Czerwiec 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 kwietnia 2019 00:00

dzd czerwiec 2019Błogosławiony jesteś, Panie Boże naszych ojców
-
pełen chwały i wywyższony na wieki. 
Błogosławione niech będzie Twoje imię pełne chwały
i świętości - chwalebne i wywyższone na wieki. 
Błogosławiony jesteś w przybytku świętej Twojej chwały - chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko. 
Błogosławiony jesteś na tronie Twego królestwa - chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko. 
Błogosławiony jesteś Ty, co spoglądasz w otchłanie, 
co na Cherubach zasiadasz
pełen chwały i wywyższony na wieki. 
Błogosławiony jesteś na sklepieniu nieba - pełen chwały i sławny na wieki. 
Wszystkie Pańskie dzieła, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Aniołowie Pańscy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Niebiosa, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Wszystkie wody pod niebem, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! 
Wszystkie potęgi, błogosławcie Pana, 
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (Dn 3, 52nn)

Wszystkie stworzenia są wezwane przez Słowo Boże, by chwalić i błogosławić Stwórcę. Przyłącz się zatem. Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

30.06.2019.

Zamykając niniejszym Dzięki za Dziś podpisuję się pod poniższym podziękowaniem Marysi. Szczególnie dziękuję osobie podpisującej się "mw" za wytrwałość :).

Siedem lat minie co prawda za 3 miesiące, ale to i tak szmat czasu. Dziękuję Ci, Panie Boże, za wszystko, co zaszło w naszym życiu i życiu naszej Wspólnoty w tym okresie, a co zostało zdokumentowane w naszych Dziękach. Bądź Panie Boże wywyższony w naszych podziękowaniach i naszym uwielbieniu.

Amen.

Zbyszek

26.06.2019.

Za siedem lat istnienia "Dzięków za dziś", za Beatkę, która to wymyśliła i zainicjowała. Za wszystkich umieszczających tu podziękowania, regularnie lub od czasu do czasu. Za naszą stronę i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób i w jakimkolwiek momencie przyczyniali się do jej współtworzenia. Za ludzi, którym się CHCE. Dziękuję Ci, Panie.

Marysia

25.06.2019.

Dziękuję za czas coraz lepszego chodzenia Cioci, już bez chodzika, tylko o lasce... za jej umiejętność spokojnego prowadzenia auta... Dziękuję za wszystkich solenizantów będących pod opieką św. Jana Chrzciciela - za Janków, Janeczki i za całą naszą wrocławską Archidiecezję. Za Danusie, Danki i Nutki też dziękuję. Za "odkrycie" 12 - zwrotkowej sekwencji śpiewanej na uroczystość Bożego Ciała: "Chwal Syjonie Zbawiciela" na podstawie melodii gregoriańskiej zaczerpniętej z "Liber usualis".

mw

Za postępy w medycynie, szczególnie w diagnozowaniu. Za wspaniałe urządzenie PET-CT - połączenie Tomografii Komputerowej z Pozytonową Tomografią Emisyjną :). Bezpośrednie przygotowanie do badania polega na  ... całkowitym nicnierobieniu. To lubię :). Dziękuję Ci, Panie Boże, za to wszystko, za naukowców, lekarzy, technologię, za opiekę nad chorymi.

Zbyszek

23.06.2019.

Dziękuję Ci, Panie Boże, za mojego Tatę, za wszystkie wspomnienia z Nim związane. Za to, że byłeś dla Niego wzorem...

Zbyszek

Dziękuję Ci Boże za Dzień Pański i za to, że jesteś Ojcem Kochającym swoje dzieci jak nikt ...

mw

Dziękuję Ci Panie za niesamowity dzień, szczególnie za zakończenie Ochrzczonych Ogniem, Eucharystię z homilią bpa Siemieniewskiego, piękny psalm responsoryjny i po Mszy koncert pełen mocy. Dziękuję za spotkanie z Tobiaszą i Heleną, za Twoje prowadzenie.

Marysia

22.06.2019.

Dziękuję za żywą pamięć o ks. Zychu, który był wikariuszem parafii pw Świętej Anny w Grodzisku Mazowieckim i za zamówioną Mszę Świętą w 30. rocznicę Jego śmierci (14 lipca).

mw

21.06.2019.

Dziękuję za środowy koncert uwielbienia prowadzony przez zespół "Mocni w Duchu" i za procesje w Grodzisku Mazowieckim i w całej Polsce.

mw

18.06.2019.

Dziękuję, że troszczysz się o mnie materialnie. Dziękuję za Twoją hojność.

Marysia

13.06.2019.

Dziękuję za dzisiejsze Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana wprowadzone przez Benedykta XVI w 2012 r. dla upamiętnienia Roku Kapłańskiego. Jest świętem ruchomym, obchodzonym w czwartek tydzień przed Bożym Ciałem dla świętowania sakramentu kapłaństwa. Dziękuję za wszystkich świętych kapłanów, jakich dałeś mi Panie, by prostowali moje ścieżki. Dziękuję za internetowe możliwości bycia razem pomimo odległości... Dziękuję za domowy spokój i ochłodzenie powietrza, zasłonienie chmurami gorącego słońca i za ciszę, w której Jesteś ze mną.

mw

12.06.2019.

Dziękuję za dzisiejsze wspomnienie liturgiczne wybranych 108 męczenników II wojny światowej, a wśród nich za bł. Natalię Tułasiewiczówną , wychowankę i nauczycielkę urszulańską. Dziękuję za wszystkie wychowanki, które zakończyły już ziemski trud życia, za niedawno zmarłą Basię Maciejewską...Dziękuję za nauczycieli i siostry, za wszystkich, którzy jeszcze są w drodze...

mw

Dziękuję Ci Panie za biblijną opowieść o Abrahamie, do którego przyszedłeś "w najgorętszej porze dnia". Zawsze mnie to inspiruje podczas upałów.

Marysia

11.06.2019.

Dziękuję za kapłanów wyświęconych w dzień obecnej Pięćdziesiątnicy i 47 lat temu..

mw

10.06.2019.

Dziękuję Ci za Twoją Matkę, Maryję, Matkę Kościoła...

mw

09.06.2019.

Dziękuję Ci Panie za wczorajsze czuwanie, wspólną modlitwę i śpiew, za pięknie przystrojony ołtarz, a zwłaszcza za kleryków z gitarą i skrzypcami... To było świetne. Dziękuję.

Marysia

Dziękuję za dzieci dzisiaj przyjęte poprzez chrzest św. do Kościoła, za dary Ducha Świętego, o które prosiliśmy dla nich i ich rodzin. Dziękuję za odnowiony obraz św. Benedykty od Krzyża - Edyty Stein i za jego autorkę od 30 lat będącą w Karmelu. Dziękuję za czas u św. Michała Archanioła. 

08.06.2019.

Dziękuję za złote spotkanie "weselne" - za wierszowane peany i barwne wspomnienia ze wspólnego półwiecza, a równocześnie wspomnienie z wielkim żalem żegnanej koleżanki z roku, w której pogrzebie dzisiaj uczestniczą jej przyjaciele...

mw

07.06.2019.

Dziękuję za 50 lat temu zawarte małżeństwo Ireny i Jerzego U., za ich szlachetnych Rodziców, za błogosławieństwo dziećmi i wnukami, za przyjaźnie trwające do dziś i za to, co jeszcze przed nimi zaplanowałeś, Panie, który jesteś Miłością.

mw

06.06.2019.

Dziękuję za pierwszy piątek miesiąca i obietnice dane dla czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję za to, że nabożeństwo 9 piątków miesiąca skutkuje w czasie przejścia do Domu Ojca i za doświadczenie, że każde Twoje Słowo sprawdza się w naszym życiu...

mw

05.06.2019.

Dziękuję za natłok wydarzeń weekendowych, które są przede mną - za okazję do ufnego złożenia tego wszystkiego w Twoje ręce, za Twoją pomoc przy moim "wysiłku" na miarę bardzo słabych możliwości... Dziękuję za obietnicę mocy Ducha Świętego i wszelkich darów potrzebnych w codzienności i od święta...

mw

04.06.2019.

Dziękuję za Dzień Dziecka, za radość obdarowanych i za szczęśliwą podróż na rodzinne spotkanie imieninowe Seniora Rodu. Dziękuję za soczystą piękną zieleń, za pachnący bukiet kwitnącej azalii i za biały bez. Dziękuję za nową chrześcijankę Agatkę Michalinę i za niedzielną radość, za spotkanych ludzi i za odpoczynek. Za pięknie stworzony ten świat dziękuję i za wszystko...

mw

01.06.2019.

Dziękuję Ci Panie za dzisiejsze kino, rozmowy po filmie, nawiązywane relacje. Dziękuję za wsparcie wspólnoty.

Marysia

Zmieniony: niedziela, 30 czerwca 2019 19:50
 
RocketTheme Joomla Templates