Dzięki za dziś

Wierzymy i pragniemy, aby nasza wiara rosła i umacniała się.

Najlepszym sposobem na umacnianie się wiary jest świadectwo.

Zapraszamy Was, a dokładniej Ciebie, do dzielenia się tym, co każdego dnia Pan Bóg czyni w Twoim życiu. Nazwaliśmy stronę "Dzięki za dziś", bo najprostszą formą takiego dzielenia może być podziękowanie Panu Bogu za ... no właśnie, za co?

Każdego 1. dnia miesiąca będziemy otwierać nowy artykuł, w którym zamieszczane będą nasze wpisy. Proponujemy przesyłanie krótkich podziękowań  na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (jak Dzięki za dziś Płomień Pański). Osoby zalogowane mogą swoje wpisy umieszczać w komentarzach do tego artykułu. Zawartość każdego maila i wpisu zostanie przeniesiona do artykułu z danego miesiąca.

Umacniajmy się wzajemnie!
Uwrażliwiajmy się na obecność Boga w naszym życiu!
Dzielmy się Nim! Maj 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 kwietnia 2019 00:00

dzd maj 2019

Chcę błogosławić Pana w każdym czasie, na ustach moich zawsze Jego chwała. Dusza moja będzie się chlubiła w Panu, niech słyszą pokorni i niech się weselą! Uwielbiajcie ze mną Pana, imię Jego wspólnie wywyższajmy! Szukałem Pana, a On mnie wysłuchał i uwolnił od wszelkiej trwogi. Spójrzcie na Niego, promieniejcie radością, a oblicza wasze nie zaznają wstydu. Oto biedak zawołał, a Pan go usłyszał, i wybawił ze wszystkich ucisków. Anioł Pana zakłada obóz warowny wokół bojących się Jego i niesie im ocalenie. Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan, szczęśliwy człowiek, który się do Niego ucieka. Bójcie się Pana, święci Jego, gdyż bogobojni nie doświadczają biedy. Możni zubożeli i zaznali głodu; a szukającym Pana żadnego dobra nie zabraknie. Pójdźcie, synowie, słuchajcie mnie; nauczę was bojaźni Pańskiej. Jakim ma być człowiek, co miłuje życie i pragnie dni, by zażywać szczęścia? Powściągnij swój język od złego, a twoje wargi od słów podstępnych! Odstąp od złego, czyń dobro; szukaj pokoju, idź za nim! Oczy Pana [zwrócone są] ku sprawiedliwym, a Jego uszy na ich wołanie. Wołali, a Pan ich wysłuchał i uwolnił od wszystkich przeciwności. Oblicze Pana [zwraca się] przeciw źle czyniącym, by pamięć o nich wygładzić z ziemi. Pan jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu. Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego; lecz ze wszystkich Pan go wybawia.  Strzeże On wszystkich jego kości: ani jedna z nich nie ulegnie złamaniu. Zło sprowadza śmierć na przewrotnego, wrogów sprawiedliwego spotka kara. Pan uwalnia dusze sług swoich, nie dozna kary, kto się doń ucieka. (Psalm 34)

Święty Paweł zachęca Tesaloniczan:
"Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was". Ta zachęta wciąż jest aktualna - również dla każdego z nas. W każdym położeniu dziękujcie...

Dziękuj i Ty. Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

31.05.2019.

Za Mozarta, Faurego, Debussiego, Szymanowskiego, Blechacza, Kim, no i za Chopina, czyli za kolejny wspaniały koncert w NFM - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za Freda, solenizanta będącego pod opieką św. Ferdynanda, króla hiszpańskiego (XII/XIII w.) - jak on zasłużonego budowniczego (głównie kościołów) ...

mw

30.05.2019.

Dziękuję, że troszczysz się o moje finanse.

Marysia

Dziękuję za zdolnych ludzi, którzy potrafią wykonać i dopasować szyby do każdego auta i każdej maszyny - jest taka firma specjalistyczna w Oświęcimiu... Dziękuję! Dziękuję za każde dobro jakie się dzieje!

mw

29.05.2019.

Za pięknie napisane przez jedną z rodzin parafialnych uzasadnienie kandydatury ks. Janusza na Proboszcza Roku i przypomnienie, że głosowanie polega na codziennym sms-ie do Radia Rodzina na numer 71160 lub/i internetowym zagłosowaniu na stronie Radia. Dziękuję za dotychczasowe głosy, których jest za mało, jeszcze za mało, stanowczo za mało...

mw

Zmieniony: poniedziałek, 02 grudnia 2019 19:50
Więcej…
 
Czerwiec 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 kwietnia 2019 00:00

dzd czerwiec 2019Błogosławiony jesteś, Panie Boże naszych ojców
-
pełen chwały i wywyższony na wieki. 
Błogosławione niech będzie Twoje imię pełne chwały
i świętości - chwalebne i wywyższone na wieki. 
Błogosławiony jesteś w przybytku świętej Twojej chwały - chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko. 
Błogosławiony jesteś na tronie Twego królestwa - chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko. 
Błogosławiony jesteś Ty, co spoglądasz w otchłanie, 
co na Cherubach zasiadasz
pełen chwały i wywyższony na wieki. 
Błogosławiony jesteś na sklepieniu nieba - pełen chwały i sławny na wieki. 
Wszystkie Pańskie dzieła, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Aniołowie Pańscy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Niebiosa, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Wszystkie wody pod niebem, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Wszystkie potęgi, błogosławcie Pana, 
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (Dn 3, 52nn)

Wszystkie stworzenia są wezwane przez Słowo Boże, by chwalić i błogosławić Stwórcę. Przyłącz się zatem. Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

30.06.2019.

Zamykając niniejszym Dzięki za Dziś podpisuję się pod poniższym podziękowaniem Marysi. Szczególnie dziękuję osobie podpisującej się "mw" za wytrwałość :).

Siedem lat minie co prawda za 3 miesiące, ale to i tak szmat czasu. Dziękuję Ci, Panie Boże, za wszystko, co zaszło w naszym życiu i życiu naszej Wspólnoty w tym okresie, a co zostało zdokumentowane w naszych Dziękach. Bądź Panie Boże wywyższony w naszych podziękowaniach i naszym uwielbieniu.

Amen.

Zbyszek

26.06.2019.

Za siedem lat istnienia "Dzięków za dziś", za Beatkę, która to wymyśliła i zainicjowała. Za wszystkich umieszczających tu podziękowania, regularnie lub od czasu do czasu. Za naszą stronę i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób i w jakimkolwiek momencie przyczyniali się do jej współtworzenia. Za ludzi, którym się CHCE. Dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Zmieniony: niedziela, 30 czerwca 2019 19:50
Więcej…
 
Marzec 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

Cithare

Dobrze jest dziękować Panu
i śpiewać imieniu Twemu, o Najwyższy;
głosić z rana Twoją łaskawość,
a wierność Twoją podczas nocy,
na harfie dziesięciostrunnej i lirze,
i pieśnią przy dźwiękach cytry.

(Ps 92, 2-4)

Tak wygląda cytra - instrument na chwałę Pana. Piękny i pięknie brzmi, choć rzadko to obecnie można usłyszeć.
Jednak aby chwalić Pana i Mu dziękować, nie musisz umieć grać na cytrze lub harfie. Jeśli chcesz Go chwalić, podziel się swoją radością i wdzięcznością - zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz zobaczyć, za co dziękowaliśmy w marcu - kliknij "Więcej".

Zmieniony: poniedziałek, 01 kwietnia 2019 12:26
Więcej…
 
Kwiecień 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

trinityawię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś *
i nie pozwoliłeś mym wrogom naśmiewać się ze mnie.
Panie, mój Boże, †
z krainy umarłych wywołałeś moją duszę *
i ocaliłeś mi życie spośród schodzących do grobu.
Śpiewajcie psalm, wszyscy miłujący Pana *
i pamiętajcie o Jego świętości.
Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilę, †
a Jego łaska przez całe życie. *
Płacz nadchodzi z wieczora, a rankiem wesele.
Wysłuchaj mnie, Panie, zmiłuj się nade mną, *
Panie, bądź moją pomocą.
Zamieniłeś w taniec mój żałobny lament, *
Boże mój i Panie, będę Cię sławił na wieki.
(Psalm 30) 


Psalmista opisuje swoją sytuację, a potem wychwala Boga, który okazał dobroć i wsparcie. Pisze konkretnie o Jego pomocy i interwencji. Bierzmy przykład!

Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

29.04.2019.

Dziękuję za Eucharystię w intencji Seniorów i spotkanie poświąteczne w radości, a także zadumie nad treścią wezwania biskupiego: "Obudź się Warszawo!".

mw

28.04.2019.

Dziękuję za święto Miłosierdzia, jedyne święto z polecenia Pana Jezusa danego s. Faustynie, za godzinę łaski dla nawet największych grzeszników, za tyle osób korzystających dzisiaj z sakramentu pojednania. Dziękuję za chrzest św. Ali - 17 lat temu, za wszystkie dzieci, które dzisiaj zostały ochrzczone, a także za Jerycho modlitewne wieloparafialne, wypraszające łaski dla naszej Ojczyzny, dla Kościoła i wszystkich chrześcijan...

mw

Zmieniony: środa, 01 maja 2019 22:08
Więcej…
 
Styczeń 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 30 grudnia 2018 21:19

dzd-styczen-2019"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy. Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe. Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce. Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany. Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość."

Jeśli zdaje Ci się, że nie masz za co dziękować, to zawsze możesz Mu podziękować za Jego niewyczerpaną cierpliwość.

A cierpliwość Pana naszego zbawienna jest.

Jeśli chcesz zobaczyć, za co dziękowaliśmy w styczniu, kliknij "Więcej".

Zmieniony: wtorek, 05 lutego 2019 20:50
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates