Ogłoszenia Wspólnoty
Ogłoszenia Wspólnoty z 2018-01-15 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
sobota, 13 stycznia 2018 13:41

OGŁOSZENIA - 15.01.2018

1. Spotkanie z Andrzejem Sową

W najbliższą sobotę (20.01.) będziemy gościć w naszej Wspólnocie Andrzeja Sowę ps. „Kogut". Jest to człowiek z niezwykłą historią życia. Sięgnął dna – kradł, mieszkał na ulicy, zażywał śmiertelne dawki narkotyków i po ludzku jego życie nie miało już prawa trwać dalej. Jednak Bóg upomniał się o niego, Andrzej doświadczył cudu przemiany. Kiedyś wrak człowieka, dziś mąż i ojciec głoszący wielkie dzieła Boże i pracujący jako terapeuta osób uzależnionych.

Świadectwa Andrzeja będzie można wysłuchać w najbliższą sobotę. Spotkanie pod hasłem: „Zawsze masz szansę na nowe życie" odbędzie się w sobotę o godz. 16:00 w domu katechetycznym. Na spotkaniu będzie również czas na wspólną modlitwę.

Zachęcam do uczestnictwa oraz aby poinformować o tym wydarzeniu swoich znajomych i bliskich, i zachęcić ich do wysłuchania świadectwa Andrzeja.

Andrzeja będzie można również usłyszeć w niedzielę 21.01. w parafii Świętej Rodziny (podczas Mszy św. o godz. 12:30) i w parafii MB Pocieszenia (na Mszach św. o godz. 13.30 oraz 16.00).

2. Spotkanie modlitewne 22.01.

Wielu z nas osobiście, ale też jako Wspólnota oddaliśmy się Matce Bożej. Maryja w czasie swoich objawień, chociażby w Fatimie, często wyrażała troskę o ludzkość, prosiła o modlitwę za zbawienne grzeszników, których tak wielu idzie do piekła. Jedną z możliwych odpowiedzi dziecka Maryi na tę Jej troskę może być udział w dziele modlitewnym „Z Maryją ratuj człowieka" (www.ratunek.jasnagora.pl) i szerzenie go w Kościele. Polega ono na codziennej modlitwie w intencji zbawienia jednego, wybranego przez Boga człowieka.
Część z nas miała już okazję usłyszeć o tym co nieco w czasie grudniowej pielgrzymki na Jasną Górę. Będziemy mieli również taką okazję w następny poniedziałek. 22.01. będziemy gościć w naszej Wspólnocie o. Tomasza Tlałka OSPEE – ojca paulina z Jasnej Góry. O. Tomasz wygłosi dla nas konferencję na temat dzieła „Z Maryją ratuj człowieka". Zachęcam, żeby zaprosić na spotkanie osoby, które mogą być zainteresowane tematem.

3. Dyżury

O dyżur osłonowy na spotkaniu 22.01. prosimy grupę małżeńską Kasi i Grześka.

4. Seminarium „Rozwój. Jak współpracować z łaską"

W minioną sobotę odbyła się konferencja Marcina Gajdy na temat dynamiki rozwoju chrześcijańskiego. Bardzo serdecznie dziękuję Pawłowi oraz innym osobom pomagającym za organizację tego wydarzenia.
Jeśli ktoś z Was był na konferencji i chciałby podzielić się z innymi tym, co wartościowego wyniósł dla siebie z tego spotkania, lub byłby gotowy napisać krótką relację reporterską – prosimy o przesyłanie tekstów, które moglibyśmy opublikować na naszej stronie internetowej na adres mailowy Wspólnoty Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Przypominam o zadaniu domowym na najbliższe spotkanie w ramach seminarium (29.01.) – mamy do przeczytania I część książki Kim jestem (do strony 66) oraz do rozważenia fragment z Ewangelii Łk 15, 11-32.
Informację o grupach dzielenia przekażemy w przyszłym tygodniu.
Zamówione książki można odebrać u Tereski.

5. Pomoc Płomienia dla Rodzin z Syrii

W ubiegłym tygodniu Paweł informował o dziele „Rodzina Rodzinie" organizowanym przez Caritas Polska, mającym na celu pomoc rodzinom w Syrii poszkodowanym przez wojnę. Jako Wspólnota zdecydowaliśmy o włączeniu się w to dzieło. Na naszej stronie internetowej dostępny jest formularz, poprzez który można deklarować kwotę, jaką jesteśmy gotowi przekazać na ten cel miesięcznie od stycznia do czerwca w 2018r. Formularz pomoże nam oszacować, jaką kwotę będziemy przekazywać miesięcznie do Caritasu. Środki można przekazywać na konto Wspólnoty. Również środki złożone dziś do puszki zostaną w całości przekazane na ten cel.

6. Zaproszenie na czuwanie na Jasnej Górze – 3.02.

Wspólnota Galilea zaprasza nas do udziału w nocnym czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze w pierwszą sobotę lutego (3.02.). Jest to spotkanie organizowane dla wszystkich wspólnot Odnowy Archidiecezji Wrocławskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w czuwaniu, proszone są o zgłaszanie się do lidera. Dojazd zorganizujemy we własnym zakresie (autami lub pociągiem).

7. Poszukiwana opiekunka do dzieci na rekolekcjach

Potrzebna druga osoba do opieki nad dziećmi w czasie rekolekcji rodzinnych od 25.01 (od rana) do 28.01 (do obiadu) w Szklarskiej Porębie. Jest już chętny chłopak, więc najlepiej, by tą drugą osoba była kobieta, a jeszcze piękniej z gitarą. Ok. 12-14 dzieci w wieku od 14 lat (6) do 2-latka. Nocleg i wyżywienie (24-28.01) zapewnione.

8. Prośba o modlitwę

W tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o modlitwie: za s. Marię i uczestników naszego seminarium „Rozwój. Jak współpracować z łaską", za młodzież przebywającą na rekolekcjach zimowych, za kapłanów, którzy odbywają aktualnie wizyty duszpasterskie.

Zmieniony: poniedziałek, 15 stycznia 2018 17:14
 
Płomień Pański ofiarom wojny w Syrii PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
środa, 10 stycznia 2018 22:50

Chcemy pomóc Syryjczykom w Aleppo, uchodźcom z Syrii w Libanie oraz ubogim Libańczykom dotkniętym kryzysem uchodźczym.

rodzinarodzinieCaritas Polska realizuje Program Rodzina Rodzinie (http://rodzinarodzinie.caritas.pl/), który  polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii.

Caritas Polska oszacowała, że jedna rodzina potrzebuje na swoje podstawowe potrzeby miesięcznie około 510 zł. Jako Wspólnota Płomień Pański chcemy zadeklarować taką pomoc przez 6 miesięcy. 

Każda osoba, która wypełni formularz, zobowiąże się do wpłacania co miesiąc, począwszy od stycznia, zadeklarowanej na ten cel kwoty.

Wpłaty można dokonywać przelewając zadeklarowaną kwotę na rachunek Wspólnoty lub wrzucając ją do puszki wystawianej w każdy poniedziałek. W zależności od sumy zadeklarowanych kwot będziemy pomagali jednej lub kilku rodzinom. Pieniądze te będą przekazywane do Caritas już bezpośrednio z rachunku Płomienia Pańskiego.

Niech nasza miłość dotknie konkretne, potrzebujące osoby w Syrii. 

Formularz Deklaracji - TUTAJ.

Zmieniony: niedziela, 18 lutego 2018 13:11
 
Ogłoszenia Wspólnoty z 2018-01-08 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
poniedziałek, 08 stycznia 2018 07:51

OGŁOSZENIA - 08.01.2018

1. Seminarium formacyjne "Rozwój. Jak współpracować z łaską"

Rozpoczynamy seminarium formacyjne „Rozwój. Jak współpracować z łaską". Seminarium poprowadzi dla nas s. Maria Czepiel. Spotkania odbędą się: 8 i 29 stycznia, 5, 12, 19 i 26 lutego.

Uczestnictwo w seminarium zakłada: uczestnictwo w poniedziałkowych spotkaniach (konferencja siostry + modlitwa uwielbienia), udział w grupie dzielenia, osobiste spotkania ze Słowem Bożym (min. 15 minut dziennie), lekturę wskazanych przez siostrę fragmentów książki Gajdów, chociaż pół godziny adoracji w tygodniu.

Pierwsze spotkanie w ramach grup dzielenia odbędzie się 29. stycznia po spotkaniu modlitewnym. Informacja o przydzieleniu do grupy zostanie przekazana do 22. stycznia.

Zamówione książki będzie można odebrać u Tereski po Mszy Świętej 15. stycznia.

Pamiętajmy o modlitwie za siebie nawzajem, a w sposób szczególny za s. Marię.

2. Konferencja M.Gajdy "Dynamika chrześcijańskiego rozwoju duchowego" - 13.01.

Wszystkich uczestników seminarium zapraszamy na konferencję pt. „Dynamika chrześcijańskiego rozwoju duchowego", którą wygłosi Marcin Gajda. Konferencja odbędzie się w sobotę, 13 stycznia, o godz. 18:30 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego.
Na konferencję nie obowiązują zapisy. Dla uczestników naszego seminarium wstęp na konferencję jest bezpłatny. I naprawdę warto tam być!

3. Spotkania Wspólnoty w styczniu

15 stycznia spotykamy się o godz. 19:00 na wspólnej Eucharystii w kaplicy domu katechetycznego. Po Eucharystii wszystkich zapraszamy na Agapę. 

22 stycznia zapraszamy na godz. 19 na wspólną modlitwę uwielbienia. 

4. Spotkanie z Andrzejem Sową - 20.01., godz.16:00

W sobotę 20 stycznia będziemy gościć w naszej wspólnocie Andrzeja Sowę. Jest to człowiek o niezwykłej historii życia. Historii, która pokazuje, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Że nie ma ciemności, z której nie byłby w stanie wydobyć swoich dzieci.
Zapraszamy na godz. 16:00 do domu katechetycznego na spotkanie z Andrzejem, wysłuchanie jego świadectwa i wspólną modlitwę.

5. Rekolekcje letnie 2018

W tym roku rekolekcje letnie odbędą się w Lewinie Kłodzkim w terminie 18-25. sierpnia. Proszę uwzględnić to przy planowaniu urlopów na 2018 rok. :) Rekolekcje wstępnie zgodził się poprowadzić dla nas o. Piotr Koloch OMI, który był z nami również w ubiegłym roku. O. Piotr bardzo serdecznie pozdrawia całą naszą Wspólnotę.

6. Dyżury

O dyżur sprzątający w tym tygodniu, przed Eucharystią, poprosimy grupy: Henryka i Bogdana (góra domu) oraz małżeńską Doroty i Olka (dół domu).
Dyżur liturgiczny podejmuje grupa Iwonki i Małgosi.
O pomoc w przygotowaniu Agapy proszę grupę Hani i Eli.

7. Kurs dla małżeństw 9.02 – 23.03.

9. lutego (piątek) w parafii świętej Rodziny rozpocznie się kurs dla małżeństw. Spotkania odbywać się będą co tydzień, przez siedem kolejnych piątków, do 23. marca, o godz. 18:30.

Kurs jest przygotowywany i organizowany przez osoby z naszej Wspólnoty. Wszystkich członków Wspólnoty proszę o modlitwę w intencji tego dzieła, za małżeństwa prowadzące kurs oraz biorące w nim udział. Proszę też wszystkich o gotowość do pomocy przy organizacji - czy to w kuchni, czy przy dzieciach, czy przy jakichkolwiek sprawach organizcyjnych, o których będziemy jeszcze szczegółowo informować.

8. Patron na 2018 rok

Tradycją w Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna, jest coroczne losowanie patronów na nowy rok. Dzięki stronie Faustyna.pl teraz każdy może wylosować patrona na rok 2018! Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy oraz przesłanie, najczęściej z „Dzienniczka".
Zachęcam do przeczytania świadectwa na ten temat oraz wylosowania swojego patrona.

9. Postanowienie noworoczne Wspólnoty

Jako Wspólnota chcemy przyłączyć się do dzieła Rodzina Rodzinie, organizowanego przez Caritas Polska. Jest to dzieło pomocy rodzinom mieszkającym w Syrii poszkodowanym przez wojnę. http://rodzinarodzinie.caritas.pl/
Środki można przekazywać na konto Wspólnoty wpisując w tytule przelewu "Rodzina Rodzinie", bądź też do puszki Fundusz Pomocowy w poniedziałki, w które spotykamy się na wspólnej Eucharystii i Agapie.

Zmieniony: wtorek, 09 stycznia 2018 21:32
 
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
sobota, 23 grudnia 2017 14:11

"Mario czy już wiesz, Kim okaże się Twój Syn, Twój mały chłopiec?
Mario czy Ty wiesz, że te stópki dwie po wodzie będą kroczyć?
Czy Ty wiesz, że ta mała dłoń powstrzyma wielki wiatr?
Że dałaś życie Temu, kto Tobie życie da?"

Pragnę Wam wszystkim Kochani życzyć w te Święta Bożego Narodzenia zatrzymania się i ZADZIWIENIA przeogromną i niesłychaną miłością Stwórcy, który stał się małym chłopcem, by być blisko nas, swoich dzieci. Refleksji nad Jego pragnieniem oddania się z miłości. Zachwycenia Jego pokorą i chęcią służenia, która potem podobnie objawiła się w czasie Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Pan umywał uczniom stopy jak niewolnik i zostawił im Siebie całego pod postacią chleba i wina.

Ania Sikora

Zmieniony: środa, 27 grudnia 2017 10:01
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
RocketTheme Joomla Templates