Artykuły
Serce Jezusa PDF Drukuj Email
Artykuły
środa, 06 czerwca 2018 20:13

Zmieniony: niedziela, 10 czerwca 2018 20:28
 
Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? PDF Drukuj Email
Artykuły
środa, 23 maja 2018 21:55

Zmieniony: czwartek, 31 maja 2018 21:11
 
Postaw Boga na pierwszym miejscu PDF Drukuj Email
Artykuły
środa, 23 maja 2018 21:32

To świadectwo kończy się co prawda małą reklamą, za którą raczej nie idźmy,
ale samo w sobie jest warte wysłuchania.

Zmieniony: czwartek, 31 maja 2018 21:11
 
Płomieniowy Rajd - relacja PDF Drukuj Email
Artykuły
sobota, 28 kwietnia 2018 17:46

W weekend 21-22.04 byliśmy w Karpaczu na rajdzie  Wspólnoty Płomień Pański. Nocowaliśmy w O.W Azalia, gdzie spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem i dużą życzliwością.

W sobotę dotarliśmy na miejsce samochodami. Ci, którzy nie mieli własnego środka transportu, mogli liczyć w tym zakresie na pomoc pozostałych uczestników. Po zakwaterowaniu się w ośrodku i  wspólnej modlitwie wyruszyliśmy na trasę. Na pierwszym postoju, konsumując drugie śniadanie, postanowiliśmy się rozdzielić. Jedna grupa stwierdziła, że jest gotowa do ataku szczytowego na Śnieżkę, druga natomiast postawiła na rekreacyjny spacer do nieistniejącej już miejscowości Budniki. Jak wiadomo Pan Bóg jest Panem czasu i przestrzeni i pomimo z założenia różnego tempa, obydwie grupy spotkały się na górze w schronisku Jelenka. Tam właśnie nastąpiło ostateczne rozdzielenie. Grupa „Śnieżka” napotkała różne przeszkody w postaci śniegu, lodu i zerwanego mostu, ale szczyt został zdobyty. Natomiast „trasa spacerowa” drugiej grupy okazała się wcale nie taka spacerowa. Jednak dzielna grupa pokazała, że żadne wyzwania jej niestraszne i z okrzykiem na ustach „Ahoj przygodo!” pokonywała kolejne zaskakujące i ostatecznie niełatwe etapy trasy. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i wróciło tyle samo osób, ile wyruszyło w góry. Sobotni wieczór, chociaż zmęczeni, spędziliśmy na wspólnym posiłku, śpiewie i zabawie.

Niedzielę rozpoczęliśmy Eucharystią w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu. Po śniadaniu opuściliśmy ośrodek i pojechaliśmy do świątyni Wang, a następnie ruszyliśmy spacerową trasą do schroniska Samotnia. Wycieczka przebiegała bajkowo, ponieważ mieliśmy dobrego pasterza Roberta, któremu dzielnie pomagał jego pies. Niedziela upłynęła na pogodnym spacerze, w  pięknej scenerii, radosnym pluskaniu się w strumykach, miłych rozmowach, żartach i pościgach.

Chwała i cześć Panu Bogu Najwyższemu za ten czas, wspaniałą pogodę, jedność i wspólnotę. Amen!

alt

Zmieniony: środa, 02 maja 2018 17:53
 
Dlaczego Wielki Post? PDF Drukuj Email
Artykuły
środa, 14 lutego 2018 22:33

Zmieniony: wtorek, 20 lutego 2018 10:13
 
Kamil Stoch - świadectwo PDF Drukuj Email
Artykuły
środa, 17 stycznia 2018 20:28

Zmieniony: niedziela, 21 stycznia 2018 20:42
 
Kwadransik ze Słowem PDF Drukuj Email
Artykuły
środa, 17 stycznia 2018 20:18

Marcin Zieliński rozwija działalność na swoim kanale Youtube - pojawił się tam nowy cykl rozważań pt. "Kwadransik ze Słowem".

Aby słuchać na bieżąco, można wejść na kanał Marcina TU.

Zmieniony: niedziela, 21 stycznia 2018 20:43
 
Wylosuj patrona na 2018 rok! PDF Drukuj Email
Artykuły
niedziela, 07 stycznia 2018 21:35

Tradycją w Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna, jest coroczne losowanie patronów na nowy rok. Dzięki stronie Faustyna.pl teraz każdy może wylosować patrona na rok 2018! Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy oraz przesłanie, najczęściej z „Dzienniczka”.

losowanie

Zmieniony: wtorek, 06 lutego 2018 22:33
 
Narodziny PDF Drukuj Email
Artykuły
sobota, 23 grudnia 2017 21:16
Noc taka zwykła, słońce już się skryło,
noc taka zwykła… jakby jej nie było.
Bez wiatru - wcale - chyba od wieczora,
Choć zwykle wieje, kiedy jest ta pora.
 
Gwiazdy tak jasne – czerń nieba zrywają,
liczniejsze piasku - się zdaje – czekają.
Chłodno drobinę, jak to o tej porze.
Czy coś w Betlejem dziś zdarzyć się może?
 
Wioska zwyczajna, biedna, zapomniana,
Prawie nikomu - poza nią - nie znana.
Gwiazda nadbiega, z drugiej księżyc wschodzi…
koło gospody - Matka Syna rodzi.
 
W stajni, przy żłobie, z dala od gawiedzi…
i porodziła – teraz cicho siedzi,
tuląc do piersi dziecko zapłakane.
Wierząc głęboko, że od Boga dane.
 
Noc taka zwykła - jakby jej nie było,
Ale tej nocy - Dziecię się zrodziło.
Cicha, z gwiazdami – co świecą wysoko.
Noc taka zwykła - choć inna… głęboko.
 
Korim
 
Kochani życzymy - zmiany codzienności
i niechaj Duch Boży w niej na stałe gości!
Owszem i czasami - podniesienia góry, :)
sięgnięcia wysoko, głową ponad chmury!
 
Ale tylko po to - by dostrzec - tę chwilę,
co jest tu i teraz - nie o całe mile.
Nie w głębi przeszłości - ni marzeń rozstajem,
ale tu i teraz... tym co dziś nam daje!
 
jw
Zmieniony: czwartek, 28 grudnia 2017 14:08
 
Płomień Miłości PDF Drukuj Email
Artykuły
środa, 13 grudnia 2017 19:58

plomien
Czując więc, że ten żywy płomień miłości udziela jej tak żywo wszystkich dóbr, gdyż ta boska miłość wszystko przynosi z sobą, dusza woła: O żywy płomieniu miłości, jak czule rani siła żaru twego! Innymi słowy: O płonąca miłości, jak rozkosznie swymi miłosnymi poruszeniami napełniasz mnie chwałą, jaką tylko przyjąć jestem zdolna! Dajesz mi bowiem boskie poznanie, odpowiednio do całej zdolności i pojemności mego rozumu, wlewasz mi miłość, stosownie do największej wytrzymałości mej woli, rozkoszujesz mię w samej mej substancji strumieniami twych rozkoszy (Ps 35, 9), wskutek boskiego zetknięcia i substancjalnego zjednoczenia, odpowiednio do największej czystości mej substancji, zdolności i zasięgu mej pamięci!


To i jeszcze wiele więcej, niż można wyrazić, otrzymuje dusza w tym czasie, gdy się rozpala w niej płomień miłości. Gdy bowiem dusza jest całkowicie oczyszczona w swej substancji i swych władzach: pamięci, rozumie i woli, wtedy substancja Boża, jak mówi Mędrzec, „dosięga wszędzie dla swej czystości” (Mdr 7, 24), pogrąża ją w sobie swym boskim płomieniem niezmiernie głęboko, przenikliwie i całkowicie i w tym pogrążeniu duszy w Mądrości Duch Święty wykonuje swym płomieniem chwalebne poruszenia, których słodycz odczuwając, dusza mówi: Bo nie masz w sobie już bólu żadnego!

...czyli nie sprawiasz już bólu, ucisku i zmęczenia, jak przedtem czyniłeś. Należy bowiem wiedzieć, że płomień Boży, gdy dusza była w stanie oczyszczenia duchowego, tj. gdy dopiero wchodziła w stan kontemplacji, nie był tak przyjemny i słodki, jak w tym stanie zjednoczenia. Zatrzymamy się chwilkę, by to jaśniej wytłumaczyć.

Zanim ten boski ogień miłości wejdzie i złączy się z samą substancją duszy przez jej całkowite i doskonałe oczyszczenie i udoskonalenie, płomień, czyli Duch Święty rani wciąż duszę wyniszczając i pochłaniając niedoskonałości jej złych nawyków. Przez to swe działanie przygotowuje ją Duch Święty do boskiego zjednoczenia i przemiany w Boga przez miłość.

św. Jan od Krzyża

Zmieniony: piątek, 22 grudnia 2017 18:11
 
Więcej artykułów…
RocketTheme Joomla Templates