Organy, czyli zaproszenie na stronę Parafii Świętej Rodziny PDF Drukuj Email
Artykuły
niedziela, 25 grudnia 2011 23:04

Strona naszej Parafii od niedawna uzyskała - dzięki wysiłkowi jej administratora - nową szatę graficzną.

Na razie zawartość strony jest skromna, choć już widać potencjał, który kryje się w innych (poza Płomieniem Pańskim) grupach i wspólnotach działających w naszej parafii.

Muszę przyznać, że największe wrażenie zrobił na mnie artykuł prezentujący organy znajdujące się w naszym kościele. Artykuł - to mało powiedziane. Raczej pasuje tutaj termin "dokumentacja". Fachowy opis, znakomite zdjęcia, historia...

Sprawdźcie sami - naprawdę warto. Muszę przyznać, że tych organów nigdy z bliska nie widziałem - ale zdjęcia pokazują więcej, niż można zobaczyć oglądając je nawet z małej odległości. 

Dawno dawno temu miałem możliwość oglądania z bardzo bliska innych organów - w kościele Najświętszej Marii Panny w Legnicy. Ba, siostra i ja wielokrotnie na nich graliśmy. Nie były one w tak znakomitym stanie jak te nasze - niedawno odremontowane, choć sądzę, że wielkością i potencjalnymi możliwościami mogłyby z naszymi z powodzeniem konkurować... Dlatego teraz, oglądając te szczegóły, wracam myślami do tamtych czasów i - no cóż, muszę przyznać  - ogarnia mnie wzruszenie...

To, o czym piszę, znajduje się TUTAJ.

zz

Zmieniony: niedziela, 25 grudnia 2011 23:43
 
RocketTheme Joomla Templates