2022-11-19: Wigilia uroczystości Chrystusa Króla PDF Drukuj Email
Artykuły
poniedziałek, 24 października 2022 18:01

Zapraszamy Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej do wspólnej modlitwy oraz udziału w w wigilii uroczystości Chrystusa Króla.
 
Co roku już od sześciu lat, we wrocławskiej parafii p.w. Chrystusa Króla przy ul. Młodych Techników organizowana jest wigilia uroczystości Chrystusa Króla. Nasze spotkania rozpoczął Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który miał miejsce w 2016 roku. Od tamtego czasu, bogatsi o coroczną modlitwę i rozeznanie wypracowaliśmy formę, jaką to wydarzenie przybrało i jak powinno służyć Kościołowi.

Otóż spotykamy się w ten sobotni wieczór po to, by budować jedność w Kościele, w którym różne grupy, duszpasterstwa i wspólnoty na co dzień żyją i funkcjonują na zupełnie różnych drogach, choć oczywiście w jednym Duchu. Jesteśmy jednak tylko ludźmi, ułomnymi i popełniającymi błędy; zdarza się czasem zapomnieć o tym, że nie ma jednej słusznej formacji, że Kościół jest piękny w swej różnorodności i że jest w nim miejsce dla każdego.
Dlatego też zapraszamy na to wydarzenie przeróżne grupy z wielu wrocławskich parafii które na co dzień żyją w zupełnie innych wymiarach -  od Odnowy w Duchu Świętym po Neokatechumenat lub inaczej, od Dominikanów po Jezuitów.

Z każdym rokiem coraz bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że takie spotkanie jest potrzebne.

Staramy się też stawać w pokorze przed Jezusem Chrystusem, Panem i Królem, zawierzać Jemu nasze życie i poznawać tajemnicę Jego Królestwa. Jak już wspomniałem punktem wyjścia i początkiem, do którego wracamy był Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana - padło wtedy wiele pięknych słów i obietnic z naszej strony i staramy się co roku do tego wracać.

Spotkanie rozpoczynać się będzie w sobotę 19.11 o godzinie 18.00 od uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. biskupa Macieja Małygi, przy wsparciu chóru i orkiestry przygotowywanych specjalnie na tę uroczystość. Po jej zakończeniu ks. Biskup wygłosi konferencję, której temat brzmi: "Przyspieszyć nadejście Królestwa?"

Bezpośrednio po konferencji zespół Wrocław Wielbi poprowadzi wraz z ks. Pawłem Druszczem modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem przy rozważaniach przygotowanych przez wspólnotę Droga. W tym samym czasie będzie również możliwość przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wydarzenia można się kontaktować z Mikołajem Wilgoszem, tel. 727-909-393.

Zmieniony: sobota, 19 listopada 2022 19:00
 
RocketTheme Joomla Templates