Ogłoszenia Wspólnoty z 2019-03-25 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
niedziela, 24 marca 2019 21:34

OGŁOSZENIA - 25.03.2019

1. Najbliższe spotkania Wspólnoty

Za tydzień, 1 kwietniaspotykamy się na wspólnej Eucharystii i agapie. 

2. Dyżury

O pomoc w przygotowaniu agapy prosimy małżeństwa z grupy Doroty i Olka. Dyżur liturgiczny podejmuje grupa męska Henia. Dyżur sprzątający podejmują w tym miesiącu grupa Kasi (dół) oraz grupa Irenki (góra).

3. Działania w obronie dzieci i młodzieży przed deprawacją w szkołach

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Pedofilli" przygotował projekt ustawy wprowadzającej penalizację zachowań polegających na publicznym propagowaniu lub pochwalaniu podejmowania przez osoby małoletnie obcowania płciowego. Ustawa ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją. Zachęcamy do wyrażenia poparcia dla tej inicjatywy poprzez złożenie podpisu podprojektem ustawy. 

Ponadto, w najbliższą sobotę 30 marca o godz. 15:30 w parafii Św. Michała Archanioła odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci oraz Fundacji Pro-Prawo do Życia, na temat: Komu zależy na "edukacji seksualnej" naszych dzieci? Kulisy działania lobby LGBT. Rodzice w obronie dzieci przed deprawacją w szkołach. Zachęcamy wszystkich do udziału, szczególnie rodziców oraz dziadków dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. 

Na sobotnim spotkaniu będą rozprowadzane broszury informacyjne dla rodziców na temat wprowadzanej w szkołach "edukacji seksualnej". Można je również nabyć już teraz - by zapoznać się z tym tematem, oraz by przekazać znajomym. 

4. Rekolekcje dla dzieci w parafii na Wittiga

Zapraszamy na wielkopostne spotkanie dla dzieci w parafii MB Pocieszenia:

piątek 29.03., godz. 17 - Droga krzyżowa dla dzieci
sobota 30.03., godz. 10 - spotkanie dla dzieci w salce parafialnej
niedziela 31.03., godz. 12 - Eucharystia

5. Pielgrzymka do Medjugorje - zaproszenie

Ks. Krzysztof Wojtkowiak (były opiekun wspólnoty Źródło Łaski) zaprasza na wyjazd do Medjugorje w terminie 30.07. - 11.08.2019. Koszt 600 PLN oraz 290 EUR. W cenie autokar, hotel, wyżywienie, ubezpieczenie. Więcej informacji u Ani.

6. Pokaz filmu "Chce się żyć"

Zapraszamy na film Macieja Pieprzycy pt. "Chce się żyć", z rewelacyjnym Dawidem Ogrodnikiem w głównej roli.

Niedziela, 7 kwietnia 2019, godzina 17.00, w domu katechetycznym przy kościele Świętej Rodziny, sala 15.

7. Dzień Pokutny - 12.04.

Krajowy Zespół Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do podjęcia "Dnia Pokutnego". Chodzi o modlitwę przebłagania i wynagrodzenia Bogu za grzechy oraz zaniedbania naszego narodu w różnych obszarach jego życia. W tym roku będzie to 12 kwietnia (piątek przed Niedzielą Palmową).

Jesteśmy zaproszeni do podjęcia w tym dniu:
- modlitwy przebłagalnej, np.: różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, Litania Narodu Polskiego, Droga Krzyżowa, Litania do Krwi Chrystusa
- umartwienia, np. post o chlebie i wodzie, odmówienie sobie ulubionej potrawy, ograniczenie w przyjmowaniu pokarmów, rezygnacja z oglądania telewizji, słuchania muzyki, itp.
- uczestnictwa we Mszy świętej ofiarowanej w intencji Ojczyzny.

8. Spotkanie dotyczące zmian w Odnowie w Duchu Świętym - 13.04.

Koordynacja Odnowy zaprasza wszystkie osoby, którym leżą na sercu sprawy Odnowy, w sobotę 13 kwietnia na spotkanie informacyjne na temat nowej międzynarodowej służby CHARIS, która od czerwca br. zastąpi dotychczasowe struktury Katolickiej Odnowy oraz innych wspólnot charyzmatycznych. Na spotkaniu podjęty zostanie również temat daru proroctwa.

13.04.2019, godz. 9:00 - 19:00, Pl. Grunwaldzki 3

Więcej szczegółów odnośnie spotkania tutaj

9. Warsztaty modlitwy wstawienniczej - 27.04.

27 kwietnia będziemy gościć w naszej wspólnocie osoby ze wspólnoty Mocni w Duchu. Poprowadzą oni dla nas całodniowe warsztaty z modlitwy wstawienniczej. Zachęcamy do udziału - dla osób z Płomienia udział jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

10. VIII Kongres Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie - 16-18.05.2019

W dniach 16-18.05.2019 odbędzie się w Częstochowie VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Sobota 18 maja jest dniem otwartym, spotkanie odbywa się na placu jasnogórskim. W czwartek i piątek (16-17 maja) spotkanie odbędzie się w Hali Arena, ul. Żużlowa 4. Do udziału w Kongresie zaproszeni są wszyscy, nie tylko liderzy i animatorzy. 

Zapisy na spotkanie w Hali Arena (czwartek-piątek) u Tereski i Renaty do 25 marca. Koszt udziału to 60zł + koszty posiłków dla chętnych (10 zł kolacja, 15 zł obiad).
Podobnie jak w ubiegłych latach, mamy zarezerwowane noclegi w Domu Pielgrzyma przy Jasnej Górze w pokojach 4-osobowych z umywalkami, w cenie jednego noclegu 28 zł za osobę (przy dwóch noclegach będzie to 56 zł od osoby). Za noclegi płacimy na miejscu, w Domu Pielgrzyma. 
 
Zapisy na wspólny wyjazd autokarem na Jasną Górę w sobotę 18 maja będą zorganizowane w terminie późniejszym.
 
Plan Kongresu dostępny jest tutaj
 

11. Prośba o modlitwę w intencji Kongresu Odnowy

Nasza diecezja w tym roku podjęła następujące intencje modlitewne w związku z Kongresem Odnowy w Częstochowie w maju:
- za młodych
- za kapłanów posługujących Sakramentem Pojednania w czasie Kongresu.
 
Pamiętajmy o tym, proszę, w naszych modlitwach.
Zmieniony: wtorek, 02 kwietnia 2019 05:10
 
RocketTheme Joomla Templates