Powiedz Panu Bogu "Aaaa" PDF Drukuj Email
Artykuły
sobota, 21 maja 2011 22:49

W sobotę 21 maja 2011 roku odbyło się w Częstochowie kolejne Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym.

A jakże, byliśmy tam. I - przynajmniej ja - nie żałuję.

W tym roku wyruszyliśmy wyjątkowo wcześnie, bo o 4:30 (no dobrze, z lekkim opóźnieniem). I warto było. Wejście na plac na godzinę przed rozpoczęciem to jak najbardziej dobry pomysł. Bez pośpiechu, bez tłoku - zajęliśmy nasze już tradycyjne miejsce.

Powiało nowym. A dokładniej - przywiało stare dobre. Start modlitwy charyzmatycznej od razu po oficjalnych powitaniach. Dużo śpiewania i animacji świetnie prowadzonej z góry (Mocni w Duchu). O. Raniero Cantalamessa wygłosił konferencję oraz homilię. Ks. Andrzej Grefkowicz poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę rozpoczął mniej więcej tak: "Umiecie otworzyć usta? To otwórzcie. Umiecie coś powiedzieć? Powiedzcie Aaaa. Dobrze. A teraz - powiedzcie to Aaaa Panu Bogu". I jak można by było w tych warunkach nie modlić się w językach?...

Wszędzie - dosłownie wszędzie na obrzeżach placu - spowiednicy i spowiadający się. Księża spowiadający w pełnym słońcu przez wiele godzin. Ludzie stojący w kolejkach do księży, a raczej do Pana Jezusa...

Fantastyczna organizacja - bardzo dużo porządkowych, przejścia pielęgnowane od samego początku - i w związku z tym bardzo sprawnie rozdana Komunia Święta.

No i te tłumy na placu. Jak zwykle ludzie dopisali - przyjechali z całej Polski. Dopisała też pogoda. Prawie do samej Mszy Świętej upał ogromny, a potem burza, która ... ominęła Jasną Górę, choć grzmiało i błyskało.

Następne czuwanie już za rok :)

Zdjęcia w naszej Galerii

zz

Zmieniony: niedziela, 22 maja 2011 15:20
 
RocketTheme Joomla Templates