Kurs Alpha 2023 - zapraszamy! PDF Drukuj Email
Artykuły
poniedziałek, 28 sierpnia 2023 10:33

alpha 2023

Alpha to cykl 11 spotkań prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. To miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. To smaczny podwieczorek, atmosfera pełna gościnności i dobrego humoru, okazja do nawiązania nowych relacji.

Alpha - choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła, a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską - jest również odpowiednim miejscem dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. Niektórzy z gości chcą rozpatrywać kwestie: czy Bóg istnieje? co dzieje się po śmierci? Czasem przychodzą, żeby zrozumieć wiarę innych ludzi.
Nikt nie jest zobowiązany do zabierania głosu, można przyjść i wysłuchać innych.

Każda sesja zawiera inny temat, o którym później można podyskutować w małych grupach.
Oto niektóre z tematów: Czy jest w życiu coś więcej? Kim jest Jezus? Skąd mieć pewność co do swej wiary? Dlaczego i jak się modlić? Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?

Na kurs serdecznie zapraszamy zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe, które:
- przeżywają zwątpienia w wierze,
- czują się przytłoczone życiowymi problemami,
- nie znają lub nie rozumieją chrześcijaństwa,
- cierpią i nie rozumieją dlaczego,
- chodzą do kościoła „bez przekonania”.

Spotkania odbywają się co tydzień we wtorki, od 19:00 do 21:30.
Każda sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych w swojej grupie. Następuje krótki wykład i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą małej grupy. W połowie kursu zaplanowany jest również wyjazd weekendowy z sesjami dotyczącymi Ducha Świętego.

Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli ktoś uzna, że to nie miejsce dla niego - nie jest zobligowany do ukończenia kursu.

Tegoroczna Alpha rozpoczyna się uroczystym podwieczorkiem 26 września 2023 o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym przy ul. Monte Cassino 68 (nad księgarnią „Pociąg do bajeczki”).

Alpha jest nieodpłatna (jest możliwość złożenia dobrowolnego datku na pokrycie kosztów). Ewentualne koszty związane są z wyjazdem na weekend Alpha i zostaną podane w terminie późniejszym.

Link do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/1I_ouqvOmCt0Z1siZ6iUcwPPe9b-FLOcyRSNuZf6QcAg/edit

Zmieniony: poniedziałek, 23 października 2023 23:19
 
RocketTheme Joomla Templates