Ogłoszenia Wspólnoty
2017-10-09 Ogłoszenia Wspólnoty PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
środa, 11 października 2017 23:16

1. Dyżury

W najbliższy poniedziałek o modlitwę osłonową prosimy grupę Iwonki i Małgosi.

2. Spotkania modlitewne w październiku

Kontynuujemy lekturę „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. W tym tygodniu zalecamy przeczytać całą drugą oraz trzecią część Traktatu - "Zasadnicze prawdy dotyczące doskonałego nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny" oraz "Znamiona i praktyki prawdziwego nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny". Zachęcamy do codziennej lektury, nie zostawiajmy całej zalecanej części na koniec tygodnia.

Plan spotkań modlitewnych jest następujący:
19:00 - 19:50 - modlitwa uwielbienia
19:50 - 20:20 - katecheza
20:20 - 20:30 - ogłoszenia
20:30 - 22:00 - grupy dzielenia

3. Październik - miesiąc różańcowy

Październik jest miesiącem poświęconym w sposób szczególny Matce Bożej, dlatego też zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. W parafii św. Rodziny nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Nasza Wspólnota jest zaproszona do prowadzenia modlitwy w piątki. Osoby chętne do współprowadzenia proszone są o zgłaszanie się do Tereski R-G. Warto, abyśmy jednoczyli się w tej modlitwie jako Wspólnota. Bądźmy tam razem.

Zmieniony: czwartek, 12 października 2017 01:18
 
2017-10-02 Ogłoszenia Wspólnoty PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
poniedziałek, 02 października 2017 23:59

1. Dyżury

Dziękujemy osobom zaangażowanym za posprzątanie domu katechetycznego, przygotowanie liturgii oraz agapy.

W najbliższy poniedziałek o modlitwę osłonową prosimy grupkę Nutki i Renaty.

2. Spotkania modlitewne w październiku

Witamy wśród nas o. Marcina Sylwana Wirkowskiego OSPPE. Ojciec Marcin będzie głosił dla nas katechezy na spotkaniach poniedziałkowych.

Od dziś rozpoczynamy lekturę „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. W tym tygodniu zalecamy przeczytać całą pierwszą część Traktatu - "Konieczność nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny". Zachęcamy do codziennej lektury, nie zostawiajmy całej zalecanej części na koniec tygodnia.

Plan spotkań modlitewnych jest następujący:
19:00 - 19:50 - modlitwa uwielbienia
19:50 - 20:20 - katecheza
20:20 - 20:30 - ogłoszenia
20:30 - 22:00 - grupy dzielenia

Skład nowych grup dzielenia poznamy w ciągu najbliższego tygodnia bądź przed spotkaniem poniedziałkowym 9.10.

3. Mamy opiekuna! :)

Z ogromną radością informujemy, że ks. Wojciech Jaśkiewicz zgodził się nadal opiekować naszą Wspólnotą i wspierać nas swoją obecnością i radą. 

4. Październik - miesiąc różańcowy

Październik jest miesiącem poświęconym w sposób szczególny Matce Bożej, dlatego też zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. W parafii św. Rodziny nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Nasza Wspólnota jest zaproszona do prowadzenia modlitwy w piątki. Osoby chętne do współprowadzenia proszone są o zgłaszanie się do Tereski R-G. Warto, abyśmy jednoczyli się w tej modlitwie jako Wspólnota. Bądźmy tam razem.

5. Katechezy dla dorosłych

Co drugi wtorek od 2.10. po wieczornej Mszy św. w parafii św. Rodziny odbywają się katechezy dla dorosłych. Temat obecnego cyklu katechez: 10 Przykazań Bożych. 

Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej propozycji i pogłębienia swojej wiedzy oraz wiary poprzez udział w spotkaniach. Zaproś znajomych i sąsiadów!

6. Prośba o modlitwę

W tym tygodniu otoczmy modlitwą w sposób szczególny:

 • Zbyszka Z., 
 • Laurę i jej mamę Asię Z., 
 • tych, kórzy nam służą - ks. Wojtka, ks. Janusza, o.Marcina, o.Jarka, s.Marię.

Bóg zapłać!

Zmieniony: czwartek, 05 października 2017 16:53
 
2017-09-25 Ogłoszenia Wspólnoty PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
wtorek, 26 września 2017 10:17

1. Dyżury

O dyżur liturgiczny w następny poniedziałek prosimy grupę Tereski R-G. O przygotowanie Agapy (pod kierunkiem Gosi P.) prosimy grupę Kasi D-M. O posprzątanie domu katechetycznego prosimy grupę Henia B. (góra domu) oraz grupę Ani L-T. (dół). 

2. Plan spotkań w najbliższym czasie

Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy cykl spotkań, które mają na celu przybliżyć nas do osoby Maryi, a przez Nią do Jezusa.

Jak będą wyglądały nasze spotkania?

W najbliższy poniedziałek, w Święto Aniołów Stróżów, spotykamy się na wspólnej Eucharystii, którą będzie celebrował o. Marcin Sylwan Wirkowski OSPPE. Będzie to nasze pierwsze, inauguracyjne spotkanie z cyklu „Przez Maryję do Jezusa”. Od tego dnia rozpoczniemy lekturę „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii de Montfort. Kto jeszcze nie otrzymał książki - będzie można ją odebrać 2.10. 

Jak będziemy pracować z książką? Od 2.10. każdy indywidualnie w ciągu tygodnia powinien przeczytać określoną część Traktatu. Mamy na to miesiąc czasu – do 4.11. Przez ten miesiąc w poniedziałki o. Marcin będzie głosił dla nas konferencje pogłębiające wybrane tematy poruszone w Traktacie św. Ludwika. Po spotkaniu modlitewnym i nauczaniu będziemy spotykać się na Grupach Dzielenia.

W drugiej części naszego cyklu, to jest od 5.11. do 7.12., podejmiemy 33-dniowe przygotowanie do aktu oddania się w niewolę miłości Maryi. Przygotowanie będzie opierało się na książce „Przygotowanie do Aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”. W książce znajdziemy bardzo konkretne rozważania (Słowo Boże, pytania do refleksji, modlitwy), na każdy dzień przygotowania. Warto na to poświęcić ok.30 minut dziennie. Rozważania dotyczą następujących tematów: zerwanie z duchem świata, poznanie siebie, poznanie Maryi, poznanie Jezusa. Mają one na celu jak najlepsze przygotowanie nas do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Katechezę w tym czasie głosił nam będzie o. Jarosław Krawczyk. Będziemy wówczas zgłębiać teksty biblijne związane z Maryją. W tym czasie również będą odbywać się Grupy Dzielenia.

Czas tej formacji zakończy się 7.12. Natomiast 8.12. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi, każdy, kto będzie miał pragnienie w sercu i będzie czuł się gotowy – będzie mógł dokonać uroczystego Aktu oddania się Maryi w niewolę miłości. Decyzję o tym należy podjąć w wolności. Każdy kto chce dokonać takiego aktu zawierzenia, powinien maksymalnie, na ile jest to możliwe, zaangażować się w czas przygotowania do tego aktu. Warto zostawić na ten czas niepotrzebne sprawy, wycofać się nieco ze świata i podarować sobie samemu komfort wyciszenia i pogłębionej modlitwy. Osoby, które nie czują się na taki krok gotowe, są zaproszone do tego, by również przyjąć tą propozycję formacji, jako szansę na pogłębienie swojej więzi z Bogiem i lepsze poznanie siebie, Jezusa i Maryi. - Przygotowane rozważania i katechezy są propozycją dla całej Wspólnoty. 

Polecamy modlitwie całej Wspólnoty o.Marcina i o.Jarosława, którzy będą głosić nam Słowo, oraz siostrę Marię, która już teraz przygotowuje dla nas katechezy na kolejne miesiące. Prośmy dla nich o światło i prowadzenie Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej.

3. Prośba o modlitwę

W tym tygodniu otoczmy modlitwą w sposób szczególny:

 • Basię i Mariusza w wiadomej Bogu sprawie, 
 • Monikę P., 
 • zmarłego w ostatnim czasie Kazimierza, brata Waldka, 
 • oraz Radę Wspólnoty na czas rozeznawania. 

Bóg zapłać!

Zmieniony: niedziela, 01 października 2017 22:15
 
2017-09-04 Ogłoszenia Wspólnoty PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
czwartek, 07 września 2017 14:00
 1. Witamy wszystkich serdecznie po wakacjach, u progu nowego roku formacyjnego.
 1. Przez najbliższe 2 tygodnie (4-17.09) Ania przebywa na wakacjach w Chorwacji. Wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiam, ściskam i obiecuję modlitwę. Będę całą naszą Wspólnotę szczególnie polecać Matce Bożej w czasie wizyty w Medjugorje.
 1. Plan spotkań Wspólnoty we wrześniu jest następujący:
 • 4.09., godz.19:00 – Eucharystia. Po Eucharystii zapraszamy wszystkich na agapę. Prosimy, aby po agapie wszyscy włączyli się w sprzątanie.
 • 11.09., godz.19:00 – Spotkanie modlitewne. Po modlitwie będzie okazja do lepszego wzajemnego poznania się i integracji.
 • 18.09. – Spotkanie modlitewne. Po modlitwie Ania przedstawi wizję i plan funkcjonowania Wspólnoty w bieżącym roku.
 • 25.09. – Spotkanie modlitewne. Po modlitwie przedstawimy wypracowaną dotychczas organizację Wspólnoty i osoby odpowiedzialne.
 • Zachęcamy każdego, kto tylko może, by w poniedziałki, w które odbywają się spotkania modlitewne, spotykać się o godz.18 na wieczornej Eucharystii w parafii św. Rodziny.
 1. W dniach 23-24 września organizowany jest II Rajd Płomienia Pańskiego, tym razem w Góry Bardzkie. Zakwaterowanie i wyżywienie zorganizowane jest w Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej, w pobliżu twierdzy w Srebrnej Górze. Są to dawne koszary wojskowe przerobione na część hotelową i konferencyjną.
 1. W sobotę 09/09, parafia Świętej Rodziny zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Legnicy, gdzie miał miejsce ostatni w Polsce Cud Eucharystyczny. Uczestnicy będą brali udział w Eucharystii i we wspólnej modlitwie przed cudowną relikwią. Potem nastąpi przejazd do Krzeszowa i zwiedzanie pocysterskiego zespołu klasztornego, który jest uznany za Dolnośląską Perełkę Baroku. Zaplanowano również uczestnictwo w modlitwie w Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP przed wizerunkiem Matki Boskiej Łaskawej. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy u ks. Marcina, koszt 50 zł (ubezpieczenie, przewodnik, wstępy).
 1. Czynna jest już biblioteka, w każdy poniedziałek od 17:00 do 18:45. Zapraszamy do zapoznania się z nowym katalogiem.
 1. Zachęcamy do zapisywania się do II róży różańcowej w ramach modlitwy za Lidera.
 1. Wspólnota Źródło zaprasza do wzięcia udziału w „Różańcu do Granic”. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty i nawiązanie do obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. W ramach tej inicjatywy 7 października wzdłuż polskich granic ma stanąć "żywy łańcuch" osób modlących się różańcem. Wyjazd już w piątek 6 października do Dusznik-Zdroju, tam Msza święta i kolacja. Rano wspólna wyprawa do Zieleńca, tam Msza święta i procesja do wyznaczonego miejsca na odmówienie różańca. Po powrocie obiad, konferencja i nocne wielbienie Boga za to wydarzenie. Koszt 2 noclegów i posiłków to 150 zł, zaliczka 20 zł.
 1. Gotowy jest już fotoreportaż z Rekolekcji w Lewinie Kłodzkim. Łącznie do publikacji trafiło 700 zdjęć, które tworzą chronologiczną kronikę zdjęciową z Rekolekcji. Zapraszamy na stronę www.plomienpanski.pl do działu Galerie. Odnośniki - linki do galerii są także podane w artykule na stronie startowej Płomienia Pańskiego. Dodajmy, że jest to część portalu dostępna tylko dla osób posiadających konta i zalogowanych. Jeśli ktoś nie pamięta danych logowania – można zwrócić się o przypomnienie, jeśli nie masz konta – proszę napisz na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Kilkadziesiąt zdjęć z Rekolekcji jest też wydrukowanych w postaci kolażu foto na tablicy przed wejściem do kaplicy. Zapraszamy.
Zmieniony: czwartek, 07 września 2017 23:00
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates