Ogłoszenia Wspólnoty
2017-10-02 Ogłoszenia Wspólnoty PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
poniedziałek, 02 października 2017 23:59

1. Dyżury

Dziękujemy osobom zaangażowanym za posprzątanie domu katechetycznego, przygotowanie liturgii oraz agapy.

W najbliższy poniedziałek o modlitwę osłonową prosimy grupkę Nutki i Renaty.

2. Spotkania modlitewne w październiku

Witamy wśród nas o. Marcina Sylwana Wirkowskiego OSPPE. Ojciec Marcin będzie głosił dla nas katechezy na spotkaniach poniedziałkowych.

Od dziś rozpoczynamy lekturę „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. W tym tygodniu zalecamy przeczytać całą pierwszą część Traktatu - "Konieczność nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny". Zachęcamy do codziennej lektury, nie zostawiajmy całej zalecanej części na koniec tygodnia.

Plan spotkań modlitewnych jest następujący:
19:00 - 19:50 - modlitwa uwielbienia
19:50 - 20:20 - katecheza
20:20 - 20:30 - ogłoszenia
20:30 - 22:00 - grupy dzielenia

Skład nowych grup dzielenia poznamy w ciągu najbliższego tygodnia bądź przed spotkaniem poniedziałkowym 9.10.

3. Mamy opiekuna! :)

Z ogromną radością informujemy, że ks. Wojciech Jaśkiewicz zgodził się nadal opiekować naszą Wspólnotą i wspierać nas swoją obecnością i radą. 

4. Październik - miesiąc różańcowy

Październik jest miesiącem poświęconym w sposób szczególny Matce Bożej, dlatego też zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. W parafii św. Rodziny nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Nasza Wspólnota jest zaproszona do prowadzenia modlitwy w piątki. Osoby chętne do współprowadzenia proszone są o zgłaszanie się do Tereski R-G. Warto, abyśmy jednoczyli się w tej modlitwie jako Wspólnota. Bądźmy tam razem.

5. Katechezy dla dorosłych

Co drugi wtorek od 2.10. po wieczornej Mszy św. w parafii św. Rodziny odbywają się katechezy dla dorosłych. Temat obecnego cyklu katechez: 10 Przykazań Bożych. 

Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej propozycji i pogłębienia swojej wiedzy oraz wiary poprzez udział w spotkaniach. Zaproś znajomych i sąsiadów!

6. Prośba o modlitwę

W tym tygodniu otoczmy modlitwą w sposób szczególny:

 • Zbyszka Z., 
 • Laurę i jej mamę Asię Z., 
 • tych, kórzy nam służą - ks. Wojtka, ks. Janusza, o.Marcina, o.Jarka, s.Marię.

Bóg zapłać!

Zmieniony: czwartek, 05 października 2017 16:53
 
2017-09-25 Ogłoszenia Wspólnoty PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
wtorek, 26 września 2017 10:17

1. Dyżury

O dyżur liturgiczny w następny poniedziałek prosimy grupę Tereski R-G. O przygotowanie Agapy (pod kierunkiem Gosi P.) prosimy grupę Kasi D-M. O posprzątanie domu katechetycznego prosimy grupę Henia B. (góra domu) oraz grupę Ani L-T. (dół). 

2. Plan spotkań w najbliższym czasie

Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy cykl spotkań, które mają na celu przybliżyć nas do osoby Maryi, a przez Nią do Jezusa.

Jak będą wyglądały nasze spotkania?

W najbliższy poniedziałek, w Święto Aniołów Stróżów, spotykamy się na wspólnej Eucharystii, którą będzie celebrował o. Marcin Sylwan Wirkowski OSPPE. Będzie to nasze pierwsze, inauguracyjne spotkanie z cyklu „Przez Maryję do Jezusa”. Od tego dnia rozpoczniemy lekturę „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii de Montfort. Kto jeszcze nie otrzymał książki - będzie można ją odebrać 2.10. 

Jak będziemy pracować z książką? Od 2.10. każdy indywidualnie w ciągu tygodnia powinien przeczytać określoną część Traktatu. Mamy na to miesiąc czasu – do 4.11. Przez ten miesiąc w poniedziałki o. Marcin będzie głosił dla nas konferencje pogłębiające wybrane tematy poruszone w Traktacie św. Ludwika. Po spotkaniu modlitewnym i nauczaniu będziemy spotykać się na Grupach Dzielenia.

W drugiej części naszego cyklu, to jest od 5.11. do 7.12., podejmiemy 33-dniowe przygotowanie do aktu oddania się w niewolę miłości Maryi. Przygotowanie będzie opierało się na książce „Przygotowanie do Aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”. W książce znajdziemy bardzo konkretne rozważania (Słowo Boże, pytania do refleksji, modlitwy), na każdy dzień przygotowania. Warto na to poświęcić ok.30 minut dziennie. Rozważania dotyczą następujących tematów: zerwanie z duchem świata, poznanie siebie, poznanie Maryi, poznanie Jezusa. Mają one na celu jak najlepsze przygotowanie nas do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Katechezę w tym czasie głosił nam będzie o. Jarosław Krawczyk. Będziemy wówczas zgłębiać teksty biblijne związane z Maryją. W tym czasie również będą odbywać się Grupy Dzielenia.

Czas tej formacji zakończy się 7.12. Natomiast 8.12. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi, każdy, kto będzie miał pragnienie w sercu i będzie czuł się gotowy – będzie mógł dokonać uroczystego Aktu oddania się Maryi w niewolę miłości. Decyzję o tym należy podjąć w wolności. Każdy kto chce dokonać takiego aktu zawierzenia, powinien maksymalnie, na ile jest to możliwe, zaangażować się w czas przygotowania do tego aktu. Warto zostawić na ten czas niepotrzebne sprawy, wycofać się nieco ze świata i podarować sobie samemu komfort wyciszenia i pogłębionej modlitwy. Osoby, które nie czują się na taki krok gotowe, są zaproszone do tego, by również przyjąć tą propozycję formacji, jako szansę na pogłębienie swojej więzi z Bogiem i lepsze poznanie siebie, Jezusa i Maryi. - Przygotowane rozważania i katechezy są propozycją dla całej Wspólnoty. 

Polecamy modlitwie całej Wspólnoty o.Marcina i o.Jarosława, którzy będą głosić nam Słowo, oraz siostrę Marię, która już teraz przygotowuje dla nas katechezy na kolejne miesiące. Prośmy dla nich o światło i prowadzenie Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej.

3. Prośba o modlitwę

W tym tygodniu otoczmy modlitwą w sposób szczególny:

 • Basię i Mariusza w wiadomej Bogu sprawie, 
 • Monikę P., 
 • zmarłego w ostatnim czasie Kazimierza, brata Waldka, 
 • oraz Radę Wspólnoty na czas rozeznawania. 

Bóg zapłać!

Zmieniony: niedziela, 01 października 2017 22:15
 
2017-09-04 Ogłoszenia Wspólnoty PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
czwartek, 07 września 2017 14:00
 1. Witamy wszystkich serdecznie po wakacjach, u progu nowego roku formacyjnego.
 1. Przez najbliższe 2 tygodnie (4-17.09) Ania przebywa na wakacjach w Chorwacji. Wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiam, ściskam i obiecuję modlitwę. Będę całą naszą Wspólnotę szczególnie polecać Matce Bożej w czasie wizyty w Medjugorje.
 1. Plan spotkań Wspólnoty we wrześniu jest następujący:
 • 4.09., godz.19:00 – Eucharystia. Po Eucharystii zapraszamy wszystkich na agapę. Prosimy, aby po agapie wszyscy włączyli się w sprzątanie.
 • 11.09., godz.19:00 – Spotkanie modlitewne. Po modlitwie będzie okazja do lepszego wzajemnego poznania się i integracji.
 • 18.09. – Spotkanie modlitewne. Po modlitwie Ania przedstawi wizję i plan funkcjonowania Wspólnoty w bieżącym roku.
 • 25.09. – Spotkanie modlitewne. Po modlitwie przedstawimy wypracowaną dotychczas organizację Wspólnoty i osoby odpowiedzialne.
 • Zachęcamy każdego, kto tylko może, by w poniedziałki, w które odbywają się spotkania modlitewne, spotykać się o godz.18 na wieczornej Eucharystii w parafii św. Rodziny.
 1. W dniach 23-24 września organizowany jest II Rajd Płomienia Pańskiego, tym razem w Góry Bardzkie. Zakwaterowanie i wyżywienie zorganizowane jest w Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej, w pobliżu twierdzy w Srebrnej Górze. Są to dawne koszary wojskowe przerobione na część hotelową i konferencyjną.
 1. W sobotę 09/09, parafia Świętej Rodziny zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Legnicy, gdzie miał miejsce ostatni w Polsce Cud Eucharystyczny. Uczestnicy będą brali udział w Eucharystii i we wspólnej modlitwie przed cudowną relikwią. Potem nastąpi przejazd do Krzeszowa i zwiedzanie pocysterskiego zespołu klasztornego, który jest uznany za Dolnośląską Perełkę Baroku. Zaplanowano również uczestnictwo w modlitwie w Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP przed wizerunkiem Matki Boskiej Łaskawej. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy u ks. Marcina, koszt 50 zł (ubezpieczenie, przewodnik, wstępy).
 1. Czynna jest już biblioteka, w każdy poniedziałek od 17:00 do 18:45. Zapraszamy do zapoznania się z nowym katalogiem.
 1. Zachęcamy do zapisywania się do II róży różańcowej w ramach modlitwy za Lidera.
 1. Wspólnota Źródło zaprasza do wzięcia udziału w „Różańcu do Granic”. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty i nawiązanie do obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. W ramach tej inicjatywy 7 października wzdłuż polskich granic ma stanąć "żywy łańcuch" osób modlących się różańcem. Wyjazd już w piątek 6 października do Dusznik-Zdroju, tam Msza święta i kolacja. Rano wspólna wyprawa do Zieleńca, tam Msza święta i procesja do wyznaczonego miejsca na odmówienie różańca. Po powrocie obiad, konferencja i nocne wielbienie Boga za to wydarzenie. Koszt 2 noclegów i posiłków to 150 zł, zaliczka 20 zł.
 1. Gotowy jest już fotoreportaż z Rekolekcji w Lewinie Kłodzkim. Łącznie do publikacji trafiło 700 zdjęć, które tworzą chronologiczną kronikę zdjęciową z Rekolekcji. Zapraszamy na stronę www.plomienpanski.pl do działu Galerie. Odnośniki - linki do galerii są także podane w artykule na stronie startowej Płomienia Pańskiego. Dodajmy, że jest to część portalu dostępna tylko dla osób posiadających konta i zalogowanych. Jeśli ktoś nie pamięta danych logowania – można zwrócić się o przypomnienie, jeśli nie masz konta – proszę napisz na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Kilkadziesiąt zdjęć z Rekolekcji jest też wydrukowanych w postaci kolażu foto na tablicy przed wejściem do kaplicy. Zapraszamy.
Zmieniony: czwartek, 07 września 2017 23:00
 
2017-06-26 Ogłoszenia Wspólnoty PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
sobota, 01 lipca 2017 21:18

Ogłoszenia TUTAJ          Prezentacja TUTAJ

1.   Dziękuję bardzo każdemu, kto wypełnił ankietę nt. funkcjonowania Wspólnoty oraz zespołowi, który tę ankietę przygotował. Jeśli ktoś jeszcze chciałby przekazać ankietę - można to zrobić do Marysi Kazienko lub do mnie.

2.    Funkcjonowanie Wspólnoty w czasie wakacyjnym:

Lipiec i sierpień to czas na spokojne wypracowanie nowych zasad funkcjonowania wspólnoty, zorganizowanie diakonii, osób odpowiedzialnych, czas na powołanie nowej Rady Wspólnoty oraz zaplanowanie roku formacyjnego.
Na ten czas zawieszamy dotychczasową działalność Wspólnoty. W szczególności zawieszamy działanie małych grup, pomocy duchowej, dotychczasowych zespołów.
Jedyne zespoły, jakie funkcjonują na dotychczasowych zasadach (w trybie wakacyjnym określonym przez animatora) to orędownik, różaniec, grupa modlitwy za lidera oraz media.
Ponadto podejmowane będą następujące zadania:

 • Spotkania modlitewne w poniedziałki, godz. 19, dom katechetyczny.
  Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą wzrastać w uwielbieniu. (W czasie rekolekcji spotkanie nie odbędzie się.) Osoba odpowiedzialna, do kontaktu: Ania Sikora.
 • Przygotowania do rekolekcji w Lewinie. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć tych, którzy chcieliby pojechać do Lewina, ale sytuacja finansowa im nie pozwala - można wpłacać pieniądze na konto, na które wpłacamy zaliczki.
 • Rozeznawanie woli Bożej względem naszej Wspólnoty - Ania Sikora, Wiesia Stankiewicz, Iwonka Masiuk.

Wszelkie działania podejmowane w ramach Wspólnoty, nie wymienione wyżej, w czasie wakacji powinny być konsultowane bezpośrednio z liderem Wspólnoty.

3.    Zadanie domowe na wakacje:

Jesteśmy aktualnie jako Wspólnota w bardzo ważnym punkcie. Jest to swego rodzaju nowy początek, rozpoczynamy nowy rozdział w życiu wspólnoty. Przed nami czysta kartka. Chciałabym, żebyśmy w ten nowy czas weszli faktycznie z czystym kontem, z sercem wolnym, otwartym i radosnym. Żebyśmy to, co było, powierzyli Jezusowi i zostawili za sobą.
Dlatego proszę - jeśli masz coś przeciwko komuś, jeśli w Twoim sercu są żal, pretensje, urazy - zostaw to już za sobą. Odwróć się od tego, co było. Postaraj się oddać to Panu i Jego sprawiedliwości i miłosierdziu. Daj sobie, i daj bliźniemu drugą szansę. A może nie drugą, a siódmą? Może nawet siedemdziesiątą siódmą. Bądź hojny w przebaczaniu.
Niech te wakacyjne miesiące będą dla nas wszystkich czasem pojednania, żebyśmy we wrześniu weszli w nowe wolni i z otwartym sercem. Jako motywacja niech posłużą następujące słowa: Flip 2, 1-5 (słowo ze spotkania modlitewnego przed rozpoczęciem wyborów (29.05.)), 1 J 2, 9-11 oraz 1 J 4, 20-21.

Ania Sikora

Zmieniony: niedziela, 02 lipca 2017 21:25
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates