Ogłoszenia Wspólnoty
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-11-27 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
niedziela, 26 listopada 2017 23:37

OGŁOSZENIA - 27.11.2017

1. Dzień Jedności za nami

W minioną sobotę mieliśmy okazję spotkać się na wspólnej Eucharystii i uwielbieniu z innymi Wspólnotami Odnowy naszej Archidiecezji. Było to niezwykle radosne wydarzenie.
Bardzo dziękuję w sposób szczególny Beatce za zorganizowanie zapisów, Wojtkowi, Kasi, Eli, Grześkowi, Małgosi za ich wkład w to wspólne świętowanie. Dziękuję również Wam wszystkim za obecność. To było wspaniałe widzieć tak licznie zgromadzony i rozmodlony Płomień pośród przedstawicieli innych Wspólnot. 

Relacja i zdjęcia z Dnia Jedności już niedługo na naszej stronie. Filmowe migawki można obejrzeć tutaj.

2. Spotkania i wydarzenia w grudniu

Dziś mieliśmy ostatnią konferencję z cyklu o Maryi o. Jarosławem.

Za tydzień 4.12. nie będzie Eucharystii. Zamiast tego odbędzie się spotkanie modlitewne. Konferencję wygłosi dla nas ks. Wojtek. 

8.12. w piątek spotykamy się wszyscy na wieczornej Eucharystii (g.18:00) w parafii Świętej Rodziny. W czasie tej Eucharystii złożymy zobowiązanie oddania się Jezusowi przez Maryję w niewolę miłości. Najprawdopodobniej tę Uroczystość poprowadzi dla nas o. Marcin, którego mieliśmy okazję gościć w naszej Wspólnocie w październiku.
Będzie to dla nas szczególny i wyjątkowy dzień. O tym, jak będzie przebiegał akt zawierzenia, opowiemy więcej 4.12. Jednak już teraz bardzo proszę, by dobrze przygotować się do tego wydarzenia. Święty Ludwik zaleca przed dokonaniem aktu oddania się Maryi spowiedź generalną. Mamy na to jeszcze niecałe dwa tygodnie. 
Osoby chętne do czytania, modlitwy wiernych, niesienia darów w czasie Eucharystii – proszę aby zgłaszały się do Ani S. lub do Wojtka O.

W sobotę 9.12. jedziemy na Jasną Górę. Przypominam o wpłacaniu pieniędzy (50zł) do Woli. Wszelkie szczegóły również u Wioli.

W poniedziałek przypadający po naszym akcie oddania się, tj. 11.12. spotykamy się o godz.19:00 na wspólnotowej Eucharystii.
Osoby, które nie są formalnie członkami naszej Wspólnoty, a mają w sercu pragnienie przynależności do Płomienia, będą miały możliwość złożenia deklaracji na Członka Wspólnoty w czasie Eucharystii 11.12. Członkowie Wspólnoty powinni brać udział w spotkaniach modlitewnych Wspólnoty, uczestniczyć w Eucharystii wspólnotowej, małych grupach i żyć zgodnie z zasadami Kościoła Katolickiego. Osoby, które chciałyby oficjalnie do nas dołączyć, proszone są o zgłaszanie się do swoich animatorów do kolejnego poniedziałku, tj.4.12.
Eucharystia 11.12. będzie połączona ze spotkaniem opłatkowym. Będzie to nasze ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym.

3. Dyżury

O modlitwę osłonową 4.12. prosimy grupę Hani i Eli.

4. Wyjazd do Lewina Kłodzkiego 2-3.12.

W najbliższy weekend wybieramy się do Lewina Kłodzkiego. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły tutaj

5. Czuwanie modlitewne w Częstochowie 3-4.02.2018 - zaproszenie od Wspólnoty Galilea

Wspólnota Galilea organizuje nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze, w nocy z soboty 3.02. na niedzielę 4.02.2018. Jesteśmy jako Wspólnota zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu. 

Mamy również do dyspozycji ok. 25 miejsc na wspólne dni skupienia. Wyjazd - w piątek w godzinach popołudniowych z Wrocławia na Apel Jasnogórski, w sobotę - dzień skupienia z nauczaniem i modlitwą, w nocy - czuwanie modlitewne przed Obrazem, w niedzielę - odsypiamy, jemy obiad i wracamy do domu. Osoby chętnie proszę o zgłaszanie się do 8.12. Koszt całego wyjazdu to ok. 150 zł.

6. Zajęcia dla dzieci - sobota godz.10

Wszystkie dzieci zapraszamy w sobotę na godz. 10 do salki parafialnej na Wittiga, na wspólne przygotowywanie kalednarzy adwentowych. Zajęcia organizują Justynka i Szymon H.

7. Sylwester 2017/2018

Wspólnotowa zabawa Sylwestrowa odbędzie się w salce na Wittiga. Wszelkie szczegóły dotyczące imprezy zostaną przekazane drogą mailową osobom, które zgłosiły chęć udziału. Jeśli jeszcze ktoś byłby zainteresowany - proszę o informację do mnie (Ania S.) 

Zmieniony: wtorek, 28 listopada 2017 13:38
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-11-20 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
wtorek, 21 listopada 2017 08:23

OGŁOSZENIA - 20.11.2017

1. Podziękowania!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację i przebieg weekendu ewangelizacyjnego. To było naprawdę budujące widzieć tak wiele osób z naszej Wspólnoty zaangażowanych i gotowych służyć innym, oddając swój wolny czas na chwałę Pana. Niech Bóg wszelkiej łaski Wam to wynagrodzi. 

Mam nadzieję, że za jakiś czas usłyszymy o błogosławionych owocach tego wydarzenia. Już w niedzielę widać było pierwsze owoce. :)

2. Dzień Jedności 25.11.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 10 w auli w Zespole Szkół nr 14, przy Al. Brucknera 10. My spotykamy się około godziny 9:00-9:15 w okolicy domu katechetycznego – kto może niech przyjedzie samochodem i zabierze tych, którzy nie mają transportu. Na ten moment jest nas 47 osób. Kto jeszcze nie wpłacił pieniędzy (20 zł) – proszę, żeby uregulować to jak najszybciej, u Beatki S. Jeżeli jeszcze jest ktoś, kto się nie zapisał i żałuje – proszę nie zwlekać. Szkoda by było, gdyby kogoś z nas tam zabrakło.

3. Wyjazd na Jasną Górę 9.12. 

Na ten moment na wyjazd na Jasną Górę w sobotę 9. grudnia zapisało się 47 osób. Będziemy zamawiać autokar na 57 miejsc, dlatego niezdecydowanych zachęcam, żeby jednak skorzystać z tej wyjątkowej możliwości wspólnego wyjazdu. Możecie również zapraszać bliskich lub znajomych.

Ramowy plan wyjazdu:
Zbiórka pod kościołem o godz 9:00, wyjazd 9:15
12:30 przywitanie się z Matką Bożą w Kaplicy Cudownego Obrazu i czas na indywidualną modlitwę
13:30 - 15:45  zwiedzanie
16:00  Różaniec
17:00 - 17:45 obiad
18:00 Msza Św. - czas po Mszy to czas na modlitwę indywidualną
20:00 Nowenna Jasnogórska
21:00 Apel Jasnogórski
21:30 powrót do Wrocławia
Koszt wyjazdu - 50 zł, w tym autokar, obiad, ubezpieczenie.

Pieniądze proszę wpłacać do Wioli.

4.Dyżury

O modlitwę osłonową w następny poniedziałek prosimy grupkę Irenki i Magdy.

Zmieniony: wtorek, 21 listopada 2017 08:23
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-11-13 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
wtorek, 14 listopada 2017 21:55

OGŁOSZENIA - 13.11.2017

1. Dzień Jedności 25.11.

To już ostatnia chwila, aby zapisać się na tegoroczny Dzień Jedności! Spotkanie już za 2 tygodnie w sobotę.

Beatka S. przyjmuje zapisy i wpłaty. Można u niej również odbierać już identyfikatory.

W sobotę 25.11. wszyscy spotykamy się pod kościołem Świętej Rodziny o godz. 9:15 i razem jedziemy na miejsce spotkania. Osoby zmotoryzowane prosimy o to, by zabierać pasażerów, tak aby nikt nie musiał na Dzień Jedności jechać sam autobusem. :)

2. Diakonie

Przypominam i zachęcam do zgłaszania się do Diakonii. We Wspólnocie jest tyle różnorodnych zadań do podjęcia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

3. Dyżur

O dyżur osłonowy w przyszły poniedziałek prosimy grupę Kasi M. i Beatki S.

4. Osoby chcące nabyć Agendę Liturgiczną proszone są o zgłaszanie się i wpłacanie pieniędzy do Tereski.

5. W najbliższy czwartek o godz. 19 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Seans filmu "Ukryte piękno" odbędzie się przy parafii MB Pocieszenia na Wittiga. 

6. Tadeusz, który tydzień w temu przeszedł operację biodra, czuje się już dobrze i dziękuje wszystkim za pamięć i modlitwę.

Zmieniony: czwartek, 16 listopada 2017 18:04
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-11-06 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
wtorek, 07 listopada 2017 22:11

OGŁOSZENIA - 06.11.2017

1. Okres Przygotowania do aktu oddania się Jezusowi przez ręce Maryi

W minioną niedzielę, tj 5. listopada, rozpoczęliśmy okres 33-dniowego przygotowania do oddania swojego życia Jezusowi przez ręce Maryi.

Wielu z nas podjęło już w swoim życiu świadomą decyzję o oddaniu się Jezusowi, jako jedynemu Panu i Zbawicielowi. Teraz Pan zaprasza nas, abyśmy zaufali również Jego najdroższej Matce, Maryi, i zaprosili Ją do swojego życia, Jej się powierzyli. 

Święty Ludwik pisał, że doskonałe nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny jest doskonałym odnowieniem i wypełnieniem przyrzeczeń złożonych na Chrzcie świętym [por. punkt 126]. Bowiem istotą tego nabożeństwa jest to, że podobnie jak na Chrzcie, człowiek wyrzeka się szatana, świata, grzechu i siebie samego i oddaje się całkowicie Jezusowi przez ręce Maryi. 

Aktu oddania się Maryi w niewolę miłości dokonamy 8. grudnia (w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 w parafii Św. Rodziny). 

Niech Duch Święty na ten czas przygotowania wspomaga każdego z nas swoją łaską, by nasze oddanie się Mu było jak najgłębsze i jak najbardziej świadome. 

2. Dyżury

O modlitwę osłonową w poniedziałek 13.11. prosimy grupę Ani i Magdy. 

3. Dzień Jedności wrocławskich wspólnot Odnowy

Już niebawem - w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, czyli w sobotę 25.11.2017 - odbędzie się Dzień Jedności wrocławskich wspólnot Odnowy.

Dzień Jedności to jedyny dzień w ciągu roku, w którym powinien wziąć udział każdy członek Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji. To czas formacji, wspólnego świętowania, budowania jedności między naszymi wspólnotami.

Zapisy u Beaty Skulimy (po spotkaniach poniedziałkowych lub telefonicznie). 
Zmieniony: wtorek, 07 listopada 2017 22:56
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates