Dzięki za dziś

Wierzymy i pragniemy, aby nasza wiara rosła i umacniała się.

Najlepszym sposobem na umacnianie się wiary jest świadectwo.

Zapraszamy Was, a dokładniej Ciebie, do dzielenia się tym, co każdego dnia Pan Bóg czyni w Twoim życiu. Nazwaliśmy stronę "Dzięki za dziś", bo najprostszą formą takiego dzielenia może być podziękowanie Panu Bogu za ... no właśnie, za co?

Każdego 1. dnia miesiąca będziemy otwierać nowy artykuł, w którym zamieszczane będą nasze wpisy. Proponujemy przesyłanie krótkich podziękowań  na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (jak Dzięki za dziś Płomień Pański). Osoby zalogowane mogą swoje wpisy umieszczać w komentarzach do tego artykułu. Zawartość każdego maila i wpisu zostanie przeniesiona do artykułu z danego miesiąca.

Umacniajmy się wzajemnie!
Uwrażliwiajmy się na obecność Boga w naszym życiu!
Dzielmy się Nim! Czerwiec 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 kwietnia 2019 00:00

dzd czerwiec 2019Błogosławiony jesteś, Panie Boże naszych ojców
-
pełen chwały i wywyższony na wieki. 
Błogosławione niech będzie Twoje imię pełne chwały
i świętości - chwalebne i wywyższone na wieki. 
Błogosławiony jesteś w przybytku świętej Twojej chwały - chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko. 
Błogosławiony jesteś na tronie Twego królestwa - chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko. 
Błogosławiony jesteś Ty, co spoglądasz w otchłanie, 
co na Cherubach zasiadasz
pełen chwały i wywyższony na wieki. 
Błogosławiony jesteś na sklepieniu nieba - pełen chwały i sławny na wieki. 
Wszystkie Pańskie dzieła, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Aniołowie Pańscy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Niebiosa, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Wszystkie wody pod niebem, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Wszystkie potęgi, błogosławcie Pana, 
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (Dn 3, 52nn)

Wszystkie stworzenia są wezwane przez Słowo Boże, by chwalić i błogosławić Stwórcę. Przyłącz się zatem. Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

26.06.2019.

Za siedem lat istnienia "Dzięków za dziś", za Beatkę, która to wymyśliła i zainicjowała. Za wszystkich umieszczających tu podziękowania, regularnie lub od czasu do czasu. Za naszą stronę i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób i w jakimkolwiek momencie przyczyniali się do jej współtworzenia. Za ludzi, którym się CHCE. Dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Zmieniony: środa, 26 czerwca 2019 20:05
Więcej…
 
Maj 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 kwietnia 2019 00:00

dzd maj 2019

Chcę błogosławić Pana w każdym czasie, na ustach moich zawsze Jego chwała. Dusza moja będzie się chlubiła w Panu, niech słyszą pokorni i niech się weselą! Uwielbiajcie ze mną Pana, imię Jego wspólnie wywyższajmy! Szukałem Pana, a On mnie wysłuchał i uwolnił od wszelkiej trwogi. Spójrzcie na Niego, promieniejcie radością, a oblicza wasze nie zaznają wstydu. Oto biedak zawołał, a Pan go usłyszał, i wybawił ze wszystkich ucisków. Anioł Pana zakłada obóz warowny wokół bojących się Jego i niesie im ocalenie. Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan, szczęśliwy człowiek, który się do Niego ucieka. Bójcie się Pana, święci Jego, gdyż bogobojni nie doświadczają biedy. Możni zubożeli i zaznali głodu; a szukającym Pana żadnego dobra nie zabraknie. Pójdźcie, synowie, słuchajcie mnie; nauczę was bojaźni Pańskiej. Jakim ma być człowiek, co miłuje życie i pragnie dni, by zażywać szczęścia? Powściągnij swój język od złego, a twoje wargi od słów podstępnych! Odstąp od złego, czyń dobro; szukaj pokoju, idź za nim! Oczy Pana [zwrócone są] ku sprawiedliwym, a Jego uszy na ich wołanie. Wołali, a Pan ich wysłuchał i uwolnił od wszystkich przeciwności. Oblicze Pana [zwraca się] przeciw źle czyniącym, by pamięć o nich wygładzić z ziemi. Pan jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu. Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego; lecz ze wszystkich Pan go wybawia.  Strzeże On wszystkich jego kości: ani jedna z nich nie ulegnie złamaniu. Zło sprowadza śmierć na przewrotnego, wrogów sprawiedliwego spotka kara. Pan uwalnia dusze sług swoich, nie dozna kary, kto się doń ucieka. (Psalm 34)

Święty Paweł zachęca Tesaloniczan:
"Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was". Ta zachęta wciąż jest aktualna - również dla każdego z nas. W każdym położeniu dziękujcie...

Dziękuj i Ty. Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

31.05.2019.

Za Mozarta, Faurego, Debussiego, Szymanowskiego, Blechacza, Kim, no i za Chopina, czyli za kolejny wspaniały koncert w NFM - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za Freda, solenizanta będącego pod opieką św. Ferdynanda, króla hiszpańskiego (XII/XIII w.) - jak on zasłużonego budowniczego (głównie kościołów) ...

mw

30.05.2019.

Dziękuję, że troszczysz się o moje finanse.

Marysia

Dziękuję za zdolnych ludzi, którzy potrafią wykonać i dopasować szyby do każdego auta i każdej maszyny - jest taka firma specjalistyczna w Oświęcimiu... Dziękuję! Dziękuję za każde dobro jakie się dzieje!

mw

29.05.2019.

Za pięknie napisane przez jedną z rodzin parafialnych uzasadnienie kandydatury ks. Janusza na Proboszcza Roku i przypomnienie, że głosowanie polega na codziennym sms-ie do Radia Rodzina na numer 71160 lub/i internetowym zagłosowaniu na stronie Radia. Dziękuję za dotychczasowe głosy, których jest za mało, jeszcze za mało, stanowczo za mało...

mw

Zmieniony: sobota, 01 czerwca 2019 20:54
Więcej…
 
Kwiecień 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

trinityawię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś *
i nie pozwoliłeś mym wrogom naśmiewać się ze mnie.
Panie, mój Boże, †
z krainy umarłych wywołałeś moją duszę *
i ocaliłeś mi życie spośród schodzących do grobu.
Śpiewajcie psalm, wszyscy miłujący Pana *
i pamiętajcie o Jego świętości.
Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilę, †
a Jego łaska przez całe życie. *
Płacz nadchodzi z wieczora, a rankiem wesele.
Wysłuchaj mnie, Panie, zmiłuj się nade mną, *
Panie, bądź moją pomocą.
Zamieniłeś w taniec mój żałobny lament, *
Boże mój i Panie, będę Cię sławił na wieki.
(Psalm 30) 


Psalmista opisuje swoją sytuację, a potem wychwala Boga, który okazał dobroć i wsparcie. Pisze konkretnie o Jego pomocy i interwencji. Bierzmy przykład!

Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

29.04.2019.

Dziękuję za Eucharystię w intencji Seniorów i spotkanie poświąteczne w radości, a także zadumie nad treścią wezwania biskupiego: "Obudź się Warszawo!".

mw

28.04.2019.

Dziękuję za święto Miłosierdzia, jedyne święto z polecenia Pana Jezusa danego s. Faustynie, za godzinę łaski dla nawet największych grzeszników, za tyle osób korzystających dzisiaj z sakramentu pojednania. Dziękuję za chrzest św. Ali - 17 lat temu, za wszystkie dzieci, które dzisiaj zostały ochrzczone, a także za Jerycho modlitewne wieloparafialne, wypraszające łaski dla naszej Ojczyzny, dla Kościoła i wszystkich chrześcijan...

mw

Zmieniony: środa, 01 maja 2019 22:08
Więcej…
 
Marzec 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

Cithare

Dobrze jest dziękować Panu
i śpiewać imieniu Twemu, o Najwyższy;
głosić z rana Twoją łaskawość,
a wierność Twoją podczas nocy,
na harfie dziesięciostrunnej i lirze,
i pieśnią przy dźwiękach cytry.

(Ps 92, 2-4)

Tak wygląda cytra - instrument na chwałę Pana. Piękny i pięknie brzmi, choć rzadko to obecnie można usłyszeć.
Jednak aby chwalić Pana i Mu dziękować, nie musisz umieć grać na cytrze lub harfie. Jeśli chcesz Go chwalić, podziel się swoją radością i wdzięcznością - zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz zobaczyć, za co dziękowaliśmy w marcu - kliknij "Więcej".

Zmieniony: poniedziałek, 01 kwietnia 2019 12:26
Więcej…
 
Luty 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 30 grudnia 2018 21:19

biblia-03-2014

Wiele jest Słów w Biblii, mówiących o wdzięczności. Przykłady można mnożyć. Najbardziej znane - to psalmy pełne dziękczynienia, uwielbienia, czci. Lecz nie tylko w Księdze Psalmów Pan zachęca nas do docenienia tego, co odeń otrzymujemy.

Obyśmy nie byli ludźmi, którzy co dzień przechodzą obojętnie przez deszcz Bożych darów, lub co gorsza - otwierają parasol.

Jeśli chcesz wyrazić tutaj swoje dziękczynienie, zostaw komentarz po zalogowaniu lub napisz:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz zobaczyć, za co dziękowaliśmy w lutym - kliknij "Więcej".

Zmieniony: poniedziałek, 01 kwietnia 2019 10:31
Więcej…
 
Styczeń 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 30 grudnia 2018 21:19

dzd-styczen-2019"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy. Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe. Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce. Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany. Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość."

Jeśli zdaje Ci się, że nie masz za co dziękować, to zawsze możesz Mu podziękować za Jego niewyczerpaną cierpliwość.

A cierpliwość Pana naszego zbawienna jest.

Jeśli chcesz zobaczyć, za co dziękowaliśmy w styczniu, kliknij "Więcej".

Zmieniony: wtorek, 05 lutego 2019 20:50
Więcej…
 
Grudzień 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

dzd-grudzien2018

Zaprawdę, godne to i sprawiedliwe, * aby Ciebie, Boże, chwaliły niebo i ziemia. Chociaż nie potrzebujesz naszego uwielbienia, * pobudzasz nas jednak swoją łaską, * abyśmy Tobie składali dziękczynienie. * Nasze hymny pochwalne niczego Tobie nie dodają, * ale się przyczyniają do naszego zbawienia, * przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dlatego zjednoczeni z chórami Aniołów, * wysławiamy Ciebie, z radością wołając...

Nasze hymny pochwalne przyczyniają się do naszego zbawienia. 

Jeśli chcesz zobaczyć, za co dziękowaliśmy w grudniu, kliknij "Więcej".

Zmieniony: wtorek, 01 stycznia 2019 21:51
Więcej…
 
Listopad 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

dzd listopad 2018

Zaiste, o ludu, który zamieszkujesz Syjon w Jerozolimie, nie będziesz gorzko płakał. Rychło okaże ci On łaskę na głos twojej prośby. Ledwie usłyszy, odpowie ci. Choćby ci dał Pan chleb ucisku i wodę utrapienia, twój Nauczyciel już nie odstąpi, ale oczy twoje patrzeć będą na twego Mistrza. Twoje uszy usłyszą słowa rozlegające się za tobą: «To jest droga, idźcie nią!», gdybyś zboczył na prawo lub na lewo. Wtedy za nieczyste uznasz srebrne obicia twych bożków i złote odzienia twych posągów. Wyrzucisz je jak brudną szmatę. Powiesz im: «Precz!». On użyczy deszczu na twoje zboże, którym obsiejesz rolę, a chleb z urodzajów gleby będzie soczysty i pożywny. Twoja trzoda będzie się pasła w owym czasie na rozległych łąkach. Woły i osły obrabiające rolę żreć będą paszę dobrze przyprawioną, która została przewiana opałką i siedlaczką. Przyjdzie do tego, iż po wszystkich wysokich górach i po wszystkich wzniesionych pagórkach znajdą się strumienie płynących wód na czas wielkiej rzezi, gdy upadną warownie. Wówczas światło księżyca będzie jak światło słoneczne, a światło słońca stanie się siedmiokrotne, jakby światło siedmiu dni - w dniu, gdy Pan opatrzy rany swego ludu i uleczy jego sińce po razach (Iz 30, 19nn)

Obietnice Pańskie przekraczają nasze najśmielsze oczekiwania. Gdy nam ciężko i źle, możemy wpatrywać się w Jego zapowiedzi i czerpać pokrzepienie. A gdy nam dobrze i radośnie? Też się wpatrujmy - i dziękujmy :)

Jeśli chcesz zobaczyć, za co dziękowaliśmy w listopadzie, kliknij "Więcej".

Zmieniony: wtorek, 01 stycznia 2019 21:51
Więcej…
 
Październik 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

download 20180930 165851

Z całego serca będę chwalił Pana
w radzie sprawiedliwych i na zgromadzeniu.
Wielkie są dzieła Pana,
zgłębiać je mają wszyscy, którzy je miłują.

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i pełne prawdy,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i z mocą.

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze.
Imię Jego jest święte i wzbudza trwogę,
a Jego sprawiedliwość będzie trwać na wieki.

 

Piękna złota polska jesień. Radujmy się i chwalmy Pana za wszystko i wszędzie.

Jeśli chcesz się podzielić swoją radością i wdzięcznością, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w październiku? Kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 31 października 2018 21:37
Więcej…
 
Wrzesień 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

(c) Siostra Magdalena Rejek

Miej ufność w Panu i czyń to, co dobre,
a będziesz mieszkał na ziemi i żył bezpiecznie.
Raduj się w Panu,
a On spełni pragnienia twego serca.

Powierz Panu swą drogę,
zaufaj mu, a On sam będzie działał.
On sprawi, że twa sprawiedliwość zabłyśnie jak światło,
a prawość twoja jak blask południa.

Odstąp od złego, czyń dobrze,
abyś mógł przetrwać na wieki.
Gdyż Pan miłuje sprawiedliwość
i nie opuszcza swych świętych. (Ps 37)

Radujmy się w Panu i dziękujmy za wszystko i wszędzie.

Jeśli chcesz się podzielić swoją radością i wdzięcznością, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu we wrześniu? Kliknij Więcej...

Zmieniony: poniedziałek, 01 października 2018 22:34
Więcej…
 
Sierpień 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

PICT0289-001

Chwal, duszo moja, Pana.
Będę chwalił Pana do końca swego życia,
będę śpiewał mojemu Bogu,
dopóki istnieję.

Nie pokładajcie ufności w książętach
ani w człowieku, który zbawić nie może.
Gdy duch go opuści, znowu w proch się obraca
i przepadają wszystkie jego zamiary.

Szczęśliwy ten, kogo wspiera Bóg Jakuba,
kto pokłada nadzieję w Panu Bogu.
On stworzył niebo i ziemię, i morze
ze wszystkim, co w nich istnieje. (Ps 146)

Wakacje, urlopy, wypoczynek, rekolekcje... Jest za co dziękować Panu Bogu i chwalić Go.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w sierpniu? Kliknij Więcej...

Zmieniony: poniedziałek, 01 października 2018 22:33
Więcej…
 
Lipiec 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

download 20180425 191516-001

Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś
i nie pozwoliłeś mym wrogom naśmiewać się ze mnie.
Panie, Boże mój, z krainy umarłych wywołałeś moją duszę
i ocaliłeś mi życie spośród schodzących do grobu.

Śpiewajcie psalm wszyscy miłujący Pana
i pamiętajcie o Jego świętości.
Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilę,
a Jego łaska przez całe życie.

Wysłuchaj mnie, Panie, zmiłuj się nade mną,
Panie, bądź moją pomocą.
Zamieniłeś w taniec mój żałobny lament.
Boże mój i Panie, będę Cię sławił na wieki. (Ps 30)


Wakacje, urlopy, wypoczynek... W tym letnim czasie nie zapominajmy o chwaleniu naszego Ojca i dziękowaniu Mu.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w lipcu? Kliknij Więcej...

Zmieniony: czwartek, 02 sierpnia 2018 20:31
Więcej…
 
Czerwiec 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

ikona-sw-rodziny-duza-001


Dziękczynienie.

Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie;
s
łużcie Panu z weselem! 
Wśród okrzyków radości stawajcie przed Nim! 
Wiedzcie, że Pan jest Bogiem: On sam nas stworzył,
my Jego własnością, j
esteśmy Jego ludem,
owcami Jego pastwiska. 
Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia, 
wśród hymnów w Jego przedsionki; 

chwalcie Go i błogosławcie Jego imię! 
Albowiem dobry jest Pan, łaskawość Jego trwa na wieki, 
a wierność Jego przez pokolenia
 (Ps 100).


Wdzięczność to budulec relacji z Bogiem i z innymi ludźmi. Wyjście poza siebie. Dostrzeżenie drugiego i jego troski o mnie. Dostrzeżenie dobroci Boga.

Dostrzegasz ją? Chcesz się podzielić? Śmiało.

Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w czerwcu? Kliknij Więcej...

Zmieniony: czwartek, 02 sierpnia 2018 20:31
Więcej…
 
Maj 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

download 20180419 095909-001Niech Cię wielbią Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.

Aby synom ludzkim oznajmić Twoją potęgę
i wspaniałość chwały Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

Pan jest wierny we wszystkich swoich słowach
i we wszystkich dziełach swoich święty.
Niech usta moje głoszą chwałę Pana,
a Jego święte imię niech wielbi wszystko, co żyje.

 (Ps 145)

Pan jest wierny.
I my też wiernie pragniemy głosić chwałę Pana.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w maju? Kliknij Więcej...

Zmieniony: czwartek, 02 sierpnia 2018 20:32
Więcej…
 
Kwiecień 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 30 marca 2018 20:38

Kamień odrzucony przez budujących
stał się kamieniem węgielnym.
Stało się to przez Pana
i cudem jest w naszych oczach.

swiatlo-swiecy-002

Co jest cudem w naszych oczach - Twoich, moich.... każdego dnia?

Jeśli wiesz - i jeśli chcesz się tym dzielić - zostaw komentarz pod tym artykułem
(po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w kwietniu? Kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 01 maja 2018 22:39
Więcej…
 
Marzec 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 28 lutego 2018 21:37

Chwal, Jerozolimo, Pana, Desert Paintbrush
chwal Boga twego, Syjonie!
Umacnia bowiem zawory bram twoich
i błogosławi synom twoim w tobie.
Zapewnia pokój twoim granicom,
nasyca ciebie najlepszą pszenicą.
Na ziemię zsyła swoje orędzie,
mknie chyżo Jego słowo.
On daje śnieg niby wełnę,
a szron jak popiół rozsiewa.
Ciska swój grad jak okruchy chleba;
od Jego mrozu ścinają się wody.
Posyła słowo swoje i każe im tajać;
każe wiać swemu wiatrowi, a spływają wody.
Obwieścił swoje słowa Jakubowi,
Izraelowi ustawy swe i wyroki.
Żadnemu narodowi tak nie uczynił:
o swoich wyrokach ich nie pouczył. (Ps 147)

Jezus mówił do świętej Faustyny: "Bądź wdzięczna za najdrobniejszą łaskę moją, bo ta wdzięczność zniewala mnie do udzielania ci nowych łask". Jeśli chcesz włączyć się w realizację tego zalecenia, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w marcu? Kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 01 maja 2018 20:27
Więcej…
 
Luty 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 30 grudnia 2017 00:00

P8190042-001Bądź błogosławiony, o Panie,
Boże ojca naszego, Izraela,

na wieki wieków.
Twoja jest, o Panie, wielkość,
moc, sława, majestat i chwała,

bo wszystko, co jest na niebie i na ziemi,
jest Twoje.

Do Ciebie, Panie, należy królowanie
i ten, co głowę wznosi ponad wszystkich.
Bogactwo i chwała od Ciebie pochodzi.
Ty nad wszystkim panujesz,
a w ręku Twoim moc i siła,

i ręką Twoją wywyższasz
i utwierdzasz wszystko.

[1 Krn 29,10-11ab.11cd-12]

Jeśli chcesz wielbić Boga i dziękować Mu, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w lutym? Kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 01 maja 2018 20:26
Więcej…
 
Styczeń 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 30 grudnia 2017 00:00

Z nadzieją czekałem na Pana, 2009 Erik Stensland
a On się pochylił nade mną 
i wysłuchał mego wołania. 
Włożył mi w usta pieśń nową, 
śpiew dla naszego Boga.

Jeśli chcesz wielbić Boga i dziękować Mu, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w styczniu? Kliknij Więcej...

Zmieniony: czwartek, 01 lutego 2018 22:15
Więcej…
 
Grudzień 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 28 listopada 2017 00:00

DZD-12-2017Synowie ludzcy, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
    Izraelu, błogosław Pana,
    chwal i wywyższaj Go na wieki!
Kapłani Pańscy, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
    Słudzy Pańscy, błogosławcie Pana,
    chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Duchy i dusze sprawiedliwych, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
    Święci i pokornego serca, błogosławcie Pana,
    chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Wychwalajcie Pana, bo łaskawy,
bo na wieki Jego łaskawość.
    Wszyscy bogobojni,
    błogosławcie Pana, Boga bogów,
    chwalcie i wysławiajcie,
    bo na wieki Jego łaskawość.

Młodzieńcy chwalili i błogosławili Pana będąc w poważnej opresji - zostali wrzuceni do rozpalonego pieca.
Przed nami Adwent - czas ciszy i skupienia. Oczekując na narodziny Dzieciątka odpowiedzmy na wezwanie młodzieńców i chwalmy Boga nie tylko wtedy, gdy jest nam dobrze...

Jeśli zechcesz uwielbić Boga i podziękować Mu, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w grudniu? Kliknij Więcej...

Zmieniony: poniedziałek, 01 stycznia 2018 21:37
Więcej…
 
Listopad 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 maja 2017 00:00

dzd-listopad2017Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
    Dusza moja pragnie Boga, 
    Boga żywego: 
    kiedyż więc przyjdę i ujrzę 
    oblicze Boże? 
Łzy stały się dla mnie chlebem 
we dnie i w nocy, 
gdy mówią mi co dzień: 
"Gdzie jest twój Bóg?" 
    Gdy wspominam o tym,
    rozrzewnia się dusza moja we mnie, 
    ponieważ wstępowałem do przedziwnego namiotu, 
    do domu Bożego, 
    wśród głosów radości i dziękczynienia 
    w świątecznym orszaku.

Psalmista, gdy jest mu ciężko, radzi sobie wspominając piękne chwile z Panem Bogiem. Rozrzewnia się z wdzięczności.

A ja? Kiedy ostatnio rozrzewniłam/rozrzewniłem się na myśl o dobroci Boga?

Jeśli zechcesz uwielbić Boga i podziękować Mu za Jego dobroć, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w listopadzie? Kliknij Więcej...

Zmieniony: piątek, 01 grudnia 2017 18:31
Więcej…
 
Październik 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 maja 2017 00:00

dzd-10-2017

Kto się w opiekę oddał Najwyższemu
i mieszka w cieniu Wszechmocnego,

mówi do Pana: „Tyś moją ucieczką i twierdzą,
Boże mój, któremu ufam”.
  Bo On sam cię wyzwoli z sideł myśliwego

  i od słowa niosącego zgubę.
  Okryje cię swoimi piórami,
  pod Jego skrzydła się schronisz.
Wierność Jego jest puklerzem i tarczą;

nie ulękniesz się strachu nocnego.
Ani strzały za dnia lecącej,
ani zarazy, co skrada się w mroku,
ani moru niszczącego w południe.
  Nie przystąpi do ciebie niedola,

  a cios nie dosięgnie twego namiotu.
  Bo rozkazał swoim aniołom,
  aby cię strzegli na Wszystkich twych drogach.

Jeśli chcesz uwielbiać Boga i dziękować za Jego niezawodną opiekę, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w październiku? Kliknij Więcej... 

Zmieniony: środa, 01 listopada 2017 15:07
Więcej…
 
Wrzesień 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 maja 2017 00:00

dzd-09-2017

 Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza

Boże mój, Boże, szukam Ciebie
i pragnie Ciebie moja dusza.
Ciało moje tęskni za Tobą,
jak ziemia zeschła i łaknąca wody.

Oto wpatruję się w Ciebie w świątyni,
by ujrzeć Twą potęgę i chwałę.
A Twoja łaska jest cenniejsza od życia,
więc sławić Cię będą moje wargi.

Będę Cię wielbił przez całe me życie
i wzniosę ręce w imię Twoje.
Moja dusza syci się obficie,
a usta Cię wielbią radosnymi wargami.

Bo stałeś się dla mnie pomocą
i w cieniu Twych skrzydeł wołam radośnie:
Do Ciebie lgnie moja dusza,
prawica Twoja mnie wspiera.

 

Jeśli chcesz uwielbiać Boga radosnymi wargami, dziękując Mu i Go chwaląc, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu we wrześniu? Kliknij Więcej... 

Zmieniony: środa, 01 listopada 2017 15:06
Więcej…
 
Sierpień 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 maja 2017 00:00

dzd-08-2017

 Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia

Dzieła Pana są sprawiedliwe,
wszystkich uciśnionych ma w swojej opiece.
Drogi swoje objawił Mojżeszowi,
swoje dzieła synom Izraela.

Miłosierny jest Pan i łaskawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Nie zapamiętuje się w sporze,
nie płonie gniewem na wieki.

Nie postępuje z nami według naszych grzechów,
ani według win naszych nam nie odpłaca.
Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią,
tak wielka jest łaska Pana dla Jego czcicieli.

Jak odległy jest wschód od zachodu,
tak daleko odsunął nasze od nas winy.
Jak ojciec lituje się nad dziećmi,
tak Pan lituje się nad tymi, którzy się Go boją.

 

Jeśli chcesz uwielbiać Boga, chwalić Go i dziękować Mu, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w sierpniu? Kliknij Więcej... 

Zmieniony: środa, 01 listopada 2017 15:05
Więcej…
 
Lipiec 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 maja 2017 00:00


Wielbi dusza moja Pana,
i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.
Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.
Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd
wszystkie pokolenia,
gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest Jego imię -
a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją.
On przejawia moc ramienia swego,
rozprasza [ludzi] pyszniących się
zamysłami serc swoich.
Strąca władców z tronu,
a wywyższa pokornych.
Głodnych nasyca dobrami,
a bogatych z niczym odprawia.
Ujął się za sługą swoim, Izraelem,
pomny na miłosierdzie swoje -
jak przyobiecał naszym ojcom -
na rzecz Abrahama i jego potomstwa na wieki.


Jeśli chcesz uwielbiać Boga z Maryją, chwalić i dziękować Mu wobec narodów,
zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w lipcu? Kliknij Więcej... 

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:47
Więcej…
 
Czerwiec 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 maja 2017 00:00

dzd-06-2017

Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się u Ciebie, 
mówię do Pana: „Tyś jest Panem moim”. 
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem, 
to On mój los zabezpiecza.
Błogosławię Pana, bo dał mi rozsądek, 
bo serce napomina mnie nawet nocą. 
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy, 
On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje.
Dlatego cieszy się moje serce i dusza raduje.

Jeśli chcesz wyrazić swoją wdzięczność i radość, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 Jeśli chcesz dowiedzieć się, co radowało nas w czerwcu - kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:46
Więcej…
 
Maj 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 29 stycznia 2017 19:42

Sprawiedliwi, radośnie wołajcie na cześć Pana, 
prawym przystoi pieśń chwały. 
Sławcie Pana na cytrze, 
grajcie Mu na harfie o dziesięciu strunach.

Nie każdy może sławić Pana grą na cytrze lub na harfie.

Ale każdy może chwalić Pana śpiewem, tańcem, modlitwą, gestem.

Jeśli chcesz Mu dziękować słowem, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w maju, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:49
Więcej…
 
Kwiecień 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 29 stycznia 2017 19:42

dzd kwiecien 2017 Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa,
On napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym
na wyżynach niebieskich - w Chrystusie.
W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata,
abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem.
Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa,
według postanowienia swej woli,
ku chwale majestatu swej łaski,
którą obdarzył nas w Umiłowanym.


Istniejemy ku chwale majestatu Boga. Czyż to nie jest powód, aby Mu dziękować? Przede wszystkim za to, że tak pięknie i w takim celu nas stworzył.

Ale Bóg jest godzien dziękczynienia za wszystko, co nas spotyka...

Jeśli chcesz Mu dziękować, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w kwietniu, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:50
Więcej…
 
Marzec 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 29 stycznia 2017 19:42

druga opcjaZmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego.

Uznaję bowiem nieprawość swoją,
a grzech mój jest zawsze przede mną.
Przeciwko Tobie zgrzeszyłem
i uczyniłem, co złe jest przed Tobą.

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha.
Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi świętego ducha swego.

Przywróć mi radość z Twojego zbawienia
i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.
Panie, otwórz wargi moje,
a usta moje będą głosić Twoją chwałę.

Pragnę głosić Twoją chwałę Panie, dziękując za wszystko, co mnie spotyka. Jeśli też chcesz to zrobić, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Panu w marcu, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:51
Więcej…
 
Luty 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 29 stycznia 2017 19:42

Pan jest moim pasterzem, t cza
niczego mi nie braknie.
Pozwala mi leżeć
na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć,
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoją chwałę.

Panie Jezu, mój Pasterzu. 
Jakie to piękne, a dla mnie szczęśliwe, że to Ty mnie wiedziesz po właściwych ścieżkach.
Przez wzgląd na Twoją chwałę...

I tę chwałę chcę Ci oddawać każdego dnia, każdym słowem i każdym uczynkiem.

Tu jest miejsce na oddanie chwały słowem - podziękowania, dziękczynienia, uwielbienia. Jeśli chcesz to zrobić, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w lutym, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:51
Więcej…
 
Styczeń 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 28 grudnia 2016 23:31

Niech cię Pan błogosławi i strzeże. calun-jezus-chrystus-2 1184
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie swoje oblicze
i niech cię obdarzy pokojem.

Takie błogosławieństwo spływa na Ciebie każdego dnia,
w każdej chwili.
Niezależnie od tego, czy jesteś bliski świętości, czy ... wręcz przeciwnie.

Dziękuję Ci, Panie Boże, za to, że jest nade mną Twoje rozpromienione Oblicze,
że zwracasz je ku mnie, że mnie błogosławisz i strzeżesz
od chwili mego poczęcia.

Jeśli i Ty chcesz dziękować Panu Bogu, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w styczniu, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:52
Więcej…
 
Grudzień 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 30 listopada 2016 21:35

Nie ma wśród bogów równego Tobie, Panie, dzd-12-2016
ani czegoś takiego jak Twoje dzieło.
Przyjdą wszystkie ludy, które stworzyłeś,
i Tobie, Panie, pokłon oddadzą,
i będą sławiły Twe imię.
Boś Ty jest wielki i działasz cuda:
tylko Ty jesteś Bogiem.

Naucz mię, Panie, Twej drogi,
bym postępował według Twojej prawdy;
skłoń moje serce ku bojaźni Twojego imienia!
Będę Cię chwalił, Panie, mój Boże, z całego serca mojego
i na wieki będę sławił Twe imię,
bo wielkie było dla mnie Twoje miłosierdzie
i życie moje wyrwałeś z głębin Szeolu. (Ps 86)

 

Jak myślisz, co będziesz robił kiedyś w niebie? Przepraszał, prosił czy.... dziękował z uwielbieniem? 

Spróbuj już dziś smaku nieba w dziękczynieniu. 
Jeśli chcesz zrobić to publicznie, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w grudniu, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:52
Więcej…
 
Listopad 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 30 października 2016 03:08

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec:dzd-10-2016
zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi
i rzeczywiście nimi jesteśmy.

Kochany Boże,
dziekuję Ci za to, że jestem Twoim dzieckiem,
i że wszyscy wokół mnie są Twoimi dziećmi.
Za to, że jesteśmy wielką rodziną,
której Ojcem jesteś Ty, Panie Boże.
Za to, że nigdy nie pozostajesz obojętny na moje losy,
i na losy całej mojej rodziny,
której Ojcem jesteś Ty, Panie Boże.

Jeśli chcesz podziękować Bogu, Twojemu Ojcu, napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w listopadzie, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:53
Więcej…
 
Październik 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 28 sierpnia 2016 19:21

TrojcaWysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

Boże, Ty jesteś godzien wszelkiej chwały i czci.
Ty jesteś godzien, aby Ci dziękować
- za każdy dzień
- za każde wydarzenie
- za każdego napotkanego człowieka...


Za przykładem Syna wysławiajmy Ojca. Dziękujmy Bogu w Trójcy Jedynemu, bo jest tego godzien...

Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Bogu, napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w październiku, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:53
Więcej…
 
Wrzesień 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 28 sierpnia 2016 19:21

Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha. (Mk 4,9)

W nowym okresie formacyjnym warto przygotować porządnie naszą uczniowską wyprawkę. Wszak nie wypada przychodzić na lekcje do Jezusa nieprzygotowanym.

Jak wygląda Twoja modlitwa osobista? Czy Twoje Pismo Święte jest gotowe? (może jest zakurzone? a może odpada mu okładka? a może w ogóle rozsypuje się w dłoniach?) W jakim stanie jest Twoje serce? Czy jesteś gotowy słuchać Boga w tym roku?

Zwróć uwagę na uczniowską wyprawkę. Przygotuj siebie na nowe przygody z Bogiem. Weź jednak pod uwagę, że jeden uczeń klasy nie czyni. Może warto powiedzieć o Nim komuś jeszcze?

Kogo dzisiaj przybliżyłeś do Boga?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Panu Jezusowi za dzisiaj którego doświadczasz, to napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu we wrześniu, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:54
Więcej…
 
Sierpień 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 26 czerwca 2016 12:01

Gdzie zgoda tam Bóg zawsze rękę poda
(przysłowie)

Czy zawsze zgadzam się z wolą Boga? Czy w ogóle biorę ją pod uwagę w swoim życiu? Czy krocząc każdego dnia naprzód pamiętam o przykazaniu miłości? Czy zgadzam się na wszystko, czego Bóg ode mnie oczekuje?

Może w swoim życiu nie jesteś pogodzony ze wszystkim i wszystkimi. Może zdarza się tak, że nie godzisz się na jakąś swoją ułomność, sytuację życiową albo zwyczajnie masz niewyjaśnione sprawy z ludźmi i zasiewasz niezgodę.

Dzisiaj jest ten czas, aby oddać to wszystko Bogu. Uwalniać się od niezgody i przyjąć Jego miłosierdzie.

W czym dzisiaj zgodziłeś się z Bogiem?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Panu Jezusowi za dzisiaj którego doświadczasz, to napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w sierpniu, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:54
Więcej…
 
Lipiec 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 26 czerwca 2016 11:47

Lepiej świecić przykładem niż zbędną żarówką
(znajomy księdza Jacka)

Wakacje to czas na odpoczynek, ale i na podjęcie refleksji. Warto się zastanowić czy w codziennym życiu jestem światłem, czy raczej zbędną żarówką? Gdzie jeszcze tego światła w moim życiu brakuje? Czy zawsze je niosę bliskim, czy może chowam pod korcem? Może nie zawsze wystarcza mi cierpliwości, aby tym światłem być?

Wielkimi krokami zbliżają się Rekolekcje Wspólnotowe. Czego tak naprawdę tym razem chcę się nauczyć? Co chcę dostrzec? Czy chcę poznać Światło i się nim dzielić?

Jak dzisiaj oświetliłeś drogę innym?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Panu Jezusowi za jakiekolwiek światło, które zastałeś na swojej drodze, to napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w lipcu, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:55
Więcej…
 
Czerwiec 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 29 kwietnia 2016 21:52

Błogosław, duszo moja, Pana, 
i wszystko, co jest we mnie,
święte imię Jego. 
Błogosław, duszo moja, Pana 
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

Panie Boże, pragniemy pamiętać
o wszystkich Twoich dobrodziejstwach.
Ty jesteś godzien wszelkiej chwały i czci.
Ty jesteś godzien tego, aby Ci dziękować.

 
Jeśli zapragniesz podziękować Panu Bogu właśnie tutaj, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w czerwcu, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:55
Więcej…
 
Maj 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 29 kwietnia 2016 19:24

 

Dziękuję Ci Panie za każdy poranek. Dziękuję Ci za każdy męczący dzień i siły na kolejne wyzwania. Dziękuję za radość dnia codziennego, za małe sukcesy i wielkie porażki. Dziękuję za mądrość, którą dajesz i ludzi, którymi się ze mną dzielisz. Dziękuję za radości i smutki. Dziękuję za to jak mnie stworzyłeś. I za to, że wciąż jesteś przy mnie. Dziękuję za Twój czas.

Jak często dziękujesz Bogu?

A jak często dziękujesz swoim bliskim i ludziom, których spotykasz na co dzień - nawet za najmniejsze drobnostki?


Dziękuj :) Bo najfajniej jest móc podziękować Bogu za to, że potrafisz dziękować :)

Za co dzisiaj podziękujesz Bogu?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Panu Jezusowi za jakąkolwiek chwilę twojego codziennego życia, to napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w maju - kliknij Więcej...

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:18
Więcej…
 
Kwiecień 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 01 kwietnia 2016 00:51

Dziękuję Ci. 

Dziękuję Ci za miłość prędką bez namysłu
za to że nie jest całym człowiek pojedynczy
a oczy nagle bliskie i niebezimienne
za glos niedawno obcy a teraz znajomy
za to że nie ma czasu by pisać list krótki
Dziękuję Ci za tyle bólu żeby sprawdzać siebie 
a wszystko co nieważne najważniejsze
za pytania tak wielkie że już nieruchome
(ks. Jan Twardowski)
 
Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Panu Jezusowi za jakąkolwiek chwilę twojego codziennego życia, to napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 
Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w kwietniu - kliknij Więcej...
Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:15
Więcej…
 
Marzec 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 29 lutego 2016 23:56

Nie umiem dziękować Ci Panie, bo małe są moje słowa.

Tak brzmi jedna z pięknych pieśni religijnych.

To prawda, czasem trudno zebrać tych kilka wyrazów podziękowania, szczególnie wobec wielkości Bożej miłości.

Ale czyż jednak nie warto spróbować?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć wyrażenia Panu Jezusowi tych kilku słów podziękowania za dowolną chwilę twojego życia, to napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w marcu - kliknij Więcej...
Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:14
Więcej…
 
Luty 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 31 stycznia 2016 15:41

Miej serce i patrzaj w serce

Każdego dnia napotykamy na swojej drodze ludzi.
Czy zawsze jesteśmy dla nich życzliwi?
Czy zawsze okazujemy im miłosierdzie?
Czy zawsze jesteśmy skorzy do pomocy?
Czy zawsze jesteśmy wzorcem chrześcijanina? 

Nadchodzący okres niech będzie czasem naszej zadumy nad drugim człowiekiem. Czasem refleksji nad naszymi codziennymi postawami. Być może jest miejsce, w którym wciąż brakuje Jezusa.

Otwórz swoje serce na tych, których codziennie spotykasz, których na Twojej drodze stawia Bóg. Spróbuj być Jego narzędziem właśnie dla nich.

Jak dzisiaj przybliżyłeś ludzi do Jezusa?

pozostaw komentarz pod artykułem (po zalogowaniu) 
albo napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w lutym - kliknij Więcej...

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:13
Więcej…
 
Styczeń 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 01 stycznia 2016 01:10

Dziękuję Ci.

Ile razy wypowiadamy te słowa w kierunku kogoś, kto jest dla nas ważny? Kogoś, kogo sama tylko obecność, spojrzenie, przytulenie - przynosi nam pokój i zaufanie? Są takie momenty,  gdy "dziękuję" ciśnie się samo na usta. Prosto z serca.

Zaufanie i wdzięczność chodzą w parze. Niech w Roku Miłosierdzia rozwijają się w nas i pogłębiają.

Jeśli zapragniesz podziękować Jezusowi właśnie tutaj, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w styczniu - kliknij Więcej...

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:12
Więcej…
 
Grudzień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 listopada 2015 20:12

 Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj! (Rz 12, 21)

Każdego dnia zaczynamy od nowa. I chociaż często jest wiele spraw, które są kontynuacją poprzednich dni, to mimo wszystko możemy na nie spojrzeć inaczej. Jutro dzisiaj będzie wczoraj. Nie daj się wplątać w pułapki. Daj sobie szansę na reset. Nie kontynuuj złych nawyków. 

Spójrz na Jezusa, który za chwilę ponownie przyjdzie do Ciebie, do Twojej rodziny. Kolejny rok, kiedy będziesz świętować Jego narodziny. Czy jesteś przygotowany na Jego przyjście? Czy brałeś z Niego przykład przez miniony czas? 

Jak ubogo narodzony, 
Płacze w stajni położony,
Więc Go dziś ucieszymy.
 

Czym dzisiaj ucieszyłeś Boga?

W odpowiedzi na powyższe pytanie zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w grudniu - kliknij Więcej...

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:11
Więcej…
 
Listopad 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 31 października 2015 22:25


óż Bogu ofiarę
dziękczynną
i wypełnij swe śluby złożone Najwyższemu,
wtedy wzywaj Mnie
w dniu utrapienia:
Ja cię uwolnię,
a ty Mnie uwielbisz".
(Psalm 50)


Co by było, gdybyśmy jutro rano obudzili się
bez tych wszystkich osób, rzeczy i spraw,
za które dziś zapomnieliśmy podziękować?

Kiepsko by było.


"Język modlitwy to stałość". Stale dziękujmy i dzielmy się wzajemnie świadectwem (wszak wyrażanie wdzięczności Bogu wobec innych ludzi to nic innego, jak świadectwo).

Co dzisiaj Bóg uczynił dla Ciebie?

W odpowiedzi na powyższe pytanie zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w listopadzie - kliknij Więcej...

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:10
Więcej…
 
Październik 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 30 września 2015 17:49

Dzielmy się wiarą jak chlebem
Dajmy świadectwo nadziei
Bóg ofiarował nam siebie
I my mamy się Nim z ludźmi dzielić

Bóg dał nam całego siebie byśmy Go ofiarowali innym ludziom. Czy tak czynię każdego dnia? Czy zawsze starcza mi sił, troski, miłości, cierpliwości, zrozumienia dla drugiego człowieka? Czy w każdej chwili słyszę Jego głos "podziel się"? 
 
Dzięki za październikowe dziś to okazja do dzielenia się właśnie Nim :) Każdego dnia masz okazję podzielić się tym jak On działa w Twoim życiu. Masz okazję pomnożyć chleb wiary tak jak On to czynił wśród ludu. Nie daj się prosić :)
 
Podziel się!
 

Jak dzisiaj Bóg pomnożył chleb wiary w Twoim życiu?

 
W odpowiedzi na powyższe pytanie zostaw komentarz pod niniejszym artykułem
(po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w październiku - kliknij Więcej...
Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:09
Więcej…
 
Wrzesień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 01 września 2015 15:22

W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. (1 Tes 5, 18)

Wszystko, co otrzymujemy, jest Bożą łaską. Nikt z nas nie jest w stanie odpłacić się Panu za to, co mu daje. Nikt też nie ma na swoim koncie takich zasług, że mógłby powiedzieć: "to mi się należało, zasłużyłem na to" - wszyscy jesteśmy grzesznikami. Jedyne, co możemy - i powinniśmy! - zrobić, to dziękować Bogu za Jego dobroć i troskę względem nas i uwielbiać Jego mądrość i niezachwianą miłość.

Jeśli chcesz podzielić się odpowiedzią na pytanie:

Za co dziś dziękujesz Bogu, Dawcy wszelkiego dobra?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu we wrześniu - kliknij Więcej...

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:06
Więcej…
 
Sierpień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 31 lipca 2015 22:20

Zdarza ci się czasem narzekać? Narzekanie przychodzi tak łatwo, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co robimy. Ale narzekanie to wyraz niewdzięczności. Szemranie to przeciwieństwo ufności. Lekarstwem na to? Dziękczynienie i uwielbienie Boga, który nad wszystkim czuwa i wszystko ma w swojej dłoni.

Jeśli chcesz podzielić się odpowiedzią na pytanie:

Za co dzisiaj Bogu dziękujesz i w czym pragniesz Go uwielbić?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w sierpniu - kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 01 września 2015 17:14
Więcej…
 
Lipiec 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 czerwca 2015 00:15

Nie bądź leniem! Bądź Płomieniem!

Czas wakacji to czas wypoczynku dla wielu z nas, nawet jeśli to będzie zwykły wypad na rower w weekend. To czas, który jakoś sam w sobie często biegnie zupełnie innym torem. Czasami po prostu wolniej. I mimo obowiązków codziennych jest po prostu inaczej. Wakacje to wakacje. Czas beztroski, który się udziela niezależnie od tego, czy siedzimy w domu, nad morzem, czy w pracy. 

Trzeba jednak uważać by nie popaść w lenistwo :) Szczególnie to duchowe. Oddać Bogu to, co należy do Boga, bo to On czas w swej dłoni ma. To On wspiera Cię każdego dnia. Niezależnie co Ty o tym myślisz - On JEST. Nie zapomnij o Nim. On o Tobie pamięta :)

Jeśli chcesz się podzielić odpowiedzią na pytanie:

Jakiej oznaki Jego płomiennej Miłości doświadczyłeś dzisiaj?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym Bóg obdarzał nas w lipcu, kliknij Więcej...

Zmieniony: piątek, 31 lipca 2015 22:24
Więcej…
 
Czerwiec 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 31 maja 2015 18:45

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.

 

Wysławiam Cię, Ojcze - Panie nieba i ziemi!

Czy i w Tobie jest obecny ten okrzyk? Jeśli tak - napisz komentarz (po zalogowaniu) lub przyślij podziękę na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Właśnie dziś!

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w czerwcu, kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 01 lipca 2015 18:25
Więcej…
 
Maj 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 01 maja 2015 13:42

 Nie ma obowiązku większego nad obowiązek wdzięczności. (św. Ambroży z Mediolanu).

Wdzięczność jest rozwojowa. Pomaga dobrze się ustawić w relacji z Panem Bogiem mocniej uświadamiając, że to ja jestem obdarowanym, a On jest obdarowującym. To ja jestem stworzeniem, a On jest Stwórcą. Oddając Mu podziękowanie, oddaję Mu zarazem cześć, bo uznaję swoją od Niego zależność. Wszystko się pięknie wiąże ze sobą.

Zatem jeśli uznajesz, że jesteś Jego stworzeniem i dostrzegasz (albo: chcesz dostrzegać) małe i duże dary swojego Pana, wyraź wdzięczność.

W sercu, w modlitwie, a może i tutaj...... pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zostawiając komentarz do niniejszego artykułu po zalogowaniu

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w maju, kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 30 czerwca 2015 00:10
Więcej…
 
Kwiecień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 31 marca 2015 19:36

Kwiecień plecień poprzeplata... trochę zimy, trochę lata...
I w naszym życiu wewnętrznym jest podobnie. Czasem słońce, czasem deszcz, czasem jedno i drugie, aby powstała tęcza.

Czasami czujemy oziębienie i nasze serce jest znowu
jakby z kamienia. Czasami wręcz rozpiera nas żywe bicie serca. Bez względu na pogodę i tą wewnętrzną i zewnętrzną pamiętajmy:

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
(Mt 5,37)

Jeśli chcesz się podzielić odpowiedzią na pytanie:

Jak dzisiaj dopomógł Ci Bóg?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w kwietniu, kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 30 czerwca 2015 00:09
Więcej…
 
Marzec 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 28 lutego 2015 20:34

Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo łaska Jego trwa na wieki.
Niech mówi dom Izraela:
"Łaska Jego na wieki".
Niech mówi dom Aarona:
"Łaska Jego na wieki".
Niech mówią bojący się Pana:
"Łaska Jego na wieki".
Zawołałem z ucisku do Pana,
Pan mnie wysłuchał i wywiódł na wolność.
Pan jest ze mną, nie lękam się:
cóż mi może zrobić człowiek?
Pan ze mną, mój wspomożyciel,
Ja zaś będę mógł patrzeć z góry na mych wrogów.
(Psalm  118)

Psalmy pokazują, że o dziękowaniu trzeba stale przypominać..... sobie - i innym.

Dziś to jedyne, co mamy. Izraelici doskonale o tym wiedzieli, chyba szczególnie po lekcji z manną. Nie mieć wieczorem nic, zabezpieczeń, zapasów i tak dalej - i oczekiwać tylko na hojność Boga. Zapewne była to niezapomniana lekcja. My też mamy swoją mannę, Eucharystię, codziennie na nowo zwykły chleb przemienia się w pokarm dający życie wieczne. Ale... to nie jest jedyny cud w naszym życiu.

Czy jestem przyzwyczajony/przyzwyczajona? A jeśli tak, to co mogę zrobić, by wyleczyć się z przyzwyczajenia?

Zatem - jeśli wciąż jeszcze nie jesteś przyzwyczajony/a do cudów w Twoim życiu - dużych i małych, i pozwalasz się obdarowywać Bogu, to podziel się radością z innymi. Zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w marcu, kliknij Więcej...

Zmieniony: wtorek, 30 czerwca 2015 00:08
Więcej…
 
Luty 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 31 stycznia 2015 08:29

Wdzięczność jest tym, co najbardziej przyciąga łaski Boże; gdy dziękujemy za dobrodziejstwa, Bóg jest wzruszony i spieszy, by dać nam dziesięć nowych łask, a jeśli dziękujemy nadal z takim samym wylaniem, to jakże nieobliczalne jest pomnożenie łask!
(św. Teresa od Dzięciątka Jezus)


Za jaką łaskę dzisiaj okazaną jesteś Bogu wdzięczny?

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w lutym, kliknij Więcej...

Zmieniony: piątek, 06 marca 2015 08:17
Więcej…
 
Styczeń 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 28 grudnia 2014 18:42

A gdyby tak wraz z Nowym Rokiem zacząć wszystko od nowa? Pamiętając o wcześniejszych doświadczeniach dać sobie szansę na nowe spojrzenie?

Spojrzeć na nowo na siebie. Na otaczających nas ludzi. Na świat. Jakbyśmy widzieli i poznawali to wszystko i wszystkich na nowo. Jakby każdy dzień był właśnie stwarzany przez Boga na naszych oczach, właśnie dla nas.

Podziel się tym, co odkrywasz na co dzień.
Podziel się odpowiedzią na pytanie:


Czym dzisiaj Bóg urzekł Twoje serce?

pozostaw komentarz pod artykułem (po zalogowaniu)
albo napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Bóg działał w naszym życiu w styczniu, kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 01 lutego 2015 19:04
Więcej…
 
Grudzień 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 30 listopada 2014 22:04

Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie,
nie zatwardzajcie serc waszych!

(Hbr 4,7)

W rozpoczynającym się okresie oczekiwania na Boże Narodzenie, wraz z kolejnymi zapalanymi świecami na adwentowym wieńcu, wraz z kolejnymi zapalanymi lampionami na roratach pozwól sobie usłyszeć głos Jezusa, który dziś pragnie rozgrzać Twoje serce Jego światłem.

Każdego dnia wejrzyj w swoje serce. Spójrz na nie jak na Twój osobisty kalendarz adwentowy. Słuchaj...

Niech ten czas oczekiwania, będzie czasem przemiany Waszej relacji.
Niech radość oczekiwania pięknie kiełkuje w Twoim serduchu :)

Jeśli chcesz się podzielić odpowiedzią na pytanie:

Czym dzisiaj Bóg uradował Twoje serce?

pozostaw komentarz pod artykułem (po zalogowaniu)
albo napisz maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w grudniu?
Kliknij więcej...

Zmieniony: środa, 07 stycznia 2015 20:29
Więcej…
 
Listopad 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 01 listopada 2014 12:08

http://dzidziulkowo.blogspot.com/2013/10/jesienny-bukiet-roz-z-lisci.html


Bywa, że zaczynamy dziękować za coś lub za kogoś dopiero wtedy, gdy dotknie nas strata.

Ale czy naprawdę motywatorem do wdzięczności
ma być..... brak?

Tych, których mamy - docenić trzeba jeszcze wtedy, kiedy ich mamy.

To, co mamy - docenić trzeba jeszcze wtedy,
kiedy to mamy.


Dzisiaj podziękować i nie zwlekać do jutra -

oto zadanie stojące przed każdym z nas.

Zatem jeśli zechcesz wyrazić Bogu wdzięczność  na tej stronie, zrób to - zostawiając komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub wyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w listopadzie?
Kliknij więcej...

Zmieniony: środa, 07 stycznia 2015 20:30
Więcej…
 
Październik 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 28 września 2014 19:40

Dzięki Ci Panie za życie, które mi dałeś,
bo drogą którą teraz kroczę, nigdy nie będę wracał.

Dzięki Ci, Panie - za czas, który mi dałeś,
bo żadna chwila już się nie powtórzy,
zarówno dobrze wykorzystana, jak i źle.

Dzięki Ci, Panie - za zmysły, które mi dałeś,
bo mogę doświadczać świata takiego, jakim go stworzyłeś.

Dzięki Ci, Panie. Jestem Twoim stworzeniem,
a różnorodność Twoich darów jest ogromna.

Obym potrafił(a) to dostrzegać w nawale codziennych spraw.

Czym obdarował Cię dzisiaj Bóg?

Jeśli chcesz Mu w tym miejscu podziękować, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Twoje świadectwo wzmocni wiarę innych.

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w październiku?
Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 08 listopada 2014 10:25
Więcej…
 
Wrzesień 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 31 sierpnia 2014 17:24

"Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp." J. M. Barrie

Adam i Ewa otrzymali od Boga bardzo wiele. "I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem." (Rdz 1, 29) Bóg pozwolił im spożywać owoce wszystkich drzew za wyjątkiem jednego. Wąż skusił Ewę do nieposłuszeństwa poprzez podprowadzenie jej do skoncentrowania się jedynie na zakazie i potraktowania daru owoców wszystkich drzew jako należnego...

Wszystko jest łaską. Uczmy się dostrzegać Boże dary i trwajmy w postawie wdzięczności.

Jeśli jesteś ciekawy, w jaki sposób Ojciec obdarowywał nas we wrześniu - kliknij Więcej...

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:42
Więcej…
 
Sierpień 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 31 lipca 2014 21:20

(...) A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. (...) Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go? A on im odrzekł: Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza. (Mt13, 24-30)

Ilu chwastom pozwalamy codziennie wzrastać? Ile chwastów pieczołowicie pielęgnujemy, bo zbyt się do nich przyzwyczailiśmy? Ile razy Pan Bóg mówił "nie szkodzi", poczekamy, wybierzemy z Twojego serca to, co najlepsze? :) Codziennie daje nam szansę, by zboże rosło, piękne i dorodne, by nasze serce zdążyło się przygotować do żniwa.

Jakie kłosy dzisiaj w Tobie wykiełkowały? Za które źdźbła chcesz dzisiaj podziękować Bogu? Jakie chwasty dziś zostały wyrwane?

Jeśli chcesz podziel się swoim doświadczeniem Boga i pozostaw komentarz pod artykułem (po zalogowaniu) albo napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w odpowiedzi na pytanie:

Co dzisiaj ofiarował Ci Bóg?

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w sierpniu?
Kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 07 września 2014 19:20
Więcej…
 
Lipiec 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 01 lipca 2014 06:26

On wyciąga [rękę] z wysoka i chwyta mnie, 
wydobywa mnie z toni ogromnej;
Wyrywa mnie od przemożnego nieprzyjaciela, 
od mocniejszych ode mnie, co mnie nienawidzą.
Napadają na mnie w dzień dla mnie złowrogi, 
lecz Pan jest moją obroną,
wyprowadza mnie na miejsce przestronne; 
ocala, bo mnie miłuje. (Ps 18)

 

Podziękować Panu Bogu za sprawy dnia codziennego... które często przegapiamy przez pośpiech życia lub przyzwyczajenie - to ważna rzecz.

Jeśli zatem dostrzeżesz dzisiaj coś wyjątkowego lub zupełnie zwyczajnego, co wzbudzi Twoją radość, wdzięczność, zaufanie..... - nie zapomnij podziękować.

Nie zapomnij !

PS. A jeśli swoim dziękczynieniem zechcesz zaświadczyć o Bogu innym - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w lipcu?
Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 09 sierpnia 2014 19:56
Więcej…
 
Czerwiec 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 28 maja 2014 21:06

 


Niebiosa głoszą chwałę Boga,
dzieło rąk Jego nieboskłon obwieszcza.

Dzień dniowi głosi opowieść, 
a noc nocy przekazuje wiadomość.
Nie jest to słowo, nie są to mowy, 
których by dźwięku nie usłyszano;
ich głos się rozchodzi na całą ziemię 
i aż po krańce świata ich mowy.
(Ps 19)

 

Cała natura swoim pięknem oddaje cześć Stwórcy.
Świadczy o Nim - o Jego potędze i dobroci.

Ty też jesteś stworzeniem, które nie tylko swoim pięknem może oddawać cześć Stwórcy, ale także swoim ..... słowem. Świadcz więc o Nim - o Jego potędze i dobroci. Warto.

Jeśli zapragniesz podzielić się swoją wdzięcznością z innymi, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w czerwcu? 
Kliknij więcej...

Zmieniony: środa, 02 lipca 2014 22:35
Więcej…
 
Maj 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 28 kwietnia 2014 21:51

 

Eugeniusz_Kazimirowski.jpg


Alleluja.
Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo Jego łaska trwa na wieki.
(Ps 118, 1)

Czym dzisiaj obdarzył cię dobry Bóg?

Jeśli chcesz Mu podziękować - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w maju?
Kliknij więcej...

 

Zmieniony: czwartek, 05 czerwca 2014 20:15
Więcej…
 
Kwiecień 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 31 marca 2014 21:34

 

Błądzili na pustyni, na odludziu: do miasta zamieszkałego nie znaleźli drogi. Cierpieli głód i pragnienie, i ustawało w nich życie. W swoim ucisku wołali do Pana, a On ich uwolnił od trwogi. I powiódł ich prostą drogą, tak że doszli do miasta zamieszkałego. Niech dzięki czynią Panu za Jego miłosierdzie, za Jego cuda dla synów ludzkich, bo nasycił tego, który jest zgłodniały, i łaknącego napełnił dobrami. (Ps 107, 4-9)

Przed czym dzisiaj obronił Cię Bóg? Od jakiej trwogi Cię dziś uwolnił? Jaką radość wprowadził dzisiaj w Twoje życie, w życie Twoich bliskich? Czy w ogóle dzisiaj B Y Ł ... ?

Jeśli tylko chcesz, to podziękuj dzisiaj Bogu za każdy ucisk dnia dzisiejszego, za każdy trud z jakim przyszło Ci dzisiaj walczyć, za kolejny zakręt na swojej drodze, za kolejny upadek, za łzy i cierpienie.
Jeśli tylko chcesz, to podziękuj dzisiaj Bogu za każdy ucisk i trud, z którego wyszedłeś zwycięsko dzięki Jego pomocy, za kolejną wyprostowaną ścieżkę, za powstanie z kolejnego upadku, za otarcie łez cierpienia i przemienienie ich w łzy radości.

Jeśli wątpisz, że Jest obecny w Twoim życiu - podziękuj za to. To znak, że nie jest Ci obojętny, że szukasz. A kto szuka, ten znajdzie.
Jeśli widzisz Jego działanie w Twoim życiu - podziękuj za to. Możesz być umocnieniem dla wielu strapionych dusz.

Nie zwlekaj. Jeśli masz pragnienie podzielenia się odpowiedzią na pytanie

Jak dzisiaj Bóg działał w Twoim życiu ?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w kwietniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 04 maja 2014 11:46
Więcej…
 
Marzec 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 01 marca 2014 07:57

 

Wiedzcie, że Pan jest Bogiem:
On sam nas stworzył,
my Jego własnością,
jesteśmy Jego ludem,
owcami Jego pastwiska.
Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia,
wśród hymnów w Jego przedsionki;
chwalcie Go i błogosławcie
Jego imię!
Albowiem dobry jest Pan,
łaskawość Jego trwa na wieki,
a wierność Jego przez pokolenia.
(Psalm 100, 3-5)

 

Psalmy często łączą dziękczynienie ze świadomością, że On jest Bogiem. Tak jakby postawa wdzięczności, uwielbienia, przybliżała nas do bojaźni Bożej, do głębi wypełnienia pierwszego przykazania.
To jest dla nas wskazówka. Wdzięczność, umiejętność dostrzeżenia tego, co dostajemy od Niego, rodzi uznanie dla Jego dobroci i wierności. Otwiera nas na bojaźń Bożą i zaufanie.

Co dziś dostrzegasz jako znak Jego Opatrzności ?

Jeśli zapragniesz oddać Mu chwałę swoim dziękczynieniem - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w marcu? Kliknij więcej...

Zmieniony: wtorek, 01 kwietnia 2014 21:43
Więcej…
 
Luty 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 31 stycznia 2014 22:20

Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i że Ty ich umiłowałeś,
tak jak Mnie umiłowałeś.
(J 17, 23)

Bóg Cię kocha! Choć może wydaje się to zdanie trywialnym, ale tak właśnie jest! :) Sam Jezus o tym zaświadczył. Bóg pragnie Twojego szczęścia. I chociaż czasami wybierasz drogi, których Ci nie poleca, On i tak przy Tobie jest. Bo kocha. Kocha Cię szalenie i dogłębnie, na wskroś :)

Nie Bój się Bożej Miłości. I tak przed Nią nie uciekniesz :) Zamiast tego spróbuj ją odnaleźć w codzienności. Małe znaki, które rozczulają serce...

Jakich miłosnych znaków dziś doświadczyłeś od Boga?

Jeśli chcesz świadczyć o Jego Miłości - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w lutym? Kliknij więcej...

Zmieniony: poniedziałek, 03 marca 2014 22:22
Więcej…
 
Styczeń 2014 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 31 grudnia 2013 17:37

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie... Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. (J 1, 1-4.14)

Bóg nie jest kimś dalekim. Przeciwnie, On stał się Człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Jest blisko każdego z nas i bardzo angażuje się w życie każdego swojego dziecka. Wszystkie włosy na twojej głowie są policzone (por. Mt 10,30). Pan kocha cię miłością nieskończoną. I nieustannie czuwa nad tobą. Czuwa nad każdą sytuacją i o wszystkim wie.

Za co chcesz dziś podziękować Jezusowi - Słowu wcielonemu?

Jeśli chcesz Mu podziękować - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w styczniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 02 lutego 2014 10:49
Więcej…
 
Grudzień 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 01 grudnia 2013 01:09

 

Skłonność do narzekania w narodzie jest ogromna.

Gdziekolwiek się nie obrócisz, wszędzie spotkasz kogoś niezadowolonego. Bo kraj nie taki, bo praca nie taka, bo nieszczęścia chodzą parami, bo ksiądz nie pasuje, bo żona, bo mąż, bo dziecko, bo zarobki, rachunki, bo teściowa trzydzieści lat temu skrzywiła się, gdy ją odwiedziliśmy............

Bóg patrzy z góry i widzi ciemne morze niewdzięczności. Ludzie, którzy potrafią Mu dziękować, są trochę jak skupiska świateł na mapie grzesznego świata, pogrążonego w mroku.

Zapal więc na tej ciemnej mapie swoją jasną lampkę.

Najpierw w sercu.

A jeśli zechcesz - od czasu do czasu podziel się z innymi tym, co dla Ciebie ważne. Jeśli podejmiesz taką decyzję, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w grudniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 05 stycznia 2014 23:20
Więcej…
 
Listopad 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 31 października 2013 21:57

z14851186Q_Pustynia_Atacama_w_Chile.jpgNie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? (...) Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. (Mt 6, 31n)

Bóg zaspokoi każdą twoją potrzebę. Zachciankę - niekoniecznie. Ale możesz być spokojny, że nie zabraknie ci niczego, czego potrzebujesz.

Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni! (1 Tm 6, 8)

Za co chcesz dziś podziękować dobremu Ojcu ?

Jeśli chcesz Mu podziękować - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w listopadzie? Kliknij więcej...

Zmieniony: środa, 04 grudnia 2013 22:52
Więcej…
 
Październik 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 01 października 2013 00:01

Kto dziękuje Bogu, nigdy nie jest samotny. 

Wdzięczność uświadamia nam, że istnieje Ktoś, kto nieustannie przy nas  J E S T.

Gdy rozwiązują się sprawy trudne,
po ludzku nierozwiązywalne.
Gdy nabieramy skądś nagle nadziei tam,
gdzie sytuacje są beznadziejne.
Gdy nagle pojawia się ktoś,
kto nam przynosi odpowiedź.
Albo gdy wszystko jest - tak po prostu - w porządku.

To On.

W świecie niezauważony, choć wciąż dobry i obdarowujący, cierpliwie miłujący i troskliwy. Nie pozwólmy, by Jego Serce doświadczało naszej obojętności.

W czym dzisiaj Bóg objawił się Tobie ?

Jeśli chcesz Mu podziękować - zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz maila:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w październiku? Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 02 listopada 2013 15:20
Więcej…
 
Wrzesień 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 31 sierpnia 2013 20:39

Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu:
On sam będzie działał (Ps 37, 5)

Wrzesień - czas nowego rozpoczęcia... Czas nowych wyzwań i zmagań z tym, co do tej pory. Czas nowych niewiadomych i podejmowania nowych decyzji. Czas nowych szans!

W tym szczególnym miesiącu powierz Panu na nowo swoją drogę i zaufaj Mu. Pozwól Mu mówić do Ciebie. Na nowo wsłuchaj się w Jego głos. Odkryj Go.  Odkryj kroki, które dla Ciebie wybrał na ten czas. Oddaj Mu wszystko - reszta należy do Niego.

Jeśli pragniesz się podzielić swoją drogą poszukiwania Boga w codzienności - napisz:

Jak dzisiaj Bóg działał w Twoim życiu ?

Odpowiedź na powyższe pytanie możesz pozostawić w formie komentarza pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu we wrześniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 05 października 2013 14:08
Więcej…
 
Sierpień 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 24 lipca 2013 12:31

Stawiam sobie zawsze Pana przed oczy,
nie zachwieję się,
bo On jest po mojej prawicy.
Dlatego się cieszy moje serce,

dusza się raduje,
a ciało moje będzie spoczywać z ufnością,
bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu
i nie dozwolisz,
by wierny Tobie zaznał grobu.
Ukażesz mi ścieżkę życia,
pełnię radości u Ciebie,
rozkosze na wieki po Twojej prawicy.
(Ps 16)

Za małe rzeczy, może tylko widoczne dla Boga i dla Ciebie.... i za wielkie, które czasem zapierają dech, warto dziękować.

Najbardziej - za te codzienne, które trudniej nieraz dostrzec, bo się przyzwyczajamy. Uznajemy za oczywiste to, że żyjemy, mówimy, widzimy, chodzimy, uczymy się, pracujemy, rozwijamy się, otaczają nas bliscy i przyjaciele... A przecież wszystko to jest niezasłużonym darem.

Za jakie dobro dzisiaj podziękujesz Bogu ?

Jeśli zapragniesz dziś wyrazić dziękczynienie, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w sierpniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: niedziela, 01 września 2013 12:40
Więcej…
 
Lipiec 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 30 czerwca 2013 23:37

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz? (Ps 8)

Tak, Panie. Pamiętasz o mnie - Ty jeden. Twoje spojrzenie podąża za mną, dokądkolwiek się udam. Gdyby nie Twoja łaskawość, trudności zmiotłyby mnie z powierzchni ziemi. Lecz Ty pozwalasz mi nieustannie doświadczać Twojej opieki - w toku wydarzeń, przez ludzi, sytuacje, Słowo, wciąż jesteś obecny w mojej codzienności.

I wiem, że wystarczy uważnie przyjrzeć się minionym chwilom, by już wiedzieć.....

....za co dzisiaj podziękuję Bogu ?

Swoje podziękowanie możesz zostawić jako komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub po prostu wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w lipcu? Kliknij więcej...

Zmieniony: wtorek, 06 sierpnia 2013 21:24
Więcej…
 
Czerwiec 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 31 maja 2013 22:20

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie.
01.06 - dzień dziecka. Czyż to zawołanie Jezusa może być bardziej żywe niż dziś? Każdy z nas jest dzieckiem - dzieckiem samego Boga. Czy pozwalasz sobie przychodzić do Ojca? Czy pozwalasz sobie na to dziecięce szaleństwo, które Bóg złożył w Tobie kiedy Cię stwarzał?

W tym miesiącu mam dla Ciebie zadanie specjalne: każdego dnia zrób coś, na co wcześniej byś się nie odważył (nie mówię o grzechach!!!). To może być drobiazg, coś zupełnie niekonwencjonalnego, a może coś zwyczajnego, do czego wcześniej nie mogłeś się przemóc. Odkryj w sobie Boże dziecko. Bóg Cię takim potrzebuje - szalonym, bo wolnym! :)
Podziel się odpowiedzią na pytanie:

Co dzisiaj zrobiłeś szalonego dla Boga?

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w czerwcu? Kliknij więcej...

Zmieniony: poniedziałek, 01 lipca 2013 08:42
Więcej…
 
Maj 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 kwietnia 2013 19:34

„Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów...” (Koh 3, 1-4)

Nadal gryzie cię to, co miało miejsce tydzień temu? A może już teraz żyjesz tym, co ma się wydarzyć w niedalekiej przyszłości? Oddaj to Panu, złóż to w Jego ręce. Otwórz się na to, co Ojciec przygotował dla ciebie na dzisiaj. Przyjmij z wdzięcznością Jego plan i wszelkie dary, jakie ma dla ciebie na teraz. A u schyłku dnia nie zapomnij Mu podziękować.
Swoje podziękowanie możesz zostawić jako komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub po prostu wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Czym Bóg cię dzisiaj obdarował?

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w maju? Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 01 czerwca 2013 22:46
Więcej…
 
Kwiecień 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 marca 2013 23:32

"Będę Cię chwalił Boże, z całego serca mego - i na wieki będę sławił Twoje Imię, bo wielkie było dla mnie Twoje miłosierdzie - życie moje wyrwałeś z głębin Szeolu!" - woła psalmista. Doświadczył Szeolu, czyli... trudności i wiedział, że naprawdę ma za co dziękować.

My też wciąż odkrywajmy modlitwę dziękczynną. Wdzięczność uwalnia od pychy, czyli od polegania na sobie. Podejmujmy zatem wytrwale na nowo próbę odpowiedzi na proste pytanie:

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie uczynił?

 Swoje podziękowanie możesz zostawić jako komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub po prostu wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w kwietniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: środa, 01 maja 2013 09:28
Więcej…
 
Marzec 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 lutego 2013 23:30

"Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo łaska Jego trwa na wieki" (Ps 118, 1)

"Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą." (Mt 7, 9-11)

Nieskończenie dobry Bóg, nasz Ojciec, codziennie pragnie hojnie obdarowywać nas tym, co ma dla nas najlepszego. Naszym zadaniem jest świadczyć o miłości Boga, dlatego napisz:

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie zrobił?

Swoje podziękowanie możesz zostawić jako komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub po prostu wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w marcu? Kliknij więcej...

Zmieniony: piątek, 05 kwietnia 2013 15:44
Więcej…
 
Luty 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 01 lutego 2013 00:36

„Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności.” (Kol 2, 6-7)

Wdzięczność to piękna postawa, która stopniowo coraz bardziej otwiera oczy człowieka na ogrom, piękno i liczność Bożych darów. Dlatego nie wahajmy się wyrażać Jezusowi wdzięczności za wszelkie otrzymane łaski, umacniając tym samym siebie nawzajem w wierze.

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w lutym? Kliknij więcej...

Zmieniony: piątek, 01 marca 2013 21:54
Więcej…
 
Styczeń 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 02 stycznia 2013 14:31

Zawsze za wszystko dziękujcie! - woła święty Paweł, i to wezwanie jest dla nas wciąż aktualne.

Można dziękować za wielkie rzeczy, a można za małe. Za wszystko, co dostrzeżesz - ważne tylko, by dostrzec! Każde podziękowanie jest istotne, każde liczy się w Jego oczach. Wdzięczność i pamięć o tym, co dostaliśmy, usposabia nas do tego, by jeszcze bardziej ufać Bogu w teraźniejszości i także z ufnością patrzeć w przyszłość.

W Nowym Roku dostrzegajmy na nowo Jego dobroć, Jego hojność, Jego miłosierdzie!

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w styczniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: piątek, 01 lutego 2013 00:51
Więcej…
 
Grudzień 2012 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 01 grudnia 2012 15:43

Grudzień - miesiąc szczególny, miesiąc, w którym obchodzimy pamiątkę narodzin naszego Pana. Grudzień to również miesiąc, w którym obdarowujemy się prezentami - przy okazji wspomnienia świętego biskupa Mikołaja i przy Wigilijnej kolacji. Ale w życiu chrześcijanina każdy dzień może być dniem cudów. Wystarczy tylko szeroko otworzyć oczy, a wnet dostrzeżesz, jak hojnie Dzieciątko Jezus obdarowuje Cię każdego dnia. Oddaj Mu chwałę i podziel się radością z braćmi i siostrami. Napisz:

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie zrobił?

"Ogłaszajcie przed wszystkimi ludźmi dzieła Boże, jak są godne uwielbienia, i nie wahajcie się wyrażać Mu wdzięczności!" (Tb 12,6)

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w grudniu? Kliknij więcej...

Zmieniony: czwartek, 31 października 2013 22:09
Więcej…
 
Listopad 2012 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 31 października 2012 23:20

child_1.jpgNastał listopad - nowy miesiąc na nowe możliwości. Zachęcam abyś spróbował odnaleźć Boga w codzienności. Niekoniecznie tylko w rzeczach dużych. On działa z ukrycia, często podsuwając nam małe (niestety czasami ledwo przez nas zauważalne) cuda. Spróbuj każdego dnia zatrzymać się na chwilę i odpowiedzieć sobie na pytanie: co dzisiaj dał mi Bóg? Za co powinienem Mu podziękować? Zawsze się coś znajdzie. Spróbuj, a z czasem zobaczysz, że każdy dzień jest usłany Jego prezentami przygotowanymi specjalnie dla Ciebie.
Podziel się odpowiedzią na pytanie:

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie zrobił?

Życzę wszystkim odwagi do dzielenia się cząstką miłości Boga jakiej doświadczacie, szczególnie osobom, które tylko czytają umieszczane tutaj wpisy. Nawet jeśli miałoby to być zwykłe podziękowanie za to, że możecie czytać podziękowania innych. 

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w listopadzie? Kliknij więcej...

Zmieniony: sobota, 01 grudnia 2012 16:08
Więcej…
 
Październik 2012 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 11 października 2012 01:01

Jezus_1.jpgW kościele rozpoczęliśmy nowy czas - Rok Wiary. Ten nowy czas nastał również na naszej stronie. Czas o tyle niesamowity, iż otwierający przed nami nowe możliwości. Dziś 11. października mamy okazję do tego, by rozpocząć swoją codzienną przygodę z Panem Bogiem. Wsłuchać się szczególniej w Jego obecność. On jest w życiu każdego z nas. Wystarczy tylko uważnie patrzeć, wyostrzyć słuch i wzrok, a na pewno zauważy się Jego działanie. Podziel się świadectwem o Jego miłości. Podziel się odpowiedzią na pytanie: 

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie zrobił?

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w październiku? Kliknij więcej... 

Zmieniony: czwartek, 01 listopada 2012 14:30
Więcej…
 


RocketTheme Joomla Templates