Ogłoszenia Wspólnoty
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-11-13 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
wtorek, 14 listopada 2017 21:55

OGŁOSZENIA - 13.11.2017

1. Dzień Jedności 25.11.

To już ostatnia chwila, aby zapisać się na tegoroczny Dzień Jedności! Spotkanie już za 2 tygodnie w sobotę.

Beatka S. przyjmuje zapisy i wpłaty. Można u niej również odbierać już identyfikatory.

W sobotę 25.11. wszyscy spotykamy się pod kościołem Świętej Rodziny o godz. 9:15 i razem jedziemy na miejsce spotkania. Osoby zmotoryzowane prosimy o to, by zabierać pasażerów, tak aby nikt nie musiał na Dzień Jedności jechać sam autobusem. :)

2. Diakonie

Przypominam i zachęcam do zgłaszania się do Diakonii. We Wspólnocie jest tyle różnorodnych zadań do podjęcia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

3. Dyżur

O dyżur osłonowy w przyszły poniedziałek prosimy grupę Kasi M. i Beatki S.

4. Osoby chcące nabyć Agendę Liturgiczną proszone są o zgłaszanie się i wpłacanie pieniędzy do Tereski.

5. W najbliższy czwartek o godz. 19 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Seans filmu "Ukryte piękno" odbędzie się przy parafii MB Pocieszenia na Wittiga. 

6. Tadeusz, który tydzień w temu przeszedł operację biodra, czuje się już dobrze i dziękuje wszystkim za pamięć i modlitwę.

Zmieniony: czwartek, 16 listopada 2017 18:04
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-11-06 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
wtorek, 07 listopada 2017 22:11

OGŁOSZENIA - 06.11.2017

1. Okres Przygotowania do aktu oddania się Jezusowi przez ręce Maryi

W minioną niedzielę, tj 5. listopada, rozpoczęliśmy okres 33-dniowego przygotowania do oddania swojego życia Jezusowi przez ręce Maryi.

Wielu z nas podjęło już w swoim życiu świadomą decyzję o oddaniu się Jezusowi, jako jedynemu Panu i Zbawicielowi. Teraz Pan zaprasza nas, abyśmy zaufali również Jego najdroższej Matce, Maryi, i zaprosili Ją do swojego życia, Jej się powierzyli. 

Święty Ludwik pisał, że doskonałe nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny jest doskonałym odnowieniem i wypełnieniem przyrzeczeń złożonych na Chrzcie świętym [por. punkt 126]. Bowiem istotą tego nabożeństwa jest to, że podobnie jak na Chrzcie, człowiek wyrzeka się szatana, świata, grzechu i siebie samego i oddaje się całkowicie Jezusowi przez ręce Maryi. 

Aktu oddania się Maryi w niewolę miłości dokonamy 8. grudnia (w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 w parafii Św. Rodziny). 

Niech Duch Święty na ten czas przygotowania wspomaga każdego z nas swoją łaską, by nasze oddanie się Mu było jak najgłębsze i jak najbardziej świadome. 

2. Dyżury

O modlitwę osłonową w poniedziałek 13.11. prosimy grupę Ani i Magdy. 

3. Dzień Jedności wrocławskich wspólnot Odnowy

Już niebawem - w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, czyli w sobotę 25.11.2017 - odbędzie się Dzień Jedności wrocławskich wspólnot Odnowy.

Dzień Jedności to jedyny dzień w ciągu roku, w którym powinien wziąć udział każdy członek Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji. To czas formacji, wspólnego świętowania, budowania jedności między naszymi wspólnotami.

Zapisy u Beaty Skulimy (po spotkaniach poniedziałkowych lub telefonicznie). 
Zmieniony: wtorek, 07 listopada 2017 22:56
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-10-30 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
środa, 01 listopada 2017 15:42

OGŁOSZENIA - 30.10.2017

1. Okres Przygotowania do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi

W najbliższą niedzielę, tj 5. listopada rozpoczynamy 33-dniowe przygotowanie do aktu oddania się Maryi w niewolę miłości. Będzie to czas wymagający od nas mobilizacji do codziennych rozważań i pogłębionej modlitwy, dlatego gorąco zachęcamy i zalecamy, aby do tego czasu dokończyć czytanie Traktatu św. Ludwika. 

W okresie od niedzieli 5. listopada do czwartku 7. grudnia przygotowujemy się do uroczystego aktu oddania się Maryi, który odbędzie się 8. grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 w parafii Św. Rodziny. Przygotowanie podejmujemy w oparciu o książkę:

książka

W książce znajdują się teksty do codziennych rozważań (fragmenty Pisma Świętego oraz z Naśladowania Chrystusa Tomasza a Kempis lub Traktatu św. Ludwika) oraz modlitwy wskazane do odmawiania w poszczególne dni przygotowania. 

Na rozważania warto wygospodarować mimimum 30 minut każdego dnia. Prócz tego, w czasie 33-dniowego przygotowania wskazane są codzienny rachunek sumienia oraz częste uczestniczenie we Mszy Świętej. 

Jeżeli ktoś nie ma książki - proszę zgłosić się do swojego animatora. 

Oddanie się Maryi w niewolę jest dobrowolne. Jednakże każdy Członek Wspólnoty powinien podejmować rozważania przynależące do czasu przygotowania, jako ćwiczenia duchowe i formację wspólnotową. 

W niedzielę 5.11. podejmujmemy już rozważanie na Dzień 1 okresu I. 

2. Dyżury

W najbliższy poniedziałek spotykamy się na wspólnej Eucharystii i Agapie. W tym dniu nie będzie grup dzielenia.

O posprzątanie domu katechetycznego prosimy grupy Krzyśka i Artura (góra domu) oraz Irenki i Magdy (dół).
Dyżur liturgiczny podejmuje grupa Kasi i Beaty.
Za przygotowanie Agapy odpowiada grupa Ani i Magdy. 

3. Dzień Jedności wrocławskich wspólnot Odnowy

Już niebawem - w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, czyli w sobotę 25.11.2017 - odbędzie się Dzień Jedności wrocławskich wspólnot Odnowy.

Dzień Jedności to jedyny dzień w ciągu roku, w którym powinien wziąć udział każdy członek Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji. To czas formacji, wspólnego świętowania, budowania jedności między naszymi wspólnotami.

Zapisywać się można (i należy ;)) u Beaty Skulimy (po spotkaniach poniedziałkowych lub telefonicznie). 
Zmieniony: wtorek, 07 listopada 2017 21:54
 
Diakonie - zaproszenie PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
poniedziałek, 23 października 2017 23:38

Potrzebujemy siebie wzajemnie. Nikt z nas w pojedynkę nie jest w stanie zdziałać tego, co możemy uczynić działając razem. A działając razem możemy uczynić naprawdę wiele. 

Zastanów się w sercu, co Ty możesz i chciałbyś dać od siebie braciom i siostrom we Wspólnocie, a przez Wspólnotę całemu Kościołowi. Jakimi swoimi talentami, uzdolnieniami, charyzmatami chcesz służyć tym, którzy tego potrzebują?

Informację o tym przekaż animatorowi swojej grupy dzielenia, Liderowi lub Radzie Wspólnoty.

 

W co możesz się zaangażować:

1. Jeśli umiesz grać na jakimś instrumencie lub śpiewać i chcesz tym darem chwalić Pana i pomagać innym w modlitwie – zapraszamy do Diakonii Uwielbienia. W ramach tej Diakonii możesz służyć swoim muzycznym talentem na wspólnotowej Eucharystii, spotkaniach modlitewnych, czy też na wydarzeniach ewangelizacyjnych organizowanych przez Wspólnotę.

Zmieniony: środa, 25 października 2017 23:10
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates