Ogłoszenia Wspólnoty
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
sobota, 23 grudnia 2017 14:11

"Mario czy już wiesz, Kim okaże się Twój Syn, Twój mały chłopiec?
Mario czy Ty wiesz, że te stópki dwie po wodzie będą kroczyć?
Czy Ty wiesz, że ta mała dłoń powstrzyma wielki wiatr?
Że dałaś życie Temu, kto Tobie życie da?"

Pragnę Wam wszystkim Kochani życzyć w te Święta Bożego Narodzenia zatrzymania się i ZADZIWIENIA przeogromną i niesłychaną miłością Stwórcy, który stał się małym chłopcem, by być blisko nas, swoich dzieci. Refleksji nad Jego pragnieniem oddania się z miłości. Zachwycenia Jego pokorą i chęcią służenia, która potem podobnie objawiła się w czasie Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Pan umywał uczniom stopy jak niewolnik i zostawił im Siebie całego pod postacią chleba i wina.

Ania Sikora

Zmieniony: środa, 27 grudnia 2017 10:01
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-12-11 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
piątek, 15 grudnia 2017 16:17

OGŁOSZENIA - 11.12.2017

1. Podziękowania

"Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego." (Dz 1, 14)

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zakończyliśmy czas formacji przygotowujący nas do oddania się Matce Bożej w niewolę miłości. 

Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego czasu formacji. Dziękuję animatorom za Wasze zaangażowanie, prowadzenie grup dzielenia i wspieranie innych członków Wspólnoty w podjęciu tego niełatwego tematu. Dziękuję w sposób szczególny Eli, Maciejowi, Wojtkowi i Michałowi za pomoc w organizacji uroczystego aktu oddania się Maryi. Dziękuję również Pawłowi i Teresce oraz wszystkim pozostałym zaangażowanym osobom za Wasz osobisty wkład i zaangażowanie. Bardzo dziękuję również Wioli i Waldkowi za zorganizowanie tak wspaniałej pielgrzymki na Jasną Górę!

Dziękuję wszystkim członkom Wspólnoty za Wasze zaangażowanie i przyjęcie zaproszenia do zbliżenia się do Maryi i zawierzenia się Jej. Wielu z nas zdecydowało się oddać Matce Bożej 8. grudnia - było to około 80 osób - dlatego z serca dziękuję Wam za zaufanie i trwanie w jedności jako Wspólnota. 

2. Spotkania modlitewne

W najbliższy poniedziałek 18.12. spotkanie modlitewne nie odbędzie się. Zapraszamy na rekolekcje parafialne.

Kolejne spotkanie Wspólnoty będzie miało miejsce 8.01. Spotykamy się na wspólnej modlitwie uwielbienia. Będziemy mieli również okazję wysłuchać pierwszego nauczania s. Marii w ramach seminarium „Rozwój. Jak współpracować z łaską.”

Na wspólnej Eucharystii oraz agapie spotkamy się 15.01.

3. Modlitwa za Wrocław

W tym miesiącu mamy jeszcze możliwość spotkać się w czwartek 21.12. o godz. 20:00 na wrocławskim rynku na wspólnym kolędowaniu w ramach Modlitwy za Wrocław. :-)
Na modlitwie spotykają się co miesiąc osoby z różnych wspólnot wrocławskich. W grudniu w sposób szczególny zaproszona jest nasza Wspólnota do włączenia się w to wydarzenie. 

Zdjęcie użytkownika Katolicy na Ulicy.

Zmieniony: sobota, 16 grudnia 2017 09:28
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-12-04 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
wtorek, 05 grudnia 2017 23:40

OGŁOSZENIA - 04.12.2017

1. Nasze najbliższe spotkania

8.12. w piątek spotykamy się wszyscy na wieczornej Eucharystii (g.18:00) w parafii Świętej Rodziny. Eucharystię będzie celebrował o. Marcin Wirkowski. Po homilii dokonamy aktu zawierzenia się Jezusowi przez Maryję w niewolę miłości. Wspólnie uklękniemy przed figurą Matki Bożej, odczytamy akt zawierzenia oraz złożymy u stóp Maryi kwiaty jako wyraz naszej miłości i oddania. 

Osoby, które podjęły decyzję o oddaniu się Maryi, proszone są o przyjście trochę wcześniej (najpóźniej do godz. 17:45) do domu katechetycznego w celu odebrania kartek z tekstem zawierzenia oraz róży dla Matki Bożej. 

Po Eucharystii zapraszamy na herbatę i ciasto. Osoby, które mogą upiec ciasto, proszone są o przyniesienie go w godz. 17:00 - 17:40 do sali 15 w domu katechetycznym.

W sobotę 9.12. jedziemy na Jasną Górę. Zbiórka o godz. 8:45 przy parafii Świętej Rodziny. Osoby, które do tej pory nie wpłaciły Wioli pieniędzy za wyjazd, proszone są o potwierdzenie, czy jadą. W przeciwnym wypadku miejsca zostaną zwolnione dla osób z listy rezerwowej.

W poniedziałek przypadający po naszym akcie oddania się, tj. 11.12. spotykamy się o godz.19:00 na wspólnotowej Eucharystii w domu katechetycznym.
Osoby, które nie są formalnie członkami naszej Wspólnoty, a mają w sercu pragnienie przynależności do Płomienia, będą miały możliwość złożenia deklaracji na Członka Wspólnoty w czasie Eucharystii 11.12. Członkowie Wspólnoty powinni brać udział w spotkaniach modlitewnych Wspólnoty, uczestniczyć w Eucharystii wspólnotowej, małych grupach i żyć zgodnie z zasadami Kościoła Katolickiego. Osoby, które chciałyby oficjalnie do nas dołączyć, proszone są o zgłaszanie się do swoich animatorów lub do lidera do piątku 8.12.
Eucharystia 11.12. będzie połączona ze spotkaniem opłatkowym.

2. Dyżury

Dyżur liturgiczny podejmuje grupa Marysi i Eli.
Dyżur sprzątający - grupa małżeńska Anity i Maksa (dół) oraz grupa małżeńska Kasi i Grześka (góra). 

3. Czuwanie modlitewne w Częstochowie 3-4.02.2018 - zaproszenie od Wspólnoty Galilea

Wspólnota Galilea organizuje nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze, w nocy z soboty 3.02. na niedzielę 4.02.2018. Jesteśmy jako Wspólnota zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu. 

Mamy również do dyspozycji ok. 25 miejsc na wspólne dni skupienia. Wyjazd - w piątek w godzinach popołudniowych z Wrocławia na Apel Jasnogórski, w sobotę - dzień skupienia z nauczaniem i modlitwą, w nocy - czuwanie modlitewne przed Obrazem, w niedzielę - odsypiamy, jemy obiad i wracamy do domu. Osoby chętnie proszę o zgłaszanie się do 8.12. Koszt całego wyjazdu to ok. 150 zł.

Zmieniony: środa, 13 grudnia 2017 23:31
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-11-27 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
niedziela, 26 listopada 2017 23:37

OGŁOSZENIA - 27.11.2017

1. Dzień Jedności za nami

W minioną sobotę mieliśmy okazję spotkać się na wspólnej Eucharystii i uwielbieniu z innymi Wspólnotami Odnowy naszej Archidiecezji. Było to niezwykle radosne wydarzenie.
Bardzo dziękuję w sposób szczególny Beatce za zorganizowanie zapisów, Wojtkowi, Kasi, Eli, Grześkowi, Małgosi za ich wkład w to wspólne świętowanie. Dziękuję również Wam wszystkim za obecność. To było wspaniałe widzieć tak licznie zgromadzony i rozmodlony Płomień pośród przedstawicieli innych Wspólnot. 

Relacja i zdjęcia z Dnia Jedności już niedługo na naszej stronie. Filmowe migawki można obejrzeć tutaj.

2. Spotkania i wydarzenia w grudniu

Dziś mieliśmy ostatnią konferencję z cyklu o Maryi o. Jarosławem.

Za tydzień 4.12. nie będzie Eucharystii. Zamiast tego odbędzie się spotkanie modlitewne. Konferencję wygłosi dla nas ks. Wojtek. 

8.12. w piątek spotykamy się wszyscy na wieczornej Eucharystii (g.18:00) w parafii Świętej Rodziny. W czasie tej Eucharystii złożymy zobowiązanie oddania się Jezusowi przez Maryję w niewolę miłości. Najprawdopodobniej tę Uroczystość poprowadzi dla nas o. Marcin, którego mieliśmy okazję gościć w naszej Wspólnocie w październiku.
Będzie to dla nas szczególny i wyjątkowy dzień. O tym, jak będzie przebiegał akt zawierzenia, opowiemy więcej 4.12. Jednak już teraz bardzo proszę, by dobrze przygotować się do tego wydarzenia. Święty Ludwik zaleca przed dokonaniem aktu oddania się Maryi spowiedź generalną. Mamy na to jeszcze niecałe dwa tygodnie. 
Osoby chętne do czytania, modlitwy wiernych, niesienia darów w czasie Eucharystii – proszę aby zgłaszały się do Ani S. lub do Wojtka O.

W sobotę 9.12. jedziemy na Jasną Górę. Przypominam o wpłacaniu pieniędzy (50zł) do Woli. Wszelkie szczegóły również u Wioli.

W poniedziałek przypadający po naszym akcie oddania się, tj. 11.12. spotykamy się o godz.19:00 na wspólnotowej Eucharystii.
Osoby, które nie są formalnie członkami naszej Wspólnoty, a mają w sercu pragnienie przynależności do Płomienia, będą miały możliwość złożenia deklaracji na Członka Wspólnoty w czasie Eucharystii 11.12. Członkowie Wspólnoty powinni brać udział w spotkaniach modlitewnych Wspólnoty, uczestniczyć w Eucharystii wspólnotowej, małych grupach i żyć zgodnie z zasadami Kościoła Katolickiego. Osoby, które chciałyby oficjalnie do nas dołączyć, proszone są o zgłaszanie się do swoich animatorów do kolejnego poniedziałku, tj.4.12.
Eucharystia 11.12. będzie połączona ze spotkaniem opłatkowym. Będzie to nasze ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym.

3. Dyżury

O modlitwę osłonową 4.12. prosimy grupę Hani i Eli.

4. Wyjazd do Lewina Kłodzkiego 2-3.12.

W najbliższy weekend wybieramy się do Lewina Kłodzkiego. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły tutaj

5. Czuwanie modlitewne w Częstochowie 3-4.02.2018 - zaproszenie od Wspólnoty Galilea

Wspólnota Galilea organizuje nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze, w nocy z soboty 3.02. na niedzielę 4.02.2018. Jesteśmy jako Wspólnota zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu. 

Mamy również do dyspozycji ok. 25 miejsc na wspólne dni skupienia. Wyjazd - w piątek w godzinach popołudniowych z Wrocławia na Apel Jasnogórski, w sobotę - dzień skupienia z nauczaniem i modlitwą, w nocy - czuwanie modlitewne przed Obrazem, w niedzielę - odsypiamy, jemy obiad i wracamy do domu. Osoby chętnie proszę o zgłaszanie się do 8.12. Koszt całego wyjazdu to ok. 150 zł.

6. Zajęcia dla dzieci - sobota godz.10

Wszystkie dzieci zapraszamy w sobotę na godz. 10 do salki parafialnej na Wittiga, na wspólne przygotowywanie kalednarzy adwentowych. Zajęcia organizują Justynka i Szymon H.

7. Sylwester 2017/2018

Wspólnotowa zabawa Sylwestrowa odbędzie się w salce na Wittiga. Wszelkie szczegóły dotyczące imprezy zostaną przekazane drogą mailową osobom, które zgłosiły chęć udziału. Jeśli jeszcze ktoś byłby zainteresowany - proszę o informację do mnie (Ania S.) 

Zmieniony: wtorek, 28 listopada 2017 13:38
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates