Wrocławscy kibice mogą poświęcić pokarmy na Stadionie Miejskim PDF Drukuj Email
Sport i okolice
wtorek, 16 kwietnia 2019 18:58

Praktycznie co roku w przedświątecznym tygodniu kibice piłki nożnej mogą podziwiać swoich ulubieńców na piłkarskich boiskach. W tym roku sympatycy futbolu będą mieli okazję spotkać się na stadionie także i w innym celu. W Wielką Sobotę przed południem każdy chętny będzie mógł przyjść na Stadion Miejski we Wrocławiu, by... poświęcić pokarmy. Do wydarzenia może dołączyć każdy, a organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Stadion Wrocław wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Wielki Śląsk postanowił rozpocząć tradycję wspólnego przygotowania i przeżywania Wielkanocy. Zaproszenie do poświęcenia pokarmów skierowane jest do wszystkich kibiców Śląska Wrocław i mieszkańców miasta.

Święcenie pokarmów przez kapelana Śląska Wrocław na Stadionie Miejskim zaplanowane jest na godz. 11-11.30. Ojciec Wiesław Dudek OFM pobłogosławi pokarmy wielkanocne, które uczestnicy uroczystości przyniosą w koszyczkach. Wejście na trybunę B będzie możliwe od strony ul. Królewieckiej lub ul. Lotniczej, a zaparkować można będzie na parkingu przy Królewieckiej.

- To wyjątkowa okazja, aby przy pomocy łaski Bożej odnowić w sobie szczyptę wiary i postawić na nowo (a może po raz pierwszy) najważniejsze pytania, które dotyczą sensu naszego życia, a które często uciekają w gonitwie codzienności - powiedział o. Wiesław Dudek.

Franciszkanin jest przekonany, że to spotkanie będzie czasem doświadczenia Bożej łaski - nie tylko ze względu na przyniesione w koszyczkach pożywienie, ale dlatego, że Pan Bóg przygotował szczególne dary dla każdego człowieka, a wypływają one z Jego miłości. To doskonała okazja do wspólnej modlitwy środowiska kibicowskiego, które tworzą także ludzie wierzący.

- Warto w tym przedświątecznym zabieganiu wygospodarować chwilę, by móc uczestniczyć w naszym stadionowym Bożym zgromadzeniu. Gwarantuję, że dobry Bóg nie pozwoli nikomu odejść z pustymi rękoma, bez Jego łaski. Już teraz zapewniam was, że będzie to czas niepowtarzalnego spotkania rodziny WKS-u, który wyda obfite owoce - zaprasza kapelan WKS Śląsk Wrocław.

Święcenie pokarmów na stadionie zostało objęte patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego". Wierzymy, że kibice znajdą tego dnia czas nie tylko na święcenie pokarmów, ale i na najważniejszą liturgię w roku – Wigilię Paschalną.

To pierwsze takie wydarzenie na Stadionie Wrocław. Zwyczaj ten jest znany z innych miast, m. in. Krakowa i Białegostoku, czy Lubina.

 

żrodło: Gość Niedzielny.pl ; kibiceslaska.pl. tuwroclawcom

Zmieniony: niedziela, 21 kwietnia 2019 01:06
 
RocketTheme Joomla Templates