"Wrocław, miasto spotkań" - modlitwa za Wrocław PDF Drukuj Email
Artykuły
piątek, 11 czerwca 2010 15:17

W dniu 23 czerwca 2010 odbyło się spotkanie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym pod hasłem "Wrocław, miasto spotkań". Patronat honorowy nad spotkaniem objęli J.E. Bp. Prof. Dr hab. Andrzej Siemieniewski oraz J.M. Ks. Prof. Dr hab. Waldemar Irek, rektor PWT we Wrocławiu.

Nauczanie na temat warunków dobrej modlitwy - w szczególności wstawienniczej - wygłosił ks. Wojciech Jaśkiewicz.

Modlitwę prowadził Andrzej Dziewit z diakonią muzyczną Wspólnoty HalleluJah. W trakcie modlitwy ks. Piotr Wawrzynek i ojciec Andrzej Smołka przedstawili obrazy, które zostały im dane. 

W pewnym momencie uczestnicy spotkania utworzyli pięć kręgów, w których modliliśmy się za dzieła ewangelizacji w naszym mieście, za rodziny, wychowanie, bezpieczeństwo i relacje między ludźmi, o jedność i pokój w rodzinach, wspólnotach, Kościele, w Polsce, Europie i na świecie, o sprawne zarządzanie naszym miastem, bez korupcji, a także za służbę zdrowia.

Na zakończenie ksiądz Biskup Andrzej powiedział, że byłoby wspaniale, gdyby od tej pory Wrocław kojarzył się z hasłem "Wrocław, miasto spotkań z Bogiem". Udzielił też pasterskiego błogosławieństwa dla wszystkich liderów obecnych na spotkaniu.
 

Zbyszek

Zobacz plakat informacyjny


Zmieniony: piątek, 25 czerwca 2010 11:40
 
RocketTheme Joomla Templates