Dzięki za dziś

Wierzymy i pragniemy, aby nasza wiara rosła i umacniała się.

Najlepszym sposobem na umacnianie się wiary jest świadectwo.

Zapraszamy Was, a dokładniej Ciebie, do dzielenia się tym, co każdego dnia Pan Bóg czyni w Twoim życiu. Nazwaliśmy stronę "Dzięki za dziś", bo najprostszą formą takiego dzielenia może być podziękowanie Panu Bogu za ... no właśnie, za co?

Każdego 1. dnia miesiąca będziemy otwierać nowy artykuł, w którym zamieszczane będą nasze wpisy. Proponujemy przesyłanie krótkich podziękowań  na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (jak Dzięki za dziś Płomień Pański). Osoby zalogowane mogą swoje wpisy umieszczać w komentarzach do tego artykułu. Zawartość każdego maila i wpisu zostanie przeniesiona do artykułu z danego miesiąca.

Umacniajmy się wzajemnie!
Uwrażliwiajmy się na obecność Boga w naszym życiu!
Dzielmy się Nim! Maj 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 29 kwietnia 2016 19:24

 

Dziękuję Ci Panie za każdy poranek. Dziękuję Ci za każdy męczący dzień i siły na kolejne wyzwania. Dziękuję za radość dnia codziennego, za małe sukcesy i wielkie porażki. Dziękuję za mądrość, którą dajesz i ludzi, którymi się ze mną dzielisz. Dziękuję za radości i smutki. Dziękuję za to jak mnie stworzyłeś. I za to, że wciąż jesteś przy mnie. Dziękuję za Twój czas.

Jak często dziękujesz Bogu?

A jak często dziękujesz swoim bliskim i ludziom, których spotykasz na co dzień - nawet za najmniejsze drobnostki?


Dziękuj :) Bo najfajniej jest móc podziękować Bogu za to, że potrafisz dziękować :)

Za co dzisiaj podziękujesz Bogu?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Panu Jezusowi za jakąkolwiek chwilę twojego codziennego życia, to napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

30.05.2016.

Dziękuję Ci za to, że dołączyłam do Diakonii Uwielbienia. Dziękuję Ci, Panie.

Maja

28.05.2016.

Za powrót PPP :-) i za całe mnóstwo tego dobra, które się ostatnio wydarzyło - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

 

Zmieniony: poniedziałek, 30 maja 2016 22:03
Więcej…
 
Kwiecień 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 01 kwietnia 2016 00:51

Dziękuję Ci. 

Dziękuję Ci za miłość prędką bez namysłu
za to że nie jest całym człowiek pojedynczy
a oczy nagle bliskie i niebezimienne
za glos niedawno obcy a teraz znajomy
za to że nie ma czasu by pisać list krótki
Dziękuję Ci za tyle bólu żeby sprawdzać siebie 
a wszystko co nieważne najważniejsze
za pytania tak wielkie że już nieruchome
(ks. Jan Twardowski)
 
Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Panu Jezusowi za jakąkolwiek chwilę twojego codziennego życia, to napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 
30.04.2016.
 
Dziękuję za dzisiejszy dzień spokojny i radosny, za wspólny obiad i przygotowanie do jutrzejszego spotkania rodzinnego, dziękuję za Twoją obecność z nami...
mw
 
29.04.2016.
 
Dziękuję za ogrom Twoich łask i za wspaniałych ludzi, którymi mnie otaczasz.
bk
 
Dziękuję Ci Panie za sprawną przeprowadzkę, za pomoc Joasi, Wojtka i Jasia, oraz za kiełki i znalezionego porządnego internistę.
Marysia 
 
Dziękuję za św. Katarzynę ze Sieny, doktora Kościoła i współpatronkę Europy, za przykład jej odwagi działania w posłuszeństwie woli Bożej przekazanej jej osobiście w czasie objawień... Dziękuję za Kapłanów, więzionych w Dachau i innych obozach zagłady - tylko dlatego, że byli kapłanami. Dziękuję za ich męczeństwo i ofiarę życia. Dla nas... Dziękuję za dzisiejszych kapłanów...
mw
 
28.04.2016.
 
Dziękuję za dzisiejszą świętą Patronkę - Joannę Beretta-Molla, której powierzam dziś szczególnie Luizę...
mw
 
27.04.2016.
 
Dziękuję za kanonizację papieży Jana XXIII i naszego świętego Jana Pawła II - jest dzisiaj rocznica tej uroczystości. Dziękuję za dzisiejsze spotkanie Małej Grupy i dzielenie się usłyszanym świadectwem ks. Marka. Dziękuję za wszystkie nowe osoby wielbiące Boga na poniedziałkowyc h spotkaniach. Dziękuję za Łucję z Klubu Seniora, pożegnaną w sobotę na Kiełczowie.
mw
 
Dziękuję Ci Panie za piękne tulipany, za dobre spotkanie, serdeczne słowa. I za Twój Pokój ponad wszystkimi burzami.
jw
 
Za skończoną pracę nad diagnozami, za nadchodzący jutrzejszy odpoczynek, za dziś usłyszane (i przeczytane) propozycje pomocy przy przeprowadzce (5xp) dziękuję Ci Panie.
Marysia
 
Zmieniony: niedziela, 01 maja 2016 18:28
Więcej…
 
Marzec 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 29 lutego 2016 23:56

Nie umiem dziękować Ci Panie, bo małe są moje słowa.

Tak brzmi jedna z pięknych pieśni religijnych.

To prawda, czasem trudno zebrać tych kilka wyrazów podziękowania, szczególnie wobec wielkości Bożej miłości.

Ale czyż jednak nie warto spróbować?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć wyrażenia Panu Jezusowi tych kilku słów podziękowania za dowolną chwilę twojego życia, to napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 
31.03.2016.
 
Dziękuję za dzisiejszą drogę do Warszawy - tam i z powrotem. Za opiekę mojego kochanego Anioła Stróża oraz za wszystkich, którzy się wstawiali za tę drogę i za jej cel. Dziękuję Ci - Panie Boże.
Zbyszek
 
Za Twoją Zmartwychwstałą Obecność w każdym człowieku, którego stawiasz na mojej drodze i po drugiej stronie telefonu dziękuję Ci Panie. Dziekuję Ci też za Pokój którym tak hojnie obdarzasz, szczególnie dzisiaj.
jw
 
30.03.2016.
 
Dziękuję za dzieci, które wypełniły szczelnie główną salę Narodowego Forum Muzyki (parter i balkony!), za ich żywą reakcję na grę aktorów i muzyków... i za kompozycje śp. Włodzimierza Szomańskiego do wierszy Juiana Tuwina, tworzące spektakl "Oku-la-la-ry"...
mw
 
29.03.2016.
 
Dziękuję za ważne szczepienie i za to, że wiem więcej... Troszczysz się o wszystko i planujesz, pocieszasz i dajesz - nie wiem jak mam dziękować...
mw
 
28.03.2016.
 
Dziękuję za życie ks. Jana Kaczkowskiego, za jego książki przygotowujące czytelnika do przejścia, które dzisiaj dla Niego nastąpiło. Wieczne odpoczywanie i zmartwychwstanie racz Jemu dać, Panie! 
mw
 
Dziękuję Ci Panie za dobrą decyzję i spędzenie Świąt we Wrocławiu - były wyjątkowe. Dziękuję za Twoją troskę w różnych szczegółach, w kolejnych wydarzeniach które się "same" układały krok po kroku, i że nawet załatwiłeś mi świeczkę na sobotę. Dziękuję Ci za Triduum w Świętej Rodzinie, za nocleg u Hani i na Ołbinie, za pieszczoty kotów i Dwójkę, i za to że mi zatoki nie siadły mimo braku czapki w kościele w piątek. Za niedzielne śniadanie u Wojtka i Reni, za wielkopiątkową i wielkosobotnią jutrznię, która była niesamowitym doświadczeniem Kościoła; dziękuję za dzisiejszą siódemkę w Karmelu. Dziękuję Ci też za niespodzianki, które mi zsyłałeś w tym czasie. Bądź uwielbiony, Panie Boże. To wszystko razem - ten czas - to było naprawdę Coś :-) 
Marysia
 
Dziękuję za pierwszy ząbek Piotrusia i za piękną pogodę, za radość rodzinnego świętowania, za wszystkie życzenia, które dotarły i za te co jeszcze są w drodze, za każdą świętą chwilę dzisiejszego dnia... 
mw
 
Za wszystkich spotykanych wokół Liturgii Triduum Paschalnego, za niezwykły Grób Pański w par. Św. Faustyny, który można nawiedzać i kontemplować przez cały rok liturgiczny, za Kościół dziękuję.
ws
 
27.03.2016.
 
Za moc zmartwychwstania i chrześcijaństwo, które objęło także Polskę, za chrzest Mieszka I w Wigilię Paschalną 1050 lat temu i za wierność Polski i obronę wiary przez następne pokolenia - dziękuję Ci, Panie Boże! Za wielkanocne świętowanie - za tych, którzy przygotowali śniadanie, za piękną pogodę i spacer rodzinny w ciepłym słoneczku, za atmosferę umacniającą doświadczenie Twojej obecności, też bardzo dziękuję...
mw
 
Za Wojtka i Renię, za Twoją dobroć i hojność - dziękuję Ci Panie.
Marysia
 
26.03.2016.
 
Za to, że mogliśmy dziś śpiewać i grać dla Ciebie - Panie Jezu Zmartwychwstały. I za to, że przy okazji przetestowaliśmy zabezpieczenie nowej instalacji nagłośnieniowej przed przeciążeniem akustycznym  :). I za fajerwerki podczas procesji - to było świetne :). Dziękuję Ci, Panie Jezu.
Zbyszek
 
Za możliwość ucałowania ran Twoich na Krzyżu i za transmisję Drogi Krzyżowej z Rzymu, a zwłaszcza za końcową modlitwę papieża Franciszka, dziękuję Ci, Panie Jezu.
mw
 
Za Hanię i bezpieczny nocleg - dziękuję Ci bardzo. Za trzy koty i uwolnienie od bursy, za Triduum w Świętej Rodzinie i ze Świętą Rodziną, za cudowne ciemne jutrznie, odpoczynek, czas i ciszę - dziękuję Ci Panie.
Marysia
 
24.03.2016.
 
Za szafarzy świeckich, którzy też powinni dostać dziś kwiatka.... - dziękuję Ci Panie. Za ofiarowany przez Nich wolny czas, chęci, siły - abyś mógł przyjść do tych, co sami przyjść nie mogą. Dziękuję Ci.
Marysia
Zmieniony: piątek, 01 kwietnia 2016 01:04
Więcej…
 
Luty 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 31 stycznia 2016 15:41

Miej serce i patrzaj w serce

Każdego dnia napotykamy na swojej drodze ludzi.
Czy zawsze jesteśmy dla nich życzliwi?
Czy zawsze okazujemy im miłosierdzie?
Czy zawsze jesteśmy skorzy do pomocy?
Czy zawsze jesteśmy wzorcem chrześcijanina? 

Nadchodzący okres niech będzie czasem naszej zadumy nad drugim człowiekiem. Czasem refleksji nad naszymi codziennymi postawami. Być może jest miejsce, w którym wciąż brakuje Jezusa.

Otwórz swoje serce na tych, których codziennie spotykasz, których na Twojej drodze stawia Bóg. Spróbuj być Jego narzędziem właśnie dla nich.

Jak dzisiaj przybliżyłeś ludzi do Jezusa?

pozostaw komentarz pod artykułem (po zalogowaniu) 
albo napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

29.02.2016.

Dziękuję Ci Panie za trampolinę - za to, że mogę na niej skakać i się cieszyć i śpiewać i wielbić Ciebie Panie skacząc. Dziękuję Ci Panie za radość rozmowy z moją córką, za to, że tak pięknie ją stworzyłeś Panie!

jw

Dziękuję za jeden dzień więcej w tym roku i miesiącu i za dobre wieści z Krakowa...

mw

28.02.2016.

Dziękuję za Twoją łaskawość i miłosierdzie i za szansę nawrócenia... Za wspaniale rozpoczęty dzień od godzinnego wielbienia Ciebie - za wszystkie dary Ducha świętego i za taką inicjatywę Odnowy, abyśmy byli jedno, jak Ty tego pragniesz, Panie - dziękuję! Dziękuję za dzisiejszy jubileusz Szymona i kolejną miesięcznicę Piotrusia, za radość wspólnego rodzinnego świętowania... I za wieczorny deszcz dziękuję!

mw

Za kolejne dwa cudowne dni w szkole, za świetną wystawę w Ratuszu, za oprowadzanie Kasi po Wrocławiu i porozumienie, za piękną pogodę, przejmującą "Bernadettę" w kinie, i że udało się kupić prezenty na jutro - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

27.02.2016.

Dziękuję za to, że już w poniedziałek będę w moich ukochanych Tatrach. Za Twoją hojność, za nowe narty, za miejsce u ojców jezuitów, za to, że nie brak mi niczego - dziękuję!

Maria

26.02.2016.

Dziękuję Ci za wszystkie "zbiegi okoliczności", które się tak intensywnie dzieją od wtorku. Dziękuję, że tak niesamowicie mi pomagasz, Panie - zwłaszcza za radę od p. Eli. Dziękuję Ci za to, co przede mną.

Marysia

Dziękuję za dzisiejsze poranne badania i za czas na miłą rozmowę z nieznajomą (przy słodkim capuccino). Dziękuję za radość całego dnia i za paczkę "świąteczną", która bardzo długo płynęła przez ocean... Dziękuję za inicjatywę wielkopostną: "Buty dla czarnego Brata".

mw

25.02.2016.

Dziękuję za to, że troszczysz się i o mnie i o moich bliskich. Dziękuję Ci za czas mi dany na odpoczynek i na opiekę nad wnukami... Dziękuję za sen, o którym stale myślę i czekam na wyjaśniające go potwierdzenie i szczegóły... Dziękuję za Irenkę...

mw

24.02.2016.

Dziękuję Ci Panie - jesteś wspaniały!!!!

Marysia

Za to, że nie zawsze od razu, ale przecież wysłuchujesz modlitw zgodnych z Twoją wolą - dziękuję Ci, Panie Boże. :)

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie za poranną modlitwę w samochodzie z czwórką dzieci, które wożę do szkoły - za to, że Twoje Królestwo na ziemi jest wtedy takie namacalne. Dziękuję Ci Panie za obiad, którego nie muszę dziś gotować, bo został z wczoraj. Za to, że mogę spokojnie pracować. Dziękuję Ci Boże!

jw

Jezu, dziękuję Ci, że mogę być przed Tobą szczera i prawdziwa, że pytasz mnie: "Czego pragniesz?", a przecież znasz moje pragnienia i korygujesz je, jeśli masz dla mnie lepsze dary. Dziękuję Ci za wszystko!

mw

 

Zmieniony: wtorek, 01 marca 2016 16:45
Więcej…
 
Styczeń 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 01 stycznia 2016 01:10

Dziękuję Ci.

Ile razy wypowiadamy te słowa w kierunku kogoś, kto jest dla nas ważny? Kogoś, kogo sama tylko obecność, spojrzenie, przytulenie - przynosi nam pokój i zaufanie? Są takie momenty,  gdy "dziękuję" ciśnie się samo na usta. Prosto z serca.

Zaufanie i wdzięczność chodzą w parze. Niech w Roku Miłosierdzia rozwijają się w nas i pogłębiają.

Jeśli zapragniesz podziękować Jezusowi właśnie tutaj, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

31.01.2016.

Za modlitwę wiernych - dziękuję Ci, Panie Boże :)

Zbyszek

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie z Tobą, Panie, przez podaną intencję tak bardzo osobiste! I za homilię ks. Krzysztofa - o miłości - hamowałam ręce przed oklaskami... Dziękuję za cały dzień - spokojny, zdrowy i radosny i za rozmowę o Stowarzyszeniu Matek Katolickich, które ma swego kapelana w osobie ks. Franciszka Głoda.

mw

Dziękuję Ci Panie za dzisiejsze spotkanie DL, za wspólną modlitwę i pogaduchy przy kawie i ciastkach, za wszystkie dobre skutki tego spotkania.

Marysia

30.01.2016.

Dziękuję za ciepłą, słoneczną pogodę, jaka towarzyszyła pożegnaniu Basi na Osobowicach i za serdeczne słowa ks. Krzysztofa... I za uśmiech Basi, uwieczniony nie tylko na fotografii, ale i w naszych sercach - Basiu, bądź tak radosna już zawsze, będąc w miejscu wiecznej szczęśliwości! Amen.

mw

29.01.2016.

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszą lekcję w Muzeum Narodowym i za pana Sławka, który zafascynował moje dzieci - wszystkie co do jednego. Za to wyjątkowe miejsce, do którego mogę powracać w różnych okolicznościach - dziękuję Ci bardzo.

Marysia

28.01.2016.

Za nowego Orędownika dla nas w niebie - Basię - dziękujemy Ci Panie. Dziękujemy Ci i wielbimy, chociaż nie do końca rozumiemy...

jw

27.01.2016.

Dziękuję za występ przedszkolaków w MDK i radość ich świętowania z babciami i dziadkami. Dziękuję za zdany egzamin Kamila i dobre wieści ze szpitala. Dziękuję za poukładany czas i radosne niespodzianki - jesteś mocno kochającym nas Tatą! Dzięki za wszystko!

mw

Za naszych Aniołów Stróżów - dziękuję Ci Panie! Za to, że motocykliście się nic nie stało, a jego rozpędzony motor nas nie staranował, chociaż tak niewiele brakowało... Za kolejny dzień życia na ziemi dziękuję Ci Boże.

jw

26.01.2016.

Dziękuję Ci Panie za dobry dzień, za prezent od Mamy, za kiełki, spotkanie z Anią, i za to, że tak się cudnie poukładały terminy urlopów.

Marysia

Dziękuję Ci Panie za kościół tak blisko, za Ciebie w innych, za życzliwość Oli, za szybki pomysł na przebranie na konkurs kolęd, za udanego murzynka i za to, że nie muszę często bywać w galeriach handlowych - dziękuję Ci Panie.

jw

25.01.2016.

Za Płomieniową Rodzinę dziękuję Ci Panie

bk

Za Twoją opiekę nad nami, za zaufanie do lekarzy, przez których działasz, za pomoc dla Piotrusia dziękuję Ci, Panie!

mw

Dziękuję Ci Panie za wczorajszy obiad i wspólną Eucharystię, za pyszną nalewkę, za spotkanie Adama z Jędrkiem, za śliczny filc na technikę, za to, że potężna nad nami Twoja łaska - dziękuję Ci bardzo!

jw

24.01.2016.

Za ostatnie dzisiejsze zaliczenia i za odpoczynku trochę w perspektywie - dziękuję Ci Panie.

Marysia

Za niedzielne spotkanie z Tobą, a także z Piotrusiem i jego rodzicami, za wspólny obiad rodzinny i za "margaretkowych" kapłanów dziękuję Ci, Panie! Dziękuję też za korzystne zmiany w programach TVP.

mw

Zmieniony: wtorek, 02 lutego 2016 06:13
Więcej…
 
Grudzień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 listopada 2015 20:12

 Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj! (Rz 12, 21)

Każdego dnia zaczynamy od nowa. I chociaż często jest wiele spraw, które są kontynuacją poprzednich dni, to mimo wszystko możemy na nie spojrzeć inaczej. Jutro dzisiaj będzie wczoraj. Nie daj się wplątać w pułapki. Daj sobie szansę na reset. Nie kontynuuj złych nawyków. 

Spójrz na Jezusa, który za chwilę ponownie przyjdzie do Ciebie, do Twojej rodziny. Kolejny rok, kiedy będziesz świętować Jego narodziny. Czy jesteś przygotowany na Jego przyjście? Czy brałeś z Niego przykład przez miniony czas? 

Jak ubogo narodzony, 
Płacze w stajni położony,
Więc Go dziś ucieszymy.
 

Czym dzisiaj ucieszyłeś Boga?

W odpowiedzi na powyższe pytanie zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

31.12.2015.

Dziękuję za wszystkich Czytelników naszej strony. Mam nadzieję, Panie Boże, że również Ciebie cieszy jej istnienie. Dziękuję Ci za wszystkie osoby, dzięki którym nasza strona (czyli Portal Płomień Pański - PPP) istnieje i jest na bieżąco aktualizowana. Bądź uwielbiony Panie Boże w Trójcy Jedyny. Amen.

Zbyszek

Dziękuję za powrót Ewuni do domu i za jej witanie Nowego Roku w pełnym składzie rodzinnym. Dziękuję za zmniejszający się ból nogi i za awarię telewizora, sprzyjającą rodzinnym rozmowom... Za cały rok 2015 dziękuję!

mw

30.12.2015.

Dziękuję za dzisiejszy wysiłek... za daną mi cierpliwość... i za obdarowanie Ewuni zdrowym rosołem, a przede wszystkim dziękuję za wieczorną modlitwę do MB Nieustającej Pomocy i za pięknie wyśpiewaną liturgię Mszy św.

mw

Dziękuję za to, że dziś znalazłem się we właściwym miejscu w właściwym momencie. I za to, że ten moment udało się utrwalić w ekg. I za to, że to był tylko moment :). Dziękuję Ci Panie Boże za to, że jesteś Królem Przypadków.

Zbyszek

29.12.2015.

Radością całej rodziny jest najmłodszy jej członek, jeszcze mało widzący, ale przyciągający wzrok wpatrzonych w niego dziadków i sióstr ciotecznych...

mw

Dziękuję Ci Panie za odnalezionego kota, za pyszny sernik, za chwilę ciszy, za słowa otuchy.

jw

Zmieniony: piątek, 01 stycznia 2016 21:23
Więcej…
 
Listopad 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 31 października 2015 22:25


óż Bogu ofiarę
dziękczynną
i wypełnij swe śluby złożone Najwyższemu,
wtedy wzywaj Mnie
w dniu utrapienia:
Ja cię uwolnię,
a ty Mnie uwielbisz".
(Psalm 50)


Co by było, gdybyśmy jutro rano obudzili się
bez tych wszystkich osób, rzeczy i spraw,
za które dziś zapomnieliśmy podziękować?

Kiepsko by było.


"Język modlitwy to stałość". Stale dziękujmy i dzielmy się wzajemnie świadectwem (wszak wyrażanie wdzięczności Bogu wobec innych ludzi to nic innego, jak świadectwo).

Co dzisiaj Bóg uczynił dla Ciebie?

W odpowiedzi na powyższe pytanie zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

30.11.2015.

Dziękuję za dzisiejszy dzień, zwłaszcza za wieczorną okazję do dziękczynienia i uwielbienia Ciebie - wraz z grupą Twoich ukochanych dzieci śpiewających pieśni chwały, dziękuję za skrzypki przewodzące tym śpiewom, za Kasię prowadzącą modlitwę i Marię głoszącą konferencję o wdzięczności.
Dziękuję za wszystkich Andrzejów, Andzików i ich świętego Patrona-Apostoła. Dziękuję za dzieci otaczające ołtarz podczas Mszy św. roratniej i za czas rodzinnego oczekiwania na narodziny tego, który już żyje.

mw

29.11.2015.

Za właśnie zakończone rekolekcje ewangelizacyjne, za radość i siłę Ducha Świętego i wszystkie spotkane osoby....DZIĘKUJĘ.

mz

Za Monikę dziękuję Ci, Panie oraz za dobrą pogodę i zdrowie.

Marysia

Dziękuję za rozpoczęty nowy rok liturgiczny, czas oczekiwania na Boże Narodzenie a zarazem początek świętowania 1050 rocznicy Chrztu św. Polski. "Chrzest św. jest każdemu z nas potrzebny by można było wzrastać do tego nowego, nieznanego nam życia – po naszej śmierci" - zanotowany cytat z usłyszanej listopadowej homilii. Dziękuję za to nasze chrześcijaństwo!
Dziękuję za "najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia, a może nawet całej obecnej pielgrzymki papieża Franciszka do Afryki, jakim było otwarcie Jubileuszowych Drzwi Miłosierdzia w katedrze w Bangi. W ten sposób Ojciec Święty nieformalnie rozpoczął Rok Miłosierdzia, który oficjalnie rozpocznie się w Rzymie 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP". Chwała Panu!

mw

Zmieniony: wtorek, 01 grudnia 2015 20:55
Więcej…
 
Październik 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 30 września 2015 17:49

Dzielmy się wiarą jak chlebem
Dajmy świadectwo nadziei
Bóg ofiarował nam siebie
I my mamy się Nim z ludźmi dzielić

Bóg dał nam całego siebie byśmy Go ofiarowali innym ludziom. Czy tak czynię każdego dnia? Czy zawsze starcza mi sił, troski, miłości, cierpliwości, zrozumienia dla drugiego człowieka? Czy w każdej chwili słyszę Jego głos "podziel się"? 
 
Dzięki za październikowe dziś to okazja do dzielenia się właśnie Nim :) Każdego dnia masz okazję podzielić się tym jak On działa w Twoim życiu. Masz okazję pomnożyć chleb wiary tak jak On to czynił wśród ludu. Nie daj się prosić :)
 
Podziel się!
 

Jak dzisiaj Bóg pomnożył chleb wiary w Twoim życiu?

 
W odpowiedzi na powyższe pytanie zostaw komentarz pod niniejszym artykułem
(po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

31.10.2015.

Dziękuję za gliwickie spotkania rodzinne i udaną podróż, pomimo mgieł.

mw

30.10.2015.

Dziękuję Ci, Jezu za wszystkie uzdrowienia, o których czytamy w Ewangelii, także dzisiaj, i których doświadczamy osobiście. Dziękuję Ci za moc Twojej miłości, za świadectwo Joanny, za wstawienniczą służbę Orędownika i osób wspierających modlitwą kapłanów i liderów... Dziękuję Ci za Kościół i jedność w modlitwie ...

mw

29.10.2015.

Dziękuję za dzisiejsze rejestracje do lekarzy specjalistów - wymagające kilkuletniej cierpliwości...

mw

28.10.2015.

Dziękuję za dzisiejszych Patronów - Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz byli blisko Jezusa, mój pobożny Dziadek Tadeusz, którego dobrze pamiętam - też. Pierwszą książką, jaką dostałam od niego - był Katechizm Kościoła Katolickiego, wydanie przedwojenne...dziękuję Ci, Panie za takiego Dziadka! Dziękuję też za wnuka Szymona.

mw

27.10.2015.

Za film "Chemia", za Wujka, co zadzwonił, i za znaleziony na dnie szafki rumianek - dziękuję.

Marysia

Dziękuję za miłego urzędnika, który załatwił sprawę nie w trzy miesiące, a w dwa dni - pobłogosławiłeś go podwójnie, bliźniakami i dałeś wrażliwość - bo służy...

mw

Zmieniony: niedziela, 01 listopada 2015 12:21
Więcej…
 
Wrzesień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 01 września 2015 15:22

W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. (1 Tes 5, 18)

Wszystko, co otrzymujemy, jest Bożą łaską. Nikt z nas nie jest w stanie odpłacić się Panu za to, co mu daje. Nikt też nie ma na swoim koncie takich zasług, że mógłby powiedzieć: "to mi się należało, zasłużyłem na to" - wszyscy jesteśmy grzesznikami. Jedyne, co możemy - i powinniśmy! - zrobić, to dziękować Bogu za Jego dobroć i troskę względem nas i uwielbiać Jego mądrość i niezachwianą miłość.

Jeśli chcesz podzielić się odpowiedzią na pytanie:

Za co dziś dziękujesz Bogu, Dawcy wszelkiego dobra?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

30.09.2015.

Dziękuję za piękną jesień - tu i tam. Szczególnie za piękne jesienne kolory ...

Zbyszek

Dziękuję, że wciąż mogę się zatapiać w Twojej miłości :)

bk

Dziękuję za spotkanie po wielu latach z Gienią, za pyszne ciacho z najlepszej karpackiej cukierni, za wspomnienia nim osłodzone, za wszystko dziękuję...

mw

29.09.2015.

Dziękuję za spotkanie z Ewą, za Jej dzieci i męża, za czas spędzony w Ich domu. Za świetny posiłek i za drogę, która niespodziewanie się wydłużyła, ale doprowadziła szczęśliwie do celu. Za to, że dzięki Ewie nie mam problemu z zaparkowaniem samochodu. I za to, że w Polsce jeszcze takich problemów nie ma :)

Zbyszek

Dziękuję Ci za rekolekcje w Ziębicach, za to że znalazł się kierowca, za to że dyrekcja puściła mnie ze szkolenia i będę mogła być także i dziś; dziękuję Ci że mogę nocować u Ani i nie spieszyć się z powrotem, i że sprawa z jedną z sióstr się wyjaśniła.

Marysia

Dziękuję za dzisiejszy poranek.....

mw

Zmieniony: czwartek, 01 października 2015 07:32
Więcej…
 
Sierpień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 31 lipca 2015 22:20

Zdarza ci się czasem narzekać? Narzekanie przychodzi tak łatwo, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co robimy. Ale narzekanie to wyraz niewdzięczności. Szemranie to przeciwieństwo ufności. Lekarstwem na to? Dziękczynienie i uwielbienie Boga, który nad wszystkim czuwa i wszystko ma w swojej dłoni.

Jeśli chcesz podzielić się odpowiedzią na pytanie:

Za co dzisiaj Bogu dziękujesz i w czym pragniesz Go uwielbić?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w sierpniu - kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 01 września 2015 17:14
Więcej…
 
Lipiec 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 czerwca 2015 00:15

Nie bądź leniem! Bądź Płomieniem!

Czas wakacji to czas wypoczynku dla wielu z nas, nawet jeśli to będzie zwykły wypad na rower w weekend. To czas, który jakoś sam w sobie często biegnie zupełnie innym torem. Czasami po prostu wolniej. I mimo obowiązków codziennych jest po prostu inaczej. Wakacje to wakacje. Czas beztroski, który się udziela niezależnie od tego, czy siedzimy w domu, nad morzem, czy w pracy. 

Trzeba jednak uważać by nie popaść w lenistwo :) Szczególnie to duchowe. Oddać Bogu to, co należy do Boga, bo to On czas w swej dłoni ma. To On wspiera Cię każdego dnia. Niezależnie co Ty o tym myślisz - On JEST. Nie zapomnij o Nim. On o Tobie pamięta :)

Jeśli chcesz się podzielić odpowiedzią na pytanie:

Jakiej oznaki Jego płomiennej Miłości doświadczyłeś dzisiaj?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym Bóg obdarzał nas w lipcu, kliknij Więcej...

Zmieniony: piątek, 31 lipca 2015 22:24
Więcej…
 
Czerwiec 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 31 maja 2015 18:45

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.

 

Wysławiam Cię, Ojcze - Panie nieba i ziemi!

Czy i w Tobie jest obecny ten okrzyk? Jeśli tak - napisz komentarz (po zalogowaniu) lub przyślij podziękę na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Właśnie dziś!

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w czerwcu, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 01 lipca 2015 18:25
Więcej…
 
Maj 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 01 maja 2015 13:42

 Nie ma obowiązku większego nad obowiązek wdzięczności. (św. Ambroży z Mediolanu).

Wdzięczność jest rozwojowa. Pomaga dobrze się ustawić w relacji z Panem Bogiem mocniej uświadamiając, że to ja jestem obdarowanym, a On jest obdarowującym. To ja jestem stworzeniem, a On jest Stwórcą. Oddając Mu podziękowanie, oddaję Mu zarazem cześć, bo uznaję swoją od Niego zależność. Wszystko się pięknie wiąże ze sobą.

Zatem jeśli uznajesz, że jesteś Jego stworzeniem i dostrzegasz (albo: chcesz dostrzegać) małe i duże dary swojego Pana, wyraź wdzięczność.

W sercu, w modlitwie, a może i tutaj...... pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zostawiając komentarz do niniejszego artykułu po zalogowaniu

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w maju, kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 30 czerwca 2015 00:10
Więcej…
 
Kwiecień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 31 marca 2015 19:36

Kwiecień plecień poprzeplata... trochę zimy, trochę lata...
I w naszym życiu wewnętrznym jest podobnie. Czasem słońce, czasem deszcz, czasem jedno i drugie, aby powstała tęcza.

Czasami czujemy oziębienie i nasze serce jest znowu
jakby z kamienia. Czasami wręcz rozpiera nas żywe bicie serca. Bez względu na pogodę i tą wewnętrzną i zewnętrzną pamiętajmy:

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
(Mt 5,37)

Jeśli chcesz się podzielić odpowiedzią na pytanie:

Jak dzisiaj dopomógł Ci Bóg?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w kwietniu, kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 30 czerwca 2015 00:09
Więcej…
 
Marzec 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 28 lutego 2015 20:34

Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo łaska Jego trwa na wieki.
Niech mówi dom Izraela:
"Łaska Jego na wieki".
Niech mówi dom Aarona:
"Łaska Jego na wieki".
Niech mówią bojący się Pana:
"Łaska Jego na wieki".
Zawołałem z ucisku do Pana,
Pan mnie wysłuchał i wywiódł na wolność.
Pan jest ze mną, nie lękam się:
cóż mi może zrobić człowiek?
Pan ze mną, mój wspomożyciel,
Ja zaś będę mógł patrzeć z góry na mych wrogów.
(Psalm  118)

Psalmy pokazują, że o dziękowaniu trzeba stale przypominać..... sobie - i innym.

Dziś to jedyne, co mamy. Izraelici doskonale o tym wiedzieli, chyba szczególnie po lekcji z manną. Nie mieć wieczorem nic, zabezpieczeń, zapasów i tak dalej - i oczekiwać tylko na hojność Boga. Zapewne była to niezapomniana lekcja. My też mamy swoją mannę, Eucharystię, codziennie na nowo zwykły chleb przemienia się w pokarm dający życie wieczne. Ale... to nie jest jedyny cud w naszym życiu.

Czy jestem przyzwyczajony/przyzwyczajona? A jeśli tak, to co mogę zrobić, by wyleczyć się z przyzwyczajenia?

Zatem - jeśli wciąż jeszcze nie jesteś przyzwyczajony/a do cudów w Twoim życiu - dużych i małych, i pozwalasz się obdarowywać Bogu, to podziel się radością z innymi. Zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w marcu, kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 30 czerwca 2015 00:08
Więcej…
 
Luty 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 31 stycznia 2015 08:29

Wdzięczność jest tym, co najbardziej przyciąga łaski Boże; gdy dziękujemy za dobrodziejstwa, Bóg jest wzruszony i spieszy, by dać nam dziesięć nowych łask, a jeśli dziękujemy nadal z takim samym wylaniem, to jakże nieobliczalne jest pomnożenie łask!
(św. Teresa od Dzięciątka Jezus)


Za jaką łaskę dzisiaj okazaną jesteś Bogu wdzięczny?

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w lutym, kliknij Więcej...

Zmieniony: piątek, 06 marca 2015 08:17
Więcej…
 
Styczeń 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 28 grudnia 2014 18:42

A gdyby tak wraz z Nowym Rokiem zacząć wszystko od nowa? Pamiętając o wcześniejszych doświadczeniach dać sobie szansę na nowe spojrzenie?

Spojrzeć na nowo na siebie. Na otaczających nas ludzi. Na świat. Jakbyśmy widzieli i poznawali to wszystko i wszystkich na nowo. Jakby każdy dzień był właśnie stwarzany przez Boga na naszych oczach, właśnie dla nas.

Podziel się tym, co odkrywasz na co dzień.
Podziel się odpowiedzią na pytanie:


Czym dzisiaj Bóg urzekł Twoje serce?

pozostaw komentarz pod artykułem (po zalogowaniu)
albo napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Bóg działał w naszym życiu w styczniu, kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 01 lutego 2015 19:04
Więcej…
 
Grudzień 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 30 listopada 2014 22:04

Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie,
nie zatwardzajcie serc waszych!

(Hbr 4,7)

W rozpoczynającym się okresie oczekiwania na Boże Narodzenie, wraz z kolejnymi zapalanymi świecami na adwentowym wieńcu, wraz z kolejnymi zapalanymi lampionami na roratach pozwól sobie usłyszeć głos Jezusa, który dziś pragnie rozgrzać Twoje serce Jego światłem.

Każdego dnia wejrzyj w swoje serce. Spójrz na nie jak na Twój osobisty kalendarz adwentowy. Słuchaj...

Niech ten czas oczekiwania, będzie czasem przemiany Waszej relacji.
Niech radość oczekiwania pięknie kiełkuje w Twoim serduchu :)

Jeśli chcesz się podzielić odpowiedzią na pytanie:

Czym dzisiaj Bóg uradował Twoje serce?

pozostaw komentarz pod artykułem (po zalogowaniu)
albo napisz maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w grudniu?
Kliknij więcej...

Zmieniony: środa, 07 stycznia 2015 20:29
Więcej…
 
Listopad 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 01 listopada 2014 12:08

http://dzidziulkowo.blogspot.com/2013/10/jesienny-bukiet-roz-z-lisci.html


Bywa, że zaczynamy dziękować za coś lub za kogoś dopiero wtedy, gdy dotknie nas strata.

Ale czy naprawdę motywatorem do wdzięczności
ma być..... brak?

Tych, których mamy - docenić trzeba jeszcze wtedy, kiedy ich mamy.

To, co mamy - docenić trzeba jeszcze wtedy,
kiedy to mamy.


Dzisiaj podziękować i nie zwlekać do jutra -

oto zadanie stojące przed każdym z nas.

Zatem jeśli zechcesz wyrazić Bogu wdzięczność  na tej stronie, zrób to - zostawiając komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub wyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w listopadzie?
Kliknij więcej...

Zmieniony: środa, 07 stycznia 2015 20:30
Więcej…
 
Październik 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 28 września 2014 19:40

Dzięki Ci Panie za życie, które mi dałeś,
bo drogą którą teraz kroczę, nigdy nie będę wracał.

Dzięki Ci, Panie - za czas, który mi dałeś,
bo żadna chwila już się nie powtórzy,
zarówno dobrze wykorzystana, jak i źle.

Dzięki Ci, Panie - za zmysły, które mi dałeś,
bo mogę doświadczać świata takiego, jakim go stworzyłeś.

Dzięki Ci, Panie. Jestem Twoim stworzeniem,
a różnorodność Twoich darów jest ogromna.

Obym potrafił(a) to dostrzegać w nawale codziennych spraw.

Czym obdarował Cię dzisiaj Bóg?

Jeśli chcesz Mu w tym miejscu podziękować, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Twoje świadectwo wzmocni wiarę innych.

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w październiku?
Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 08 listopada 2014 10:25
Więcej…
 
Wrzesień 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 31 sierpnia 2014 17:24

"Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp." J. M. Barrie

Adam i Ewa otrzymali od Boga bardzo wiele. "I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem." (Rdz 1, 29) Bóg pozwolił im spożywać owoce wszystkich drzew za wyjątkiem jednego. Wąż skusił Ewę do nieposłuszeństwa poprzez podprowadzenie jej do skoncentrowania się jedynie na zakazie i potraktowania daru owoców wszystkich drzew jako należnego...

Wszystko jest łaską. Uczmy się dostrzegać Boże dary i trwajmy w postawie wdzięczności.

Jeśli jesteś ciekawy, w jaki sposób Ojciec obdarowywał nas we wrześniu - kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 01 października 2014 19:03
Więcej…
 
Sierpień 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 31 lipca 2014 21:20

(...) A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. (...) Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go? A on im odrzekł: Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza. (Mt13, 24-30)

Ilu chwastom pozwalamy codziennie wzrastać? Ile chwastów pieczołowicie pielęgnujemy, bo zbyt się do nich przyzwyczailiśmy? Ile razy Pan Bóg mówił "nie szkodzi", poczekamy, wybierzemy z Twojego serca to, co najlepsze? :) Codziennie daje nam szansę, by zboże rosło, piękne i dorodne, by nasze serce zdążyło się przygotować do żniwa.

Jakie kłosy dzisiaj w Tobie wykiełkowały? Za które źdźbła chcesz dzisiaj podziękować Bogu? Jakie chwasty dziś zostały wyrwane?

Jeśli chcesz podziel się swoim doświadczeniem Boga i pozostaw komentarz pod artykułem (po zalogowaniu) albo napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w odpowiedzi na pytanie:

Co dzisiaj ofiarował Ci Bóg?

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w sierpniu?
Kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 07 września 2014 19:20
Więcej…
 
Lipiec 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 01 lipca 2014 06:26

On wyciąga [rękę] z wysoka i chwyta mnie, 
wydobywa mnie z toni ogromnej;
Wyrywa mnie od przemożnego nieprzyjaciela, 
od mocniejszych ode mnie, co mnie nienawidzą.
Napadają na mnie w dzień dla mnie złowrogi, 
lecz Pan jest moją obroną,
wyprowadza mnie na miejsce przestronne; 
ocala, bo mnie miłuje. (Ps 18)

 

Podziękować Panu Bogu za sprawy dnia codziennego... które często przegapiamy przez pośpiech życia lub przyzwyczajenie - to ważna rzecz.

Jeśli zatem dostrzeżesz dzisiaj coś wyjątkowego lub zupełnie zwyczajnego, co wzbudzi Twoją radość, wdzięczność, zaufanie..... - nie zapomnij podziękować.

Nie zapomnij !

PS. A jeśli swoim dziękczynieniem zechcesz zaświadczyć o Bogu innym - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w lipcu?
Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 09 sierpnia 2014 19:56
Więcej…
 
Czerwiec 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 28 maja 2014 21:06

 


Niebiosa głoszą chwałę Boga,
dzieło rąk Jego nieboskłon obwieszcza.

Dzień dniowi głosi opowieść, 
a noc nocy przekazuje wiadomość.
Nie jest to słowo, nie są to mowy, 
których by dźwięku nie usłyszano;
ich głos się rozchodzi na całą ziemię 
i aż po krańce świata ich mowy.
(Ps 19)

 

Cała natura swoim pięknem oddaje cześć Stwórcy.
Świadczy o Nim - o Jego potędze i dobroci.

Ty też jesteś stworzeniem, które nie tylko swoim pięknem może oddawać cześć Stwórcy, ale także swoim ..... słowem. Świadcz więc o Nim - o Jego potędze i dobroci. Warto.

Jeśli zapragniesz podzielić się swoją wdzięcznością z innymi, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w czerwcu? 
Kliknij więcej...

Zmieniony: środa, 02 lipca 2014 22:35
Więcej…
 
Maj 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 28 kwietnia 2014 21:51

 

Eugeniusz_Kazimirowski.jpg


Alleluja.
Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo Jego łaska trwa na wieki.
(Ps 118, 1)

Czym dzisiaj obdarzył cię dobry Bóg?

Jeśli chcesz Mu podziękować - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w maju?
Kliknij więcej...

 

Zmieniony: czwartek, 05 czerwca 2014 20:15
Więcej…
 
Kwiecień 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 31 marca 2014 21:34

 

Błądzili na pustyni, na odludziu: do miasta zamieszkałego nie znaleźli drogi. Cierpieli głód i pragnienie, i ustawało w nich życie. W swoim ucisku wołali do Pana, a On ich uwolnił od trwogi. I powiódł ich prostą drogą, tak że doszli do miasta zamieszkałego. Niech dzięki czynią Panu za Jego miłosierdzie, za Jego cuda dla synów ludzkich, bo nasycił tego, który jest zgłodniały, i łaknącego napełnił dobrami. (Ps 107, 4-9)

Przed czym dzisiaj obronił Cię Bóg? Od jakiej trwogi Cię dziś uwolnił? Jaką radość wprowadził dzisiaj w Twoje życie, w życie Twoich bliskich? Czy w ogóle dzisiaj B Y Ł ... ?

Jeśli tylko chcesz, to podziękuj dzisiaj Bogu za każdy ucisk dnia dzisiejszego, za każdy trud z jakim przyszło Ci dzisiaj walczyć, za kolejny zakręt na swojej drodze, za kolejny upadek, za łzy i cierpienie.
Jeśli tylko chcesz, to podziękuj dzisiaj Bogu za każdy ucisk i trud, z którego wyszedłeś zwycięsko dzięki Jego pomocy, za kolejną wyprostowaną ścieżkę, za powstanie z kolejnego upadku, za otarcie łez cierpienia i przemienienie ich w łzy radości.

Jeśli wątpisz, że Jest obecny w Twoim życiu - podziękuj za to. To znak, że nie jest Ci obojętny, że szukasz. A kto szuka, ten znajdzie.
Jeśli widzisz Jego działanie w Twoim życiu - podziękuj za to. Możesz być umocnieniem dla wielu strapionych dusz.

Nie zwlekaj. Jeśli masz pragnienie podzielenia się odpowiedzią na pytanie

Jak dzisiaj Bóg działał w Twoim życiu ?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w kwietniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 04 maja 2014 11:46
Więcej…
 
Marzec 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 01 marca 2014 07:57

 

Wiedzcie, że Pan jest Bogiem:
On sam nas stworzył,
my Jego własnością,
jesteśmy Jego ludem,
owcami Jego pastwiska.
Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia,
wśród hymnów w Jego przedsionki;
chwalcie Go i błogosławcie
Jego imię!
Albowiem dobry jest Pan,
łaskawość Jego trwa na wieki,
a wierność Jego przez pokolenia.
(Psalm 100, 3-5)

 

Psalmy często łączą dziękczynienie ze świadomością, że On jest Bogiem. Tak jakby postawa wdzięczności, uwielbienia, przybliżała nas do bojaźni Bożej, do głębi wypełnienia pierwszego przykazania.
To jest dla nas wskazówka. Wdzięczność, umiejętność dostrzeżenia tego, co dostajemy od Niego, rodzi uznanie dla Jego dobroci i wierności. Otwiera nas na bojaźń Bożą i zaufanie.

Co dziś dostrzegasz jako znak Jego Opatrzności ?

Jeśli zapragniesz oddać Mu chwałę swoim dziękczynieniem - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w marcu? Kliknij więcej...

Zmieniony: wtorek, 01 kwietnia 2014 21:43
Więcej…
 
Luty 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 31 stycznia 2014 22:20

Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i że Ty ich umiłowałeś,
tak jak Mnie umiłowałeś.
(J 17, 23)

Bóg Cię kocha! Choć może wydaje się to zdanie trywialnym, ale tak właśnie jest! :) Sam Jezus o tym zaświadczył. Bóg pragnie Twojego szczęścia. I chociaż czasami wybierasz drogi, których Ci nie poleca, On i tak przy Tobie jest. Bo kocha. Kocha Cię szalenie i dogłębnie, na wskroś :)

Nie Bój się Bożej Miłości. I tak przed Nią nie uciekniesz :) Zamiast tego spróbuj ją odnaleźć w codzienności. Małe znaki, które rozczulają serce...

Jakich miłosnych znaków dziś doświadczyłeś od Boga?

Jeśli chcesz świadczyć o Jego Miłości - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w lutym? Kliknij więcej...

Zmieniony: poniedziałek, 03 marca 2014 22:22
Więcej…
 
Styczeń 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 31 grudnia 2013 17:37

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie... Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. (J 1, 1-4.14)

Bóg nie jest kimś dalekim. Przeciwnie, On stał się Człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Jest blisko każdego z nas i bardzo angażuje się w życie każdego swojego dziecka. Wszystkie włosy na twojej głowie są policzone (por. Mt 10,30). Pan kocha cię miłością nieskończoną. I nieustannie czuwa nad tobą. Czuwa nad każdą sytuacją i o wszystkim wie.

Za co chcesz dziś podziękować Jezusowi - Słowu wcielonemu?

Jeśli chcesz Mu podziękować - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w styczniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 02 lutego 2014 10:49
Więcej…
 
Grudzień 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 01 grudnia 2013 01:09

 

Skłonność do narzekania w narodzie jest ogromna.

Gdziekolwiek się nie obrócisz, wszędzie spotkasz kogoś niezadowolonego. Bo kraj nie taki, bo praca nie taka, bo nieszczęścia chodzą parami, bo ksiądz nie pasuje, bo żona, bo mąż, bo dziecko, bo zarobki, rachunki, bo teściowa trzydzieści lat temu skrzywiła się, gdy ją odwiedziliśmy............

Bóg patrzy z góry i widzi ciemne morze niewdzięczności. Ludzie, którzy potrafią Mu dziękować, są trochę jak skupiska świateł na mapie grzesznego świata, pogrążonego w mroku.

Zapal więc na tej ciemnej mapie swoją jasną lampkę.

Najpierw w sercu.

A jeśli zechcesz - od czasu do czasu podziel się z innymi tym, co dla Ciebie ważne. Jeśli podejmiesz taką decyzję, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w grudniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 05 stycznia 2014 23:20
Więcej…
 
Listopad 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 31 października 2013 21:57

z14851186Q_Pustynia_Atacama_w_Chile.jpgNie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? (...) Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. (Mt 6, 31n)

Bóg zaspokoi każdą twoją potrzebę. Zachciankę - niekoniecznie. Ale możesz być spokojny, że nie zabraknie ci niczego, czego potrzebujesz.

Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni! (1 Tm 6, 8)

Za co chcesz dziś podziękować dobremu Ojcu ?

Jeśli chcesz Mu podziękować - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w listopadzie? Kliknij więcej...

Zmieniony: środa, 04 grudnia 2013 22:52
Więcej…
 
Październik 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 01 października 2013 00:01

Kto dziękuje Bogu, nigdy nie jest samotny. 

Wdzięczność uświadamia nam, że istnieje Ktoś, kto nieustannie przy nas  J E S T.

Gdy rozwiązują się sprawy trudne,
po ludzku nierozwiązywalne.
Gdy nabieramy skądś nagle nadziei tam,
gdzie sytuacje są beznadziejne.
Gdy nagle pojawia się ktoś,
kto nam przynosi odpowiedź.
Albo gdy wszystko jest - tak po prostu - w porządku.

To On.

W świecie niezauważony, choć wciąż dobry i obdarowujący, cierpliwie miłujący i troskliwy. Nie pozwólmy, by Jego Serce doświadczało naszej obojętności.

W czym dzisiaj Bóg objawił się Tobie ?

Jeśli chcesz Mu podziękować - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz maila:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w październiku? Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 02 listopada 2013 15:20
Więcej…
 
Wrzesień 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 31 sierpnia 2013 20:39

Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu:
On sam będzie działał (Ps 37, 5)

Wrzesień - czas nowego rozpoczęcia... Czas nowych wyzwań i zmagań z tym, co do tej pory. Czas nowych niewiadomych i podejmowania nowych decyzji. Czas nowych szans!

W tym szczególnym miesiącu powierz Panu na nowo swoją drogę i zaufaj Mu. Pozwól Mu mówić do Ciebie. Na nowo wsłuchaj się w Jego głos. Odkryj Go.  Odkryj kroki, które dla Ciebie wybrał na ten czas. Oddaj Mu wszystko - reszta należy do Niego.

Jeśli pragniesz się podzielić swoją drogą poszukiwania Boga w codzienności - napisz:

Jak dzisiaj Bóg działał w Twoim życiu ?

Odpowiedź na powyższe pytanie możesz pozostawić w formie komentarza pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu we wrześniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 05 października 2013 14:08
Więcej…
 
Sierpień 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 24 lipca 2013 12:31

Stawiam sobie zawsze Pana przed oczy,
nie zachwieję się,
bo On jest po mojej prawicy.
Dlatego się cieszy moje serce,

dusza się raduje,
a ciało moje będzie spoczywać z ufnością,
bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu
i nie dozwolisz,
by wierny Tobie zaznał grobu.
Ukażesz mi ścieżkę życia,
pełnię radości u Ciebie,
rozkosze na wieki po Twojej prawicy.
(Ps 16)

Za małe rzeczy, może tylko widoczne dla Boga i dla Ciebie.... i za wielkie, które czasem zapierają dech, warto dziękować.

Najbardziej - za te codzienne, które trudniej nieraz dostrzec, bo się przyzwyczajamy. Uznajemy za oczywiste to, że żyjemy, mówimy, widzimy, chodzimy, uczymy się, pracujemy, rozwijamy się, otaczają nas bliscy i przyjaciele... A przecież wszystko to jest niezasłużonym darem.

Za jakie dobro dzisiaj podziękujesz Bogu ?

Jeśli zapragniesz dziś wyrazić dziękczynienie, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w sierpniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 01 września 2013 12:40
Więcej…
 
Lipiec 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 30 czerwca 2013 23:37

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz? (Ps 8)

Tak, Panie. Pamiętasz o mnie - Ty jeden. Twoje spojrzenie podąża za mną, dokądkolwiek się udam. Gdyby nie Twoja łaskawość, trudności zmiotłyby mnie z powierzchni ziemi. Lecz Ty pozwalasz mi nieustannie doświadczać Twojej opieki - w toku wydarzeń, przez ludzi, sytuacje, Słowo, wciąż jesteś obecny w mojej codzienności.

I wiem, że wystarczy uważnie przyjrzeć się minionym chwilom, by już wiedzieć.....

....za co dzisiaj podziękuję Bogu ?

Swoje podziękowanie możesz zostawić jako komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub po prostu wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w lipcu? Kliknij więcej...

Zmieniony: wtorek, 06 sierpnia 2013 21:24
Więcej…
 
Czerwiec 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 31 maja 2013 22:20

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie.
01.06 - dzień dziecka. Czyż to zawołanie Jezusa może być bardziej żywe niż dziś? Każdy z nas jest dzieckiem - dzieckiem samego Boga. Czy pozwalasz sobie przychodzić do Ojca? Czy pozwalasz sobie na to dziecięce szaleństwo, które Bóg złożył w Tobie kiedy Cię stwarzał?

W tym miesiącu mam dla Ciebie zadanie specjalne: każdego dnia zrób coś, na co wcześniej byś się nie odważył (nie mówię o grzechach!!!). To może być drobiazg, coś zupełnie niekonwencjonalnego, a może coś zwyczajnego, do czego wcześniej nie mogłeś się przemóc. Odkryj w sobie Boże dziecko. Bóg Cię takim potrzebuje - szalonym, bo wolnym! :)
Podziel się odpowiedzią na pytanie:

Co dzisiaj zrobiłeś szalonego dla Boga?

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w czerwcu? Kliknij więcej...

Zmieniony: poniedziałek, 01 lipca 2013 08:42
Więcej…
 
Maj 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 kwietnia 2013 19:34

„Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów...” (Koh 3, 1-4)

Nadal gryzie cię to, co miało miejsce tydzień temu? A może już teraz żyjesz tym, co ma się wydarzyć w niedalekiej przyszłości? Oddaj to Panu, złóż to w Jego ręce. Otwórz się na to, co Ojciec przygotował dla ciebie na dzisiaj. Przyjmij z wdzięcznością Jego plan i wszelkie dary, jakie ma dla ciebie na teraz. A u schyłku dnia nie zapomnij Mu podziękować.
Swoje podziękowanie możesz zostawić jako komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub po prostu wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Czym Bóg cię dzisiaj obdarował?

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w maju? Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 01 czerwca 2013 22:46
Więcej…
 
Kwiecień 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 marca 2013 23:32

"Będę Cię chwalił Boże, z całego serca mego - i na wieki będę sławił Twoje Imię, bo wielkie było dla mnie Twoje miłosierdzie - życie moje wyrwałeś z głębin Szeolu!" - woła psalmista. Doświadczył Szeolu, czyli... trudności i wiedział, że naprawdę ma za co dziękować.

My też wciąż odkrywajmy modlitwę dziękczynną. Wdzięczność uwalnia od pychy, czyli od polegania na sobie. Podejmujmy zatem wytrwale na nowo próbę odpowiedzi na proste pytanie:

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie uczynił?

 Swoje podziękowanie możesz zostawić jako komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub po prostu wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w kwietniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: środa, 01 maja 2013 09:28
Więcej…
 
Marzec 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 lutego 2013 23:30

"Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo łaska Jego trwa na wieki" (Ps 118, 1)

"Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą." (Mt 7, 9-11)

Nieskończenie dobry Bóg, nasz Ojciec, codziennie pragnie hojnie obdarowywać nas tym, co ma dla nas najlepszego. Naszym zadaniem jest świadczyć o miłości Boga, dlatego napisz:

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie zrobił?

Swoje podziękowanie możesz zostawić jako komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub po prostu wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w marcu? Kliknij więcej...

Zmieniony: piątek, 05 kwietnia 2013 15:44
Więcej…
 
Luty 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 01 lutego 2013 00:36

„Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności.” (Kol 2, 6-7)

Wdzięczność to piękna postawa, która stopniowo coraz bardziej otwiera oczy człowieka na ogrom, piękno i liczność Bożych darów. Dlatego nie wahajmy się wyrażać Jezusowi wdzięczności za wszelkie otrzymane łaski, umacniając tym samym siebie nawzajem w wierze.

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w lutym? Kliknij więcej...

Zmieniony: piątek, 01 marca 2013 21:54
Więcej…
 
Styczeń 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 02 stycznia 2013 14:31

Zawsze za wszystko dziękujcie! - woła święty Paweł, i to wezwanie jest dla nas wciąż aktualne.

Można dziękować za wielkie rzeczy, a można za małe. Za wszystko, co dostrzeżesz - ważne tylko, by dostrzec! Każde podziękowanie jest istotne, każde liczy się w Jego oczach. Wdzięczność i pamięć o tym, co dostaliśmy, usposabia nas do tego, by jeszcze bardziej ufać Bogu w teraźniejszości i także z ufnością patrzeć w przyszłość.

W Nowym Roku dostrzegajmy na nowo Jego dobroć, Jego hojność, Jego miłosierdzie!

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w styczniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: piątek, 01 lutego 2013 00:51
Więcej…
 
Grudzień 2012 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 01 grudnia 2012 15:43

Grudzień - miesiąc szczególny, miesiąc, w którym obchodzimy pamiątkę narodzin naszego Pana. Grudzień to również miesiąc, w którym obdarowujemy się prezentami - przy okazji wspomnienia świętego biskupa Mikołaja i przy Wigilijnej kolacji. Ale w życiu chrześcijanina każdy dzień może być dniem cudów. Wystarczy tylko szeroko otworzyć oczy, a wnet dostrzeżesz, jak hojnie Dzieciątko Jezus obdarowuje Cię każdego dnia. Oddaj Mu chwałę i podziel się radością z braćmi i siostrami. Napisz:

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie zrobił?

"Ogłaszajcie przed wszystkimi ludźmi dzieła Boże, jak są godne uwielbienia, i nie wahajcie się wyrażać Mu wdzięczności!" (Tb 12,6)

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w grudniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: czwartek, 31 października 2013 22:09
Więcej…
 
Listopad 2012 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 31 października 2012 23:20

child_1.jpgNastał listopad - nowy miesiąc na nowe możliwości. Zachęcam abyś spróbował odnaleźć Boga w codzienności. Niekoniecznie tylko w rzeczach dużych. On działa z ukrycia, często podsuwając nam małe (niestety czasami ledwo przez nas zauważalne) cuda. Spróbuj każdego dnia zatrzymać się na chwilę i odpowiedzieć sobie na pytanie: co dzisiaj dał mi Bóg? Za co powinienem Mu podziękować? Zawsze się coś znajdzie. Spróbuj, a z czasem zobaczysz, że każdy dzień jest usłany Jego prezentami przygotowanymi specjalnie dla Ciebie.
Podziel się odpowiedzią na pytanie:

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie zrobił?

Życzę wszystkim odwagi do dzielenia się cząstką miłości Boga jakiej doświadczacie, szczególnie osobom, które tylko czytają umieszczane tutaj wpisy. Nawet jeśli miałoby to być zwykłe podziękowanie za to, że możecie czytać podziękowania innych. 

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w listopadzie? Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 01 grudnia 2012 16:08
Więcej…
 
Październik 2012 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 11 października 2012 01:01

Jezus_1.jpgW kościele rozpoczęliśmy nowy czas - Rok Wiary. Ten nowy czas nastał również na naszej stronie. Czas o tyle niesamowity, iż otwierający przed nami nowe możliwości. Dziś 11. października mamy okazję do tego, by rozpocząć swoją codzienną przygodę z Panem Bogiem. Wsłuchać się szczególniej w Jego obecność. On jest w życiu każdego z nas. Wystarczy tylko uważnie patrzeć, wyostrzyć słuch i wzrok, a na pewno zauważy się Jego działanie. Podziel się świadectwem o Jego miłości. Podziel się odpowiedzią na pytanie: 

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie zrobił?

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w październiku? Kliknij więcej... 

Zmieniony: czwartek, 01 listopada 2012 14:30
Więcej…
 


RocketTheme Joomla Templates