Nie oceniajmy kończącego się roku przez pryzmat cierpień. Dostrzeżmy dobro i nadzieję PDF Drukuj Email
Artykuły
czwartek, 31 grudnia 2020 16:16

W czasie kolejnej audiencji generalnej, która wskutek ograniczeń z powodu pandemii odbyła się bez udziału wiernych, papież Franciszek skierował pozdrowienia  do Polaków. Przypominając, że mijający rok był bardzo trudny zachęcił do tego, by nie oceniać go przez pryzmat cierpień i ograniczeń z powodu pandemii koronawirusa, ale przede wszystkim przez otrzymane dobro.

- Zauważmy dobro, jakie otrzymywaliśmy każdego dnia, przyjaźń i życzliwość ludzi, miłość naszych bliskich i dobroć ludzi, którzy nas otaczają. To bardzo ważne. Podziękujmy Panu Bogu za każdą otrzymaną łaskę i chciejmy patrzeć z wdzięcznością, ufnością i nadzieją w przyszłość, zawierzając się wstawiennictwu świętego Józefa, patrona nowego roku. Pamiętajmy też o dziękczynieniu, jeśli niesiemy wdzięczność, świat wokół nas staje się lepszy i choć może się nam wydawać, że to niewiele, to jednak warto przekazać mu trochę nadziei.

Ojciec Święty podkreślił też, że jeśli będziemy trwać w Chrystusie, to nic nie może powstrzymać nas przed kontynuowaniem naszej podróży z radością, wraz z wieloma towarzyszami w tej drodze.

Składając życzenia noworoczne papież wyraził nadzieję, że rok 2021 będzie dla każdego z nas i dla naszych rodzin czasem szczęścia i pełni łask Bożych. – Niech Bóg błogosławi Wam i Kościołowi w Polsce. Zapewniam o mojej modlitwie za Was i za tych, których Bóg powierzył Waszej trosce. Módlcie się także za mnie - dodał papież.

 

Źródło: vaticannews.va, niezależna.pl

Zmieniony: sobota, 16 stycznia 2021 16:29
 
RocketTheme Joomla Templates