Kwiecień 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

trinityawię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś *
i nie pozwoliłeś mym wrogom naśmiewać się ze mnie.
Panie, mój Boże, †
z krainy umarłych wywołałeś moją duszę *
i ocaliłeś mi życie spośród schodzących do grobu.
Śpiewajcie psalm, wszyscy miłujący Pana *
i pamiętajcie o Jego świętości.
Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilę, †
a Jego łaska przez całe życie. *
Płacz nadchodzi z wieczora, a rankiem wesele.
Wysłuchaj mnie, Panie, zmiłuj się nade mną, *
Panie, bądź moją pomocą.
Zamieniłeś w taniec mój żałobny lament, *
Boże mój i Panie, będę Cię sławił na wieki.
(Psalm 30) 


Psalmista opisuje swoją sytuację, a potem wychwala Boga, który okazał dobroć i wsparcie. Pisze konkretnie o Jego pomocy i interwencji. Bierzmy przykład!

Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

19.04.2019.

Za trwające Triduum, za to, że mogę w nim aktywnie uczestniczyć, za śpiew - dziękuję Ci, Panie Jezu. Za moje odkupienie, które się dokonało na Twoim Krzyżu...

Zbyszek

Za Karmel, za ojca Mateusza, za adorację krzyża na boso - dziękuję Ci.

Marysia

18.04.2019.

Dziękuję za 92 lata życia Benedykta XVI i za jego list sięgający "rewolucji" z lat 60., której skutki dzisiaj stają się coraz bardziej niebezpieczne. Dziękuję za Twoją obecność w Eucharystii i za kapłanów, dzięki którym działasz w sakramentach i dajesz się nam jako pokarm na życie wieczne. Dziś szczególnie i tłumnie dziękowaliśmy za Twoją miłość do każdego z nas, za plan Zbawienia, który jutro rozważać będziemy na Drodze Krzyżowej i podczas adoracji Krzyża.

mw

17.04.2019.

Dziękuję za uratowane z pożaru w paryskiej katedrze Notre Dame relikwie i dzieła sztuki... Za pasję Bacha wg św. Mateusza i wyjątkowe jej wykonanie, dziękuję! Za spotkania poniedziałkowe i wtorkowe z rodziną i przyjaciółmi dziękuję. Za czas dla wnucząt i pogodę sprzyjającą radości dziękuję! Za wszystko, co niesie ze sobą Wielki Tydzień...

mw

14.04.2019.

Dziękuję za trud osób podążających w Wielkim Poście ekstremalną Drogą Krzyżową. Za ustanowione narodowe święto Chrztu Polski po raz pierwszy dzisiaj obchodzone. Dziękuję za rozpoczęty Wielki Tydzień, za Ewangelię Męki Pańskiej, która towarzyszyć nam będzie każdego dnia aż do Zmartwychwstania.

mw

13.04.2019.

Dziękuję za czas na wielkopostny Dzień Skupienia i spotkanie z koleżankami szkolnymi. Dziękuję za wybrany przez rekolekcjonistę temat o miłosiernym sercu Pana Jezusa. Dziękuję za Mszę Świętą już z liturgią Niedzieli Palmowej... Za wszystko dziękuję!

mw

12.04.2019.

Dziękuję za życie koszykarza, którego żegnało liczne grono byłych sportowców i działaczy. Dziękuję za dzisiejszy Dzień Pokutny. Dziękuję za obdarowanie i radość obdarowanych. Dziękuję za otrzymane z Częstochowy rozważania Drogi Krzyżowej.

mw

10.04.2019.

Dziękuję za film "Miłość i Miłosierdzie", za pokazane Boże prowadzenie umiejącej Go słuchać s. Faustyny i za jej spowiednika, dzięki któremu powstał Dzienniczek. Za kontynuatorów misji o Bożym Miłosierdziu, powstałe sanktuaria i za święto Bożego Miłosierdzia ustanowione przez Jana Pawła II. Dziękuję za świadectwa osób, które doświadczyły mocy Bożej w godzinie Miłosierdzia i wezwanie do praktykowania miłosierdzia w codziennym życiu...

mw

Za ostatnie osiem biletów w ostatnim rzędzie, kupionych w ostatniej chwili :) Za Twoją cierpliwość wobec mnie i za wielkopostne lekcje cierpliwości wobec innych - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

09.04.2019.

Dziękuję za dzisiejsze redakcyjne spotkanie, za podwiezienie mnie z ciężkimi kronikami i za czas ciszy domowej... Dziękuję za Maję, której patronuje dziś wspominana w liturgii św. Maria Kleofasowa.

mw

08.04.2019.

Dziękuję za dzisiejszy dzień domowego przedszkola, za sprzyjającą pogodę do zabaw na powietrzu i za okazję do służby dogadzającej dziecięcym podniebieniom...

mw

07.04.2019.

Dziękuję za piękny Dzień Pański i za radości dni poprzednich, te zwyczajne i nadzwyczajne. Za niesprawdzoną prognozę pogody z ochłodzeniem i deszczem - za wszystko dziękuję co dobre, piękne i czasem trudne...

mw

Dziękuję Ci Panie za pomoc Leszka, Wojtka i Zbyszka przy organizacji kina. Za wszystkich, którzy dziś przyszli, za klimat i dyskusję.

Marysia

02.04.2019.

Dziękuję za św. Jana Pawła II, za Jego nauczanie, życie pełne modlitwy, za spotkania z Polakami i działanie z mocą dotykające każdego bardzo indywidualnie... Dziękuję za 14 lat obecności niewidzialnej zapowiedziane pamiętnym pustym fotelem w Gliwicach...

mw

01.04.2019.

Dziękuję Ci Panie, za dzisiejszy dzień - trudny, ale owocny. Dziękuję za dzisiejszą walkę, za wsparcie rodziny i przyjaciół. Za stopniowy powrót do pełni sił.

Marysia

Zmieniony: piątek, 19 kwietnia 2019 21:28
 
RocketTheme Joomla Templates