Ogłoszenia Wspólnoty
Płomień Pański ofiarom wojny w Syrii PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
środa, 10 stycznia 2018 22:50

Chcemy pomóc Syryjczykom w Aleppo, uchodźcom z Syrii w Libanie oraz ubogim Libańczykom dotkniętym kryzysem uchodźczym.

rodzinarodzinieCaritas Polska realizuje Program Rodzina Rodzinie (http://rodzinarodzinie.caritas.pl/), który  polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii.

Caritas Polska oszacowała, że jedna rodzina potrzebuje na swoje podstawowe potrzeby miesięcznie około 510 zł. Jako Wspólnota Płomień Pański chcemy zadeklarować taką pomoc przez 6 miesięcy. 

Każda osoba, która wypełni formularz, zobowiąże się do wpłacania co miesiąc, począwszy od stycznia, zadeklarowanej na ten cel kwoty.

Wpłaty można dokonywać przelewając zadeklarowaną kwotę na rachunek Wspólnoty lub wrzucając ją do puszki wystawianej w każdy poniedziałek. W zależności od sumy zadeklarowanych kwot będziemy pomagali jednej lub kilku rodzinom. Pieniądze te będą przekazywane do Caritas już bezpośrednio z rachunku Płomienia Pańskiego.

Niech nasza miłość dotknie konkretne, potrzebujące osoby w Syrii. 

Formularz Deklaracji - TUTAJ.

Zmieniony: niedziela, 18 lutego 2018 13:11
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2018-01-08 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
poniedziałek, 08 stycznia 2018 07:51

OGŁOSZENIA - 08.01.2018

1. Seminarium formacyjne "Rozwój. Jak współpracować z łaską"

Rozpoczynamy seminarium formacyjne „Rozwój. Jak współpracować z łaską". Seminarium poprowadzi dla nas s. Maria Czepiel. Spotkania odbędą się: 8 i 29 stycznia, 5, 12, 19 i 26 lutego.

Uczestnictwo w seminarium zakłada: uczestnictwo w poniedziałkowych spotkaniach (konferencja siostry + modlitwa uwielbienia), udział w grupie dzielenia, osobiste spotkania ze Słowem Bożym (min. 15 minut dziennie), lekturę wskazanych przez siostrę fragmentów książki Gajdów, chociaż pół godziny adoracji w tygodniu.

Pierwsze spotkanie w ramach grup dzielenia odbędzie się 29. stycznia po spotkaniu modlitewnym. Informacja o przydzieleniu do grupy zostanie przekazana do 22. stycznia.

Zamówione książki będzie można odebrać u Tereski po Mszy Świętej 15. stycznia.

Pamiętajmy o modlitwie za siebie nawzajem, a w sposób szczególny za s. Marię.

2. Konferencja M.Gajdy "Dynamika chrześcijańskiego rozwoju duchowego" - 13.01.

Wszystkich uczestników seminarium zapraszamy na konferencję pt. „Dynamika chrześcijańskiego rozwoju duchowego", którą wygłosi Marcin Gajda. Konferencja odbędzie się w sobotę, 13 stycznia, o godz. 18:30 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego.
Na konferencję nie obowiązują zapisy. Dla uczestników naszego seminarium wstęp na konferencję jest bezpłatny. I naprawdę warto tam być!

3. Spotkania Wspólnoty w styczniu

15 stycznia spotykamy się o godz. 19:00 na wspólnej Eucharystii w kaplicy domu katechetycznego. Po Eucharystii wszystkich zapraszamy na Agapę. 

22 stycznia zapraszamy na godz. 19 na wspólną modlitwę uwielbienia. 

4. Spotkanie z Andrzejem Sową - 20.01., godz.16:00

W sobotę 20 stycznia będziemy gościć w naszej wspólnocie Andrzeja Sowę. Jest to człowiek o niezwykłej historii życia. Historii, która pokazuje, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Że nie ma ciemności, z której nie byłby w stanie wydobyć swoich dzieci.
Zapraszamy na godz. 16:00 do domu katechetycznego na spotkanie z Andrzejem, wysłuchanie jego świadectwa i wspólną modlitwę.

5. Rekolekcje letnie 2018

W tym roku rekolekcje letnie odbędą się w Lewinie Kłodzkim w terminie 18-25. sierpnia. Proszę uwzględnić to przy planowaniu urlopów na 2018 rok. :) Rekolekcje wstępnie zgodził się poprowadzić dla nas o. Piotr Koloch OMI, który był z nami również w ubiegłym roku. O. Piotr bardzo serdecznie pozdrawia całą naszą Wspólnotę.

6. Dyżury

O dyżur sprzątający w tym tygodniu, przed Eucharystią, poprosimy grupy: Henryka i Bogdana (góra domu) oraz małżeńską Doroty i Olka (dół domu).
Dyżur liturgiczny podejmuje grupa Iwonki i Małgosi.
O pomoc w przygotowaniu Agapy proszę grupę Hani i Eli.

7. Kurs dla małżeństw 9.02 – 23.03.

9. lutego (piątek) w parafii świętej Rodziny rozpocznie się kurs dla małżeństw. Spotkania odbywać się będą co tydzień, przez siedem kolejnych piątków, do 23. marca, o godz. 18:30.

Kurs jest przygotowywany i organizowany przez osoby z naszej Wspólnoty. Wszystkich członków Wspólnoty proszę o modlitwę w intencji tego dzieła, za małżeństwa prowadzące kurs oraz biorące w nim udział. Proszę też wszystkich o gotowość do pomocy przy organizacji - czy to w kuchni, czy przy dzieciach, czy przy jakichkolwiek sprawach organizcyjnych, o których będziemy jeszcze szczegółowo informować.

8. Patron na 2018 rok

Tradycją w Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna, jest coroczne losowanie patronów na nowy rok. Dzięki stronie Faustyna.pl teraz każdy może wylosować patrona na rok 2018! Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy oraz przesłanie, najczęściej z „Dzienniczka".
Zachęcam do przeczytania świadectwa na ten temat oraz wylosowania swojego patrona.

9. Postanowienie noworoczne Wspólnoty

Jako Wspólnota chcemy przyłączyć się do dzieła Rodzina Rodzinie, organizowanego przez Caritas Polska. Jest to dzieło pomocy rodzinom mieszkającym w Syrii poszkodowanym przez wojnę. http://rodzinarodzinie.caritas.pl/
Środki można przekazywać na konto Wspólnoty wpisując w tytule przelewu "Rodzina Rodzinie", bądź też do puszki Fundusz Pomocowy w poniedziałki, w które spotykamy się na wspólnej Eucharystii i Agapie.

Zmieniony: wtorek, 09 stycznia 2018 21:32
 
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
sobota, 23 grudnia 2017 14:11

"Mario czy już wiesz, Kim okaże się Twój Syn, Twój mały chłopiec?
Mario czy Ty wiesz, że te stópki dwie po wodzie będą kroczyć?
Czy Ty wiesz, że ta mała dłoń powstrzyma wielki wiatr?
Że dałaś życie Temu, kto Tobie życie da?"

Pragnę Wam wszystkim Kochani życzyć w te Święta Bożego Narodzenia zatrzymania się i ZADZIWIENIA przeogromną i niesłychaną miłością Stwórcy, który stał się małym chłopcem, by być blisko nas, swoich dzieci. Refleksji nad Jego pragnieniem oddania się z miłości. Zachwycenia Jego pokorą i chęcią służenia, która potem podobnie objawiła się w czasie Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Pan umywał uczniom stopy jak niewolnik i zostawił im Siebie całego pod postacią chleba i wina.

Ania Sikora

Zmieniony: środa, 27 grudnia 2017 10:01
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-12-11 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
piątek, 15 grudnia 2017 16:17

OGŁOSZENIA - 11.12.2017

1. Podziękowania

"Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego." (Dz 1, 14)

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zakończyliśmy czas formacji przygotowujący nas do oddania się Matce Bożej w niewolę miłości. 

Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego czasu formacji. Dziękuję animatorom za Wasze zaangażowanie, prowadzenie grup dzielenia i wspieranie innych członków Wspólnoty w podjęciu tego niełatwego tematu. Dziękuję w sposób szczególny Eli, Maciejowi, Wojtkowi i Michałowi za pomoc w organizacji uroczystego aktu oddania się Maryi. Dziękuję również Pawłowi i Teresce oraz wszystkim pozostałym zaangażowanym osobom za Wasz osobisty wkład i zaangażowanie. Bardzo dziękuję również Wioli i Waldkowi za zorganizowanie tak wspaniałej pielgrzymki na Jasną Górę!

Dziękuję wszystkim członkom Wspólnoty za Wasze zaangażowanie i przyjęcie zaproszenia do zbliżenia się do Maryi i zawierzenia się Jej. Wielu z nas zdecydowało się oddać Matce Bożej 8. grudnia - było to około 80 osób - dlatego z serca dziękuję Wam za zaufanie i trwanie w jedności jako Wspólnota. 

2. Spotkania modlitewne

W najbliższy poniedziałek 18.12. spotkanie modlitewne nie odbędzie się. Zapraszamy na rekolekcje parafialne.

Kolejne spotkanie Wspólnoty będzie miało miejsce 8.01. Spotykamy się na wspólnej modlitwie uwielbienia. Będziemy mieli również okazję wysłuchać pierwszego nauczania s. Marii w ramach seminarium „Rozwój. Jak współpracować z łaską.”

Na wspólnej Eucharystii oraz agapie spotkamy się 15.01.

3. Modlitwa za Wrocław

W tym miesiącu mamy jeszcze możliwość spotkać się w czwartek 21.12. o godz. 20:00 na wrocławskim rynku na wspólnym kolędowaniu w ramach Modlitwy za Wrocław. :-)
Na modlitwie spotykają się co miesiąc osoby z różnych wspólnot wrocławskich. W grudniu w sposób szczególny zaproszona jest nasza Wspólnota do włączenia się w to wydarzenie. 

Zdjęcie użytkownika Katolicy na Ulicy.

Zmieniony: sobota, 16 grudnia 2017 09:28
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates