Marzec 2019 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

Cithare

Dobrze jest dziękować Panu
i śpiewać imieniu Twemu, o Najwyższy;
głosić z rana Twoją łaskawość,
a wierność Twoją podczas nocy,
na harfie dziesięciostrunnej i lirze,
i pieśnią przy dźwiękach cytry.

(Ps 92, 2-4)

Tak wygląda cytra - instrument na chwałę Pana. Piękny i pięknie brzmi, choć rzadko to obecnie można usłyszeć.
Jednak aby chwalić Pana i Mu dziękować, nie musisz umieć grać na cytrze lub harfie. Jeśli chcesz Go chwalić, podziel się swoją radością i wdzięcznością - zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz zobaczyć, za co dziękowaliśmy w marcu - kliknij "Więcej".

31.03.2019.

Dziękuję za niedzielę z Godzinkami, wnuczką i z F1 :). I za cały mijający miesiąc z pierwszą połową Wielkiego Postu. Jutro już 1 kwietnia - to nie żart :)

Zbyszek

29.03.2019.

Dzięki za las wiekowy i młode zasadzenia, za pracę drwali i zdrowy zapach drewna. Za nowe dukty leśne i wszystkie inwestycje upiększające okolicę. Dziękuję za wymodlony przez Orędownika cud.

mw

28.03.2019.

Dzięki za deszczową pogodę i czas na domowe prace i na odpoczynek. Dziękuję za udaną operację mózgu Jerzego.

mw

25.03.2019.

Za NFM - Główną, Główną odwróconą, Czerwoną, Czarną, Kameralną, za atmosferę tego miejsca, za to, że to wszystko jest tak blisko - na wyciągnięcie ręki - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za "Pasję" Telemanna - wielkopostną okazję do modlitwy dziękczynnej za odkupienie.

mw

23.03.2019.

Dziękuje za kurs biblijny "Jaką żoną jestem" i za prowadzącą go Terenię... Dziękuję za wszystko co dobre - jak dzień dzisiejszy - piękny, słoneczny, prawdziwie wiosenny, radosny i spokojny...

mw

22.03.2019.

Dziękuję za dzisiejszego patrona, św. Zachariasza, Greka, który został papieżem w 741 roku. Dziękuję za wszystkich świętych papieży i za świętych biskupów, kapłanów, wielu takich znamy, niekanonizowanych a świętych, są dla nas przykładem jak kochać Boga i żyć miłością do bliźniego.

mw

Dziękuję Ci Panie, że zdążyłam dziś załatwić to, co było ważne; dziękuję że pomogłeś i wszystko poukładałeś. Chwała Tobie.

Marysia

21.03.2019.

Od rana dziękuję za pierwszy dzień wiosny, za dzieci szkolne zapełniające środki komunikacji miejskiej przemieszczając się pewnie by zatopić Marzannę i wysłać zimę do morza. Dziękuję za wyjątkowo lekką zimę w tym roku, za odradzające się życie przyrody, za nadzieję, że znowu zakwitną jabłonie i kasztany na pociechę maturzystów. Dziękuję za Idę, która dziś świętuje 18 urodziny, a my razem z nią...

mw

Dziękuję Panie, że wysłuchujesz próśb o pomoc i prowadzisz moje sprawy.

Marysia

20.03.2019.

Dziękuję za dobre wyniki badań w Krakowie, za nastrój radosny, poparty przez piękną pogodę, za wszystko dziękuję i wywyższam za cudowny plan zbawienia uwalniający od niemocy grzechowej, za obiecane szczęście wieczne i otrzymane łaski, by iść właściwą drogą. Dziękuję!

mw

19.03.2019.

Dziękuję za św. Józefa Opiekuna Pana Jezusa i Maryi, za wszystkich Józków i Józie, za Ziutków i Ziutki, za naszego Arcypasterza, który powołał 36 nowych szafarzy nadzwyczajnych, w tym 6 z naszej parafii. Dziękuję za "Pomocników św. Józefa" z parafii św. Faustyny i za współczesny obraz św. Józefa namalowany przez artystę z Borowic.

mw

18.03.2019.

Dziękuję za Zbyszka, życząc mu w dniu urodzin szczególnej opieki Matki Bożej i św. Józefa, Opiekuna Jezusa. Dziękuję za wytrwałość w staraniach dla podopiecznych melomanów, których prowadzi do tego, co jest najlepsze w repertuarze Forum i nie tylko.. Dziękuję Ci, Panie, że opiekujesz się mną przez Zbyszka też.

mw

17.03.2019.

Dziękuję za niedzielę "ad gentes" - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”. Dziękuję za akcję "Misjonarz na post" i za wszystkie akcje wspierające misjonarzy. Dziękuję za półroczną posługę Staszka na misjach w Kamerunie, za jego listy, zdjęcia i filmy, za dokonane tam naprawy, udogodnienia, różne inwestycje i dzieła adopcyjne - z naszej parafii 36. dzieci znalazło opiekunów...

mw

Dziękuję Ci, Panie Boże. Za cudowny, upojny czas w nowym lokum. Za przestrzeń tylko dla nas. Za spokój i bezpieczeństwo. Za wczorajsze spotkanie i modlitwę. Za Twoje Słowo. I za dzisiejsze święto, które przepełnia mnie wdzięcznością.

Marysia

16.03.2019.

Dziękuję za mego Tatę, za ostatni tydzień jego życia, który spędziłam przy nim w szpitalu, za całe życie, młodość, miłość, za wymagania jakie mi stawiał, za książki, którymi obdarowywał, za jego pracowitość i zdolności, za wyrozumiałość i dobroć, za przykład codziennej modlitwy wieczornej i za patriotyzm oraz kulturę życia, której wzorzec otrzymał w domu rodzinnym. Dziękuję za to, że wybrałeś dla mnie takiego Tatę. Dziś rocznica końca jego ziemskiego życia, zaledwie miesiąc po uzyskaniu emerytury...
Dziękuję za wszystko!

mw

15.03.2019.

Dziękuję za wybór papieża Franciszka, którego 6 rocznicę obchodzono uroczyście w Warszawie celebracją Mszy św. w świątyni Opatrzności Bożej, pod przewodnictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin'ego, w obecności całego Episkopatu Polski, przedstawicieli rządu z prezydentem i premierem na czele oraz członków parlamentu i z liczną rzeszą wiernych, osób zakonnych i kapłanów. Dziękuję za połączenie trzech uroczystości: 100-lecia powstania Episkopatu Polski i 100. rocznicy wznowienia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską. Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tej Eucharystii dzięki bezpośredniej transmisji telewizyjnej.

mw

14.03.2019.

Dziękuję za wczorajsze solenizantki - Krysie, Kryśki i Krystyny, także Christiny, jak moja siostra. Dziękuję za Bożeny, Bożenki, za młodą i piękną koleżankę z podstawówki, która zginęła przed wielu laty, jadąc na skuterze. Dziękuję za wszystkie szkolne koleżanki -"gracje" ze zdjęcia zimowego, z których ostałam się jeszcze ja...

mw

Dziękuję Ci Panie za osoby, które odpisują na wiadomości - na Whatsup, maile, smsy... W tej powodzi obojętności istnieją jednak jeszcze kulturalne osobniki...

Marysia

13.03.2019.

Dziękuję za tarczycę, trochę uszkodzoną, ale nie wymagającą leczenia - to bardzo dobra nowina, że równomiernie starzeją się wszystkie części człowieka... Dziękuję za czas dany mi na regenerację po chorobie. Za wszystko dziękuję.

mw

12.03.2019.

Dziękuję Ci Panie za Tesco, które przywozi zakupy do domu, dzięki czemu jestem zaopatrzona i mogę spokojnie chorować bez wychodzenia z domu i bez myślenia o zdobyciu pożywienia.

Marysia

11.03.2019.

Dziękuję za ponownie sprawny internet, za wszystkie udogodnienia techniczne, które poznaję i korzystam, dziękuję za pomoc osób biegłych w tej nowoczesności...

mw

10.03.2019.

Dziękuję za technologię umożliwiającą uczestniczenie w najwspanialszych na świecie spektaklach. Za dzisiejszą wizytę w moskiewskim Teatrze Bolszoj - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

09.03.2019.

Dziękuję za ALERT ostrzegający przed bardzo silnym wiatrem i dziękuję za naukę cierpliwości, za pomoc w pokonaniu trudności z dostarczaniem maili z załącznikami - trzeba spokoju i sposobu na każdą "złośliwość rzeczy martwych"...

mw

08.03.2019.

Dziękuję za róże i za wspomnienia goździków. Jak dobrze być kobietą! Dziękuję, że dbasz o swoje stworzenie nie tylko dziś, ale stale! Dziękuję!

mw

06.03.2019.

Dziękuję za podarowaną zdrapkę i popiół na głowie.

Zbyszek

Dziękuję za przypomnienie o tym, że "pyłek na wietrze" powinien łączyć się by stawać skałą przez wiarę, nawracanie i miłość... Dziękuję za dzień rozpoczętej pokuty, uniżenia i dziękczynienia za życie wieczne.

mw

05.03.2019.

Dziękuję za cały dzień dziś i za zmęczenie.

mw

04.03.2019.

Dziękuję za wszystkie trudności dzisiejszych przygotowań do urodzinowego spotkania, za złożenie nadziei w Tobie - umożliwiło to nabranie dystansu do tego, na co nie mam wpływu i dało pokój serca... Dziękuję, że wszystko tak dobrze przebiegło, za radość i radość i radość...

mw

03.03.2019.

Dziękuję za niedzielę Adoracji i za wysłuchaną historyczną homilię o patronie jutrzejszego dnia, św. Kazimierzu patronie Litwy - dziękuję za przykład świętej rodziny Jagiellończyków, z której synowie zasiadali na tronach Europy, a jeden był arcybiskupem gnieźnieńskim i prymasem Polski.

mw

Dziękuję Ci Panie za pomoc Henia, Wojtka i Ali przy przeprowadzce, za to że wszystko sprawnie poszło; za cudowną ciszę i bezpieczeństwo w nowym lokum. Dziękuję za dzisiejsze kino w piętnastce, za licznych widzów i pochwały dla filmu, dziękuję za nieocenioną pomoc Leszka. Dziękuję Ci za Wojtka i Renię. Bądź błogosławiony.

Marysia

02.03.2019.

Za dzisiejszą operę w kinie - dziękuję Ci, Panie Boże. To było piękne. Dawno się tak nie ubawiłem :)

Zbyszek

Dziękuję za pierwszą sobotę miesiąca, jedną z pięciu, o które prosiła Maryja w objawieniach fatimskich... Dziękuję za dalszą rehabilitację szpitalną Otylii i możliwość telefonicznej rozmowy... za wszystko dziękuję... za delikatne opady oczyszczające ziemię po zimie... za czas przedpościa... za wracające zdrowie...

mw

01.03.2019.

Dziękuję za nowy miesiąc, zwiastujący już wiosnę. Za żołnierzy niezłomnych, nie zgadzających się na żadną okupację, mających nadzieję wywalczyć wolną Polskę - złożyli ofiarę swego życia. Dziękuję za dzień ich wspominający, dzień Prawdy...

mw

Zmieniony: poniedziałek, 01 kwietnia 2019 12:26
 
RocketTheme Joomla Templates