele radości. Co ważniejsze sprawiło wiele radości również uczestnikom Biesiady! Zabawę rozpoczęliśmy starym, dobrym polskim zwyczajem od Poloneza. Korowód został poprowadzony przez salę i boisko. Poloneza zakończyliśmy wewnątrz, tworząc krąg byśmy mogli przywitać się wspólnotowym zwyczajem poprzez uścisk dłoni. Następnie były animacje, a po nich kalambury, wiersze Irenki i Ani, a potem przerwa na kiełbaskę, której pilnowali na grillu nasi Panowie. Co się działo po przerwie? Jedni nazywają to świetną zabawą, inni „koszmarem wysiłkowym”. Uraczyliśmy Was całą masą zabaw i nowych tańców! Biesiada trwała do 24:00. Dotrwali najwytrwalsi Zmęczeni, mokrzy ale jakże przepełnieni radością!

 

Andrzejki 2011

Kolejną naszą inicjatywą, już jako Diakonia, były Andrzejki. Od tego czasu w 15-sce goszczą ryby! Andrzejki odbyły się w dość szczególnym dniu – do południa nasi Panowie walczyli ile sił w meczach rozgrywanych w ramach Duchowego EURO. Postanowiliśmy świętować! Tym razem rozpoczęliśmy od hebrajskiego tańca wspólnotowego, którego nauczyliśmy się w Lewinie. Była to taneczna forma modlitwy rozpoczynająca nasze spotkanie. Następnie był czas na tańce. Dużo tańców. Postanowiliśmy dać wszystkim szansę nauczenia się tańca Belgijskiego, dlatego zaaranżowaliśmy go do wolniejszego utworu. A później jak na nas przystało daliśmy wszystkim radosny „wycisk”. Nowych zabaw nie było końca. Nie zabrakło również chrześcijańskich "wróżb". W końcu mogliśmy nacieszyć się sobą podczas tanecznych wygibasów. Do końca wytrwała głównie młodzież, której dziękuję za obecność oraz pomoc w sprzątaniu!

 

Rekolekcje zimowe w Osinie 2012

http://www.plomienpanski.pl/images/stories/Do_artykulow/Osina___zdj_cia.jpgNastał czas wyjazdu naszej młodzieży na rekolekcje zimowe do Osiny. Nastał zatem również czas na wspólną zabawę. Nie zabrakło i tym razem Diakonii Akcji. Zorganizowaliśmy „pogodny wieczór”, który wymagał od naszych młodych spontaniczności. Do historii przejdzie Dorota, która podczas zabawy „zgaduj odwrotnie” pięknie przedstawiła nam rybę oraz ksiądz Artur, który tego wieczoru specjalnie dla nas odtańczył całe jezioro łabędzie! Czas zabaw nie skończył się jednak na tym jednym wieczorze. Mimo napiętego planu nauczania znaleźliśmy czas na zaawansowane kalambury, prawo dżungli czy piłkarzyki.

Bal Karnawałowy 2012

Zima trwała niezwyciężona, wiosny nie było widać, dlatego postanowiliśmy wprowadzić trochę więcej życia w ten mroźny czas. Zorganizowaliśmy Bal Karnawałowy. Dostać się na niego nie było tak łatwo – wymagane były maski karnawałowe. Po krótkim przypomnieniu kroków rozpoczęliśmy zabawę od modlitwy hebrajskim tańcem wspólnotowym. Następnie odtańczyliśmy belgijskiego. A potem nastał czas zabaw i tańców. Mogliśmy się lepiej poznać dzięki „rozmowom dookoła koła”. Sprawdziliśmy słuszność stwierdzenia, że współpraca daje lepsze wyniki podczas „walk kogutów”. Odkryliśmy talenty plastyczne, rzeźbiarskie oraz nauczyliśmy się nowego tańca Sing Halleluja. Jak zwykle nie zabrakło dobrej zabawy i dawki humoru!

Scenka Lifehouse Everything 2012

Przed seminarium Prawda Was Wyzwoli przygotowaliśmy dla Was scenkę obrazującą walkę człowieka z pokusami oraz walkę Boga o człowieka. Była to scenka rozpoczynająca ważne seminarium, podczas którego mieliśmy szansę odkryć siebie na nowo. Pragnęliśmy zobrazować jak ważna jest walka z pokusami, z samym sobą, jak mało możemy bez pomocy Boga i jak bardzo Bóg nas kocha i ciągle o nas walczy.

Impreza Wakacyjna 2012

W wakacje rozpoczęliśmy naszą przygodę z Wami to i w wakacje zapragnęliśmy ją zakończyć. Ale zakończyć tylko na chwilę, bo będziemy się wspólnie bawić już na rekolekcjach. Postanowiliśmy wspólnie przywitać lato żeby zachęcić słońce do większego świecenia i odgonienia chmur. Spotkaliśmy się standardowo w 15-stce. Towarzyszyło nam sporo zabaw i tańców. Na twarzach gościł tylko błogi letni uśmiech. Mimo kameralnego grona bawiliśmy się świetnie i mamy nadzieję, że tak radosne będą całe wakacje.

 

Chcesz zobaczyć jak się bawiliśmy albo powspominać?
Zapraszam do naszych galerii: Galerie Płomienia


Co dalej?
Dalej czekają Was kolejne zabawy, animacje i tańce.
Mamy nadzieję, że przyjdziecie!

Zmieniony: niedziela, 28 października 2012 22:43
 
RocketTheme Joomla Templates