Warsztaty Muzyczne - UWIELBIENIE PDF Drukuj Email
Artykuły
niedziela, 20 listopada 2011 20:46

W dniach 18-20 listopada
  odbyły się we Wrocławiu

Warsztaty Muzyczne - UWIELBIENIE 

W warsztatach uczestniczyło kilkanaście osób z różnych wspólnot, a także z chóru z parafii Najświętszej Maryi Panny Bolesnej na Strachocinie.

Poznaliśmy Poldka Twardowskiego. To człowiek, który oddał się na służbę Bogu, odczytując jako swój główny charyzmat - uwielbienie Boga, przede wszystkim muzyką. Bóg Go obdarował wieloma talentami, a On ich nie zakopuje. Przeciwnie - pomnaża je przekazując swoje doświadczenia, umiejętności, kompozycje - innym. Chętnie dzieli się też świadectwem działania Boga w Jego życiu i opowiada o podejmowanych aktywnościach.

To były warsztaty, ale zbyt krótkie (na co wpłynęło również połączenie z Dniem Jedności), aby było możliwe zakończenie ich dopracowaniem wykonania jakiegoś konkretnego repertuaru. Oczywiście śpiewaliśmy i graliśmy, ale również słuchaliśmy Poldka, który w sposób pasjonujący opowiadał o swoim widzeniu uwielbienia muzyką.

Ważnym punktem był wykład Artura Skowrona (lidera Galilei), który przedstawił swoją "teologię uwielbienia". 

Dobrze jest móc obcować z takimi osobami, otwartymi nie tylko na Pana Boga, ale również na innych. To był dobry czas. A czy owocny - to się  okaże...

Planowane są kolejne wydarzenia, których celem jest pobudzenie we Wrocławiu uwielbienia muzyką. Obecnie znane terminy to:

  • 8 stycznia 2012 (niedziela) godz. 19:00 - drugi "Wieczór Modlitwy Uwielbienia". Spotkanie odbędzie się (podobnie jak pierwsze z tego cyklu) w klasztorze o. Oblatów, na Popowicach.  
  • 22 do 24 kwietnia 2012 (piątek-niedziela) - warsztaty muzyczne, tym razem pod wodzą kilku muzyków, w podziale na specjalizowane grupy.

zz

Zmieniony: środa, 23 listopada 2011 14:47
 
RocketTheme Joomla Templates