Zbyszek czyta, inni też...

Pan Bóg mówi w różny sposób. Często przemawia przez przeczytane książki, artykuły, rozważania. Na tej stronie chcę dzielić się z Wami  tym, co mnie szczególnie poruszyło. Może i Wy odnajdziecie w tym coś dla siebie? Zapraszam także Was do współtworzenia tego działu.

ZbyszekWłasny krzyż PDF Drukuj Email
Zbyszek czyta, inni też...
piątek, 04 lutego 2011 08:48

Kto chce być uczniem Ukrzyżowanego, musi zatem iść za Nim ze swoim własnym krzyżem. Oznacza to, iż przed wyruszeniem w ślad za Chrystusem należy podjąć wysiłek poznania i dokonać właściwego wyboru. Chodzi o to, żeby przez pomyłkę nie wziąć zamiast krzyża jakiegoś nieużytecznego ciężaru. Po rozeznaniu stojącego przed nami krzyża winniśmy podjąć wolną decyzję przyjęcia go i niesienia dopóty, dopóki Bóg nie zdejmie go z naszych ramion.

Ludmiła Grygiel, Chrześcijanin nie może zignorować krzyża

mb

Zmieniony: niedziela, 27 marca 2011 09:13
 
Ocalić wypowiedź bliźniego PDF Drukuj Email
Zbyszek czyta, inni też...
czwartek, 03 lutego 2011 14:05

Trzeba z góry założyć, że każdy dobry chrześcijanin winien być bardziej skory do ocalenia wypowiedzi bliźniego, niż do jej potępienia. A jeśli nie może jej ocalić, niech spyta go, jak tamten ją rozumie; a jeśli on rozumie ją źle, niech go poprawi z miłością, a jeśli to nie wystarcza, niech szuka wszelkich stosownych środków do tego, aby tamten - dobrze ją rozumiawszy - mógł ocalić siebie.
Św. Ignacy Loyola

"Co zabrać ze sobą? Po Fundamencie Ćwiczeń duchownych" pod red. Józefa Augustyna SJ

mb

Zmieniony: niedziela, 27 marca 2011 09:13
 
Poszukiwacz przyjemności i pośrednik mocy PDF Drukuj Email
Zbyszek czyta, inni też...
wtorek, 01 lutego 2011 23:38

Czasami wydaje mi się, że jestem rozdarty na dwie części: jedną siebie kocham, a drugą nie. Jedną częścią siebie wierzę, a druga część zadaje pytania i ma wątpliwości. Czasem jestem poszukiwaczem przyjemności, a czasem pośrednikiem mocy.

Ale im jestem starszy, coraz bardziej wierzę w to, co Pan z takim wysiłkiem próbował wpoić Apostołom: jeśli uczynicie ze swego życia akt miłości, będziecie bardzo szczęśliwi.

Biegnę myślą z powrotem do Ostatniej Wieczerzy i modlę się: O Panie, daj taką moc mojemu umysłowi i tak wzmocnij moją wolę, abym całe moje życie uczynił aktem miłości.

Pośród moich różnych zygzaków, dołków i górek życiowych jakoś wiem, że to jest jedyny sposób, abym był kiedykolwiek szczęśliwy.

oczamiwiary1.jpg

 
John Powell SJ, "Oczami wiary"
wyd. WAM, Kraków 1998.

Biblioteka w Parafii Św. Rodziny:
nr inw. 257, UKD 234
słowa kluczowe: rozmyślania religijne, wiara.

mb

Zmieniony: niedziela, 27 marca 2011 09:13
 
Miłość nieprzyjaciół PDF Drukuj Email
Zbyszek czyta, inni też...
wtorek, 01 lutego 2011 02:44

Do pełnego zrozumienia przykazania miłości nieprzyjaciół konieczne jest doprecyzowanie pojęcia „nieprzyjaciel". Wymaga ono bowiem oczyszczenia z fałszywego rozumienia. Z całą siłą trzeba podkreślić, że nieprzyjacielem nie jest ktoś, kto przez drugich jest nienawidzony, lecz na odwrót: osoba, która sama innych nienawidzi. Nie mogę przecież jednocześnie miłować kogoś, kogo nienawidzę. Mogę natomiast miłować człowieka, który mnie nienawidzi i ustawicznie rzuca mi kłody pod nogi. I o to chodzi Jezusowi. Wynika to też ze słów: Dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą. Rzecz w tym, by miłować i świadczyć dobro także ludziom, którzy nas nienawidzą i stwarzają trudności. Szczerze jednak trzeba przyznać, że nie jest to łatwe.

Ks. Alfons J. Skowronek, Miłość nieprzyjaciół
mb
Zmieniony: niedziela, 27 marca 2011 09:12
 
Moja czy Twoja wola? PDF Drukuj Email
Zbyszek czyta, inni też...
poniedziałek, 31 stycznia 2011 10:17

Większość z nas idzie przez życie, czyniąc sobie własne plany i prosząc następnie Boga o ich realizację, zamiast pytać Go, jakie są Jego plany, i prosić, aby nas oświecil, jaką rolę mamy odegrać w tych planach. Ale Bóg przysłał ciebie i mnie na ten świat, abyśmy zrobili coś, co tylko my możemy zrobić. Abym o tym pamiętał, mam na swoim lustrze napis następującej treści: Dzięki Ci, Jezu, że mnie kochasz. Jakie masz plany na dzisiaj? Chciałbym być ich częścią. Ta modlitwa przedstawia mój ideał.

John Powell SJ z książki "Oczami wiary", wyd. WAM, Kraków 1998.

Biblioteka w Parafii Św. Rodziny: nr inw. 257, UKD 234, słowa kluczowe: rozmyślania religijne, wiara.

mb

Zmieniony: niedziela, 27 marca 2011 09:12
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates